REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy dziś 24.03.2024 roku jest niedziela handlowa, zakupy we wszystkich sklepach galeriach i centrach handlowych bez zakazu handlu

Handlowcy mocno liczą na to, że w otwartych w niedzielę 24 marca 2024 r. wszystkich sklepach klienci będą sięgać głęboko do portfeli, nie szczędząc na wydatkach
Handlowcy mocno liczą na to, że w otwartych w niedzielę 24 marca 2024 r. wszystkich sklepach klienci będą sięgać głęboko do portfeli, nie szczędząc na wydatkach
Infor.pl

REKLAMA

REKLAMA

Do wiosennych świąt – Wielkanocy został już tydzień. Kto jeszcze nie zaczął przygotowań, ten powinien już się ostatecznie zmobilizować. Wiadomo, że najważniejsze przygotowania – poza wiosennymi porządkami – to zakupy, by na świątecznym stole nie zabrakło niczego ani domownikom, ani gościom. Na zakupy zaś przydałaby się handlowa niedziela.

REKLAMA

Dziś podwójna korzyść z udania się w niedzielę do galerii handlowej. Zwykle wybieramy się tam do kina albo by coś zjeść, bo tylko siedem niedziel w roku to niedziele handlowe, a w pozostałe sklepy w galeriach i centrach handlowych są nieczynne. W niedzielę 24 marca jest inaczej - to niedziela handlowa a nie niedziela z zakazem handlu. Można więc połączyć inne przyjemności z zakupami w dowolnym sklepie - od supermarketów po ekskluzywne butiki.

REKLAMA

W 2024 roku niedziel handlowych wciąż jest równie mało co w roku ubiegłym – może coś się zmieni, bo politycy zapowiadają zmiany w przepisach o zakazie handlu w niedzielę, ale na pewno jeszcze nie w marcu i kwietniu. Czy więc Niedziela Palmowa, niedziela 24 marca 2024 roku to niedziela handlowa czy niedziela objęta zakazem handlu? Czy możemy śmiało wybrać się do galerii lub centrum handlowego, do dużego sklepu dyskontowego typu Lidl, Biedronka czy Stokrotka albo do supermarketów typu Carrefour, Auchan – na duże świąteczne zakupy?

Niedziela handlowa 24 marca 2024 roku: jakie sklepy otwarte

REKLAMA

Na szczęście na liście siedmiu niedziel, w które ustawą o zakazie handlu w niedziele sklepy – wszystkie bez wyjątku – mogą być czynne, jest niedziela dzisiejsza – 24 marca. Mimo że to Niedziela Palmowa, przez wielu katolików czczona w sposób szczególny, prawo zezwala na łączenie uroczystości religijnych z roboczym charakterem wizyt w galeriach, centrach handlowych czy dużych sklepach, w celu zrobienia zakupów na Wielkanoc.

Handel też na tę niedzielę handlową 24 marca przygotował się szczególnie. Praktycznie więc wszystkie sieci handlowe, a także mniejsze sklepy, chcą dziś przyciągnąć klientów, bo liczą na duże obroty.
To dla handlu ważne, bo przed poprzednimi świętami – Bożym Narodzeniem 2023 przeżyli handlowcy ogromne rozczarowanie. Po raz pierwszy od wielu lat konsumenci w Polsce zamiast wydawać więcej niż zwykle pieniędzy, mocno ograniczyli wydatki.
Teraz nadzieję stworzyły podane właśnie w kończącym się tygodniu dane GUS o zakupach w lutym – były one rekordowe i wzrosły aż o 6,2 proc. w porównaniu z lutym 2023 r. To przywróciło nadzieję, że przy zakupach wielkanocnych już tak oszczędni Polacy w 2024 roku nie będą.

Zakupy w niedzielę handlową 24 marca 2024 roku: gdzie najkorzystniejsze

Jednak w porównaniu z minionymi latami nie znajdziemy dziś już tak hojnych promocji w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą jak to niegdyś bywało. Lista produktów z okazjami cenowymi jest dość umiarkowana, nie ma tez specjalnych reklam.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak więc planować zakupy i kupować, by jednak jak najwięcej produktów nabyć w promocjach i okazyjnie?

Po pierwsze przed udaniem się na zakupy – kto ma w okolicy sklepy różnych sieci – warto zrobić małe rozpoznanie, na co możemy liczyć po promocyjnej cenie. W pierwszej kolejności warto sprawdzić oferty sklepów tych sieci, których jesteśmy stałymi klientami i mamy aplikacje dające prawo do dodatkowych obniżek cen lub promocji na szczególnych warunkach – tam na pewno skorzystamy z niższych cen w większym zakresie niż w innych sklepach.

Możemy to zrobić sprawdzając promocje na stronach internetowych poszczególnych marek. Innym sposobem jest porównanie ofert z gazetek – także w wersji cyfrowej, tutaj można skorzystać ze specjalnych stron internetowych, które udostępniają gazetki nie jednej, ale wielu sieci handlowych.

Wielkanocne promocje – niedziela handlowa 24.03.2024

Tradycyjnie przedmiotem promocji w niedzielę handlową 24 marca 2024 r., jak i w innych okresach są mięsa, owoce, warzywa, środki czystości.

Z mięs najpopularniejszy są najtańsze rodzaje wieprzowiny: boczek, łopatka, szynka, ale i schab a nawet polędwiczki. Z owoców nadal prym wiodą banany, które dziś można kupić nawet po 2,99 zł za kilogram. Jednak także taki ciągle rarytas jak truskawki.

Z chemii gospodarczej i środków czystości, tradycyjnie poza papierem toaletowym i ręcznikami papierowymi – środki niezbędne do wiosennych porządków.

Szczegółowych wykazów nie będziemy prezentować, ale zrobimy jeden wyjątek – na szczególne uznanie zasługuje bowiem Stokrotka, obecna w coraz większej liczbie polskich miast, miasteczek a nawet wsi. Tam w promocji – zarówno dla klientów z aplikacją, jak i bez a odróżnia ich tylko skala obniżki ceny – kupimy dziś i boczek wieprzowy do pieczenia i produkty do pieczenia ciast, żółte sery, warzywa na sałatkę, duży asortyment wędlin – od pasztetów po szynki, gotowe ciasta. A nawet takie rarytasy jak świeże truskawki, ekskluzywne francuskie, włoskie i holenderskie sery z „deski serów” czy czekoladową mieszankę imieninową. A już ofertą nie do odrzucenia jest 40-procentowa obniżka ceny wszystkich środków czystości.

Inne sieci, łącznie z dyskontami, mają promocje również wieloasortymentowe, ale żadna nie jest – w naszej ocenie – tak idealnie skrojona pod potrzeby przedwielkanocnych przygotowań.

Niedziele handlowe, niedziele z zakazem handlu 2024

Politycy zapowiadają zmiany w przepisach zakazujących handlu w niedziele. Być może wkrótce będzie więcej niż siedem niedziel handlowych w roku, jak jest zgodnie  aktualnym stanem prawnym.

Przypomnijmy, że dzisiejsza niedziela 24 marca 2024 roku jest dopiero drugą niedzielą handlową w tym roku, choć nie będziemy musieli na kolejną, trzecią czekać tak długo jak na dzisiejszą. Oto lista niedziel, w które mogą być otwarte wszystkie sklepu bez ograniczeń:

  • 28 stycznia,
  • 24 marca,
  • 28 kwietnia,
  • 30 czerwca,
  • 25 sierpnia,
  • 15 grudnia,
  • 22 grudnia.

Wśród partii tworzących koalicję mającą większość w Sejmie, Senacie i w rządzie nie ma zgodności co do zakresu zmian w niedzielach handlowych i z zakazem handlu. Od niedziel handlowych odzwyczaili się też sami Polacy, nie ma więc już tak mocnej presji na zmiany jaka była jeszcze niedawno.
Tym niemniej można oczekiwać jeszcze w tym roku kompromisowych rozwiązań, które zliberalizują obecne restrykcyjne przepisy. Może zwiększy się liczba niedziel, w które handel będzie dozwolony – przypomnijmy, że w okresie przejściowym handlowa była przynajmniej jednak niedziela w miesiącu – albo lista podmiotów, których zakaz handlu nie obowiązuje, np. do sklepów osiedlowych i na stacjach benzynowych dołączą wszystkie sklepy działające w galeriach i centrach handlowych.

To jednak dopiero przyszłość, a dziś 24 marca 2024 r. ruszaj na zakupy kto tylko chętny, ma potrzeby handlowe do zrealizowania – od jajek po nowy telewizor, i czas na długie wizyty w sklepach także!

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po 10 latach masz 31 dni 100% płatnego urlopu; po 15 latach – 35 dni; po 20 latach – 39 dni. Czy w 2025 r. będzie dla każdego dodatkowy urlop?

Aktualnie pracownikom przy 10 letnim stażu pracy przysługuje 26 dni urlopu. Jednak czy w KP nie powinny nastąpić zmiany w zakresie urlopu, jak proponuje wielu, np. po 10 latach masz 31 dni urlopu; po 15 latach – 35 dni; po 20 latach – 39 dni. Można zaczerpnąć ten pomysł z innych polskich ustaw. W niektórych zawodach pracownicy mają prawo do takich dodatkowych urlopów, które są uzależnione od stażu pracy, wieku czy pracy w szczególnych warunkach.

Po 10 latach masz 31 dni 100% płatnego urlopu; po 15 latach – 35 dni; po 20 latach – 39 dni. Czy w 2025 r. będzie dla każdego dodatkowy urlop?

Aktualnie pracownikom przy 10 letnim stażu pracy przysługuje 26 dni urlopu. Jednak czy w KP nie powinny nastąpić zmiany w zakresie urlopu, jak proponuje wielu, np. po 10 latach masz 31 dni urlopu; po 15 latach – 35 dni; po 20 latach – 39 dni. Można zaczerpnąć ten pomysł z innych polskich ustaw. W niektórych zawodach pracownicy mają prawo do takich dodatkowych urlopów, które są uzależnione od stażu pracy, wieku czy pracy w szczególnych warunkach.

Faktura korygująca - do kiedy można wystawić (termin graniczny)

Na przedawnienie zobowiązania podatkowego nie wpływa wystawienie przez podatnika faktury korygującej, również zwiększającej. Korekta faktury nie kreuje bowiem obowiązku podatkowego, gdyż odnosi się do faktury pierwotnej, która odzwierciedla zdarzenie powodujące powstanie obowiązku podatkowego. Nie ma więc żadnych podstaw prawnych, by w przypadku korekty faktury początek 5-letniego terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego wiązać z datą korekty faktury, a nie ze zdarzeniem powodującym powstanie obowiązku podatkowego. Dlatego po upływie 5-letniego terminu przedawnienia nie istnieje możliwość wystawiania przez podatników faktur korygujących.

Fałszowanie faktur: jakie skutki w VAT dla kupującego i sprzedawcy. Faktury puste, wystawione przez osoby nieuprawnione, bez wiedzy i zgody podatnika

Odpowiedzialność podatników VAT za „puste” lub nierzetelne faktury wywołuje od dłuższego czasu spore kontrowersje, szczególnie gdy wystawcą był pracownik. Po korzystnym wyroku TSUE pracodawca może uwolnić się od obowiązku zapłaty VAT wynikającego z faktur wystawionych przez nieuczciwych pracowników. Wymaga to jednak od niego dochowania należytej staranności przy kontrolowaniu poczynań pracowników. NSA w wyroku z 3 września 2024 r. (sygn. akt I FSK 1212/18) uznał, że pracodawca nie dochował staranności, skoro proceder trwał przez dłuższy okres (ponad 3 lata).

REKLAMA

Jak często dziadkowie mogą widywać wnuki?

Przepisy wprost nie odpowiadają na tak zadane pytanie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Decydujące znaczenie w tego typu sprawach powinno mieć dobro dziecka.

Średnia krajowa 2025 [NETTO] Ile przeciętnie zarabiamy na rękę?

Ile wynosi przeciętne prognozowane wynagrodzenie w 2025 roku? W 2024 roku prognozowana średnia krajowa wynosiła 7824 zł brutto. Podwyżka średniej krajowej oznacza wyższe składki ZUS za pracowników delegowanych i przedsiębiorców. Ile prognozowana średnia krajowa 2025 wynosi netto?

Pensje nauczycieli za luty 28-ego a nie 1-ego. Nie płaci się za gotowość pracy [Propozycja]

Propozycja, aby wypłata pensji nauczyciela była na końcu miesiąca. Dziś jest na początku. Czyli pensja z luty byłaby wypłacana 28 lutego (albo 29 lutego).

Renta wdowia z KRUS: co koniecznie trzeba wiedzieć. Warunki, limity, terminy, wniosek (wydrukuj, wypełnij i złóż)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udzieliła licznych wyjaśnień odnośnie zasad przyznawania i wypłaty tzw. renty wdowiej. Czym jest renta wdowia? Kto może ją otrzymać? Gdzie złożyć wniosek? Ile wyniesie renta wdowia? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej w naszym opracowaniu przygotowanym na podstawie informacji z KRUS.

REKLAMA

Jakie będą konsekwencje wagarów? Kolejne zmiany w szkołach. MEN analizuje frekwencję uczniów i zasady usprawiedliwiania nieobecności

Zasady usprawiedliwiania nieobecności uczniów w szkole budzą kontrowersje i już od dłuższego czasu są przedmiotem uwagi nauczycieli i MEN. Okazuje się, że prowadzone są w tym zakresie prace nad zmianami. Czego powinni spodziewać się uczniowie?

Infolinia dotycząca renty wdowiej. Przed złożeniem wniosku warto zadzwonić pod numer +48 225 926 640

+48 225 926 640 – pod tym numerem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uruchomiła infolinię dotyczącą renty wdowiej. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

REKLAMA