REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Całkiem nowe i niezwykle niebezpieczne zagrożenie dla seniorów w Polsce. Rosnącą popularność wolontariatu wykorzystują przestępcy do pozbawiania osób starszych majątku i okradania ich we własnych mieszkaniach. Skala zjawiska jest niespotykana wcześniej i trzeba podjąć radykalne mu przeciwdziałanie.
Spłata kredytu hipotecznego dostarcza małżonkom lub partnerom dodatkowych okazji do konfliktów, choć nie wszystkim. Najłatwiej z problemem radzą sobie osoby, które nie unikają rozmów o pieniądzach, a ostateczne decyzje finansowe podejmują w porozumieniu.
Rządowe Centrum Bezpieczeństw zaleca, żeby być przygotowanym na sytuacje kryzysowe, takie jak np. powódź. Warto spakować plecak ewakuacyjny, który ułatwi nam przetrwanie okresu zagrożenia i pozwoli doczekać pomocy.
Jaki jest koszt ataku hakerskiego na smartfon? Czasami kończy się to jedynie drobnymi niedogodnościami związanymi z obsługą urządzenia, ale przy niesprzyjających okolicznościach, można stracić pieniądze, wrażliwe informacje, a nawet reputację.
REKLAMA
Ponad pół miliona Polaków pracuje w warunkach zagrażających zdrowiu, co potwierdzają najnowsze wyniki opublikowane przez Główny urząd Statystyczny. Najczęstszy problem dla nich stanowi środowisko pracy, które nie jest szkodliwe jedynie dla co trzeciej osoby z tej grupy. Najwięcej stanowisk narażonych na ryzyko odnotowano w województwie śląskim.
Chyba każdy otrzymał już kiedyś na telefon komórkowy alert RCB, ostrzegający np. przed zagrożeniem pogodowym. Teraz podstawowe informacje na temat zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych, nuklearnych i zagrożenia eksplozją możemy znaleźć na stronie internetowej, którą uruchomiło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jedną z ciekawszych jest informacja o tym, jak przygotować plecak ewakuacyjny.
Komendant główny PSP: w Polsce w schronach jest ponad 300 tys. miejsc, w miejscach ukrycia może się schronić ponad 1,1 mln osób
REKLAMA
REKLAMA