REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka 2024: nie wiesz jaki prezent przygotować, zobacz co planują kupić inni

Dzień Dziecka 2024: co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów
Dzień Dziecka 2024: co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ale najlepiej nie sugeruj się tym, co wybiera większość: słodycze, zabawki i… pieniądze. Nawet jeśli na tę okoliczność masz skromny budżet – 50-100 złotych, jak większość, pomyśl o czymś oryginalnym, nietuzinkowym, by dziecko poza wartością materialną miało radość z takiej wyjątkowej niespodzianki.

Kupowanie prezentów z okazji Dnia Dziecka ma w zwyczaju 58 procent Polaków, wynika z badania przeprowadzonego przez PayPo w pierwszych dniach maja.

REKLAMA

Tak jak w ubiegłym roku, większość ankietowanych (63 proc.) podczas zakupu kieruje się preferencjami dziecka. Niemal osiem na dziesięć obdarowujących uważa, że dzieci uznają otrzymywane prezenty za trafione. Co najczęściej kupują Polacy na Dzień Dziecka?

Prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka

 

Materiały prasowe

Ponad połowa Polaków (58 proc.) regularnie kupuje prezenty z okazji Dnia Dziecka, choć w 2023 roku takiej odpowiedzi udzieliło 61 proc. badanych.

Z kolei, jedynie 17 proc. respondentów twierdzi, że nie nabywa dla dzieci upominków z okazji ich święta, w ubiegłym roku takiego zdania było 15 proc. Polaków. Natomiast niemal co czwarty ankietowany uważa, że prezenty z okazji Dnia Dziecka kupuje sporadycznie. 

Co Polacy najchętniej kupują na Dzień Dziecka?

Na pytanie wielokrotnego wyboru, dotyczącego rodzaju prezentu, jaki Polacy wręczają z tej okazji, większość badanych (60 proc.), tak jak w zeszłym roku, wskazała słodycze.
Prawie połowa obdarowujących wręcza dzieciom zabawki. Popularnym wyborem są również pieniądze (40 proc.), książki/gry (36 proc.) oraz ubrania (24 proc.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Co w prezencie na Dzień Dziecka

Co w prezencie na Dzień Dziecka

 

Materiały prasowe

REKLAMA

Z kolei niemal trzech na dziesięciu ankietowanych stawia na niestandardowe prezenty, takie jak wyjście do kina czy wyjazd. Tak jak w 2023 roku, badani zadeklarowali, że z okazji Dnia Dziecka najrzadziej kupują niezbędne akcesoria codziennego użytku, takie jak fotelik samochodowy - upominki z tej kategorii wybiera jedynie 5 proc. respondentów. Ponad połowa obdarowujących po prezenty pójdzie do sklepów stacjonarnych, natomiast 42 proc. zrobi zakupy w sklepach online.

Kupując prezent z okazji Dnia Dziecka, ankietowani kierują się głównie preferencjami obdarowywanych (63 proc.), ich potrzebami (59 proc.) oraz budżetem, którym dysponują (41 proc.). Dla niewielu kupujących istotna jest aktualna moda (11 proc.) oraz ich własne upodobania (17 proc.). 

Prezenty na Dzień Dziecka: za ile

PayPo postanowiło sprawdzić również, ile Polacy wydają na upominki z okazji Dnia Dziecka. Ankietowani najczęściej przeznaczają na ten cel od 51 do 100 złotych (35 proc.) oraz od 101 do 200 złotych (35 proc.). Jedynie 14 proc. badanych wyda na prezenty dla dzieci od 10 do 50 złotych. Niewiele mniej, bo 13 proc. zadeklarowało, że kupi upominki w przedziale cenowym od 201 do 500 złotych. 

Ile na prezenty dla dziecka

Ile na prezenty dla dziecka

 

Materiały prasowe

 

34 proc. obdarowujących uważa, że w tym roku przeznaczy na prezenty z okazji Dnia Dziecka więcej niż w poprzednich latach - spośród tych osób 70 proc. uważa, że jest to spowodowane wzrostem cen produktów. Z kolei co czwarty badany, który przeznaczy w tym roku więcej środków na upominek dla dziecka, będzie motywowany chęcią zakupu lepszych prezentów.

Dzieci na ogół są zadowolone z wyboru kupujących prezenty

Zdecydowana większość ankietowanych (79 proc.) potwierdza, że obdarowywani są zadowoleni z prezentów, które otrzymują. Tak jak w 2023 roku zaledwie 1 proc. Polaków przyznaje, że dzieci nie są usatysfakcjonowane z upominków z okazji Dnia Dziecka. Co piąty badany nie jest w stanie zadeklarować, czy prezenty, które kupuje są trafione.

