REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 1995 nr 79 poz. 402
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ
z dnia 27 czerwca 1995 r.
w sprawie szczegółowych zasad i trybu wydawania zezwoleń i zgód dotyczących zatrudnienia lub wykonywania innej pracy zarobkowej przez cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Na podstawie art. 51 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1994r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz. U. z 1995 r. Nr 1, poz. 1) zarządza się, co następuje:
2. Jeżeli odrębne przepisy uzależniają wykonywanie zawodu lub innej pracy zarobkowej od uzyskania zgody właściwego organu, pracodawca jest obowiązany uzyskać taką zgodę i przedłożyć wraz z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1.
3. Jeżeli praca ma być wykonywana przez cudzoziemca w innym województwie niż województwo, na którego terenie znajduje się siedziba pracodawcy, dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy wydaje zezwolenie po zasięgnięciu opinii dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy właściwego dla miejsca wykonywania pracy przez cudzoziemca.
2. Zezwolenie wystawiane jest w czterech egzemplarzach, z których dwa otrzymuje pracodawca, w tym jeden przeznaczony jest dla cudzoziemca. Trzeci egzemplarz wraz z kopią wniosku przekazuje się wojewodzie właściwemu dla wojewódzkiego urzędu pracy.
3. Zezwolenie stanowi podstawę do ubiegania się przez cudzoziemca w polskim przedstawicielstwie dyplomatycznym bądź w urzędzie konsularnym o prawo pobytu w celu wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Jeżeli zakończenie pracy nastąpiło przed upływem terminu, na który cudzoziemcowi została wydana zgoda, pracodawca jest obowiązany niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu trzech dni, zawiadomić o tym na piśmie dyrektora wojewódzkiego urzędu pracy, który tę zgodę wydał.
3. Dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy zawiadamia na piśmie w ciągu trzech dni wojewodę, właściwego ze względu na miejsce zameldowania cudzoziemca, o cofnięciu zezwolenia i zgody lub o wcześniejszym niż określono w zezwoleniu zakończeniu pracy przez cudzoziemca.
2. Przedłużenie zezwolenia stanowi podstawę wystąpienia przez cudzoziemca o przedłużenie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do wojewody właściwego ze względu na miejsce pobytu cudzoziemca. W razie pozytywnej decyzji wojewody dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy wydaje zgodę na dalszy okres pracy cudzoziemca.
Minister Pracy i Polityki Socjalnej: L. Miller
Załączniki do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej
z dnia 27 czerwca 1995 r. (poz. 402)
Załącznik nr 1
WNIOSEK O UDZIELENIE ZEZWOLENIA NA ZATRUDNIENIE LUB WYKONYWANIE INNEJ PRACY ZAROBKOWEJ PRZEZ CUDZOZIEMCA NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Załącznik nr 2
ZEZWOLENIE NA ZATRUDNIENIE* – POWIERZENIE INNEJ PRACY ZAROBKOWEJ* CUDZOZIEMCOWI NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Załącznik nr 3
ZGODA DLA CUDZOZIEMCA NA WYKONYWANIE PRACY NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
- Data ogłoszenia: 1995-07-11
- Data wejścia w życie: 1995-07-25
- Data obowiązywania: 1995-07-25
- Z mocą od: 1995-07-25
- Dokument traci ważność: 1998-05-13
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA