REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ziemia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odhumusowanie - proces przywracania ziemi do życia

W świecie rolnictwa i ogrodnictwa terminy takie jak "humus" czy "odhumusowanie" są niezwykle ważne. Dotyczą one jakości gleby, jej zdolności do dostarczania roślinom niezbędnych składników odżywczych oraz wpływają na ogólną kondycję ekosystemu. Ale co dokładnie oznacza odhumusowanie i dlaczego jest tak ważne w kontekście dbania o ziemię?

Dzień Ziemi - jak przyczynić się do ochrony środowiska?

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz edukowanie społeczeństwa na temat wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Święto po raz pierwszy obchodzono w USA w 1970 roku, a obecnie obchodzone jest na całym świecie. Z okazji Dnia Ziemi w 2023 roku każdy z nas może podjąć działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak oszczędzanie energii i wody, sortowanie odpadów, kupowanie lokalnych produktów, ograniczanie zużycia papieru, używanie środków transportu alternatywnego, sadzenie roślin i edukowanie innych.

Jądro Ziemi się zatrzymało. Tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Pekińskiego. Czy coś nam grozi?

Zespół naukowców z Pekinu na podstawie badań sejsmicznych twierdzi, że wewnętrzne ziemskie jądro się zatrzymało, a być może nawet zaczyna obracać się w przeciwną stronę. Zachodzące w czasie kilku dekad spowolnienie nakłada się na zmiany w innych zachowaniach planety. "To nieporozumienie" - podkreślają jednak eksperci, m.in. z belgijskiego Obserwatorium Królewskiego.

Ziemia sama sobie poradzi z ociepleniem

Ziemia - przy niewielkim wsparciu człowieka - jest w stanie sama uporać się globalnym ociepleniem – twierdzą autorzy dwóch raportów opublikowanych na niecały miesiąc przed klimatycznym szczytem ONZ w Kopenhadze.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA