Rewolucyjne zmiany dla korzystających ze Gmaila i Yahoo dla obsługi e-maili

Zbigniew Biskupski
rozwiń więcej
Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing / Shutterstock

Gmail i Yahoo jako dostawcy usług poczty elektronicznej szykują radykalne zmiany w swoich aplikacjach obsługujących  e-maile. Powodem tych zmian jest zapewnienie użytkownikom większego bezpieczeństwa, głównie poprzez radykalne ograniczenie spamu, co zmniejszy ryzyko oszustw ze strony cyberprzestępców.

Gmail i Yahoo, dwaj wiodący providerzy pocztowi, ogłosili wprowadzenie znaczących zmian w zakresie przyjmowania i klasyfikacji e-maili.
To konieczność w czasach gdy cyberprzestępcy potrafią coraz sprawniej obchodzić wszelkie zapory spamowe i niepostrzeżenie wyłudzać dane osobowe, instalować oprogramowanie szpiegowskie, czy „tylko” penetrować cudzą pocztę w ramach zwykłego naruszania prywatności.

Zmiany w e-mailach w celu zwiększenia bezpieczeństwo

Aktualizacje mają na celu zapewnienie większej ochrony użytkowników oraz ograniczenie ilości spamu.  W związku z nowymi regulacjami, nadawcy e-maili będą musieli dostosować się do zaostrzonych wymagań.

– To wyzwanie dla nadawców, ale także szansa na budowanie lepszych relacji z klientami poprzez skuteczniejszą i bardziej angażującą komunikację. Zmiany zachęcają do tworzenia bardziej celowych i personalizowanych treści, co buduje silniejsze więzi między marką a klientem – komentuje Katarzyna Garbaciak, COO EmailLabs, Vercom.

Jedną z najważniejszych nowości jest jeszcze lepsze zabezpieczenie użytkowników poczty. Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing. Możemy spodziewać się aktualizacji zaawansowanych filtrów antyspamowych w celu lepszej identyfikacji podejrzanych e-maili, co zwiększy bezpieczeństwo naszych danych.

Zmiany w skrzynkach odbiorczych poczty elektronicznej

Obie platformy pracują nad ulepszeniem sposobów organizacji skrzynki odbiorczej. Użytkownicy mogą oczekiwać inteligentniejszego sortowania wiadomości, które pozwoli na szybsze odnajdywanie ważnych e-maili oraz efektywniejsze zarządzanie codzienną korespondencją. Wprowadzone zmiany mogą obejmować nowe kategorie, filtry, a także lepsze narzędzia do personalizacji ustawień skrzynki.

Kolejną ważną zmianą jest usprawnienie procesu wypisywania się z niechcianych newsletterów i subskrypcji. Gmail i Yahoo planują wprowadzić bardziej widoczne i dostępne przyciski unsubscribe, które jednym kliknięciem umożliwią użytkownikom szybkie i skuteczne wypisanie się z niepotrzebnych subskrypcji, co przyczyni się do zmniejszenia ilości niechcianych wiadomości e-mail.

Zmiany w skrzynce e-mail z zachowaniem wygody

Kolejne zmiany w Gmailu i Yahoo to odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników dotyczące bezpieczeństwa, prywatności oraz wygody korzystania z e-maili.
Ulepszona ochrona, lepsza organizacja skrzynki odbiorczej, łatwiejsze zarządzanie subskrypcjami oraz optymalizacja mobilna to tylko niektóre z elementów, które mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników.

To dobra wiadomość dla każdego, kto na co dzień korzysta z usług pocztowych Gmail i Yahoo.

Oczywiście na początku, jak każda zmiana nowości nawykłym do pewnych automatyzmów może sprawiać trudności i budzić irytacje. Gdy jednak one przeminą, użytkownicy sami przekonają się, że zmiany w aplikacji nie utrudniają życia użytkownikom poczty cyfrowej, za to staranniej zamykają drzwi przed intruzami.
Zarówno tymi, którzy wejrzeć chcą w cudze sekrety, naruszając tajemnicę korespondencji, ze zwykłej ciekawości, wścibstwa albo dla innych naruszeń prywatności, jak i dla cyberprzestępców, którzy maskując się coraz lepiej potrafią wyłudzić ważne dane osobowe czy niepostrzeżenie zainstalować oprogramowanie szpiegowskie nawet wytrawnym i dbającym ponadprzeciętnie o bezpieczeństwo internautom.

Infor.pl
Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy
17 lip 2024

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?
17 lip 2024

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

Krótszy tydzień pracy w Polsce do 2027 roku? Za granicą już testowali i efekty są pozytywne
17 lip 2024

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

Raz na 5-10 tys. lat: Asteroida bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses
17 lip 2024

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek
17 lip 2024

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA
17 lip 2024

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami
17 lip 2024

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?
17 lip 2024

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku
17 lip 2024

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?
17 lip 2024

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

pokaż więcej
Proszę czekać...