REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 1998 nr 57 poz. 365
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 25 marca 1998 r.
w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.
Na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 1 i art. 72 ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, Nr 123, poz. 779 i Nr 160, poz. 1086) zarządza się, co następuje:
Rozdział 1
Przepisy ogólne
§ 1.
1) warunki i tryb rejestracji pojazdów, o których mowa w art. 71 ust. 1 ustawy, zwanych dalej „pojazdami”,
2) wzory dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego,
3) wzory tablic rejestracyjnych oraz innych tablic i oznaczeń, w które zaopatruje się pojazd, a także ich opis,
4) dodatkowe dokumenty, na których podstawie rejestruje się pojazd,
5) zwolnienia z obowiązku przedstawiania niektórych dokumentów, o których mowa w art. 72 ust. 1 ustawy.
2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) ustawie – rozumie się przez to ustawę z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, Nr 123, poz. 779 i Nr 160, poz. 1086),
2) organie rejestrującym – rozumie się przez to odpowiednio kierownika rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej, organy gmin, o których mowa w art. 144 ustawy, oraz Wojewodę Warszawskiego,
3) właścicielu pojazdu – rozumie się przez to odpowiednio właściciela pojazdu, osobę, o której mowa w art. 73 ust. 2 ustawy, oraz osobę, której powierzono pojazd w trybie określonym w art. 73 ust. 5 ustawy,
4) dowodzie odprawy celnej przywozowej – rozumie się przez to dokument określony przepisami prawa celnego potwierdzający spełnienie formalności celnych.
Rozdział 2
Rejestracja pojazdów
§ 2.
1) dowód własności pojazdu,
2) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany,
3) kartę pojazdu, jeżeli była wydana,
oraz oddaje tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wzór wniosku określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2. W przypadku gdy dane odnoszące się do właściciela pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, do wniosku o rejestrację dołącza się dokument (dokumenty) potwierdzający fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do pojazdów sprowadzonych z zagranicy, o których mowa w § 3 ust. 1 i 2, w przypadku gdy przeniesienie prawa własności pojazdu nastąpiło za granicą.
4. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji nowego pojazdu zakupionego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza wyciąg ze świadectwa homologacji albo odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, na których podstawie organ rejestrujący wpisuje dane techniczne pojazdu. Wymóg ten nie dotyczy pojazdu zabytkowego i pojazdu zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako „SAM”.
5. Jeżeli wymagane jest badanie stanu technicznego pojazdu, właściciel pojazdu do wniosku o rejestrację dołącza zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.
6. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu zabytkowego właściciel pojazdu dodatkowo dołącza do wniosku:
1) uwierzytelnioną kopię decyzji w sprawie wpisania pojazdu jako dobra kultury do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w centralnej ewidencji dóbr kultury,
2) zaświadczenie z przeprowadzonego badania co do zgodności z warunkami technicznymi, o którym mowa w art. 68 ust. 12 ustawy, oraz protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego,
7. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu, którego markę określa się jako „SAM”, właściciel pojazdu dołącza do wniosku tylko:
1) oświadczenie złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, że jest właścicielem zespołów i części służących do zbudowania tego pojazdu,
2) zaświadczenie z przeprowadzonego badania co do zgodności z warunkami technicznymi, o którym mowa w art. 68 ust. 12 ustawy, oraz dokument identyfikacyjny pojazdu marki „SAM”.
1) dowód własności pojazdu,
2) dowód rejestracyjny pojazdu albo dokument potwierdzający zarejestrowanie pojazdu albo jego wyrejestrowanie, jeżeli pojazd był zarejestrowany za granicą,
3) dowód odprawy celnej przywozowej,
4) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.
2. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, właściciel pojazdu dołącza do wniosku:
1) dowód własności pojazdu z umieszczoną na nim przez tego przedsiębiorcę adnotacją określającą datę i numer dowodu odprawy celnej przywozowej oraz organ celny, który jej dokonał,
2) dowód rejestracyjny pojazdu albo dokument potwierdzający zarejestrowanie pojazdu albo jego wyrejestrowanie, jeżeli pojazd był zarejestrowany za granicą,
3) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.
3. W przypadku powierzenia pojazdu przez zagraniczną osobę prawną lub fizyczną podmiotowi polskiemu, do wniosku o rejestrację dołącza się:
1) dokument, na którego podstawie nastąpiło powierzenie pojazdu,
2) dowód rejestracyjny pojazdu albo dokument potwierdzający zarejestrowanie pojazdu albo jego wyrejestrowanie, jeżeli pojazd był zarejestrowany za granicą,
3) dowód odprawy celnej przywozowej,
4) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.
1) umowa sprzedaży,
2) umowa zamiany,
3) umowa darowizny,
4) umowa dożywocia,
5) faktura VAT lub rachunek uproszczony,
6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.
2. Dowód własności dołącza się do wniosku o rejestrację wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej od czynności prawnej lub z adnotacją zamieszczoną na dowodzie własności przez właściwy urząd skarbowy o zwolnieniu od tej opłaty.
3. Przepis ust. 2 nie dotyczy dowodów własności sporządzonych za granicą oraz wystawionych przez przedsiębiorców, którzy uiszczają podatek od towarów i usług z tytułu sprzedaży pojazdów lub ich pojedynczych zespołów.
1) dowód rejestracyjny według wzoru, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia,
2) tablice (tablicę) rejestracyjne spełniające warunki określone w rozdziale 3 rozporządzenia.
2. W przypadkach określonych w art. 74 ust. 2 ustawy organ rejestrujący wydaje:
1) pozwolenie czasowe według wzoru, o którym mowa w załączniku nr 3 do rozporządzenia,
2) tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne spełniające warunki, o których mowa w rozdziale 3 rozporządzenia.
1) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana,
2) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań,
3) przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów prowadzonego przez stację kontroli pojazdów, określającego termin następnego badania technicznego pojazdu.
2. W przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego pojazdu w stopniu powodującym jego nieczytelność, organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje nowy dowód rejestracyjny po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego,
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana,
3) przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów prowadzonego przez stację kontroli pojazdów, jeżeli termin następnych badań technicznych pojazdu nie jest możliwy do odczytania z dowodu rejestracyjnego.
1) dokumenty wymagane do rejestracji, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 i 3, oraz oddaje tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) zaświadczenie Policji potwierdzające zgłoszenie utraty dowodu rejestracyjnego,
3) pisemną informację wskazującą organ, w którym pojazd był dotychczas zarejestrowany.
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego,
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana,
3) przedstawieniu zaświadczenia Policji potwierdzającego zgłoszenie kradzieży tablic (tablicy) rejestracyjnych.
2. W przypadku zgubienia tablic (tablicy) rejestracyjnych organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje nowy dowód rejestracyjny pojazdu i tablice (tablicę) rejestracyjne z nowym numerem rejestracyjnym po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego,
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana,
3) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań.
3. W przypadku zniszczenia tablic (tablicy) rejestracyjnych organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje nowy dowód rejestracyjny pojazdu i tablice (tablicę) rejestracyjne z nowym numerem rejestracyjnym po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych,
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje wtórnik tablic (tablicy) rejestracyjnych, jeżeli z oddanych tablic rejestracyjnych możliwe jest odczytanie numeru rejestracyjnego.
2. W przypadku zawiadomienia o zbyciu pojazdu zarejestrowanego należy przedstawić pisemną informację wskazującą nabywcę pojazdu.
1) dowód własności,
2) dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli nadwozie, podwozie lub silnik zostały sprowadzone z zagranicy, oraz dowód rejestracyjny pojazdu albo dokument potwierdzający zarejestrowanie albo wyrejestrowanie pojazdu, jeżeli nadwozie lub podwozie pochodzi z pojazdu zarejestrowanego za granicą,
3) dowód rejestracyjny pojazdu lub kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu uwierzytelnioną przez organ rejestrujący, który go wydał, jeżeli nadwozie, podwozie lub silnik pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Przepisy § 2 stosuje się odpowiednio.
2. W przypadku zawiadomienia o zmianie innych danych technicznych pojazdu zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym do zawiadomienia dołącza się dokument (dokumenty) potwierdzający, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów.
1) zaświadczenie o przekazaniu pojazdu do składnicy złomu wyznaczonej przez wojewodę, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, jeżeli była wydana, i tablice (tablicę) rejestracyjne w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 1 ustawy,
2) dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana, w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 2 ustawy,
3) dokument potwierdzający zbycie lub zarejestrowanie pojazdu za granicą w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 3 ustawy.
2. W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, jeżeli była wydana, lub tablic (tablicy) rejestracyjnych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, właściciel pojazdu składa stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań.
3. Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
Rozdział 3
Tablice rejestracyjne
§ 15.
1) zwyczajne – do oznaczania wszystkich pojazdów, z zastrzeżeniem pkt 2–5,
2) indywidualne – do oznaczania pojazdów samochodowych,
3) zabytkowe – do oznaczania pojazdów zabytkowych,
4) tymczasowe – do oznaczania pojazdów czasowo zarejestrowanych,
5) dyplomatyczne – do oznaczania pojazdów należących do przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych i misji specjalnych państw obcych oraz organizacji międzynarodowych, a także ich personelu.
2. Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu może wydać, zamiast tablic zwyczajnych, tablice indywidualne.
1) samochodowe (jednorzędowe i dwurzędowe) – do oznaczania wszystkich rodzajów pojazdów, z wyjątkiem motocykli, ciągników rolniczych i motorowerów,
2) motocyklowe (dwurzędowe) – do oznaczania motocykli i ciągników rolniczych,
3) motorowerowe (dwurzędowe) – do oznaczania motorowerów.
2. Każdemu pojazdowi przypisuje się jeden numer rejestracyjny.
3. Na tablicy zwyczajnej wytłoczony jest numer rejestracyjny składający się z wyróżnika województwa i wyróżnika pojazdu barwy czarnej na białym tle.
4. Na tablicy indywidualnej wytłoczony jest numer rejestracyjny składający się z wyróżnika województwa i literowego indywidualnego wyróżnika pojazdu barwy czarnej na białym tle.
5. Na tablicy zabytkowej wytłoczony jest numer rejestracyjny, składający się z wyróżnika województwa i wyróżnika pojazdu, oraz symbol pojazdu zabytkowego barwy czarnej na żółtym tle.
6. Na tablicy tymczasowej wytłoczony jest numer rejestracyjny, składający się z wyróżnika województwa i wyróżnika pojazdu barwy czerwonej na białym tle, oraz umieszczona jest okrągła nalepka określająca termin ważności tablicy tymczasowej, wykonana z czerwonej folii z napisami w kolorze białym.
7. Na tablicy dyplomatycznej wytłoczony jest numer rejestracyjny składający się z wyróżnika województwa warszawskiego określonego dla tablicy zwyczajnej i wyróżnika pojazdu barwy białej na niebieskim tle.
2. Poszczególne litery i cyfry numerów rejestracyjnych pełnią następujące funkcje:
1) na tablicach zwyczajnych dwie pierwsze litery stanowią wyróżnik województwa, trzecia litera i cztery cyfry w przedziale od 0001 do 9999 lub trzecia litera i trzy cyfry w przedziale od 001 do 999 oraz litera stanowią wyróżnik pojazdu,
2) na tablicach indywidualnych litera i cyfra stanowią wyróżnik województwa, a litery w liczbie od 3 do 5 stanowią indywidualny wyróżnik pojazdu,
3) na tablicach zabytkowych dwie litery stanowią wyróżnik województwa, a kolejne trzy cyfry w przedziale od 001 do 999 stanowią wyróżnik pojazdu,
4) na tablicach tymczasowych litera i pierwsza cyfra stanowią wyróżnik województwa, trzy kolejne cyfry w przedziale od 001 do 999 stanowią wyróżnik pojazdu, a arabskie cyfry na nalepce oznaczają miesiąc i dwie ostatnie cyfry roku,
5) na tablicach dyplomatycznych:
a) samochodowych: dwie litery stanowią wyróżnik województwa, pięć cyfr w przedziale od 00001 do 99999 stanowi wyróżnik pojazdu,
b) motocyklowych: dwie litery stanowią wyróżnik województwa, cztery cyfry w przedziale od 0001 do 9999 stanowią wyróżnik pojazdu.
3. Wyróżniki pojazdu określa organ rejestrujący, posługując się zestawem cyfr i liter stanowiących pojemność rejestracyjną.
4. Wyróżnik indywidualny pojazdu określa zainteresowany właściciel pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 5 i § 17 ust. 2.
5. Wyróżnik indywidualny powinien stanowić wyraz w języku polskim, nie zawierający treści obraźliwych lub niezgodnych z zasadami współżycia społecznego.
Lp. | Województwo | Wyróżniki województw na tablicach zwyczajnych i zabytkowych | Wyróżniki województw na tablicach tymczasowych i indywidualnych |
1 | 2 | 3 | 4 |
1 | warszawskie | WA; WF; WG; WI; WM; WP; WS; WT; WU; WV; WX i WZ | od A 0 do A 4 |
2 | bialskopodlaskie | BP; BA; BS | od A 5 do A 9 |
3 | białostockie | BK; BT; BI | od B 0 do B 4 |
4 | bielskie | BB; BL; BO | od B 5 do B 9 |
5 | bydgoskie | BY; BG; BD; BC | od C 0 do C 4 |
6 | chełmskie | CH; CM; CU | od C 5 do C 9 |
7 | ciechanowskie | CI; CN; CA | od D 0 do D 4 |
8 | częstochowskie | CZ; CE; CO | od D 5 do D 9 |
9 | elbląskie | EL; EG; EB | od E 0 do E 4 |
10 | gdańskie | GD; GK; GA; GN | od E 5 do E 9 |
11 | gorzowskie | GO; GW; GR | od F 0 do F 4 |
12 | jeleniogórskie | JG; JE; JA | od F 5 do F 9 |
13 | kaliskie | KL; KZ; KP | od G 0 do G 4 |
14 | katowickie | KA; KT; KB; KC; KD; KX | od G 5 do G 9 |
15 | kieleckie | KI; KE; KJ | od H 0 do H 4 |
16 | konińskie | KN; KM; KF | od H 5 do H 9 |
17 | koszalińskie | KO; KG; KY | od I 0 do I 4 |
18 | krakowskie | KR; KK; KW; KV | od I 5 do I 9 |
19 | krośnieńskie | KS; KU; KH | od J 0 do J 4 |
20 | legnickie | LG; LC; LI | od J 5 do J 9 |
21 | leszczyńskie | LE; LS; LN | od K 0 do K 4 |
22 | lubelskie | LU; LL; LB | od K 5 do K 9 |
23 | łomżyńskie | LO; LM; LA | od L 0 do L 4 |
24 | łódzkie | LD; LZ; LF; LW | od L 5 do L 9 |
25 | nowosądeckie | NS; NO; NA | od M 0 do M 4 |
26 | olsztyńskie | OL; ON; OT | od M 5 do M 9 |
27 | opolskie | OP; OE; OD | od N 0 do N 4 |
28 | ostrołęckie | OS; OK; OR | od N 5 do N 9 |
29 | pilskie | PI; PA; PY | od O 0 do O 4 |
30 | piotrkowskie | PT; PK; PU | od O 5 do O 9 |
31 | płockie | PL; PC; PB | od P 0 do P 4 |
32 | poznańskie | PO; PN; PZ; PW | od P 5 do P 9 |
33 | przemyskie | PR; PM; PE | od R 0 do R 4 |
34 | radomskie | RA; RO; RD | od R 5 do R 9 |
35 | rzeszowskie | RZ; RE; RW | od S 0 do S 4 |
36 | siedleckie | SE; SD; ST | od S 5 do S 9 |
37 | sieradzkie | SI; SA; SB | od T 0 do T 4 |
38 | skierniewickie | SK; SN; SF | od T 5 do T 9 |
39 | słupskie | SL; SP; SG | od U 0 do U 4 |
40 | suwalskie | SU; SW; SO | od U 5 do U 9 |
41 | szczecińskie | SZ; SC; SM | od V 0 do V 4 |
42 | tarnobrzeskie | TG; TB; TE | od V 5 do V 9 |
43 | tarnowskie | TA; TN; TW | od W 0 do W 4 |
44 | toruńskie | TO; TU; TY | od W 5 do W 9 |
45 | wałbrzyskie | WB; WY; WH | od X 0 do X 4 |
46 | włocławskie | WL; WK; WE | od X 5 do X 9 |
47 | wrocławskie | WR; WO; WC; WW | od Y 0 do Y 4 |
48 | zamojskie | ZA; ZM; ZC | od Y 5 do Y 9 |
49 | zielonogórskie | ZG; ZE; ZN | od Z 0 do Z 4 |
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy – po lewej stronie pojazdu.
Rozdział 4
Inne oznaczenia pojazdów
§ 25.
2. Na nalepce umieszczony jest numer rejestracyjny pojazdu.
3. Nalepka wydawana jest przez organ rejestrujący pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi, o których mowa w § 15 pkt 1–3 i 5.
4. Właściciel pojazdu umieszcza nalepkę w samochodzie osobowym wewnątrz pojazdu w prawym górnym rogu tylnej szyby, w samochodzie ciężarowym zaś, autobusie oraz w samochodzie nie posiadającym tylnej szyby – wewnątrz pojazdu w dolnym prawym rogu przedniej szyby.
5. Wzór nalepki i jej opis określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
2. Numery namalowane na tyle burty skrzyni ładunkowej powinny mieć taki sam układ i zbliżony kształt liter i cyfr, jak numery na tablicy rejestracyjnej jednorzędowej. Długość rzędu namalowanych numerów powinna wynosić 140–150 cm, wysokość – 25 cm, a grubość kreski – 4,5 cm.
2. Znak z literami „PL” może być umieszczony na tylnej szybie samochodu w prawym dolnym rogu, pod warunkiem że będzie zapewniona wystarczająca widoczność znaku i czytelność liter.
3. Na pojeździe należącym do przedstawicielstwa dyplomatycznego państwa obcego umieszcza się znak z literami „CD”, a na pojeździe urzędu konsularnego – znak z literami „CC”.
4. Znaki, o których mowa w ust. 3, umieszcza się z tyłu pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Na samochodzie osobowym tablicę, o której mowa w ust. 1, umieszcza się na dachu w położeniu pionowym w osi podłużnej pojazdu.
3. Motocykl oznacza się tablicą, o której mowa w ust. 1, umieszczoną z tyłu pojazdu.
2. Pojazd, o którym mowa w art. 8 ustawy, może być oznaczony nalepką barwy białej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy czarnej, umieszczoną na przedniej szybie w prawym górnym rogu.
Rozdział 5
Przepisy przejściowe i końcowe
§ 35.
2. Na wniosek właściciela pojazdu organ rejestrujący może dokonać wymiany dotychczasowego dowodu rejestracyjnego i tablic (tablicy) rejestracyjnych, o których mowa w ust. 1, po dniu 31 grudnia 1999 r.
Minister Transportu i Gospodarki Morskiej: E. Morawski
Załączniki do rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki
Morskiej z dnia 25 marca 1998 r. (poz. 365)
Załącznik nr 1
WZÓR WNIOSKU O REJESTRACJĘ, CZASOWĄ REJESTRACJĘ LUB WYREJESTROWANIE POJAZDU
Strona 1
Strona 2
Załącznik nr 2
WZÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO POJAZDU
Format A-6
strona 4 | strona 1 |
Format A-6
strona 2 | strona 3 |
Załącznik nr 3
WZÓR POZWOLENIA CZASOWEGO
Format A-7 | Format A-7 |
strona 1 | strona 2 |
Załącznik nr 4
Wzory tablic rejestracyjnych, umieszczonych na nich znaków i symboli oraz ich opis
- Data ogłoszenia: 1998-05-08
- Data wejścia w życie: 1998-05-23
- Data obowiązywania: 1998-05-23
- Z mocą od: 1998-05-23
- Dokument traci ważność: 1999-07-01
REKLAMA