REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2002 nr 12 poz. 121

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 6 lutego 2002 r.

w sprawie zasad współdziałania Lasów Państwowych ze starostami w zakresie sporządzania planów zalesienia i uproszczonych planów urządzenia lasu, szkoleń, nadzoru nad wykonywaniem prac zalesieniowych oraz dostarczania sadzonek.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia (Dz. U. Nr 73, poz. 764) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Plan zalesienia nadleśniczy sporządza na podstawie wypisu z rejestru gruntów i budynków oraz kopii mapek, o których mowa w art. 3 ust. 6 pkt 2 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia.

2. Wypis oraz kopie mapek, o których mowa w ust. 1, przekazuje nadleśniczemu starosta wraz z kopią decyzji o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia.

3. Plan zalesienia jest sporządzany w czterech egzemplarzach, po jednym dla właściciela gruntu, starosty i nadleśniczego, o których mowa w ust. 2, oraz dla wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej właściwego ze względu na miejsce położenia gruntu przeznaczonego do zalesienia.

4. Plan zalesienia, o którym mowa w ust. 3, zawiera:

1) imię i nazwisko właściciela lub właścicieli gruntów przeznaczonych do zalesienia,

2) powierzchnię gruntów przeznaczonych do zalesienia wyrażoną w ha,

3) mapę bądź mapy uwzględniające numery działek ewidencyjnych oraz ich granice,

4) wykaz gatunków drzew i krzewów potrzebnych do zalesienia i odpowiadających jakości gleby, uwzględniający liczbę tych drzew i krzewów oraz ich wiek,

5) schemat uprawy leśnej określający układ rozmieszczenia sadzonek drzew i krzewów oraz średnie odległości pomiędzy tymi sadzonkami,

6) metody badania obecności pędraków w glebie oraz sposoby ich zwalczania,

7) sposób oraz termin przygotowania gleby pod zalesienie,

8) sposób oraz termin wykonania zalesienia,

9) opis zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych przewidzianych do przeprowadzenia na uprawie leśnej w okresie 5 lat od dnia jej założenia.

§ 2.
1. Starosta, w porozumieniu z nadleśniczym, może organizować, w okresie poprzedzającym wykonywanie prac zalesieniowych, szkolenie w zakresie zalesień dla właścicieli gruntów rolnych przeznaczonych do zalesienia.

2. Program szkolenia, o którym mowa w ust. 1, opracowuje starosta, uwzględniając zagadnienia wynikające z zawartości planu zalesienia.

§ 3.
Starosta, nadzorując wykonanie zalesienia, może, w drodze porozumienia, powierzyć prowadzenie poszczególnych czynności kontrolnych nadleśniczemu.
§ 4.
Nadleśniczy powiadamia na piśmie właściciela gruntu o miejscu oraz terminie odbioru sadzonek.
§ 5.
Zasady współdziałania Lasów Państwowych ze starostami w zakresie sporządzania uproszczonych planów urządzenia lasu określają przepisy ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2000 r. Nr 56, poz. 679, Nr 86, poz. 958 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 110, poz. 1189 i Nr 145, poz. 1623).
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Środowiska: S. Żelichowski

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2002-02-15
  • Data wejścia w życie: 2002-02-15
  • Data obowiązywania: 2002-02-15
  • Dokument traci ważność: 2004-01-15
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA