REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy dziś 24.03.2024 roku jest niedziela handlowa, zakupy we wszystkich sklepach galeriach i centrach handlowych bez zakazu handlu

Handlowcy mocno liczą na to, że w otwartych w niedzielę 24 marca 2024 r. wszystkich sklepach klienci będą sięgać głęboko do portfeli, nie szczędząc na wydatkach
Handlowcy mocno liczą na to, że w otwartych w niedzielę 24 marca 2024 r. wszystkich sklepach klienci będą sięgać głęboko do portfeli, nie szczędząc na wydatkach
Infor.pl

REKLAMA

REKLAMA

Do wiosennych świąt – Wielkanocy został już tydzień. Kto jeszcze nie zaczął przygotowań, ten powinien już się ostatecznie zmobilizować. Wiadomo, że najważniejsze przygotowania – poza wiosennymi porządkami – to zakupy, by na świątecznym stole nie zabrakło niczego ani domownikom, ani gościom. Na zakupy zaś przydałaby się handlowa niedziela.

REKLAMA

Dziś podwójna korzyść z udania się w niedzielę do galerii handlowej. Zwykle wybieramy się tam do kina albo by coś zjeść, bo tylko siedem niedziel w roku to niedziele handlowe, a w pozostałe sklepy w galeriach i centrach handlowych są nieczynne. W niedzielę 24 marca jest inaczej - to niedziela handlowa a nie niedziela z zakazem handlu. Można więc połączyć inne przyjemności z zakupami w dowolnym sklepie - od supermarketów po ekskluzywne butiki.

REKLAMA

W 2024 roku niedziel handlowych wciąż jest równie mało co w roku ubiegłym – może coś się zmieni, bo politycy zapowiadają zmiany w przepisach o zakazie handlu w niedzielę, ale na pewno jeszcze nie w marcu i kwietniu. Czy więc Niedziela Palmowa, niedziela 24 marca 2024 roku to niedziela handlowa czy niedziela objęta zakazem handlu? Czy możemy śmiało wybrać się do galerii lub centrum handlowego, do dużego sklepu dyskontowego typu Lidl, Biedronka czy Stokrotka albo do supermarketów typu Carrefour, Auchan – na duże świąteczne zakupy?

Niedziela handlowa 24 marca 2024 roku: jakie sklepy otwarte

REKLAMA

Na szczęście na liście siedmiu niedziel, w które ustawą o zakazie handlu w niedziele sklepy – wszystkie bez wyjątku – mogą być czynne, jest niedziela dzisiejsza – 24 marca. Mimo że to Niedziela Palmowa, przez wielu katolików czczona w sposób szczególny, prawo zezwala na łączenie uroczystości religijnych z roboczym charakterem wizyt w galeriach, centrach handlowych czy dużych sklepach, w celu zrobienia zakupów na Wielkanoc.

Handel też na tę niedzielę handlową 24 marca przygotował się szczególnie. Praktycznie więc wszystkie sieci handlowe, a także mniejsze sklepy, chcą dziś przyciągnąć klientów, bo liczą na duże obroty.
To dla handlu ważne, bo przed poprzednimi świętami – Bożym Narodzeniem 2023 przeżyli handlowcy ogromne rozczarowanie. Po raz pierwszy od wielu lat konsumenci w Polsce zamiast wydawać więcej niż zwykle pieniędzy, mocno ograniczyli wydatki.
Teraz nadzieję stworzyły podane właśnie w kończącym się tygodniu dane GUS o zakupach w lutym – były one rekordowe i wzrosły aż o 6,2 proc. w porównaniu z lutym 2023 r. To przywróciło nadzieję, że przy zakupach wielkanocnych już tak oszczędni Polacy w 2024 roku nie będą.

Zakupy w niedzielę handlową 24 marca 2024 roku: gdzie najkorzystniejsze

Jednak w porównaniu z minionymi latami nie znajdziemy dziś już tak hojnych promocji w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą jak to niegdyś bywało. Lista produktów z okazjami cenowymi jest dość umiarkowana, nie ma tez specjalnych reklam.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak więc planować zakupy i kupować, by jednak jak najwięcej produktów nabyć w promocjach i okazyjnie?

Po pierwsze przed udaniem się na zakupy – kto ma w okolicy sklepy różnych sieci – warto zrobić małe rozpoznanie, na co możemy liczyć po promocyjnej cenie. W pierwszej kolejności warto sprawdzić oferty sklepów tych sieci, których jesteśmy stałymi klientami i mamy aplikacje dające prawo do dodatkowych obniżek cen lub promocji na szczególnych warunkach – tam na pewno skorzystamy z niższych cen w większym zakresie niż w innych sklepach.

Możemy to zrobić sprawdzając promocje na stronach internetowych poszczególnych marek. Innym sposobem jest porównanie ofert z gazetek – także w wersji cyfrowej, tutaj można skorzystać ze specjalnych stron internetowych, które udostępniają gazetki nie jednej, ale wielu sieci handlowych.

Wielkanocne promocje – niedziela handlowa 24.03.2024

Tradycyjnie przedmiotem promocji w niedzielę handlową 24 marca 2024 r., jak i w innych okresach są mięsa, owoce, warzywa, środki czystości.

Z mięs najpopularniejszy są najtańsze rodzaje wieprzowiny: boczek, łopatka, szynka, ale i schab a nawet polędwiczki. Z owoców nadal prym wiodą banany, które dziś można kupić nawet po 2,99 zł za kilogram. Jednak także taki ciągle rarytas jak truskawki.

Z chemii gospodarczej i środków czystości, tradycyjnie poza papierem toaletowym i ręcznikami papierowymi – środki niezbędne do wiosennych porządków.

Szczegółowych wykazów nie będziemy prezentować, ale zrobimy jeden wyjątek – na szczególne uznanie zasługuje bowiem Stokrotka, obecna w coraz większej liczbie polskich miast, miasteczek a nawet wsi. Tam w promocji – zarówno dla klientów z aplikacją, jak i bez a odróżnia ich tylko skala obniżki ceny – kupimy dziś i boczek wieprzowy do pieczenia i produkty do pieczenia ciast, żółte sery, warzywa na sałatkę, duży asortyment wędlin – od pasztetów po szynki, gotowe ciasta. A nawet takie rarytasy jak świeże truskawki, ekskluzywne francuskie, włoskie i holenderskie sery z „deski serów” czy czekoladową mieszankę imieninową. A już ofertą nie do odrzucenia jest 40-procentowa obniżka ceny wszystkich środków czystości.

Inne sieci, łącznie z dyskontami, mają promocje również wieloasortymentowe, ale żadna nie jest – w naszej ocenie – tak idealnie skrojona pod potrzeby przedwielkanocnych przygotowań.

Niedziele handlowe, niedziele z zakazem handlu 2024

Politycy zapowiadają zmiany w przepisach zakazujących handlu w niedziele. Być może wkrótce będzie więcej niż siedem niedziel handlowych w roku, jak jest zgodnie  aktualnym stanem prawnym.

Przypomnijmy, że dzisiejsza niedziela 24 marca 2024 roku jest dopiero drugą niedzielą handlową w tym roku, choć nie będziemy musieli na kolejną, trzecią czekać tak długo jak na dzisiejszą. Oto lista niedziel, w które mogą być otwarte wszystkie sklepu bez ograniczeń:

  • 28 stycznia,
  • 24 marca,
  • 28 kwietnia,
  • 30 czerwca,
  • 25 sierpnia,
  • 15 grudnia,
  • 22 grudnia.

Wśród partii tworzących koalicję mającą większość w Sejmie, Senacie i w rządzie nie ma zgodności co do zakresu zmian w niedzielach handlowych i z zakazem handlu. Od niedziel handlowych odzwyczaili się też sami Polacy, nie ma więc już tak mocnej presji na zmiany jaka była jeszcze niedawno.
Tym niemniej można oczekiwać jeszcze w tym roku kompromisowych rozwiązań, które zliberalizują obecne restrykcyjne przepisy. Może zwiększy się liczba niedziel, w które handel będzie dozwolony – przypomnijmy, że w okresie przejściowym handlowa była przynajmniej jednak niedziela w miesiącu – albo lista podmiotów, których zakaz handlu nie obowiązuje, np. do sklepów osiedlowych i na stacjach benzynowych dołączą wszystkie sklepy działające w galeriach i centrach handlowych.

To jednak dopiero przyszłość, a dziś 24 marca 2024 r. ruszaj na zakupy kto tylko chętny, ma potrzeby handlowe do zrealizowania – od jajek po nowy telewizor, i czas na długie wizyty w sklepach także!

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lokaty bankowe z reguły przegrywają z inflacją. Za rok przeciętny depozyt z oprocentowaniem poniżej 3%

Lokaty w bankach z reguły nie pozwalają wygrać z inflacją. Pokazują to dane z ostatnich lat. Po wprowadzeniu podatku bankowego bardzo rzadko zdarzają się okresy, w których depozyty bankowe pozwalają realnie zarobić. Przeważnie inflacja szybciej pochłania siłę nabywczą naszych oszczędności niż banki dopisują do nich odsetki.

MOPS czy ZUS? Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami w 2025 r. [TABELA]

Jakie świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a które ośrodki pomocy społecznej? Prezentujemy proste zestawienie najważniejszych świadczeń w 2025 r.

Renta tytoniowa – czym jest, kto może się o nią ubiegać i na jakiej podstawie prawnej?

Renta tytoniowa to pojęcie, które choć w powszechnym użyciu nie funkcjonuje, coraz częściej pojawia się w kontekście dyskusji o świadczeniach z tytułu niezdolności do pracy. Choć alkoholizm jest uznawany za jedno z najpoważniejszych uzależnień, jego konsekwencje zdrowotne nie są jedynymi powodami przyznawania rent. W artykule wyjaśniamy, czym jest renta tytoniowa, kto może się o nią ubiegać oraz na jakiej podstawie prawnej można starać się o to świadczenie.

Umowa o pracę bez formy pisemnej, uproszczone zatrudnianie cudzoziemców – jaką deregulację postulują przedsiębiorcy?

Konfederacja Lewiatan od lat przedstawia propozycje zmian, które mają zmniejszyć liczbę skomplikowanych regulacji. Odejście od obowiązku stosowania umowy pisemnej w przepisach prawa pracy czy też skrócenie czasu trwania procedur legalizujących pobyt i pracę cudzoziemców oraz uproszczenie wymogów przy zmianie warunków ich zatrudnienia – to tylko niektóre z postulatów deregulacyjnych.

REKLAMA

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

777 zł składki zdrowotnej pracownika, 315 zł przedsiębiorcy (obaj zarabiają 10 tys. zł miesięcznie). Konstytucyjny paradoks? Czy różne kwoty składki są sprawiedliwe?

Temat składki zdrowotnej był przez kilka ostatnich lat poruszany wielokrotnie. Porównując różne poziomy wynagrodzenia (co znajdą Państwo w dalszej części artykułu) nie da się nie zauważyć, że pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę płacą co do zasady składkę zdrowotną w wyższej wysokości niż przedsiębiorcy. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego tak się dzieje, czy jest to obiektywnie sprawiedliwe i czy jest to zgodne z zasadą równości wobec prawa. Bo przecież dostęp do publicznej służby zdrowia mamy taki sam. A jakość tego leczenia nie zależy od wysokości składki.

Za brak wdrożenia KSeF odpowie przedsiębiorca a nie księgowy. A ponad 65% MŚP w Polsce nawet nie wie o co chodzi

Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Z badania Edisonda przeprowadzonego na zlecenie SaldeoSMART wynika, że tylko 34% przedsiębiorstw z sektora MŚP w Polsce wie o nowych obowiązkach, jakie będą nałożone na biznes. Wiele firm może wychodzić z założenia, że wdrożeniem systemu zajmą się ich biura rachunkowe. Tymczasem księgowi mówią jasno: za zgodność faktur z KSeF odpowiadać będą przedsiębiorcy, nie ich doradcy.

KSeF tuż za rogiem! Księgowi mówią jasno: za zgodność e-faktur odpowiadać będą przedsiębiorcy

KSeF już jest na horyzoncie. Przedsiębiorcy wciąż jednak zwlekają z przygotowaniami do e-faktur, licząc na pomoc księgowych z biur rachunkowych. Tymczasem to oni sami będą odpowiadać za zgodność z nowymi przepisami. Jak dobrze przygotować firmę i uniknąć kosztownych potknięć? Sprawdź, co zrobić już teraz.

REKLAMA

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią – kompendium wiedzy dla polskich rezydentów podatkowych

W erze globalnej mobilności zawodowej i kapitałowej coraz więcej Polaków uzyskuje dochody z zagranicy. Najczęściej chodzi o Wielką Brytanię – kraj, który od lat przyciąga naszych obywateli do pracy, prowadzenia działalności gospodarczej czy inwestowania. W takim kontekście kluczowa staje się znajomość zasad opodatkowania dochodów uzyskiwanych w UK przez osoby będące polskimi rezydentami podatkowymi.

Skoro nieznajomość prawa szkodzi, to czyja to jest wina, że go nie znamy? [5 POWODÓW]

Prawo dotyka wszystkich. Tymczasem prawdziwie poznają je osoby decydujące się na studia prawnicze. Brak znajomości prawa rodzi niesprawiedliwość społeczną. Jakie są powody nieznajomości prawa? Czy możliwe są zmiany pozwalające na zrozumienie przepisów prawnych przez każdego?

REKLAMA