Więcej na prezent niż w 2023

Więcej na prezent niż w 2023

 

Materiały prasowe

Niezależnie od rodzaju prezentu i okazji, z jakiej jest on wręczany, warto pamiętać o tym, by kupić go rozsądnie, na przykład z wykorzystaniem płatności odroczonych. Dzięki nim kupujący mogą zrobić zakupy dziś, a zapłacić później, dając sobie czas na: odebranie zamówienia, sprawdzenie produktów i zastanowienie się, czy im odpowiadają.

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewolucji nie będzie. Rząd wycofał się z pomysłu dotyczącego umów o pracę

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski. Rząd wycofał się z przepisu, który wprowadzał obowiązek zawierania przez przedsiębiorców umów o pracę z cudzoziemcami.

Nadchodzą ważne zmiany w PIT. W 2025 najmocniej uderzą w seniorów o niskich emeryturach oraz dobrze zarabiających pracowników

To już pewne: w 2025 nie tylko kwota wolna w PIT nie zostanie podwojona, ale nawet zwaloryzowana o inflację. W efekcie podatek dochodowy zapłacą miliony emerytów, którzy przez dwa lata PIT nie płacili, a dobrze zarabiający pracownicy od każdych 100 zł podwyżki oddadzą fiskusowi nie 12 a 32 złote!

Co zrobić, żeby dostać rentę wdowią? ZUS: musisz mieć prawo do obu świadczeń

ZUS wyjaśnia co należy zrobić, aby otrzymać rentę wdowią. Przede wszystkim ZUS musi najpierw ustalić prawo do świadczenia. W może się okazać konieczne złożenie odpowiedniego wniosku.

Kasowy PIT od 1 stycznia 2025 r.

1 stycznia 2025 r. zaczną obowiązywać przepisy nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Nowela wprowadza tzw. kasowy PIT. Kto będzie mógł skorzystać z nowych rozwiązań? 

REKLAMA

Rachunkowość 2025 - zmiany. Nowy limit dla ksiąg rachunkowych, progi do badania sprawozdań, definicje jednostek i przychodów netto ze sprzedaży, raportowanie ESG

1 stycznia 2025 r. wchodzi w życie większość przepisów ustawy z 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta wprowadza obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju przez określoną grupę przedsiębiorstw i poddania jej atestacji przez biegłych rewidentów. A ponadto wprowadza: nowy próg obowiązujący do prowadzenia ksiąg rachunkowych, nowe progi do badania sprawozdań finansowych, nowe definicje jednostek (mikro, małej, średniej, dużej), ujednolicone pojęcie przychodów netto ze sprzedaży i szereg innych zmian.

Nie będzie podwyżek dla pracowników samorządowych? Rozmowy w sprawie wynagrodzeń zostały odroczone

Prace nad zmianą przepisów w zakresie wynagradzania pracowników samorządowych zostały odroczone. Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych jest poza właściwością Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Często chorujesz? Uważaj, bo możesz z tego powodu stracić pracę. Zgodnie z prawem. Sprawdź, w jakich sytuacjach nie możesz czuć się bezpiecznie

Pracownik nieobecny w pracy z powodu choroby ma określone prawa. W szczególności, w czasie nieobecności jest chroniony przed wypowiedzeniem umowy. Jednak jeśli choruje często i dezorganizuje pracę w zakładzie, może stracić pracę.

Tradycyjne zakupy świąteczne? Oczywiście na ostatnią chwilę

Sklepy już teraz przeżywają oblężenie, ale apogeum będzie tuż przed świętami. Tradycyjnie Polacy zakupy spożywcze zostawiają na ostatnią chwilę. Często prezentowe też. Można się szykować na spore kolejki.

REKLAMA

Fundusze UE na innowacje 2025: platforma STEP zmienia strategię rozwoju technologii w Europie. Jakie korzyści dla firm w Polsce?

Platforma technologii strategicznych STEP to nowa inicjatywa unijna mająca na celu wzmocnienie konkurencyjności przemysłu UE poprzez wspieranie inwestycji w kluczowe technologie. Jej głównym celem jest mobilizacja środków finansowych na rozwój i produkcję technologii cyfrowych, deep-tech, czystych technologii oraz biotechnologii, co ma przyczynić się do zwiększenia suwerenności technologicznej wspólnoty. To ważny krok na drodze pobudzania innowacyjności, co również wpisuje się w główne tematy polskiej prezydencji w Radzie UE.

Ochrona zdrowia: podsumowanie 2024 r.

Ochrona zdrowia: podsumowanie 2024 r. Co zmieniło się w przeciągu ostatniego roku w ochronie zdrowia? Czy były jakieś pozytywne zmiany? Co z wynagrodzeniami w ochronie zdrowia? Zdaniem ekspertki BCC ds. systemu ochrony zdrowia Anny Janczewskiej, ochrona zdrowia w dalszym ciągu nie jest priorytetem rządu.

REKLAMA