REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Codziennie korzystaj z aplikacji mObywatel, by zrobić taniej zakupy dla siebie i dzieci oraz korzystać z ulg, promocji i udogodnień Karty Dużej Rodziny

Aplikacja mObywatel jest teraz cyfrową bramką wprowadzającą w świat ulg, zniżek i innych przywilejów zapewnianych dużym rodzinom
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Od kilku tygodni Karta Dużej Rodziny działa poprzez aplikację mObywatel. Warto to wykorzystać zwłaszcza teraz, w okresie świątecznych zakupów – można je zrobić taniej i na korzystnych warunkach – Karta Dużej Rodziny to coraz większa liczba okazji cenowych dla rodzin z trójką – lub więcej – dzieci.

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

REKLAMA

Korzystaj ze zniżek z mObywatelem

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste! – zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

REKLAMA

Z Karty Dużej Rodziny (KDR) korzysta obecnie już 1,7 miliona rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona osób. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 611 tysięcy partnerów w ponad 32 tysiącach lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i uprawnień dla rodzin "3+". Dzięki niej można korzystać z oferty instytucji publicznych i firm prywatnych, m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej.
Partnerami KDR są sklepy dla dzieci, z odzieżą, obuwiem, księgarnie, hipermarkety, sklepy elektroniczne, jubilerskie, ośrodki wypoczynkowe, kina, baseny, centra rozrywki... i wiele, wiele innych. Jak zyskać zniżki?

Kto karty jeszcze nie ma, powinien zacząć od złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Można to zrobić w urzędzie (gminy lub miasta, w którym się  mieszka) albo online – na portalu Emp@tia. W Kartę uzyskasz bezpłatnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli przyznano ci już Kartę Dużej Rodziny, nie musisz składać wniosku o kartę plastikową. Skorzystaj z cyfrowych ułatwień i karty elektronicznej (mobilnej) w aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu: jak korzystać

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu dostępna jest dla każdej dorosłej osoby (rodzina "3+"), która ma ważny polski dowód osobisty, lub dla każdego dziecka (rodzina "3+"), które posiada mLegitymację szkolną.

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – na głównym pulpicie mObywatela wybierz duże koło ze znakiem plus (+), podpisane „Dodaj swój pierwszy dokument” i potwierdź dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny.

Aplikacja mObywatel jest dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS. Jest bezpłatna, bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK.

mObywatel: warto mieć aplikację z mDowodem zastępującym dowód osobisty

Od połowy 2023 r. aplikacja mObywatel stała się jeszcze popularniejsza – za sprawą zmiany przepisów, które zrównały mDowód z rangą dowodu osobistego w wersji plastikowej. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy na korzystanie z mDowodu przeszło grubo ponad 5 milionów Polaków., z czego niespełna milion nigdy wcześniej nie korzystało z aplikacji mObywatel.
Być może mKDR także zwiększy zainteresowanie tym cyfrowym oknem na świat spraw urzędowych.

Korzystając z aplikacji mObywatel, ponad 5 mln Polaków sprawdziło przed wyborami swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Najpopularniejszą funkcją tej aplikacji jest jednak obsługa mandatów, którą resort cyfryzacji uruchomił wspólnie z Ministerstwem Finansów – do tej pory mandaty sprawdziło ok 5 mln Polaków.

Coraz bardziej popularna jest ponadto możliwość sprawdzenia jakości powietrza – ponad milion razy sprawdzaliśmy ją w apce, uzyskując informację o odczycie zanieczyszczenia powietrza z mierników Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK
Ponad 700 tys. osób sprawdziło w mObywatelu historię pojazdu.

Od niespełna dwóch miesięcy w mObywatelu możemy także umówić się na e-wizytę w ZUS.

Codzienne do mObywatela jest blisko 0,6 mln logowań – z dokumentów i funkcji aplikacji korzystamy coraz częściej, nie jest to tylko aplikacja ściągnięta na telefon tylko po to aby ją mieć skoro jest darmowa, ale dla by w sposób łatwy, praktyczny, szybki i bezpieczny skorzystać z ułatwień, które niosą ze sobą nowe technologie cyfrowe.

 

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister edukacji: To już pewne – nowy przedmiot w szkołach jeszcze w 2025 r. O edukacji seksualnej będą uczyli m.in. katecheci, a rodzice będą musieli zdecydować

Zapadła decyzja i edukacja zdrowotna ma stać się nowym przedmiotem w szkołach jeszcze w 2025 r., bo począwszy od roku szkolnego 2025/2026. Będą mogli jej nauczać również katecheci i etycy – potwierdziła w rozmowie z RMF FM, minister Barbara Nowacka. Początkowo, nowy przedmiot zostanie wprowadzony do podstawy programowej jako nieobowiązkowy, a w kolejnym roku szkolnym – o zdanie na jego temat (co będzie miało wpływ na jego dalsze „losy”) – zostaną zapytani m.in. rodzice i uczniowie.

Rząd o świadczeniu pielęgnacyjnym. Niepełnosprawność przed 18 rokiem życia, czy także później [MOPS]

Decydował będzie Minister Finansów rozstrzygając spór o zasady wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego. Sopot przyznawał świadczenie pielęgnacyjne osobom niepełnosprawnym kierując się wskazówkami Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. Wojewoda pomorski w 2018 r. uznał, że tak nie można i nakazał miastu zwrot prawie 2,5 mln zł (zwrot dotacji na świadczenie pielęgnacyjnie zdaniem wojewody wypłacone niesłusznie osobom niepełnosprawnym).

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

REKLAMA

Przejście na emeryturę w styczniu, jest korzystne czy lepiej poczekać z wnioskiem do lutego 2025 roku

Kiedy najlepiej złożyć w ZUS wniosek o emeryturę. Czy styczeń jest gorszym na to miesiącem niż luty. Kończyć pracę i przechodzić na emeryturę natychmiast po osiągnięciu ustawowego wieku emerytalnego, a może korzystniej jest łączyć emeryturę z dalszą pracą.

800 plus dla Ukraińców. Ale pod tym jednym warunkiem

800 plus dla Ukraińców powinno należeć wtedy, jeżeli Ukraińcy będą mieszkać w Polsce i płacić w Polsce podatki. Tak powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który spotkał się z mieszkańcami Puńska w województwie podlaskim.

Dziecko wyjeżdża na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców, dziadkami czy ciocią? Nie zapomnij o tym dokumencie, którego brak może przysporzyć sporych problemów

W przypadku wyjazdu dziecka na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców lub bez nich – np. z dziadkami, ciocią, wujkiem lub choćby przyjaciółmi rodziców, który będzie wiązał się z przekroczeniem granicy Polski – nie wystarczy tylko „wyposażenie” dziecka w dowód osobisty lub paszport (i ewentualnie – wizę). Jest jeszcze jeden istotny dokument, o którym należy pamiętać i bez którego – wyjazd może nawet nie dojść do skutku, ponieważ dziecko może nie zostać przepuszczone przez granicę lub wpuszczone na pokład samolotu.

Stanecki: maksymalne temperatury w pracy. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki o maksymalnych temperaturach pracy: „Te rozwiązania (…) mogą i powinny być wykorzystywane, w miarę możliwości, aby łagodzić skutki zmian klimatycznych”. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

REKLAMA

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych [TABELA]

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych. Emeryci i renciści nie muszą składać wniosku, by uzyskać zwaloryzowane świadczenia.

Dzieci powinny uczyć się edukacji zdrowotnej w szkole, czy w domu? Kotowska: To nie jest kwestia zwykłego przedmiotu, to kwestia bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci.

W czwartek, 16 stycznia 2025 r. ministra edukacji Barbara Nowacka poinformowała, że w 2025 r. edukacja zdrowotna będzie przedmiotem nieobowiązkowym. Zapytaliśmy wiceprzewodniczącą Państwowej Komisji ds. pedofilii Justynę Kotowską o komentarz w tej sprawie

REKLAMA