REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca zdalna: nowy wymiar prezentów firmowych. Dobrze sformatowany to dużo więcej niż skuteczny benefit

W czasach pracy zdalnej prezenty od pracodawcy nabierają dodatkowego znaczenia
W czasach pracy zdalnej prezenty od pracodawcy nabierają dodatkowego znaczenia
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dla pracujących zdalnie benefity pracownicze mają zupełnie inny wymiar. Dotyczy to także prezentów od pracodwcy dla pracownika. Będą one bardzo motywujące, ale pod pewnymi warunkami.

Praca zdalna, podobnie jak wykonywana w firmie wymaga motywacji

Z zeszłorocznego raportu Zaangażowanie 2023 Enpulse wynika, że 40 proc. Polaków nie czuje się emocjonalnie związana ze swoim miejscem pracy. Tymczasem praca zdalna została z nami na dłużej i nie wygląda na to, by miało się to zmienić.

REKLAMA

REKLAMA

Praca z domu czasami okazuje się także zagrażająca dla zachowania work-life balance – niektórzy pracownicy mają problem z rozdzieleniem tych dwóch sfer życia. Pracując z domu, trudniej o uczucie fizycznego odcięcia się od pracy, dlatego wiele osób pracuje poza wyznaczonymi godzinami lub przez cały dzień pozostaje w niej “głową”, sprawdzając służbowego maila czy telefon również poza godzinami pracy.

Z danych Eurostatu wynika, że Polacy zajmują niemal podium w rankingach narodów pracujących najdłużej. Nasz wynik: średnio 40,5 godziny tygodniowo prześcignęli tylko Grecy.
Tegoroczny raport opublikowany w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Bliżej Siebie wskazuje, że ponad połowa pracowników czuje się przeciążona emocjonalnie, a co czwarty pracownik wskazał, że to poczucie braku docenienia przez pracodawcę ma największy wpływ na kondycję psychiczną i samopoczucie w pracy.
– Tymczasem wypaleni pracownicy są mniej efektywni, a ich większa rotacja tworzy nowe koszty dla firmy. Z kolei według Randstad Workmonitor 2023 co trzeci pracownik z dobrą równowagą pomiędzy pracą a życiem prywatnym planuje zostać w swojej obecnej pracy na dłużej – komentuje Dominika Adeszko. B2B Managerka w firmie Super Prezenty.

Spersonalizowany prezent to bardzo ceniony benefit pracowniczy

W takich realiach pracodawcy muszą odpowiedzieć na rzucane przez pracę zdalną wyzwanie: jak nawiązać więź z pracownikiem pomimo dystansu? Jak go docenić?
Dobrym sposobem mogą okazać się odpowiednio dobrane benefity pracownicze – w tym prezenty wysyłane z okazji rocznic, urodzin czy świąt.
Mowa np. o prezentach w formie przeżyć, które można łatwo spersonalizować, np. wybierając atrakcje z miasta, w którym mieszka dany pracowników lub oferując zestaw podarunkowy z różnymi atrakcjami do wyboru przez samego obdarowanego.

Możliwość wyboru prezentu przez pracownika zwielokrotnia jego wartość

REKLAMA

Dowolność w wyborze benefitów jest formą bardzo atrakcyjną dla co piątego pracownika – według. Raportu Siła Doceniania HRM Institute.
Co więcej, na rynek pracy stopniowo napływają Zetki. Jest to pokolenie, które zmienia trendy na rynku pracy i lubi czerpać z życia garściami i rozwijać swoje pasje, jednak nie lubi, gdy ktoś ingeruje w ich wybory.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z tego powodu prezenty, które łatwo dostosować do zainteresowań pracownika oraz te niezwiązane bezpośrednio z pracą, a pozwalające się od niej oderwać, okazują się obecnie strzałem w dziesiątkę. 

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakaz smartfonów w szkołach? Ekspert proponuję inne rozwiązanie [WYWIAD]

Czy wprowadzenie zakazu używania smartfonów w szkołach ma sens? W jaki sposób social media wykorzystują nasze słabości i kradną naszą uwagę? Co mają wspólnego z hazardem? Jak możemy oswoić nowe technologie?

Nawet 5 470 zł dla osób z cukrzycą – w zależności od wieku chorego, typu choroby oraz jej zaawansowania

Osobom chorym na cukrzycę – zarówno dzieciom, jak i dorosłym – przysługuje z NFZ refundacja określonych wyrobów medycznych wspomagających kontrolę glikemii. Wysokość wsparcia, jakie mogą otrzymać diabetycy, zależy od wybranego systemu monitorowania glikemii, jak również m.in. od wieku chorego, typu choroby, jej zaawansowania oraz wymaganych sposób leczenia. Na najwyższą kwotę – sięgającą nawet 5 470 zł – mogą liczyć osoby w wieku od 18 do 26 roku życia, które zdecydują się na nowoczesny system monitorowania glikemii CGM-RT.

Ruszyła lawina kontroli w polskich domach. Wlepiają 10 tysięcy kary za ten błąd. Niektórzy nie mają o tym pojęcia

Wtłaczają dym do studzienki kanalizacyjnej, a potem sprawdzają czy znajduje ujście w przydomowych rynnach. W ten sposób wodociągowe firmy kontrolują nielegalne odprowadzanie deszczówki do kanalizacji sanitarnej.  Tym, którzy zostaną na tym przyłapani grozi dotkliwa kara. To nawet 10 tysięcy złotych. 

Przycinanie jabłoni. Kiedy przycinać jabłonie? Czy w marcu można przycinać jabłonie?

Przycinanie jabłoni to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który wpływa na zdrowie drzewa. Odpowiednie cięcie pozwala na regulację wzrostu, poprawę nasłonecznienia korony oraz zapobieganie chorobom. Sprawdź, kiedy i jak prawidłowo przycinać jabłonie, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem i obfitymi plonami.

REKLAMA

Korekta roczna VAT 2025 (za 2024 rok): proporcja, preproporcja, termin, zasady. Jak ustalić proporcję na 2025 rok?

W deklaracji JPK_V7 za styczeń 2025 r. podatnicy, którzy stosowali proporcję lub preproporcję albo zmienili przeznaczenie środków trwałych, będą wykazywać kwotę korekty rocznej za 2024 r. Można zrezygnować z jej dokonania, ale nie wszyscy podatnicy mają taką możliwość.

To już pewne: dłuższe urlopy dla pięciu milionów zatrudnionych, wyższe dodatki do wynagrodzenia i nagrody. Rewolucja w stażu pracy gwarantowana przez rząd

Rzadko kiedy zmiany przepisów kodeksu pracy mają znaczenie dla osób na umowach cywilnych lub zarobkujących w każdy innym sposób niż umowa o pracę. Tym razem jest inaczej. Rewolucja w sposobie ustalania stażu pracy da korzyści zarówno samozatrudnionym, jak pracownikom etatowym. Rząd już o niej zdecydował a nawet ustalił termin wejścia w życie zmian korzystnych dla 5 mln zarobkujących Polaków.

Oni renty wdowiej nie dostaną. Wszystko przez ten jeden przepis. "To jakieś żarty, śmiech przez łzy"

Jak wyżyć tylko z jednej, zazwyczaj nędznej emerytury po śmierci męża czy żony? Kołem ratunkowym dla tego wiązania końca z końcem ma być renta wdowia. Składanie wniosków ruszyło z początkiem stycznia, ale okazuje się, że nie wszystkim nowe świadczenie przysługuje. Ci, którzy zostali przez współmałżonka porzuceni, ale formalnie się nie rozwiedli, pieniędzy nie dostaną. 

Stypendium rektora dla studenta. Jak je otrzymać na I roku studiów

Stypendium rektora może otrzymać student, który uzyskał wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe lub artystyczne, lub osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym.

REKLAMA

Stypendia dla studentów będących osobami niepełnosprawnymi

Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie, o którym mowa w art. 5 oraz art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Czy można w szkole wprowadzić strefy rodzica na podstawie regulaminu?

To kontrowersyjna sprawa. Dyrektor szkoły podejmuje decyzję o wprowadzeniu "Strefy rodziców" - rodzice tylko w tej strefie (najczęściej na korytarzu za wejściem do szkoły) mogą przebywać w szkole. Tam czekają na wyjście syna albo córki z klasy. Rodzic nie może poruszać się po szkole poza "Strefą". Dlaczego to jest kontrowersyjne? Nie ma przepisu rangi ustawowej, który pozwalałby na wprowadzanie takich ograniczeń praw rodziców do np. szybkiego odnalezienia syna albo córki w klasie (np. wynika to z nagłej choroby w rodzinie albo innej sytuacji kryzysowej).

REKLAMA