REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kryptowaluty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Darowizna w formie waluty wirtualnej. Czy korzysta ze zwolnienia od podatku?

Czy darowizna otrzymana w formie kryptowalut przeznaczona na realizację niegospodarczej działalności statutowej kościelnej osoby prawnej, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych? Organ skarbowy właśnie wypowiedział się w tej sprawie.

100 tys. dolarów za bitcoina to dopiero początek wzrostów. Analitycy spodziewają się, iż ta kryptowaluta w 2025 roku przebije się przez pułap 200 tys. USD

Eksperci z zespołu ARI10 przewidują, że kurs bitcoina ma szansę wznieść się sporo powyżej ostatnio zanotowanych 100 tys. dolarów. Taki może być wpływ pozytywnych nastrojów po wyborach w USA i zwiększonego popytu na kryptowaluty. Jeśli trend ten utrzyma się, to w nadchodzących miesiącach BTC może osiągnąć wartość nawet 200 tys. dolarów.

Jak nie dać się oszukać. Bitcoin i inne kryptowaluty przyciągają amatorów szybkiego zarobku i oszustów

Cyberprzestępcy podszywają się pod znane osoby, by wzbudzić zaufanie naiwnych inwestorów liczących na szybki i duży zarobek na kryptowalutach. Oszukanych jest coraz więcej. Dlatego ważne instytucje z branży finansowej podejmują kolejne działania edukacyjne, by konsumenci nie dawali się oszukiwać tak łatwo.

Stare sztuczki, nowe technologie: porównanie oszustw finansowych w świecie bankowości i kryptowalut

W 2023 r. 36 proc. Polaków spotkało się z przynajmniej jedną próbą wyłudzenia. I średnio jedna na pięć okazywała się skuteczna. Tak wynika z “Raportu Antyfraudowego” Biura Informacji Kredytowej. Cel oszustów jest zawsze ten sam. A czy tak samo działają w przestrzeni tradycyjnej bankowości i nowoczesnej technologii, jaką są kryptowaluty?

REKLAMA

Stracił 160 tys. zł, bo uwierzył w zysk z inwestycji w kryptowaluty

Stracił 160 tys. zł po tym, jak uwierzył oszustom, że dostanie zaległe pieniądze, które miały pochodzić z wcześniejszych inwestycji w kryptowaluty. 59-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego kontaktował się z oszustami kilka miesięcy.

Sprawdź czy twój komputer nie jest zainfekowany koparką kryptowalut, czym to grozi jego właścicielowi PC

Koparka kryptowalut może zainfekować w sposób tajny każdy komputer PC. Cryptojacking to czynność polegająca na przejęciu zasobów sprzętowych danej osoby poprzez włamanie do komputera PC za pomocą zmodyfikowanej koparki kryptowalut. Zasadniczo przestępcy instalują aplikację do wydobywania kryptowalut, która wykorzystuje sprzęt ofiary na jej korzyść.

Chcesz zarabiać na Bitcoinie, musisz nie tylko znać się na rynku. Inwestorzy tracą coraz częściej przez fałszywe platformy inwestycyjne

Trend w cyberoszustwach na fałszywe strony internetowe nie omija rynku kryptowalut. Ponieważ w Bitcoina czy inne kryptowaluty inwestuje się głównie przez Internet, zmorą stały się fałszywe platformy inwestycyjne.

Nowa ustawa o kryptowalutach zamknie małe kantory nie utrudniając życia oszustom?

Tak twierdzą przedsiębiorcy, którzy w ostatnich latach budowali w Polsce małe punkty ułatwiające bezpieczne kupowanie kryptowalut. Stanie się tak głównie za sprawą tak zwanego zabezpieczenia, które wynosi 125 tys. euro zarówno dla gigantów rynkowych jak i małych kantorów.

REKLAMA

100 000 dolarów za 1 bitcoina jeszcze w tym roku? Fundusze ETF skupują walutę z rynku, ale nie tylko dlatego kurs rośnie

Zgoda na fundusze ETF gromadzące bitcoiny oraz planowany na ten rok halving mocno żywiły rynek tej kryptowaluty. Jej wycena idzie w górę, korzystają też na tym inne kryptowaluty, które wzorem bitcoina aspirują do własnych funduszy ETF,

Ministerstwo Finansów szykuje ustawę o kryptowalutach. Inwestujący w bitcoina i inne w Polsce nie unikną wysokich podatków?

Polska nie jest jedynym krajem, w którym zarabiający na kryptowalutach potrafią się uchylać od płacenia podatków, co ułatwia brak obowiązku wystawiania PIT-8C przez platformy prowadzące taki handel. Szacuje się, że daniny dla fiskusa udaje się uniknąć niemal co drugiemu inwestorowi na świecie. Nowa ustawa, która powinna być gotowa jeszcze przed wakacjami ma uporządkować rynek kryptowalut. Czy jednak zmieni zasady opodatkowania obrotu kryptowalutami?

Przekręt „na Sławomira Mentzena”. Jak cyberoszuści bezprawnie wykorzystują wizerunek polityka

Oto nowa akcja oszustów, wykorzystująca wizerunek Sławomira Mentzena. Polityk znany jest z inwestowania w kryptowaluty, do czego zresztą publicznie namawia Polaków. Hakerzy wkładają coraz więcej wysiłku, aby oszukać potencjalne ofiary i wyłudzić od nich pieniądze. W przypadku kryptowalut niemal zawsze powołują się na znane osoby, które zyskały na tego rodzaju inwestycjach. W Stanach Zjednoczonych taką postacią jest Elon Musk.

Uwaga! Walentynkowa randka w Internecie może się zakończyć oszukaną inwestycją w kryptowaluty

Pig butchering to działalność cyberprzestępców polegająca na namawianiu postronnych użytkowników sieci, często pod przykrywką internetowego romansu, na inwestycje w kryptowaluty, a następnie pozbawieniu ofiar wpłaconych pieniędzy.

Kryptowaluty wkraczają w świat sportu – ich giełda wśród sponsorów topowych drużyn piłkarskich

W ostatnich tygodniach na świecie obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania kryptowalutami. To po części efekt pojawienia się pierwszych bitcoinowych ETF na nowojorskiej giełdzie, a po części wzmożonego zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami inwestycyjnymi w celu neutralizacji efektu inflacji.

REKLAMA