REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zakup mieszkania w Polsce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mieszkanie i kredyt - pod koniec roku taniej?

Mieszkanie i kredyt - pod koniec roku taniej? Banki i deweloperzy mają dziś szczególną motywację, aby szczerze powalczyć o klientów. Pod koniec roku waży się bowiem to, czy będą mieli czym pochwalić się przed swoimi akcjonariuszami. Będąc klientem warto to wykorzystać. Nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych – tyle można przeciętnie ugrać kupując mieszkanie i zaciągając na ten cel kredyt pod koniec roku. Tak przynajmniej sugerują dane za ostatnie lata. Chodzi o to, że co do zasady ceny i oprocentowanie nieznacznie spadają właśnie na przełomie lat. Nie inaczej może być i tym razem.

Kupno mieszkania na rynku wtórnym – koszty (cena, pcc, taksa notarialna, kredyt)

Kupno mieszkania na rynku wtórnym – koszty. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym zapłacimy często mniej niż za nowe mieszkanie od dewelopera. Ale warto mieć świadomość, że cena to nie wszystkie wydatki. Jakie koszty musi ponieść kupujący używane mieszkanie na rynku wtórnym?

Kupno mieszkania od dewelopera - podniesienie ceny wskazanej w umowie

Kupno mieszkania od dewelopera - podniesienie ceny. Ustawa deweloperska zarówno w obecnej, jak i nowej wersji nie zakazuje waloryzacji (podniesienia) ceny zakupu mieszkania lub domu. Pojawiają się jednak wyroki sądów, które negatywnie oceniają klauzule przewidujące, że ostateczna cena zakupu mieszkania lub domu może wzrosnąć. Nabywcy nowych lokali i domów w aktualnych warunkach powinni szczególnie ostrożnie sprawdzać umowy podsuwane przez deweloperów.

Polacy kupują mieszkania pod inwestycje

Zakup mieszkania. 36 proc. kupionych w III kwartale mieszkań ma charakter inwestycyjny - powiedział Marcin Jańczyk z Metrohouse. Jak ocenia, kolejne podwyżki stóp procentowych przez RPP mogą osłabić zainteresowanie zakupem mieszkań, zwłaszcza zakupów na cele inwestycyjne.

REKLAMA

Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu)

Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu). W I kwartale 2021 r. Narodowy Bank Polski spytał około 300 pośredników nieruchomości o sytuację panującą na rynku wtórnym. Wyniki tego badania sugerują m.in., że dwie trzecie mieszkań kupowanych w celu odsprzedaży jest finansowanych bez kredytu. W przypadku lokali kupowanych na własne potrzeby, analogiczny wynik spada do zaledwie 25%.

Zmienia się cel kupowania mieszkań

Rynek mieszkań na krótkoterminowy wynajem odbudowuje się. Jednak w zmodyfikowanej wersji, aby można było elastycznie zmieniać przeznaczenie lokali.

Co trzecie mieszkanie kupowane w celach inwestycyjnych

Rynek mieszkaniowy. 34 proc. zakupów mieszkań na rynku wtórnym ma podłoże inwestycyjne - wynika z raportu Metrohouse i Gold Finance. Firmy podkreślają, że boom zakupowy na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze mimo zapowiedzi podwyżek stóp procentowych.

Polacy kupują mieszkania za gotówkę

Rynek nieruchomości wciąż notuje hossę, a deweloperzy budują nowe osiedla, by móc sprawnie odpowiedzieć na olbrzymi popyt rynkowy. Co ciekawe, większość lokali jest dziś nabywanych za gotówkę. Polacy w pierwszym kwartale bieżącego roku kupili w ten sposób 12 tysięcy mieszkań o łącznej wartości 6 miliardów złotych. Dlaczego Polacy kupują mieszkania za gotówkę?

REKLAMA

Mieszkania spod lady. Jak kupować nieruchomości, których jeszcze nie ma na rynku

Kupno mieszkania. Dziś rynek nieruchomości sprzyja sprzedającym. Często, kiedy pojawia się ciekawa oferta mieszkania trzeba dziś działać szybko. Jeśli nie dotrzemy do interesującej nas nieruchomości w pierwszym możliwym terminie, może się okazać że zniknie ona z rynku, zanim będziemy się mogli z nią zapoznać.

Zamożni kupują własne mieszkania, biedniejsi wybierają najem

Własność mieszkania czy najem. Osoby o wyższych dochodach wybierają własne „M”, podczas gdy gorzej zarabiających częściej na to po prostu nie stać i są zmuszeni do najmu. Jest to prawidłowość, która powtarza się nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach europejskich.

Lokalizacja mieszkania - co warto sprawdzić przed zakupem?

Lokalizacja mieszkania. Tak naprawdę nie ma jednej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, na którym się znajdujemy czy jego stylu, sami możemy zdefiniować, czym jest tak naprawdę dobra lokalizacja. Nie ma jednego rozwiązania. Zupełnie inne potrzeby będą miały rodziny z małymi dziećmi, inne – ludzie już dojrzali, a jeszcze inne młodzi single. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę. Czym się kierować, szukając idealnego miejsca do zamieszkania?

Polacy kupują mieszkania za gotówkę

Zakup mieszkania. W I kwartale 70 proc. mieszkań w największych miastach zostało zakupionych za gotówkę. To oznacza, że na ten cel zamożni Polacy w I kwartale wydali 5,9 mld zł – napisano w analizie HRE Investments.

Koszty zakupu mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym – ile wynoszą, czy można je ograniczyć?

Koszty zakupu mieszkania. Planując zakup nieruchomości niebagatelne znaczenie ma budżet jaki możemy przeznaczyć na inwestycje. Przygotowując się do tego przedsięwzięcia warto przewidzieć wszystkie koszty związane z zakupem mieszkania, aby finalnie nie zabrakło nam gotówki. Nabycie nieruchomości jest jedną z większych, jeśli nie największą inwestycją w życiu wielu osób. Jest też jednym z bardziej stresujących wydarzeń, co jest wynikiem zarówno skali ponoszonego wydatku jak i istotności zakupu.

Jak deweloperzy oceniają bon mieszkaniowy?

Bon mieszkaniowy. Czy bon mieszkaniowy, który ma pomóc kupującym mieszkania w pokryciu wkładu własnego do kredytu w formie dopłat lub gwarancji jest dobrym pomysłem? Czy nowa inicjatywa rządu okaże się wsparciem dla nabywców? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

Zakup nieruchomości - czy lokalizacja jest ważniejsza niż cena?

Czy lokalizacja jest ważniejsza niż cena? W 2018 r. grupa ING przeprowadziła badania na temat tego, jak Polacy kupują mieszkania i domy. Wynika z nich, że jesteśmy jedyną nacją spośród przebadanych państw, dla której wybór określonej lokalizacji mieszkania jest ważniejszy od jego ceny. Więcej niż 40% Polaków, zanim rozpocznie przeglądanie ofert, najpierw zawęża obszar poszukiwań do konkretnej dzielnicy. Co ta wiedza oznacza dla flipperów? Jak ją wykorzystać inwestując w nieruchomości? Sprawdźmy.

Zakup mieszkania od komornika - licytacja online

Zakup mieszkania od komornika - licytacja online. Prawdopodobnie już niebawem mieszkania od komornika będzie można licytować przez Internet. Wspomniane rozwiązanie będzie dobrowolne, ale można przypuszczać, że wykorzysta je spora część wierzycieli. Atrakcyjność zakupu mieszkań od komornika nadal będą jednak obniżać przepisy eksmisyjne.

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. 16 lutego 2021 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, przedłożony przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Mieszkanie na kredyt - niski wkład własny

Jak kupić mieszkanie na kredyt mając niski wkład własny? Zakup udziału w nieruchomości czy najem z dojściem do własności – to tylko dwa rozwiązania, które ułatwiają zakup własnego „M”. Ostatnie miesiące przyniosły potężny wzrost zainteresowania ofertami firm, które zastępują lub uzupełniają banki w finansowaniu mieszkań.

Więcej mieszkań kupujemy za gotówkę

3,4 miliardów złotych – tyle wyciągnęliśmy z przysłowiowych skarpet, aby w trzecim kwartale kupować mieszkania – wynika z najnowszych szacunków NBP. To efekt umów tylko z 7 miast i tylko z biur sprzedaży deweloperów.

Wsparcie finansowe dla kupujących pierwsze mieszkanie - dopłaty, czy gwarancje?

Wsparcie finansowe zakupu pierwszego mieszkania jest przedmiotem prac legislacyjnych w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wyższe wymagania stawiane przez banki wobec kredytobiorców powodują, że szczególnie młodzi nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego „M”. Największą barierą jest wkład własny. Rząd planuje rozwiązać ten problem. Na zachodzie rozwiązaniem są gwarancje.

Porównanie cen wynajmu i kupna mieszkania w największych polskich miastach - listopad 2020

Od lat mówi się o tym, że kupno mieszkania i spłacanie rat kredytowych jest bardziej opłacalne niż ciągłe ponoszenie kosztów najmu. W większości przypadków tak rzeczywiście jest. Warto jednak przyjrzeć się konkretnym liczbom, ponieważ w zależności od miasta te proporcje mogą dość znacząco się różnić. Warto porównać te wartości, aby przekonać się, gdzie w Polsce zakup nieruchomości opłaca się najbardziej w porównaniu do jej najmowania.

Ceny nowych mieszkań w Warszawie - III kwartał 2020 r.

Rynek deweloperski w Warszawie z pewnością jest najważniejszy w skali całego kraju. To tutaj sprzedaje się co czwarte nowe mieszkanie w Polsce, a średnie ceny ofertowe metrażu od dawna budzą spore emocje. Sprawdziliśmy jak w III kwartale 2020 roku przedstawiała się sytuacja na warszawskim rynku mieszkaniowym. Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie? Które dzielnice są najtańsze, a które najdroższe?

Wynajem czy kupno mieszkania? Co się bardziej opłaca?

Wiele osób marzy o własnych czterech kątach, często nie biorąc pod uwagę konsekwencji, jakie niesie ze sobą zakup nieruchomości. W wielu przypadkach najem mieszkania może okazać się bardziej opłacalną opcją, jednak jeśli ma się taką możliwość, warto wziąć pod rozwagę także jego zakup. Eksperci z agencji Nowodworski Estates analizują najważniejsze wady i zalety obu rozwiązań i podpowiadają, które i kiedy wybrać.

Mieszkania droższe niż przed rokiem. Podrożały zarówno lokale z rynku wtórnego, jak i nowe

W ciągu trzech pierwszych miesięcy pandemii COVID-19 ceny mieszkań były wyższe niż przed rokiem. Podrożały zarówno lokale z rynku wtórnego, jak i te od deweloperów. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w największych miastach Polski? Jakie są prognozy na kolejne miesiące?

COVID-19 póki co nie zmienił cen mieszkań

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 na razie nie wpływa na ceny mieszkań. Polacy mimo wszystko nadal inwestują w mieszkania. Największe zmiany dotyczą kredytów hipotecznych, gdzie banki żądają wyższego wkładu własnego.

Komunikacja z klientami w firmach deweloperskich w czasie COVID-19

Przedstawiciele firm deweloperskich odpowiadają na pytanie: "Jak w Państwa firmie zmieniła się komunikacja z klientami podczas lockdown i które z nowych rozwiązań na pewno zostaną z Państwem na dłużej?" Deweloperzy powszechnie wprowadzili elektroniczne narzędzia do rozmów i spotkań z klientami, wirtualne spacery po nieruchomościach, czy elektroniczne metody podpisywania umów rezerwacyjnych.

Mieszkania w czasach pandemii – kupować czy sprzedawać?

Mieszkania to ulubiona kategoria nieruchomości inwestycyjnych Polaków. Czy koronawirus pokrzyżował plany w tym sektorze? Wiadomo już, że pandemia zmieniła zachowania na rynku wymuszając nową drogę transakcji w przypadku mieszkań, kredytów mieszkaniowych. Ale czy to jest dobry moment na sprzedaż?

Ulga podatkowa na zasiedlenie nowego mieszkania lub domu

Ulga podatkowa w PIT na zasiedlenie nowego mieszkania lub domu to nowy pomysł rządu na wsparcie osób młodych, które wprowadzą się do swojego pierwszego mieszkania lub wybudowanego właśnie domu. Za mniejsze pieniądze możliwe byłoby stworzenie w Polsce programu gwarancji kredytowych, który rozwiązywałby realny problem osób młodych - braku wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt.

Czy rosnące ceny mieszkań zniechęcają do zakupu?

Jak szybko rosną ceny mieszkań? Z jakiego powodu maleje zainteresowanie zakupem lokali w ostatnim czasie? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Zakup nieruchomości - z kredytem czy bez?

Zakup domu lub mieszkania wiąże się z bardzo dużym obciążeniem budżetu, dlatego wielu kupujących wspomaga się kredytem hipotecznym. W raporcie serwisu Otodom ankietowani odpowiedzieli na pytania dotyczące sposobów finansowania zakupu swoich nieruchomości.

Czy spekulacyjny zakup mieszkań cieszy się dużą popularnością?

Ilu nabywców mieszkań planuje odsprzedać je z zyskiem? Czy zawsze możliwe jest dokonanie cesji?

Nowe mieszkania mogą zdrożeć o kilkanaście procent

Wśród ekspertów panuje niemal absolutne przekonanie, że ceny mieszkań deweloperskich ulegną istotnej zwyżce w najbliższych miesiącach. Specjaliści prognozują, że podwyżka może wynieść od kilku do nawet kilkunastu procent w skali roku.

Miasta satelickie Warszawy sposobem na tańsze mieszkania

Zakup mieszkania w Warszawie wiąże się ze znacznym wydatkiem. Jest to z pewnością problem dla osób, które posiadają ograniczone fundusze lub nie chcą wiązać się z bankiem kredytem hipotecznym na bardzo długi okres. Rozwiązaniem może być zakup mieszkania w mieście satelickim.

Oszczędzanie na wkład własny

Zakup mieszkania to inwestycja na lata, która wiąże się z bardzo dużym obciążeniem domowego budżetu. Możemy wspomóc się kredytem hipotecznym, jednak do jego uzyskania niezbędne jest wykazanie się wymaganym wkładem własnym. Co w sytuacji, gdy takich pieniędzy nie posiadamy? Warto wyznaczyć sobie konkretny cel, zrobić analizę domowych wydatków i zacząć sukcesywnie gromadzić potrzebny kapitał.

Okazje mieszkaniowe we Wrocławiu

Na obecnie funkcjonującym rynku nieruchomości znalezienie odpowiedniego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Jako kupujący jesteśmy zasypywani całą masą ofert zakupu mieszkań zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Dokładana analiza ofert przy zachowaniu kilku zasad może się jednak opłacić, bowiem gdzieś pośród tych wszystkich propozycji możemy trafić na tą ,,jedyną''.

Ostatni dzwonek na skorzystanie z programu MdM

Początek 2017 roku przyniósł możliwość skorzystania z drugiej puli środków dofinansowań w programie Mieszkanie dla Młodych (MdM). Trzeba się jednak śpieszyć, ponieważ zainteresowanie jest ogromne. Ci, którym się to nie uda, będą mieli szansę skorzystać z pierwszej części środków przeznaczonych na rok 2018, który jest jednocześnie ostatnim rokiem funkcjonowania programu.

Zabezpieczenie finansów przy zakupie mieszkania

Bez względu na zasobność portfela nabywcy, zakup mieszkania zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami. Jak się zabezpieczyć, by transakcja zakupu mieszkania od dewelopera była dla nabywcy możliwie najmniej ryzykowna?

Jak chcą mieszkać Polacy?

Polacy coraz częściej zastanawiają się, co będzie dla nich lepsze, dom czy mieszkanie? Westwing Home & Living przeprowadziła badania, gdzie zapytano Polaków o to jak chcieli by mieszkać. Zdecydowana większość bo aż 60% – zdecydowanie wolałaby dom wolnostojący. 35% – wybrałaby mieszkanie w locie, kamienicy lub apartamentowcu.

Czynniki, które mogą doprowadzić do przeprowadzki

Są rzeczy, które mogą mieć duży wpływ na standard naszego mieszkania: boisko pod oknem, samoloty, trasa szybkiego ruchu, czy np. pobliski market. Wszystkie te czynniki mogą być na co dzień bardzo irytujące. W wielu przypadkach, niestety frustracja kończy się przeprowadzką.

Drugi etap Oazy Wilanów – już w sprzedaży

Inwestycja Oaza Wilanów oferuje 162 lokale mieszkalne. Mieszkania znajdują się w prestiżowej lokalizacji na pograniczu Wilanowa i Mokotowa, u zbiegu alei Rzeczypospolitej oraz alei Wilanowskiej. Inwestycję zaprojektowano z myślą o młodych i aktywnych osobach, z tego właśnie powodu na osiedlu będzie znajdować się rozbudowana infrastruktura rekreacyjno – sportowa. Ceny mieszkań wahają się od ok. 6 900 złotych, do 7 500 złotych brutto za mkw.

Ile trzeba wydać na zakup mieszkania w Warszawie?

Ile trzeba wydać na zakup mieszkania w Warszawie? Polacy marzą o mieszkaniach o powierzchni powyżej 100 metrów. Wg przeprowadzonych badan, w roku 2014 za zakup 1 mkw. mieszkania w warszawie, trzeba było zapłacić ok. 7315 zł za metr.

Emigracja z Polski łatwiejsza, niż przeprowadzka

Wg badan przeprowadzonych przez Lion Bank więcej osób wyjeżdża z Polski, niż przeprowadza się w jej granicach. Jaki jest tego powód? Brak mieszkań, wysokie ceny nieruchomości w Polsce, a także dużo niższa ich atrakcyjność, w porównaniu z innymi państwami z zachodu.

Mieszkania, których szukają Warszawiacy

Jak wynika z obserwacji dewelopera Home Invest, Warszawiacy najchętniej kupują mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 40 do 45 metrów kwadratowych. Mieszkania te najchętniej kupują single oraz młode małżeństwa, dla których taka powierzchnia jest optymalna.

Jak bezpiecznie kupić nowe mieszkanie?

Zwiększenie limitów w programie MdM wpłynęło pozytywnie na sprzedaż nieruchomości. Poszukujący nowego mieszkania mają teraz większy wybór, ponieważ więcej lokali kwalifikuje się do programu. Ale jak kupować bezpiecznie? Zacząć od prześwietlenia dewelopera i jego oferty.

Negocjacje z deweloperem - kiedy warto negocjować cenę mieszkania?

Negocjacje z deweloperem - jak je prowadzić? Jakich argumentów używać podczas negocjacji z deweloperem? Jak kupić mieszkanie taniej niż oferuje deweloper? Zobacz poradnik

MdM: wnioski tylko do 19 grudnia 2014 r.

Sprzedaż kredytów hipotecznych w listopadzie w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" była podobna jak w październiku. O dopłaty można ubiegać się do 19. grudnia - po tym terminie wnioski nie będą już przyjmowane.

Polnord: Świąteczne promocje przy zakupie mieszkań

Polnord sprzedaje mieszkania w korzystnych cenach, ponadto oferuje klientom dodatkowe bonusy – a wszystko dla tych, którzy planują zakup mieszkania jeszcze w tym roku.

Zakup mieszkania: od stycznia 2015 niezbędny wkład własny

Od początku 2015 roku przy zakupie mieszkania niezbędny będzie wkład własny w wysokości 10% wartości mieszkania. Niektórym może to uniemożliwić zakup mieszkania. Czy z związku z tym należy kupić mieszkanie jeszcze w tym roku?

Kończy się realizacja wrocławskich loftów

Kończy się realizacja loftów Nowej Papierni. Oba budynki zostały już prawie całe wykończone na zewnątrz. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. 6. grudnia będzie można zwiedzić pierwsze wykończone loftowe mieszkanie w budynku New Line i zobaczyć to w jaki sposób została wykończone. Loft będzie można nabyć na specjalnie zorganizowanej aukcji.

Ceny mieszkań w Warszawie - dwa razy wyższe niż w Łodzi

W okresie ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań w Bydgoszczy - wzrosły, spadły natomiast w Katowicach i Lublinie. Nadal najdroższe mieszkania można kupić w największych miastach Polski, w tym również w Warszawie.

REKLAMA