REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak nie dać się oszukać. Bitcoin i inne kryptowaluty przyciągają amatorów szybkiego zarobku i oszustów

Kryptowaluty przyciągają liczących na łatwy zarobek, tymczasem czekają tam na nich zamiast zysków wytrawni cyber oszuści
Kryptowaluty przyciągają liczących na łatwy zarobek, tymczasem czekają tam na nich zamiast zysków wytrawni cyber oszuści
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Cyberprzestępcy podszywają się pod znane osoby, by wzbudzić zaufanie naiwnych inwestorów liczących na szybki i duży zarobek na kryptowalutach. Oszukanych jest coraz więcej. Dlatego ważne instytucje z branży finansowej podejmują kolejne działania edukacyjne, by konsumenci nie dawali się oszukiwać tak łatwo.

W trosce o bezpieczeństwo w sieci, banki wraz ze Związkiem Banków Polskich, Fundacją Warszawski Instytut Bankowości oraz Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa, łączą siły w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.

REKLAMA

Inwestycje wirtualne: można zarobić, ale unikając pułapek

Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości. Twarzami tegorocznej edycji są Daria Widawska i Jerzy Kryszak.
Jedną z metod są oszustwa na kryptowaluty. Oszuści wyspecjalizowali się w socjotechnikach związanych z rekordowymi zyskami z kryptowalut. 

Kryptowaluty: jak działają oszuści

REKLAMA

Na filmiku edukacyjnym Daria Widawska opowiada pewną historię.
„Wiecie, że moja znajoma kliknęła na baner reklamowy super zysków z kryptowalut? Przeglądając strony internetowe, trafiła na reklamę pewnej firmy, z której wynikało, że inwestując w akcje tej firmy, zarobi kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.
Skuszona ofertą kliknęła w ikonę, następnie podała numer telefonu w formularzu kontaktowym. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił mężczyzna podający się za jej bezpośredniego opiekuna inwestycji. Przedstawił się jako analityk giełdowy specjalizujący się w inwestowaniu w kryptowaluty i brzmiał bardzo wiarygodnie.
Ale nie dała się oszukać!” – opowiada Daria Widawska w kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji – UWAGA NA REKORDOWE ZYSKI Z KRYPTOWALUT.

Związek Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banki apelują.
Cyberoszuści dobrze wiedzą, że większość z nas, gdy zauważy sposób na łatwe i szybkie pieniądze, zrobi wiele, by je zdobyć.
Próbują nami manipulować, żerować na naiwności i chciwości.
Uważajcie! Ostatnie miesiące to wręcz lawina prób oszustw na kryptowaluty.

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
JPK CIT od 2025 r. – jak przygotować księgowość. Nowa era w raportowaniu podatkowym dla firm już zaraz

Od 1 stycznia 2025r. wchodzi w życie nowy obowiązek składania JPK_CIT i będzie on skutkował koniecznością corocznego przesyłania dwóch elektronicznych raportów w formie plików XML. Mimo, że przekazanie JPK_CIT organom podatkowym nastąpi dopiero w 2026 r., systemy finansowo-księgowe powinny być dostosowane do wymogów JPK_CIT już od początku 2025 r. Podatnicy CIT, a w późniejszych latach również PIT i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, będą musieli przygotować się do cyklicznego przekazywania ksiąg i ewidencji podatkowych do organów skarbowych.

Ferie zimowe 2025 r. [TERMINY]

Ferie zimowe 2025 r. Już w drugiej połowie stycznia rozpoczynają się ferie zimowe! Jaki jest terminarz ferii zimowych w roku szkolnym 2024/2025 r.? Do kiedy trwają ferie zimowe? Czy można je połączyć z zimową przerwą świąteczną?

Umorzenie składek ZUS [Powódź] - wnioski od 6 stycznia 2025 r.

Poszkodowani w wyniku powodzi mogą starać się o umorzenie składek ZUS. Wnioski można składać już od 6 stycznia 2025 roku. Kto jest uprawniony do skorzystania z umorzenia składek ZUS? Jakie warunki trzeba spełniać?

Zabrakło urlopu wypoczynkowego na święta? Jest na to jeden sposób – dodatkowe 2 dni wolnego, którego pracodawca nie może odmówić

Pracownicy, którzy nie wykorzystali jeszcze – w ciągu bieżącego roku kalendarzowego – tzw. 2 dni opieki na dziecko – mogą wykorzystać je w okresie świąteczno-noworocznym, tym bardziej – jeżeli nie dysponują już urlopem wypoczynkowym, a pracodawca nie będzie mógł odmówić im udzielenia zwolnienia. Jeżeli tego nie zrobią – niewykorzystane dni wolne przepadną wraz z końcem roku.

REKLAMA

Kiedy wypłata "Aktywny rodzic" w grudniu? [Terminy]

Wypłata świadczenia "Aktywny rodzic" następuje w kolejnym miesiącu kalendarzowym. Za listopad świadczenie zostanie przesłane w grudniu. Kiedy ZUS wypłaci "Aktywnie w żłobku", a kiedy "Aktywnie w domu" oraz "Aktywni rodzice w pracy"?

Układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym – czym jest i co można w nim zawrzeć?

Układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest porozumieniem, zaakceptowanym przez sąd, między dłużnikiem a jego wierzycielami co do metod restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Metody te zawsze muszą mieścić się w granicach prawa, a w ich ramach mogą zostać dowolnie dobrane.

Rewolucja w EU ETS: Jak Unia planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku?

Unijny system EU ETS, fundament europejskiej polityki klimatycznej, osiągnął imponującą redukcję emisji, ale eksperci biją na alarm: bez radykalnych zmian po 2030 roku system może stracić swoją skuteczność. Włączenie technologii pochłaniania CO2 i utworzenie Europejskiego Centralnego Banku Węglowego to rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować walkę z kryzysem klimatycznym i pomóc Europie osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Jakie decyzje zapadną w najbliższych latach?

Od kiedy wniosek o Aktywnie w domu i Aktywni rodzice w pracy? [Przykłady]

Wniosek o świadczenie "Aktywnie w domu" i "Aktywni rodzice w pracy" można składać już od 1 dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12 miesiąc życia. Dlaczego w tym przypadku ważne, aby nie zwlekać z wnioskiem? Oto przykłady terminów złożenia wniosku do ZUS.

REKLAMA

Ważne! Tylko do 2 stycznia 2025 r. wniosek o świadczenie Aktywnie w żłobku z wyrównaniem

Ważna informacja dla rodziców składających wnioski o świadczenie "Aktywnie w żłobku": ZUS wypłaci świadczenie z wyrównaniem od 1 października 2024 r. tylko jeśli wniosek zostanie złożony do 2 stycznia 2025 r. Zostało niewiele czasu.

ZUS wypłaci świadczenia z programu Aktywny Rodzic. Kiedy należy sprawdzić konto?

W grudniu ZUS wypłaci kolejne transze świadczenia "Aktywnie w żłobku", "Aktywni rodzice w pracy" i "Aktywnie w domu". Realizowane w ramach programu Aktywny Rodzic świadczenia są wypłacane w danym miesiącu za miesiąc poprzedni. W jakim terminie zostaną zrealizowane wypłaty za świadczenia z programu Aktywny Rodzic?

REKLAMA