REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie ryzykiem

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zarządzanie ryzykiem celnym to konieczność. O czym trzeba pamiętać?

Eksperci Krajowej Izby Gospodarczej szacują, że polski eksport w 2024 r. może zwiększyć się do 346,3 mld EUR tj. o 3,6 proc., a w roku 2025 - 383,8 mld EUR i może być wyższy niż rok wcześniej o 10,8 proc. Dla firm działających na rynkach międzynarodowych jednym z priorytetów powinno być zarządzanie ryzykiem celnym.  

Zarządzanie ryzykiem w miejscu pracy: Strategie minimalizacji zagrożeń i wypadków

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest fundamentalne dla zdrowia i dobrej kondycji zarówno pracowników, jak i przedsiębiorstw. Wypadki i choroby związane z pracą nie tylko szkodzą pracownikom i ich rodzinom, ale także prowadzą do kosztów dla firm, a także dla społeczeństwa jako całości. Zarządzanie ryzykiem w miejscu pracy to kluczowy element strategii biznesowych, które pomagają minimalizować zagrożenia i zapewniają bezpieczne środowisko pracy. 

Ryzyka projektowe. Jak oszacować i zarządzać

Proces realizacji projektu rzadko kiedy przebiega w 100% zgodnie z planem. Często zdarza się, że na drodze stają przeciwności, które w większym lub mniejszym stopniu dało się przewidzieć i zapobiec ich skutkom. Kluczowa jest identyfikacja ryzyka na czas oraz jego ocena pod kątem wpływu na przebieg projektu.

Systemy IT w firmach. Rozwój musi iść w parze ze środkami bezpieczeństwa

Działy IT działają obecnie dwukierunkowo – z jednej strony stawiają na zwinność, z drugiej na rozwój narzędzi typu „low code”. Największym zagrożeniem wciąż pozostaje bezpieczeństwo, o którym często zapomina się podczas realizacji biznesowych celów.

REKLAMA

Rekomendacja R KNF (dot. kredytów) od 1 stycznia 2022 r. [Treść]

Rekomendacja R. W dniu 15 kwietnia 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydała Rekomendację R dotyczącą zasad klasyfikacji ekspozycji kredytowych, szacowania i ujmowania oczekiwanych strat kredytowych oraz zarządzania ryzykiem kredytowym. Rekomendacja R wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

Zarządzanie ryzykiem - prognoza 2021

Zarządzania ryzykiem w biznesie i znaczenie ubezpieczeń w ostatnich miesiącach zyskały na znaczeniu. Coraz więcej przedsiębiorców wie, że obie te kwestie powinny być traktowane jako produkt pierwszej potrzeby.

Zarządzanie rejestrem ryzyka

W wyniku procesu zarządzania ryzykiem otrzymuje się na poziomie jednostki (jednostek) dokument zawierający informacje na temat wszystkich zidentyfikowanych ryzyk, ich oceny, funkcjonujących mechanizmów kontrolnych oraz projektowanych czynności kontrolnych wraz ze wskazaniem osób odpowiedzialnych za ich wdrożenie. Rejestr ryzyka jest dokumentem „żywym”, podlegającym stałym aktualizacjom.

Ograniczenie ryzyka w łańcuchu dostaw

Na każdym etapie dostawy towaru zachodzi poważne ryzyko związane z uszkodzeniem przesyłki, pomyleniem adresu bądź wypadkiem. Firmy branży TSL dopracowały do perfekcji modele zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw.

REKLAMA

Jak przeciwdziałać stratom czasu?

Otaczający nas świat zmienił się do tego stopnia, że trudno jest dziś znaleźć kogoś, kto nie narzekałby na brak czasu. Próbujemy efektywnie połączyć ze sobą karierę i życie rodzinne co sprawia, że każdy kolejny dzień spędzamy „w biegu”. Zamiast jednak marzyć o wydłużeniu doby warto krytycznie spojrzeć na swoje codzienne zachowania. Jak się bowiem okazuje, eliminując kilka najczęściej występujących powodów strat czasu możemy łatwo odzyskać marnowane bezpowrotnie minuty, godziny czy dni.

Zarządzanie ryzykiem we flocie firmowej

W dobie spowolnienia gospodarczego, dostęp do zewnętrznego finansowania może okazać się trudniejszy dla przedstawicieli poszczególnych branż, szczególnie tych narażonych na wysokie ryzyko zmiany sytuacji gospodarczej.

REKLAMA