Rewolucyjne zmiany dla korzystających ze Gmaila i Yahoo dla obsługi e-maili

Zbigniew Biskupski
rozwiń więcej
Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing / Shutterstock

Gmail i Yahoo jako dostawcy usług poczty elektronicznej szykują radykalne zmiany w swoich aplikacjach obsługujących  e-maile. Powodem tych zmian jest zapewnienie użytkownikom większego bezpieczeństwa, głównie poprzez radykalne ograniczenie spamu, co zmniejszy ryzyko oszustw ze strony cyberprzestępców.

Gmail i Yahoo, dwaj wiodący providerzy pocztowi, ogłosili wprowadzenie znaczących zmian w zakresie przyjmowania i klasyfikacji e-maili.
To konieczność w czasach gdy cyberprzestępcy potrafią coraz sprawniej obchodzić wszelkie zapory spamowe i niepostrzeżenie wyłudzać dane osobowe, instalować oprogramowanie szpiegowskie, czy „tylko” penetrować cudzą pocztę w ramach zwykłego naruszania prywatności.

Zmiany w e-mailach w celu zwiększenia bezpieczeństwo

Aktualizacje mają na celu zapewnienie większej ochrony użytkowników oraz ograniczenie ilości spamu.  W związku z nowymi regulacjami, nadawcy e-maili będą musieli dostosować się do zaostrzonych wymagań.

– To wyzwanie dla nadawców, ale także szansa na budowanie lepszych relacji z klientami poprzez skuteczniejszą i bardziej angażującą komunikację. Zmiany zachęcają do tworzenia bardziej celowych i personalizowanych treści, co buduje silniejsze więzi między marką a klientem – komentuje Katarzyna Garbaciak, COO EmailLabs, Vercom.

Jedną z najważniejszych nowości jest jeszcze lepsze zabezpieczenie użytkowników poczty. Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing. Możemy spodziewać się aktualizacji zaawansowanych filtrów antyspamowych w celu lepszej identyfikacji podejrzanych e-maili, co zwiększy bezpieczeństwo naszych danych.

Zmiany w skrzynkach odbiorczych poczty elektronicznej

Obie platformy pracują nad ulepszeniem sposobów organizacji skrzynki odbiorczej. Użytkownicy mogą oczekiwać inteligentniejszego sortowania wiadomości, które pozwoli na szybsze odnajdywanie ważnych e-maili oraz efektywniejsze zarządzanie codzienną korespondencją. Wprowadzone zmiany mogą obejmować nowe kategorie, filtry, a także lepsze narzędzia do personalizacji ustawień skrzynki.

Kolejną ważną zmianą jest usprawnienie procesu wypisywania się z niechcianych newsletterów i subskrypcji. Gmail i Yahoo planują wprowadzić bardziej widoczne i dostępne przyciski unsubscribe, które jednym kliknięciem umożliwią użytkownikom szybkie i skuteczne wypisanie się z niepotrzebnych subskrypcji, co przyczyni się do zmniejszenia ilości niechcianych wiadomości e-mail.

Zmiany w skrzynce e-mail z zachowaniem wygody

Kolejne zmiany w Gmailu i Yahoo to odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników dotyczące bezpieczeństwa, prywatności oraz wygody korzystania z e-maili.
Ulepszona ochrona, lepsza organizacja skrzynki odbiorczej, łatwiejsze zarządzanie subskrypcjami oraz optymalizacja mobilna to tylko niektóre z elementów, które mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników.

To dobra wiadomość dla każdego, kto na co dzień korzysta z usług pocztowych Gmail i Yahoo.

Oczywiście na początku, jak każda zmiana nowości nawykłym do pewnych automatyzmów może sprawiać trudności i budzić irytacje. Gdy jednak one przeminą, użytkownicy sami przekonają się, że zmiany w aplikacji nie utrudniają życia użytkownikom poczty cyfrowej, za to staranniej zamykają drzwi przed intruzami.
Zarówno tymi, którzy wejrzeć chcą w cudze sekrety, naruszając tajemnicę korespondencji, ze zwykłej ciekawości, wścibstwa albo dla innych naruszeń prywatności, jak i dla cyberprzestępców, którzy maskując się coraz lepiej potrafią wyłudzić ważne dane osobowe czy niepostrzeżenie zainstalować oprogramowanie szpiegowskie nawet wytrawnym i dbającym ponadprzeciętnie o bezpieczeństwo internautom.

Infor.pl
Kiedy jest odpowiedni czas na windykację należności? Nie czekaj zbyt długo
18 lut 2025

Płynność finansowa to podstawa skutecznego zarządzania firmą. Kiedy zatem rozpocząć windykację należności? Okazuje się, że nie można czekać zbyt długo. Co trzeba wziąć pod uwagę? Kiedy powinna zapalić się czerwona lampka? Podpowiadamy.

Urlop dla poratowania zdrowia rok przed emeryturą. Nagroda jubileuszowa w kwocie 400% wynagrodzenia miesięcznego. Tak po nowelizacji Karty Nauczyciela
18 lut 2025

Karta Nauczyciela przywróci prawo do urlopu dla poratowania zdrowia przed emeryturą nauczycielom, którym do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. Na skutek nie do końca przemyślanych zmian nabycie uprawnień do wcześniejszej emerytury uniemożliwia nauczycielom skorzystanie z urlopu dla poratowania zdrowia, mimo że nie zamierzają oni korzystać z uprawnień do emerytury przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego.

Rząd: Ograniczenia w budowie domów wejdą w życie pół roku później. Limity 1,5 km, 3 km i 20 ha bez zmian? [Nowelizacja]
18 lut 2025

Od 1 stycznia 2026 r. miały zacząć obowiązywać gminne standardy urbanistyczne. Wprowadzają restrykcje dla Polaków zainteresowanych wybudowaniem własnego domu jednorodzinnego. Mają wymusić większą gęstość zabudowy. Np. poprzez dwie zasady: Pierwsza "W mieście szkoła jest nie dalej niż 1,5 km od Twojej działki" (na wsi 3 km). Druga: wymóg stawiania domów blisko terenów zielonych (3 km od domu powinien być zielony teren o powierzchni 20 ha). Druga zasada jest trochę sprzeczna z pierwszą bo duże tereny zielone kłócą się z gęstą zabudową domów jednorodzinnych. Na szczęście dla właścicieli działek gminy mogą urealnić zapisy ustawowe i zwiększyć limity 1,5 km i 3 km (ważne w związku z malejącą liczbą szkół z uwagi na tragiczne wskaźniki dzietności w Polsce).

ETS 2: Na czym polega nowy system handlu emisjami w UE. Założenia, harmonogram i skutki wdrożenia. Czy jest szansa na rezygnację z ETS 2?
18 lut 2025

Unijny system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) odgrywa kluczową rolę w polityce klimatycznej UE, jednak jego rozszerzenie na nowe sektory gospodarki w ramach ETS 2 budzi kontrowersje. W artykule przedstawione zostały założenia systemu ETS 2, jego harmonogram wdrożenia oraz potencjalne skutki ekonomiczne i społeczne. Przeanalizowano również możliwości opóźnienia lub rezygnacji z wdrożenia ETS 2 w kontekście polityki klimatycznej oraz nacisków gospodarczych i społecznych.

Jakie są ograniczenia pracy w godzinach nadliczbowych?
18 lut 2025

Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna, chociaż podlega pewnym ograniczeniom. Przede wszystkim nie można jej wykonywać w nieograniczonym zakresie. Ponadto nie wszyscy pracownicy mogą świadczyć pracę w nadgodzinach.

Środki karne. Czym są i kiedy się je stosuje?
18 lut 2025

Z popełnieniem czynu zabronionego wiąże się zagrożenie odpowiedzialnością karną. Może to skutkować orzeczeniem przez sąd stosownej kary. Sąd może oprócz niej orzec także środek karny. Pełni on funkcję uzupełniającą wobec kary.

Ewidencja czasu pracy: obowiązki pracodawcy, przechowywanie, dokumentacja
18 lut 2025

Ewidencja czasu pracy pracownika. Jakie są obowiązki pracodawcy? Co powinna zawierać dokumentacja pracownicza dotycząca ewidencji czasu pracy? Ile należy przechowywać dokumentację pracowniczą, w tym dokumentację zawierającą ewidencję czasu pracy?

Kiedy pracownik powinien otrzymać bezpłatny posiłek profilaktyczny?
18 lut 2025

Ze względu na warunki atmosferyczne występujące zimą, pracodawca ma szczególne obowiązki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Niektórym pracownikom musi zapewnić ciepłe posiłki. Nie ma możliwości, żeby pracodawca zwolnił się z obowiązku zapewnienia posiłku profilaktycznego.

Lekcja historii w Miejscu Pamięci. Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne dla polskich uczniów
18 lut 2025

Możliwość uczestnictwa w niezwykłej lekcji historii. Centrum edukacyjne należące do Muzeum Auschwitz organizuje pobyty studyjne w Miejscu Pamięci Auschwitz dla uczniów 8. klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych. Muzeum zaprasza szkoły do zapisów.

LinkedIn, Pracuj.pl, własna baza, OLX, Just Join IT - które sposoby rekrutacji są najskuteczniejsze? [ANALIZA]
18 lut 2025

Przeanalizowano 4 miliony materiałów aplikacyjnych dla 14 branż wysyłanych na różnych kanałach rekrutacyjnych. LinkedIn, Pracuj.pl, własna baza, OLX, Just Join IT - które sposoby rekrutacji okazały się najskuteczniejsze? To wartościowe dane dla rekruterów.

pokaż więcej
Proszę czekać...