REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka 2024: nie wiesz jaki prezent przygotować, zobacz co planują kupić inni

Dzień Dziecka 2024: co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów
Dzień Dziecka 2024: co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ale najlepiej nie sugeruj się tym, co wybiera większość: słodycze, zabawki i… pieniądze. Nawet jeśli na tę okoliczność masz skromny budżet – 50-100 złotych, jak większość, pomyśl o czymś oryginalnym, nietuzinkowym, by dziecko poza wartością materialną miało radość z takiej wyjątkowej niespodzianki.

Kupowanie prezentów z okazji Dnia Dziecka ma w zwyczaju 58 procent Polaków, wynika z badania przeprowadzonego przez PayPo w pierwszych dniach maja.

REKLAMA

Tak jak w ubiegłym roku, większość ankietowanych (63 proc.) podczas zakupu kieruje się preferencjami dziecka. Niemal osiem na dziesięć obdarowujących uważa, że dzieci uznają otrzymywane prezenty za trafione. Co najczęściej kupują Polacy na Dzień Dziecka?

Prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka

 

Materiały prasowe

Ponad połowa Polaków (58 proc.) regularnie kupuje prezenty z okazji Dnia Dziecka, choć w 2023 roku takiej odpowiedzi udzieliło 61 proc. badanych.

Z kolei, jedynie 17 proc. respondentów twierdzi, że nie nabywa dla dzieci upominków z okazji ich święta, w ubiegłym roku takiego zdania było 15 proc. Polaków. Natomiast niemal co czwarty ankietowany uważa, że prezenty z okazji Dnia Dziecka kupuje sporadycznie. 

Co Polacy najchętniej kupują na Dzień Dziecka?

Na pytanie wielokrotnego wyboru, dotyczącego rodzaju prezentu, jaki Polacy wręczają z tej okazji, większość badanych (60 proc.), tak jak w zeszłym roku, wskazała słodycze.
Prawie połowa obdarowujących wręcza dzieciom zabawki. Popularnym wyborem są również pieniądze (40 proc.), książki/gry (36 proc.) oraz ubrania (24 proc.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Co w prezencie na Dzień Dziecka

Co w prezencie na Dzień Dziecka

 

Materiały prasowe

REKLAMA

Z kolei niemal trzech na dziesięciu ankietowanych stawia na niestandardowe prezenty, takie jak wyjście do kina czy wyjazd. Tak jak w 2023 roku, badani zadeklarowali, że z okazji Dnia Dziecka najrzadziej kupują niezbędne akcesoria codziennego użytku, takie jak fotelik samochodowy - upominki z tej kategorii wybiera jedynie 5 proc. respondentów. Ponad połowa obdarowujących po prezenty pójdzie do sklepów stacjonarnych, natomiast 42 proc. zrobi zakupy w sklepach online.

Kupując prezent z okazji Dnia Dziecka, ankietowani kierują się głównie preferencjami obdarowywanych (63 proc.), ich potrzebami (59 proc.) oraz budżetem, którym dysponują (41 proc.). Dla niewielu kupujących istotna jest aktualna moda (11 proc.) oraz ich własne upodobania (17 proc.). 

Prezenty na Dzień Dziecka: za ile

PayPo postanowiło sprawdzić również, ile Polacy wydają na upominki z okazji Dnia Dziecka. Ankietowani najczęściej przeznaczają na ten cel od 51 do 100 złotych (35 proc.) oraz od 101 do 200 złotych (35 proc.). Jedynie 14 proc. badanych wyda na prezenty dla dzieci od 10 do 50 złotych. Niewiele mniej, bo 13 proc. zadeklarowało, że kupi upominki w przedziale cenowym od 201 do 500 złotych. 

Ile na prezenty dla dziecka

Ile na prezenty dla dziecka

 

Materiały prasowe

 

34 proc. obdarowujących uważa, że w tym roku przeznaczy na prezenty z okazji Dnia Dziecka więcej niż w poprzednich latach - spośród tych osób 70 proc. uważa, że jest to spowodowane wzrostem cen produktów. Z kolei co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów.

Dzieci na ogół są zadowolone z wyboru kupujących prezenty

Zdecydowana większość ankietowanych (79 proc.) potwierdza, że obdarowywani są zadowoleni z prezentów, które otrzymują. Tak jak w 2023 roku zaledwie 1 proc. Polaków przyznaje, że dzieci nie są usatysfakcjonowane z upominków z okazji Dnia Dziecka. Co piąty badany nie jest w stanie zadeklarować, czy prezenty, które kupuje są trafione.

Więcej na prezent niż w 2023

Więcej na prezent niż w 2023

 

Materiały prasowe

Niezależnie od rodzaju prezentu i okazji, z jakiej jest on wręczany, warto pamiętać o tym, by kupić go rozsądnie, na przykład z wykorzystaniem płatności odroczonych. Dzięki nim kupujący mogą zrobić zakupy dziś, a zapłacić później, dając sobie czas na: odebranie zamówienia, sprawdzenie produktów i zastanowienie się, czy im odpowiadają.

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister edukacji: To już pewne – nowy przedmiot w szkołach jeszcze w 2025 r. O edukacji seksualnej będą uczyli m.in. katecheci, a rodzice będą musieli zdecydować

Zapadła decyzja i edukacja zdrowotna ma stać się nowym przedmiotem w szkołach jeszcze w 2025 r., bo począwszy od roku szkolnego 2025/2026. Będą mogli jej nauczać również katecheci i etycy – potwierdziła w rozmowie z RMF FM, minister Barbara Nowacka. Początkowo, nowy przedmiot zostanie wprowadzony do podstawy programowej jako nieobowiązkowy, a w kolejnym roku szkolnym – o zdanie na jego temat (co będzie miało wpływ na jego dalsze „losy”) – zostaną zapytani m.in. rodzice i uczniowie.

Rząd o świadczeniu pielęgnacyjnym. Niepełnosprawność przed 18 rokiem życia, czy także później [MOPS]

Decydował będzie Minister Finansów rozstrzygając spór o zasady wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego. Sopot przyznawał świadczenie pielęgnacyjne osobom niepełnosprawnym kierując się wskazówkami Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. Wojewoda pomorski w 2018 r. uznał, że tak nie można i nakazał miastu zwrot prawie 2,5 mln zł (zwrot dotacji na świadczenie pielęgnacyjnie zdaniem wojewody wypłacone niesłusznie osobom niepełnosprawnym).

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

REKLAMA

Przejście na emeryturę w styczniu, jest korzystne czy lepiej poczekać z wnioskiem do lutego 2025 roku

Kiedy najlepiej złożyć w ZUS wniosek o emeryturę. Czy styczeń jest gorszym na to miesiącem niż luty. Kończyć pracę i przechodzić na emeryturę natychmiast po osiągnięciu ustawowego wieku emerytalnego, a może korzystniej jest łączyć emeryturę z dalszą pracą.

800 plus dla Ukraińców. Ale pod tym jednym warunkiem

800 plus dla Ukraińców powinno należeć wtedy, jeżeli Ukraińcy będą mieszkać w Polsce i płacić w Polsce podatki. Tak powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który spotkał się z mieszkańcami Puńska w województwie podlaskim.

Dziecko wyjeżdża na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców, dziadkami czy ciocią? Nie zapomnij o tym dokumencie, którego brak może przysporzyć sporych problemów

W przypadku wyjazdu dziecka na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców lub bez nich – np. z dziadkami, ciocią, wujkiem lub choćby przyjaciółmi rodziców, który będzie wiązał się z przekroczeniem granicy Polski – nie wystarczy tylko „wyposażenie” dziecka w dowód osobisty lub paszport (i ewentualnie – wizę). Jest jeszcze jeden istotny dokument, o którym należy pamiętać i bez którego – wyjazd może nawet nie dojść do skutku, ponieważ dziecko może nie zostać przepuszczone przez granicę lub wpuszczone na pokład samolotu.

Stanecki: maksymalne temperatury w pracy. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki o maksymalnych temperaturach pracy: „Te rozwiązania (…) mogą i powinny być wykorzystywane, w miarę możliwości, aby łagodzić skutki zmian klimatycznych”. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

REKLAMA

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych [TABELA]

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych. Emeryci i renciści nie muszą składać wniosku, by uzyskać zwaloryzowane świadczenia.

Dzieci powinny uczyć się edukacji zdrowotnej w szkole, czy w domu? Kotowska: To nie jest kwestia zwykłego przedmiotu, to kwestia bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci.

W czwartek, 16 stycznia 2025 r. ministra edukacji Barbara Nowacka poinformowała, że w 2025 r. edukacja zdrowotna będzie przedmiotem nieobowiązkowym. Zapytaliśmy wiceprzewodniczącą Państwowej Komisji ds. pedofilii Justynę Kotowską o komentarz w tej sprawie

REKLAMA