REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2001 nr 131 poz. 1473
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH l ADMINISTRACJI
z dnia 18 października 2001 r.
w sprawie warunków posiadania, ewidencjonowania i przechowywania broni palnej oraz środków przymusu bezpośredniego przez Straż Marszałkowską
Na podstawie art. 129 ust. 4 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 27, poz. 298 i Nr 106, poz. 1149) zarządza się, co następuje:
2. Wydanie i zwrot broni palnej i amunicji oraz środków przymusu bezpośredniego ewidencjonuje się w „Książce wydawania i przyjęcia broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego”.
3. Poszczególne karty książek, o których mowa w ust. 1 i 2, powinny być ponumerowane, przeszyte i opatrzone na ostatniej stronie odciśniętą pieczęcią Kancelarii Sejmu, zabezpieczoną przezroczystą taśmą samoprzylepną.
4. Książki, o których mowa w ust. 1 i 2, prowadzi i przechowuje w magazynie broni magazynier będący strażnikiem, wyznaczony przez Komendanta Straży Marszałkowskiej.
5. Wzór książki, o której mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.
6. Wzór książki, o której mowa w ust. 2, stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.
1) usytuowane w budynku murowanym, którego konstrukcja i położenie utrudnia możliwość włamania,
2) otoczone ze wszystkich stron strefą administracyjną, w której wszystkie wejścia do pomieszczeń podłączone są do systemu kontroli dostępu, a znajdujące się w tej strefie szyby i okna naprzeciwko wejścia do magazynu broni są odporne na ostrzał z broni automatycznej,
3) wyposażone w wejście prowadzące z pomieszczenia Dowódcy Zmiany Straży Marszałkowskiej, w którym nieprzerwanie jest pełniony całodobowy dyżur.
2. Magazyn, o którym mowa w ust. 1, powinien ponadto być wyposażony w:
1) osadzone w metalowej futrynie metalowe drzwi wejściowe o grubości powyżej 4 cm z blokadami przeciwwyważeniowymi i zamkiem posiadającym minimum 100 tysięcy kombinacji oraz odpowiednie świadectwo kwalifikacyjne,
2) urządzenie do kontroli bezpiecznego ładowania i rozładowywania broni posiadające odpowiednie świadectwo kwalifikacyjne,
3) podręczny sprzęt gaśniczy oraz w apteczkę pierwszej pomocy zawierającą również krople do oczu na wypadek porażenia gazem.
2. Broń na czas przechowywania powinna być wyjęta z futerału i rozładowana, ze zwolnionym kurkiem i odłączonym magazynkiem, technicznie sprawna, kompletna, czysta i zakonserwowana.
3. Warunki przechowywania broni i amunicji powinny uwzględniać wymagania określone przez jej producenta.
4. Amunicja do broni powinna znajdować się w pudełkach lub pojemnikach, do których powinna być włożona w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: M. Biernacki
Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 18 października 2001 r. (poz. 1473)
Załącznik nr 1
WZÓR
KSIĄŻKA EWIDENCJI BRONI, AMUNICJI l ŚRODKÓW PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO
Załącznik nr 2
WZÓR
KSIĄŻKA WYDAWANIA l PRZYJĘCIA BRONI, AMUNICJI l ŚRODKÓW PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 1 grudnia 2001 r.
- Data ogłoszenia: 2001-11-16
- Data wejścia w życie: 2001-12-01
- Data obowiązywania: 2001-12-01
- Dokument traci ważność: 2014-06-06
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA