REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zwolnienie z powodu siły wyższej

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zwolnienie z powodu siły wyższej. Stracisz nie tylko przy wypłacie. Sprawdź, ile będzie Cię to kosztowało na koniec roku

Pracownicy chętnie korzystają ze zwolnienia z powodu siły wyższej. Pracodawcy twierdzą wręcz, że go nadużywają. Tymczasem to zwolnienie nie tylko obniża wynagrodzenie. Wpływa również na wysokość trzynastki.

Śnieg utrudnia ci dojazd do pracy? Zastanów się, czy weźmiesz urlop na żądanie, czy zwolnienie z powodu siły wyższej. Stawką jest połowa wynagrodzenia.

Warunki atmosferyczne nie tylko utrudniają pracownikom punktualne rozpoczęcie pracy, ale w niektórych przypadkach mogą w ogóle uniemożliwić im dotarcie do firmy. Czy w takiej sytuacji lepiej skorzystać z urlopu na żądanie, czy można wykorzystać zwolnienie z powodu siły wyższej? Wszystko zależy od tego, jakie są stosunki między pracownikiem a pracodawcą.

Wolne z powodu siły wyższej. Jak korzystać z tej nowości w Kodeksie pracy?

Wprowadzenie do Kodeksu Pracy nowego artykułu 148(1), który reguluje kwestię zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych, stanowi istotną zmianę dla pracowników w Polsce. Ten artykuł daje pracownikom prawo do zwolnienia od pracy w przypadku nagłych zdarzeń rodzinnych, takich jak choroba lub wypadek, wymagających ich natychmiastowej obecności. W tym artykule omówimy, jak pracownicy mogą korzystać z tego nowego przepisu.

Jak pracownik może zawiadomić pracodawcę, że chce skorzystać ze zwolnienia z powodu siły wyższej

Pracownicy naszej firmy zamierzają korzystać z nowego uprawnienia, tj. zwolnienia z powodu siły wyższej. Czy przepisy określają, w jakiej formie pracownik może składać wniosek o takie zwolnienie? Czy pracodawca może wymagać, żeby zawsze była to forma pisemna?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA