REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zawody prawnicze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dlaczego warto studiować prawo? Jakie zarobki po studiach prawniczych?

“Prawo” niezmiennie pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów w Polsce. Potwierdzają to dane z raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczące wyników rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 , podczas której kierunek ten znalazł się wśród najczęściej wybieranych, przyciągając znaczną liczbę kandydatów - aż 21 786. Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na tę ścieżkę edukacyjną? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których warto studiować “Prawo” oraz korzyściom jakie wynikają z jego wyboru w kontekście współczesnych wyzwań zawodowych. 

Kasa fiskalna dla prawnika od 2015 roku

Wchodzące w życie od 1 marca 2015 roku rozporządzenie ministra finansów nakłada na podmioty świadczące usługi prawne na rzecz klientów indywidualnych obowiązek posiadania kas fiskalnych. Proponowane zamiany obejmą obok prawników również doradców podatkowych. Jednak nie będą dotyczyć notariuszy (tylko w określonych przypadkach). Obligatoryjne kasy fiskalne mają służyć ochronie konsumentów, którzy często nie otrzymują potwierdzenia skorzystania z usług.

Aplikanci nie mogą znaleźć zatrudnienia w kancelariach

Z powodu kryzysu kancelarie wstrzymały w tym roku rekrutację. W konsekwencji niewielu z tegorocznych aplikantów znajdzie zatrudnienie w zawodzie.

Aplikacja sądowo-prokuratorska w listopadzie

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że prawdopodobnie jeszcze w listopadzie zostaną przeprowadzone egzaminy wstępne na ogólną aplikację dla przyszłych sędziów i prokuratorów. Według nowych zasad aplikanci mają być kształceni w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA