REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2001 nr 131 poz. 1470

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 17 października 2001 r.

w sprawie trybu i warunków oddelegowania pracowników jednostek i organów podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych do pracy w jednostce organizacyjnej Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł (Dz. U. Nr 116, poz. 1216 i z 2001 r. Nr 63, poz. 641) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) szczegółowy tryb i warunki oddelegowania pracowników jednostek i organów podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych do pracy w jednostce, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł, zwanej dalej „ustawą”,

2) dane, jakie powinien zawierać wniosek, z którym Generalny Inspektor Informacji Finansowej, zwany dalej „Generalnym Inspektorem”, występuje o oddelegowanie,

3) rodzaje uprawnień i świadczeń przysługujących pracownikowi oddelegowanemu,

4) zasady wypłacania pracownikowi oddelegowanemu wynagrodzenia i innych należności pieniężnych.

§ 2.
Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:

1) jednostka delegująca – jednostkę organizacyjną podległą organowi, o którym mowa w § 3,

2) jednostka oddelegowania – jednostkę organizacyjną, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy.

§ 3.
Minister właściwy do spraw wewnętrznych po uzgodnieniu odpowiednio z dyrektorem generalnym ministerstwa obsługującego ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Komendantem Głównym Policji, Komendantem Głównym Straży Granicznej albo Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej może oddelegować pracownika jednostek im podległych do pracy w jednostce oddelegowania.
§ 4.
Wniosek o oddelegowanie pracownika jednostek i organów podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, zwany dalej „wnioskiem o oddelegowanie”, Generalny Inspektor przekazuje ministrowi właściwemu do spraw instytucji finansowych, który kieruje ten wniosek do ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
§ 5.
Wniosek o oddelegowanie powinien zawierać co najmniej następujące dane:

1) proponowaną datę początku i końca oddelegowania,

2) zobowiązanie Generalnego Inspektora do wypłacania pracownikowi oddelegowanemu w okresie oddelegowania wynagrodzenia, które nie może być niższe niż otrzymywane przez pracownika przed oddelegowaniem, z uwzględnieniem powstałych w czasie oddelegowania zmian mających wpływ na wysokość wynagrodzenia, oraz innych świadczeń, o których mowa w § 11 ust. 2,

3) wymagania w zakresie rodzaju poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych i okres jego ważności,

4) stanowisko, wydział i departament lub biuro, w którym proponuje się pracę w okresie oddelegowania,

5) kwalifikacje wymagane do zajmowania proponowanego stanowiska,

6) zakres wykonywanych zadań i obowiązków na proponowanym stanowisku,

7) informację o ilości godzin pracy z użyciem monitora ekranowego.

§ 6.
1. Minister właściwy do spraw wewnętrznych zawiera z ministrem właściwym do spraw instytucji finansowych porozumienie o oddelegowaniu.

2. Porozumienie o oddelegowaniu, o którym mowa w ust. 1, powinno określać:

1) datę porozumienia,

2) datę początku i końca oddelegowania,

3) imię, nazwisko, imię ojca, datę i miejsce urodzenia pracownika oddelegowanego,

4) dotychczasowe miejsce zatrudnienia i stanowisko zajmowane przez pracownika oddelegowanego,

5) zobowiązanie Generalnego Inspektora do wypłacania pracownikowi oddelegowanemu w okresie oddelegowania wynagrodzenia, które nie może być niższe niż otrzymywane przez pracownika przed oddelegowaniem, z uwzględnieniem powstałych w czasie oddelegowania zmian mających wpływ na wysokość wynagrodzenia, oraz innych świadczeń, o których mowa w § 11 ust. 2,

6) numer poświadczenia bezpieczeństwa wydanego pracownikowi oddelegowanemu, a także określenie pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych lub służby ochrony państwa, która je wydała, datę wydania i okres jego ważności,

7) stanowisko, wydział i departament lub biuro, w którym pracownik oddelegowany będzie pracować w okresie oddelegowania,

8) zakres zadań i obowiązków pracownika oddelegowanego.

3. Jeżeli we wniosku o oddelegowanie Generalny Inspektor nie zawarł wymagań co do rodzaju poświadczenia bezpieczeństwa, przepisu ust. 2 pkt 6 nie stosuje się.

§ 7.
1. Minister właściwy do spraw wewnętrznych oddelegowuje pracownika do pracy w jednostce oddelegowania za jego zgodą na warunki oddelegowania określone w porozumieniu, o którym mowa w § 6 ust. 1, wyrażoną na piśmie.

2. Przed wyrażeniem zgody, o której mowa w ust. 1, zapoznaje się pracownika z treścią wniosku o oddelegowanie, co potwierdza on własnoręcznym podpisem.

§ 8.
1. Pracownik może zostać oddelegowany na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.

2. Za każdorazową zgodą pracownika oddelegowanego, wyrażoną na piśmie, oraz po uzgodnieniu, o którym mowa w § 3, minister właściwy do spraw wewnętrznych po porozumieniu z ministrem właściwym do spraw instytucji finansowych może przedłużyć okres, o którym mowa w ust. 1. Przedłużenia można dokonać każdorazowo na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.

§ 9.
1. Generalny Inspektor może przenieść pracownika oddelegowanego na inne stanowisko niż wskazane w porozumieniu, o którym mowa w § 6 ust. 1, jeżeli minister właściwy do spraw wewnętrznych i pracownik oddelegowany wyrażą na to zgodę.

2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami odpowiednio ministerstwa obsługującego ministra właściwego do spraw wewnętrznych, Policji, Straży Granicznej albo Państwowej Straży Pożarnej, może odwołać pracownika tych jednostek z jednostki oddelegowania bez zgody pracownika i Generalnego Inspektora, zawiadamiając ich o tym co najmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

§ 10.
1. Pracownikowi oddelegowanemu udziela urlopu Generalny Inspektor, w wymiarze przysługującym mu w jednostce delegującej i według planu urlopów sporządzonych w jednostce oddelegowania.

2. Po upływie okresu oddelegowania pracownik wraca na stanowisko w jednostce delegującej, jakie zajmował przed oddelegowaniem, na warunkach, jakie dotyczyłyby go, gdyby nie został oddelegowany.

§ 11.
1. Pracownik oddelegowany wykonuje obowiązki i korzysta z uprawnień, jakie przysługują pracownikom jednostki oddelegowania na porównywalnym stanowisku.

2. Pracownikowi oddelegowanemu przysługują premie pieniężne, nagrody oraz inne dodatkowe świadczenia na zasadach, jakie obowiązują pracowników jednostki oddelegowania.

3. Jednostka oddelegowania wypłaca z własnych środków wynagrodzenie i inne należności, o których mowa w ust. 2, jakie przysługują pracownikowi oddelegowanemu, z wyjątkiem nagród jubileuszowych, które są mu wypłacane przez jednostkę delegującą.

§ 12.
1. Oddelegowany pracownik ma prawo kontynuować naukę na warunkach, na jakich pracownik pobierał naukę przed oddelegowaniem.

2. Koszty dofinansowania oddelegowanego pracownika, do których zobowiązała się jednostka delegująca, pokrywa jednostka oddelegowania proporcjonalnie do okresu oddelegowania.

3. Jednostka delegująca informuje jednostkę oddelegowania przed zawarciem porozumienia o oddelegowaniu, o którym mowa w § 6 ust. 1, o warunkach, na jakich pracownik pobiera naukę.

§ 13.
Dodatkowe wynagrodzenie roczne, w rozumieniu ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (Dz. U. Nr 160, poz. 1080, z 1998 r. Nr 155, poz. 1014 oraz z 1999 r. Nr 72, poz. 802 i Nr 110, poz. 1255) jest wypłacane pracownikowi przez jednostkę delegującą oraz jednostkę oddelegowania proporcjonalnie do okresu oddelegowania.
§ 14.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: M. Biernacki

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 1 grudnia 2001 r.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2001-11-16
  • Data wejścia w życie: 2001-12-01
  • Data obowiązywania: 2001-12-01
  • Dokument traci ważność: 2017-03-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA