REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zrównoważone budownictwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Deweloperzy stawiają na proekologiczne rozwiązania. Co z cenami takich mieszkań?

Proekologiczne rozwiązania w nowych osiedlach są coraz częściej uwzględniane przez deweloperów. Czy takie mieszkania są droższe? Czy późniejsze koszty eksploatacji się zmniejszają? Serwis nieruchomości dompress.pl zapytał największych deweloperów. 

Budownictwo w erze dekarbonizacji – cele, zasady, przepisy

Dekarbonizacja budownictwa jest ważnym elementem w dążeniu do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatu. Oznacza to, że budynki muszą być projektowane, budowane i użytkowane w sposób, który zmniejsza emisje gazów cieplarnianych, a nie tylko zmniejsza zużycie energii. Branża budowlana, w tym deweloperzy i zarządcy budynków stoją dziś przed wyzwaniem, od którego nie ma odwrotu. Zeroemisyjne technologie i rozwiązania oznaczają nową erę w historii budownictwa.

Zrównoważony rozwój miast a zmiany w biurowcach

Zrównoważony rozwój miast jest koncepcją, która ma ograniczyć zmiany klimatyczne. Rynek biurowy również powinien wpisać się w tą koncepcję.

Ekologia w mieszkaniówce niezbędna do zatrzymania zmian klimatycznych

Ekologia wkracza szybkim krokiem do mieszkaniówki. Wymusza ją z jednej strony polityka klimatyczna, a z drugiej rosnąca świadomość nabywców mieszkań. Liczy się dla nich już nie tylko świetna lokalizacja i dobra komunikacja z centrum miasta. Na znaczeniu zyskały obecnie eko-osiedla, wyróżniające się dbałością o środowisko, spójną koncepcją architektoniczną, zielonymi przestrzeniami oraz infrastrukturą sprzyjającą zarówno naturze, jak i człowiekowi.

REKLAMA

Budownictwo a zmiany klimatu i zrównoważony rozwój

Budownictwo a zmiany klimatu i zrównoważony rozwój. W obliczu boomu infrastrukturalnego, który według przewidywań, ma napędzać globalny wzrost gospodarczy przez najbliższą dekadę, branża budowlana będzie zmagać się z rosnącą presją związaną ze zmianami klimatu oraz dążeniem do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych – wynika z raportu opublikowanego przez Marsh i Guy Carpenter, światowych liderów w obszarze usług profesjonalnych w zakresie ryzyka, strategii i zarządzania zasobami ludzkimi, którzy należą do Grupy Marsh McLennan.

Budownictwo zrównoważone - co to jest?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe buduje się w sposób zrównoważony, czyli korzystny dla mieszkańców i środowiska. W największych miastach Polski powstają zintegrowane z istniejącą przyrodą osiedla, zawierające rozwiązania ekologiczne i well-beingowe. Co jeszcze kryje się pod pojęciem budownictwa zrównoważonego?

Odpowiedzialni konsumenci wspierają zrównoważone budownictwo

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Tym razem podpowiada, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo.

REKLAMA

REKLAMA