REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zimowe ferie 2024 w górach. Rodziny łączą wypoczynek dzieci w czasie przerwy szkolnej z zimowymi urlopami

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ferie zimowe tam gdzie największe prawdopodobieństwo, że śniegu nie zabraknie czyli w górach
Dawid K Photography
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Miłośnicy narciarstwa i sportów zimowych nie mają dylematu czy spędzać zimowe ferie szkolne nad Bałtykiem – co teraz robi się modne – nad skutymi lodem jeziorami mazurskimi czy w górach. Możliwość jazdy na nartach czy podziwiania widoków z krzesełek i wagoników kolei linowych nie ma dla nich sobie równych.

W Beskidach taniej niż w Tatrach

Wisła, Szczyrk to miejsca, w które wybierają się miłośnicy gór średniej wielkości choć jeśli chodzi o trasy narciarskie i góralskie menu w restauracjach w niczym nie odbiegają one od tych w samym sercu Tatr. A jeśli już, to pod względem korzystniejszych czyli niższych cen.

REKLAMA

Trzeba jednak mieć na względzie, że koszt skypassów oraz dań w restauracjach jest średnio 1-15 proc. Wyższy niż przed rokiem.

Jak informują hotelarze, już od pierwszych dni ferii, które zaczęły się w sobotę 13 stycznia najbardziej renomowane pensjonaty i hotele w Wiśle mają pełne obłożenie, ale w innych miejscach Beskidu Śląskiego czy Żywieckiego można znaleźć wolne miejsca.

PKL zaprasza na zimowy wypoczynek: od Gubałówki przez Krynicę po Solinę

REKLAMA

Tradycyjnie największą i najbardziej zróżnicowaną ofertę ma spółka PKL – Polskie Koleje Linowe. Obejmuje ona najbardziej renomowane miejsca dla narciarzy – od Gubałówki po Solinę w Bieszczadach.
Nic dziwnego, że coraz większe grono Polaków wybierających się na wypoczynek w góry zaczyna rozpoznanie ofert od Grupy PKL.

Oczywiście największe zainteresowanie wzbudza Zakopane i okolice.
Zakopane od dekad uważane jest za stolicę polskich gór i narciarstwa. Panuje tutaj niezwykły podhalański klimat i nie brakuje miejsc, w których można spędzić aktywnie czas ze znajomymi czy na rodzinnej integracji. Oczywiście warto wyruszyć w podróż legendarnym wagonikiem kolei linowo-terenowej PKL i odwiedzić uwielbianą Gubałówkę. Na wzniesieniu czeka na nas Kraina Światła – czyli najwyżej położony parka świetlny w Polsce, która w tym roku lśni jeszcze bardziej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na Gubałówce można skorzystać z 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Miłośnikom adrenaliny polecany jest z kolei największy w Polsce snow park – Goobaya SnowPark, zaprojektowany i prowadzony przez topowych w kraju zawodników freestyle. Przy stacji dolnej kolei linowo-terenowej PKL znajduje się również specjalnie wyprofilowany ze śniegu zjazdowy tor SnowGuubing'owy, który dostępny jest w godzinach 10:00-18:00.

Szczególną atrakcją jest też kolej linowa PKL na Kasprowy Wierch 
Tym bardziej, że w ośrodku PKL Kasprowy Wierch można skorzystać z dwóch szerokich oraz wymagających tras, które znajdują się w pięknych dolinach – Goryczkowej (2100 m długości) i Gąsienicowej (1200 m długości). Są one dobrze przygotowane oraz w pełni pokryte naturalnym śniegiem. Na narciarzy czeka tutaj także nartostrada prowadząca aż do samych Kuźnic.

Krynica i Góra Parkowa – ferie w stylu retro

Mało kto pamięta, że Zakopane to „wynalazek” PRL. Przed wojną zimową perłą i miejscem wypoczynku elit Była Krynica-Zdrój.

Oczywiście ze względu chyba na najciekawsze i najbardziej urozmaicone trasy narciarze wybierają Jaworzynę Krynicką, ale symbolem tej części gór jest Góra Parkowa w Krynicy.

W czasie ferii zimowych gości  czeka tam prawdziwa podróż w czasie.

Na Górę Parkową dotrze się historycznymi i odrestaurowanymi wagonikami, a na jej szczycie spędzi magiczne chwile w iskrzącym się Parku Światła. W zimowej krainie czekają rzeźby świetlne nawiązujące do stylu retro.

W ośrodku Grupy PKL na Górze Parkowej można również skorzystać z saneczkowego szaleństwa. Nie tylko dzieci, ale i dorośli na tutejszej śnieżnej polanie będę bawić się doskonale, zabawa gwarantuje ekscytacje i mnóstwo radości. Więcej informacji na ten temat na stroniewww.pkl.pl w zakładce Góra Parkowa. 

Solina i Bieszczady – zima jak z bajki

REKLAMA

Jeśli do tej pory wyjazd w Bieszczady kojarzył się głównie z letnim biwakiem i ciepłymi zachodami słońca, to teraz można przekonać się, że Bieszczady zachwycają o każdej porze roku. Odwiedzając zimą ośrodek PKL w Solinie, można z wysokości wagonika podziwiać otulone śniegiem wzgórza, które zapierają dech w piersiach. Nic nie smakuje lepiej, niż pyszne ciasto oraz szklanka gorącej herbaty skosztowane z widokiem na jeziora i ośnieżone połoniny, a to czeka na gości w kawiarni na Wieży. 

W ośrodku PKL Solina miłośnicy narciarstwa mogą liczy również na niespodziankę! W Karczmie Jawor za okazaniem skipassu, z któregokolwiek z bieszczadzkich wyciągów, dostaniemy -5% na cały rachunek.

To tylko wybrane subiektywnie i punktowo „perełki” z oferty Grupy PKL, która przecież obejmuje też kurorty chociażby z Beskidów, od których zaczęliśmy.

 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
12 topowych narzędzi do generowania obrazów AI – przegląd

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje tworzenie grafik, umożliwiając szybkie generowanie realistycznych obrazów, koncepcyjnych ilustracji i wizualizacji produktów – bez potrzeby angażowania grafików czy długiego procesu projektowego. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz: fotorealizmu, stylizowanych grafik koncepcyjnych, a może prostych ilustracji do mediów społecznościowych? Sprawdź 12 najlepszych generatorów obrazów AI, które pomogą Ci wybrać idealne narzędzie do Twoich kreatywnych projektów.

Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

Prof. Sieroszewski: Powyżej 24 tygodnia ciąży nie ma aborcji a poród. NRL: wytyczne Ministra Zdrowia dot. aborcji nie są wiążące dla sądów i nie rozwiewają wszystkich wątpliwości

Opinią publiczną wstrząsnęła ostatnio informacja o przerwaniu 9 miesięcznej ciąży w szpitalu w Oleśnicy. Zdarzyło się w 2024 roku ale informacja o tym fakcie dotarła do szerszej opinii publicznej w bieżącym roku. Wiele osób jest zaszokowanych tym, że zamiast doprowadzić do urodzenia dziecka, lekarz doprowadził do jego śmierci. W tej sprawie Prokuratura Okręgowej we Wrocławiu prowadzi postępowanie wyjaśniające. Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Natomiast Naczelna Rada Lekarska apeluje do Ministra Zdrowia o doprecyzowanie przepisów prawnych dot. dopuszczalności przerywania ciąży. O wyjaśnienia co do pojęcia przerwanie ciąży apeluje też Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Prezes PTGiP prof. Sieroszewski wskazuje, że słowo +aborcja+" pochodzi z łaciny; +abortus+ oznacza poronienie. Z poronieniem mamy do czynienia do 23 tygodnia ciąży i tym samym z aborcją. Powyżej 24 tygodnia nie ma żadnej aborcji, a poród" – wyjaśnia prof. Sieroszewski. W tle całej sprawy są wydane w sierpniu 2024 r. wytyczne Ministra Zdrowia w sprawie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących dostępu do procedury przerwania ciąży.

Papież Franciszek: Egoizm ciąży bardziej niż krzyż – rozważania na Drogę Krzyżową

Watykan opublikował poruszające rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa papieża Franciszka, który wciąż dochodzi do siebie po ciężkim zapaleniu płuc. „W świecie chłodnej kalkulacji i bezlitosnych interesów” Ojciec Święty wzywa do nawrócenia serca, współczucia i odrzucenia obojętności.

REKLAMA

30 kwietnia 2025 r. termin rozliczenia PIT za 2024 r. KAS przypomina, że niektóre ulgi trzeba wykazać samodzielnie

Do 30 kwietnia podatnicy mają obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT za 2024 rok. Najwygodniejszym sposobem na dopełnienie tego obowiązku pozostaje usługa Twój e-PIT, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność.

Linia orzecznicza: Sądy o przeliczaniu emerytur niekorzystnie dla ZUS. Emeryci walczą o wyrok TK z 4 czerwca 2024 r.

Orzecznictwo w sprawach wniosków o ponowne przeliczenie emerytury po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 4 czerwca 2024 r. sygn. akt SK 140/20 jest bardzo niejednolite. Wskazana niejednolitość przejawia się na wielu płaszczyznach, przede wszystkim niektóre sądy powszechne orzekają na korzyść emerytów poprzez zmianę decyzji ZUS, inne z kolei orzekają na niekorzyść, oddalając odwołania emerytów. W artykule zostaną przedstawione zarówno wyroki korzystne, jak i niekorzystne.

Luka w przepisach. W MOPS rodzina z podwójnym 20 000 zł. Świadczenie pielęgnacyjne i świadczenie wspierające

Zapadł wyrok sądu administracyjnego, z którego wynika, że opiekunka albo opiekun osoby niepełnosprawnej wcale nie musi oddawać świadczenia pielęgnacyjnego do MOPS w związku ze świadczeniem wspierającym (dla osoby niepełnosprawnej). Wydawałoby się, że wszystko jasne – jest świadczenie wspierające dla osoby niepełnosprawnej więc zwracamy świadczenie pielęgnacyjne. Ale nie. Sąd stwierdził:

IMGW ostrzega: burze, trąby powietrzne, wiatr do 100 km/h i gwałtowne wzrosty stanów wody

IMGW alarmuje. Trąby powietrzne mogą wystąpić w pasie od Lubelszczyzny po Kujawy. Tam też zostało wydane ostrzeżenie II stopnia przed burzami, którym może towarzyszyć wiatr do 100 km/h. IMGW wydał również ostrzeżenia I stopnia przed burzami. Na południu kraju intensywne opady deszczu mogą powodować podtopienia.

REKLAMA

Wziąłeś kredyt? Może nie musisz go spłacać. Banki mają problem

Coraz więcej Polaków idzie do sądu z pozwem banku o niespłacony kredyt. Z jakim skutkiem? To często bank przegrywa. Dlaczego? Bo wiele umów kredytowych wciąż zawiera błędy formalne i nielegalne zapisy. A to może oznaczać, że kredyt, który mieliśmy w planie spłacać jeszcze wiele miesięcy czy nawet lat, okazuje się już spłacony.

Firmy niegotowe na KSeF. Tylko 5230 przedsiębiorstw korzysta z systemu – czas ucieka. [DANE MF]

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że do 5 marca 2025 roku z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) skorzystało zaledwie 5230 firm. To oznacza, że w ciągu ponad trzech lat działania systemu zdecydowało się na niego jedynie kilka tysięcy przedsiębiorców. Tymczasem za 9 miesięcy korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowe – a to oznacza prawdziwą rewolucję dla księgowości w Polsce.

REKLAMA