REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rewolucyjne zmiany dla korzystających ze Gmaila i Yahoo dla obsługi e-maili

Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Gmail i Yahoo jako dostawcy usług poczty elektronicznej szykują radykalne zmiany w swoich aplikacjach obsługujących  e-maile. Powodem tych zmian jest zapewnienie użytkownikom większego bezpieczeństwa, głównie poprzez radykalne ograniczenie spamu, co zmniejszy ryzyko oszustw ze strony cyberprzestępców.

Gmail i Yahoo, dwaj wiodący providerzy pocztowi, ogłosili wprowadzenie znaczących zmian w zakresie przyjmowania i klasyfikacji e-maili.
To konieczność w czasach gdy cyberprzestępcy potrafią coraz sprawniej obchodzić wszelkie zapory spamowe i niepostrzeżenie wyłudzać dane osobowe, instalować oprogramowanie szpiegowskie, czy „tylko” penetrować cudzą pocztę w ramach zwykłego naruszania prywatności.

REKLAMA

Zmiany w e-mailach w celu zwiększenia bezpieczeństwo

Aktualizacje mają na celu zapewnienie większej ochrony użytkowników oraz ograniczenie ilości spamu.  W związku z nowymi regulacjami, nadawcy e-maili będą musieli dostosować się do zaostrzonych wymagań.

REKLAMA

– To wyzwanie dla nadawców, ale także szansa na budowanie lepszych relacji z klientami poprzez skuteczniejszą i bardziej angażującą komunikację. Zmiany zachęcają do tworzenia bardziej celowych i personalizowanych treści, co buduje silniejsze więzi między marką a klientem – komentuje Katarzyna Garbaciak, COO EmailLabs, Vercom.

Jedną z najważniejszych nowości jest jeszcze lepsze zabezpieczenie użytkowników poczty. Gmail i Yahoo nakładają na nadawców bardziej restrykcyjną autoryzację domen wysyłkowych, która ma na celu ochronę przed cyberatakami, takimi jak phishing czy spoofing. Możemy spodziewać się aktualizacji zaawansowanych filtrów antyspamowych w celu lepszej identyfikacji podejrzanych e-maili, co zwiększy bezpieczeństwo naszych danych.

Zmiany w skrzynkach odbiorczych poczty elektronicznej

Obie platformy pracują nad ulepszeniem sposobów organizacji skrzynki odbiorczej. Użytkownicy mogą oczekiwać inteligentniejszego sortowania wiadomości, które pozwoli na szybsze odnajdywanie ważnych e-maili oraz efektywniejsze zarządzanie codzienną korespondencją. Wprowadzone zmiany mogą obejmować nowe kategorie, filtry, a także lepsze narzędzia do personalizacji ustawień skrzynki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejną ważną zmianą jest usprawnienie procesu wypisywania się z niechcianych newsletterów i subskrypcji. Gmail i Yahoo planują wprowadzić bardziej widoczne i dostępne przyciski unsubscribe, które jednym kliknięciem umożliwią użytkownikom szybkie i skuteczne wypisanie się z niepotrzebnych subskrypcji, co przyczyni się do zmniejszenia ilości niechcianych wiadomości e-mail.

Zmiany w skrzynce e-mail z zachowaniem wygody

Kolejne zmiany w Gmailu i Yahoo to odpowiedź na rosnące potrzeby użytkowników dotyczące bezpieczeństwa, prywatności oraz wygody korzystania z e-maili.
Ulepszona ochrona, lepsza organizacja skrzynki odbiorczej, łatwiejsze zarządzanie subskrypcjami oraz optymalizacja mobilna to tylko niektóre z elementów, które mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników.

To dobra wiadomość dla każdego, kto na co dzień korzysta z usług pocztowych Gmail i Yahoo.

Oczywiście na początku, jak każda zmiana nowości nawykłym do pewnych automatyzmów może sprawiać trudności i budzić irytacje. Gdy jednak one przeminą, użytkownicy sami przekonają się, że zmiany w aplikacji nie utrudniają życia użytkownikom poczty cyfrowej, za to staranniej zamykają drzwi przed intruzami.
Zarówno tymi, którzy wejrzeć chcą w cudze sekrety, naruszając tajemnicę korespondencji, ze zwykłej ciekawości, wścibstwa albo dla innych naruszeń prywatności, jak i dla cyberprzestępców, którzy maskując się coraz lepiej potrafią wyłudzić ważne dane osobowe czy niepostrzeżenie zainstalować oprogramowanie szpiegowskie nawet wytrawnym i dbającym ponadprzeciętnie o bezpieczeństwo internautom.

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Fundusze UE na innowacje 2025: platforma STEP zmienia strategię rozwoju technologii w Europie. Jakie korzyści dla firm w Polsce?

Platforma technologii strategicznych STEP to nowa inicjatywa unijna mająca na celu wzmocnienie konkurencyjności przemysłu UE poprzez wspieranie inwestycji w kluczowe technologie. Jej głównym celem jest mobilizacja środków finansowych na rozwój i produkcję technologii cyfrowych, deep-tech, czystych technologii oraz biotechnologii, co ma przyczynić się do zwiększenia suwerenności technologicznej wspólnoty. To ważny krok na drodze pobudzania innowacyjności, co również wpisuje się w główne tematy polskiej prezydencji w Radzie UE.

Nowy podatek od stycznia 2025 r.: Próg to 15 proc.

Nowy podatek, który wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 roku, ma objąć około 7 tys. firm. W przypadku gdy efektywna stawka okaże się mniejsza niż próg 15 proc., firma będzie musiała zapłacić podatek wyrównawczy.

Służebność drogi – komfort czy wyzwanie?

W dobie rosnącej urbanizacji i intensywnego rozwoju budownictwa coraz częściej spotykamy się z problemami prawnymi dotyczącymi użytkowania nieruchomości. Jednym z kluczowych zagadnień jest służebność drogi, która może być zarówno ułatwieniem dla właścicieli posesji, jak i źródłem konfliktów i komplikacji prawnych.

To już ostatni raz w 2024 r. Pewna grupa pracowników bardzo się cieszy!

To już ostatni raz w 2024 r. Pewna grupa pracowników bardzo się cieszy! Inni mniej. Ale jak będzie wyglądała sytuacja w 2025 r.? Wciąż czekamy na decyzję Prezydenta RP i jego podpis, w kwestii zmiany tej jednej z kluczowych ustaw dla polskiego prawa pracy.

REKLAMA

1000,00 zł na ferie zimowe w 2025 r. dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2020 r. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić!

Po raz kolejny Fundacja „Szansa dla Gmin” rekrutuje dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. W 2025 r. dofinansowanie wyniesie aż 1000,00 zł dla każdego uczestnika. Kto może uczestniczyć w zimowisku?

Chcesz wykorzystać ze zwolnienia z powodu siły wyższej? Jeśli pracujesz w budżetówce, dobrze się zastanów. Stracisz nie tylko przy wypłacie

Korzystanie ze zwolnienia z powodu siły wyższej to nie tylko kłopot dla pracodawcy. To również strata finansowa dla pracownika. I to nie tylko ta dotycząca wysokości wynagrodzenia. Pociąga to za sobą również dalsze konsekwencje.

Rewolucja w składce zdrowotnej od środków trwałych w 2025 roku – sprawdź, co się zmienia!

Rok 2025 przynosi istotne zmiany dla przedsiębiorców w rozliczaniu składki zdrowotnej. Nowe przepisy wpływają na sprzedaż środków trwałych i uwzględnianie amortyzacji. Sprawdź, jak nowe zasady zmieniają Twoje rozliczenia i uniknij błędów!

System RedLight w w Starogardzie Gdańskim. Nowy odcinkowy pomiar prędkości na DK70 działa

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego systemu RedLight w Starogardzie Gdańskim oraz o włączeniu odcinkowego pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 70 (DK70). Gdzie kierowcy nieprzestrzegający przepisów ruchu drogowego mogą liczyć się z mandatami i punktami karnymi?

REKLAMA

JPK CIT od 2025 r. – jak przygotować księgowość. Nowa era w raportowaniu podatkowym dla firm już zaraz

Od 1 stycznia 2025r. wchodzi w życie nowy obowiązek składania JPK_CIT i będzie on skutkował koniecznością corocznego przesyłania dwóch elektronicznych raportów w formie plików XML. Mimo, że przekazanie JPK_CIT organom podatkowym nastąpi dopiero w 2026 r., systemy finansowo-księgowe powinny być dostosowane do wymogów JPK_CIT już od początku 2025 r. Podatnicy CIT, a w późniejszych latach również PIT i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, będą musieli przygotować się do cyklicznego przekazywania ksiąg i ewidencji podatkowych do organów skarbowych.

Ferie zimowe 2025 r. [TERMINY]

Ferie zimowe 2025 r. Już w drugiej połowie stycznia rozpoczynają się ferie zimowe! Jaki jest terminarz ferii zimowych w roku szkolnym 2024/2025 r.? Do kiedy trwają ferie zimowe? Czy można je połączyć z zimową przerwą świąteczną?

REKLAMA