REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wypadek, Ubezpieczenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU)

Praktyka zawierania umów ubezpieczeniowych pokazuje, że w większości przypadków klient przed zawarciem umowy nie zapoznaje się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Maksymalne sumy ubezpieczeń dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - 2018 r.

Minister Rolnictwa zaproponował maksymalne sumy ubezpieczeń dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2018 r. Sprawdź jakie stawki mogą obowiązywać w 2018 r.

Dopłaty do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - 2018 r.

Rada Ministrów określiła wysokość dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W 2018 r. państwo dopłaci do składek 65 %, co stanowi maksymalną kwotę, zgodnie z wytycznymi UE.

Zwiększenie ochrony inwestorów indywidualnych od 1 stycznia 2018 r.

Od 1 stycznia 2018 r. firmy z sektora finansowego będą musiały tworzyć dokumenty zawierające kluczowe informacje o produktach i przekazywać je klientom przed zawarciem umowy. Za nieprzestrzeganie przepisów będą groziły kary w wysokości ponad 21 mln zł.

REKLAMA

Szkoda spowodowana przez obcokrajowca. Kto zapłaci, a kto nie zapłaci za szkodę?

Nasze drogi są coraz lepsze i coraz częściej uczęszczane przez obcokrajowców zarówno ze wschodu jak i z zachodu. Po głównych polskich drogach porusza się więc sporo zagranicznych aut, co powoduje, że spore jest też ryzyko kolizji z obcokrajowcem.

Od 2018 r. dłuższy okres preferencyjnych składek na ubezpieczenie?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje zmianę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Nowelizacja zakłada wydłużenie o rok okresu preferencyjnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców.

Jak ubezpiecza się wypożyczane auto?

Kierowca korzystający z pożyczonego pojazdu, może spowodować poważne szkody (osobowe i majątkowe). W związku z tym, rodzi się pytanie, czy osoba pożyczająca samochód, motocykl lub motorower, musi z własnej kieszeni pokryć spowodowane szkody?

Jak ubezpieczyć auto przy kredycie lub leasingu?

Osoby fizyczne i prawne korzystające z takich wariantów finansowania auta, na pewno nie unikną kosztów ubezpieczenia. W tym kontekście chodzi nie tylko o obowiązkowe OC. Zwykle okazuje się, że nieodzowny jest też zakup polisy autocasco. Z myślą o kredytobiorcach i leasingobiorcach, porównywarka Ubea.pl wyjaśnia ważne aspekty ubezpieczania samochodów objętych leasingiem lub kredytem.

REKLAMA

Jak ubezpieczyć i zarejestrować auto sprowadzone z zagranicy (UE)?

Auto sprowadzone z zagranicy należy zarejestrować. Jeżeli posiada ono ważne OC i aktualne tablice rejestracyjne, można poruszać się nim poruszać po drogach przez 30 dni. W tym czasie należy załatwić wszelkie formalności związane z jego rejestracją. Zobacz jak zarejestrować auto sprowadzone z zagranicy.

Większa ochrona klientów ubezpieczeń od 2018 r.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Co to może oznaczać dla klientów ubezpieczeń?

Karta EKUZ - komu przysługuje i jak złożyć wniosek?

O wypełnienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) powinien zadbać każdy kto wybiera się za granicę w celu wypoczynku, pracy czy nauki. Dzięki tej karcie jesteśmy uprawnieni do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w innym kraju tak jak jego obywatele.

Jak ubiegać się o odszkodowanie w przypadku kolizji podczas wakacyjnej podróży?

Stłuczka, kolizja lub nawet wypadek mogą się przydarzyć każdemu podróżującemu na wakacje. Jak ubiegać się o należne odszkodowanie w przypadku, gdy do zdarzenia doszło w kraju, a jak gdy za granicą?

Insurtech – innowacyjne start-upy przyszłością sektora ubezpieczeniowego?

Branża finansowa, tak jak większość segmentów rynku, od dekady poddawana jest zmianom związanym z transformacją cyfrową. Ich wynikiem są coraz prężniej działające w segmencie finansowym nowoczesne firmy technologiczne, zwane fintech-ami. Wyróżnikiem ich strategii jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w pełnym zakresie: od tworzenia produktu, poprzez sprzedaż, kontakt z klientem aż po utrzymywanie relacji z konsumentami.

Kolizja za granicą. Jak postępować?

Jak postępować gdy jesteśmy sprawcami kolizji bądź wypadku za granicą? A co zrobić, gdy jesteśmy poszkodowani w zdarzeniu drogowym?

Czy zagraniczny ubezpieczyciel naprawi szkodę?

Polscy kierowcy, którym cudzoziemiec zniszczył samochód, mogą obawiać się problemów dotyczących likwidacji szkody. Taki proces rzeczywiście jest bardziej skomplikowany niż likwidacja szkody spowodowanej przez kierowcę z Polski. W większości przypadków, nie występują poważne problemy. Poszkodowany Polak musi jednak pamiętać o kilku zasadach, które prezentujemy w naszym poradniku.

Haczyki w ubezpieczeniach Assistance

Na progu sezonu wakacyjnego, wielu kierowców interesuje się ubezpieczeniami Assistance (AS). Takie polisy mogą okazać się przydatne podczas dłuższych podróży samochodowych. Niektórzy właściciele aut już posiadają ubezpieczenia AS, które zostały im sprzedane jako element większego pakietu (np. OC + AC + AS). Zarówno kierowcy posiadający polisę Assistance, jak i właściciele aut zainteresowani zakupem takiego produktu, powinni zwracać dużą uwagę na „haczyki” w umowach.

Stłuczka lub wypadek za granicą, jakie poniesiemy koszty?

Jakie będą dla Polaka koszty wynikające ze stłuczki lub wypadku, do których doszło za granicą? Czy w rudnej sytuacji będą osoby, które spowodowały kolizję za granicą?

FutureTech Congress 2017 - It's all about the future!

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbył się FuterTech Congress, na którym zaprezentowano wizję zastosowania nowych technologii w biznesie, a w szczególności w branżach FinTech, InsurTech oraz Big Data.

Na co najczęściej skarżą się kierowcy względem ubezpieczycieli?

Ubezpieczenia komunikacyjne to stosunkowo skomplikowany produkt, a uzyskanie odszkodowania z tego tytułu zazwyczaj jest obarczone wieloma zastrzeżeniami. Dlatego kierowcy często skarżą się na ubezpieczycieli do Rzecznika Finansowego. Na co najczęściej?

Co grozi za spowodowanie wypadku?

Jest wiele czynników, które decydują o tym, jak bardzo dotkliwa będzie kara za spowodowanie kolizji lub wypadku. Co dokładnie grozi za spowodowanie wypadku, a co za spowodowanie kolizji?

Ceny polskich OC i AC na tle krajów europejskich

Okazuje się, że nie tylko polscy właściciele samochodów mają powody do narzekania na koszt polis OC i AC. Ciekawe dane Eurostatu oraz zrzeszenia ubezpieczycieli Insurance Europe wskazują, że w 2015 r. Polska na tle innych krajów Starego Kontynentu jeszcze nie wyróżniała się wysokimi cenami polis komunikacyjnych (w stosunku do zarobków).

Co to jest ubezpieczeniowa telematyka?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o wprowadzaniu rozwiązań telematycznych na polski rynek ubezpieczeniowy. Dwaj ubezpieczyciele już podjęli konkretne kroki w tym kierunku. Mowa o Link4 oraz Ergo Hestii. Pozostałe zakłady ubezpieczeń prawdopodobnie już niebawem podejmą decyzję na temat wprowadzenia telematyki do swojej oferty.

Ubezpieczenie na opony – o co w tym chodzi?

Stosunkowo nowym zjawiskiem na rynku warsztatów oponiarskich są oferty ubezpieczenia opon. Co wchodzi w zakres takiego ubezpieczenia?

Wypadek premier Szydło, a wzrost składki OC dla kierowcy Seicento

Sprawa wyjaśnienia wypadku premier Szydło się przeciąga. Wciąż nie znany jest sprawca. Co w takim przypadku robi ubezpieczyciel? I o ile w przypadku uznania winy kierowcy Seicento wzrośnie dla niego składka ubezpieczenia OC?

Kto zapłaci za szkody powstałe na skutek karambolu?

Kto zapłaci za szkody powstałe na skutek karambolu? Ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia. Jednak proces wypłaty świadczeń w przypadku karambolu jest złożony. O czym należy pamiętać?

Jak uzyskać wysokie odszkodowanie po wypadku?

W przypadku szkód majątkowych (np. uszkodzenia samochodu), kwestia wartości odszkodowania jest względnie jasna. Kwota przekazywana przez ubezpieczyciela, powinna skompensować szkodę na majątku i jednocześnie nie może doprowadzić do wzbogacenia poszkodowanego.

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń to cykliczne wydarzenie, realizowane z sukcesem od wielu lat, które skupia wszystkie osobistości i spółki reprezentujące polski sektor finansowy. Spotkanie Liderów to: XIII Banking Forum, IX Insurance Forum oraz VI Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Infor.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Wypadek z pojazdem uprzywilejowanym

Wypadek z pojazdem uprzywilejowanym - czy zawsze winien jest kierowca auta nieuprzywilejowanego? Oczywiście, że nie.

Gdzie się zwrócić przy sporze o odszkodowanie z ubezpieczycielem?

Gdzie się zwrócić przy sporze o odszkodowanie z ubezpieczycielem? Okazuje się, że w takim przypadku jest alternatywa dla postępowania przed sądem cywilnym. Z pomocą może przyjść KNF.

Czy ubezpieczyciele naprawdę nie zarabiają na OC?

Czy ubezpieczyciele naprawdę nie zarabiają na OC? Przecież sumując wszystkie wpłacone składki z trzech kwartałów 2016 r. uzyskamy kwotę niespełna 8 miliardów złotych, a sumując wypłacone odszkodowania z polis OC w tym samym okresie uzyskamy wynik ok 5,7 miliarda złotych. O co chodzi?

Czy trzeba przeprowadzić postępowanie powypadkowe, jeżeli pracownik zgłosił uraz następnego dnia po zdarzeniu

Pracownik w trakcie pracy został uderzony w stopę przez spadający element maszyny. Ponieważ w ocenie pracownika nic się nie stało, nie zgłosił on zdarzenia pracodawcy i kontynuował pracę. Po zakończeniu pracy pojechał do domu. Na miejscu okazało się, że ma spuchniętą stopę. Pracownik udał się więc na pogotowie. W drodze do placówki medycznej poślizgnął się na chodniku i upadł. Lekarz w rozpoznaniu napisał „skręcenie stawu skokowego”. Następnego dnia pracownik zgłosił pracodawcy wypadek przy pracy. Czy powinniśmy podjąć postępowanie powypadkowe?

Konsekwencje rozbicia leasingowanego samochodu

Jakie są konsekwencje rozbicia leasingowanego samochodu? Czy wiąże się to z dużą stratą finansową dla leasingobiorcy?

Jakie świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego przysługują przedsiębiorcy

Do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego ma prawo przedsiębiorca, który miał wypadek w trakcie wykonywania obowiązków wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Niejednokrotnie przedsiębiorcy, którzy opłacają składkę na ubezpieczenie wypadkowe nie wiedzą, jakie świadczenia przysługują im z tego tytułu; a są one bardzo podobne do tych, jakie mają pracownicy. Jednak, aby otrzymać świadczenia, należy spełnić określone warunki.

Czy można dostać odszkodowanie za nieodśnieżoną drogę?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że instytucja zajmująca się utrzymaniem drogi, może ponosić odpowiedzialność za skutki swoich zaniedbań. Jak walczyć o odszkodowanie za nieodśnieżoną drogę?

Kiedy kierowca dostanie odszkodowanie z VAT-em?

W przypadku gdy dojdzie do kolizji czy wypadku auta, sporo wątpliwości może budzić fakt, czy odszkodowania należy doliczać podatek od towarów i usług. Po orzeczeniu Sądu Najwyższego w tej sprawie stało się to już jasne.

Ucieczka sprawcy kolizji drogowej

Kiedy kierowca ucieka z miejsca wypadku? Odpowiedź na tytułowe pytanie, tylko z pozoru może wydawać się oczywista. W praktyce mamy do czynienia z wieloma różnymi sytuacjami, które wymykają się ogólnym definicjom ustawowym. Stąd liczne spory pomiędzy zakładami ubezpieczeń oraz ubezpieczonymi, dotyczące właśnie rzekomej ucieczki sprawcy z miejsca zdarzenia.

Wypadek w drodze do pracy lub z pracy – orzecznictwo

Orzecznictwo sądów może pomóc w rozstrzygnięciu, jakie konkretne zdarzenia mogą zostać uznane za wypadek w drodze do lub z pracy. Od spełnienia przesłanek zawartych w definicji takiego wypadku uzależnione jest otrzymanie przez pracownika szczególnych uprawnień.

Zadośćuczynienia dla ofiar wypadków będą wyższe?

Rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie likwidacji szkód majątkowych z obowiązkowych ubezpieczeń OC (grudzień 2014 r.), wywołała wzrost przeciętnej składki takich polis dla kierowców. Niedawno nadzór finansowy opublikował analogiczny pakiet zaleceń dotyczących szkód osobowych likwidowanych z OC komunikacyjnego. Nowa rekomendacja KNF-u ugruntowuje pewne zasady, którymi powinni kierować się ubezpieczyciele, wypłacający zadośćuczynienie za obrażenia lub śmierć ofiary wypadku. Większych zmian można spodziewać się, gdy nadzór finansowy opracuje taryfikator zadośćuczynień za szkody osobowe.

Czy polisy ubezpieczeniowe mienia wymagają kontrasygnaty

Burmistrz miasta podpisał trzy polisy ubezpieczenia mienia gminnego z trzema różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi (ubezpieczone zostały budynki: urzędu miasta, ośrodka pomocy społecznej oraz szkół). Czy takie polisy wymagają kontrasygnaty skarbnika miasta?

Ubezpieczyciel może nam zapłacić za prywatne leczenie

Czy jest szansa na to, aby ubezpieczyciel pokrył koszty prywatnego leczenie osoby poszkodowanej np. w wypadku samochodowym? Z takim pytaniem skierowaliśmy się do naszych ekspertów z firmy Ubea.pl

Czy polisa może ochronić przed gradem?

Z roku na rok, polska pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Świadczą o tym między innymi gwałtowne burze pojawiające się już w okresie wiosennym. Takim zjawiskom pogodowym może towarzyszyć grad, który jest groźny dla karoserii samochodu. Wielu kierowców dopiero po uszkodzeniach związanych z gradobiciem, przypomniało sobie o możliwości ubezpieczenia pojazdu. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom posiadającym droższe auta.

Ubezpieczenie podróży w kraju

Podróż po kraju można ubezpieczyć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zagranicznych wyjazdów. Na co zwrócić uwagę i jak kształtują się ceny takich polis ubezpieczeniowych?

Jak długo można żądać odszkodowania za wypadek?

Czy prawo do uzyskania odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej może ulec przedawnieniu? Czy zwlekając z wystąpieniem o należne zadośćuczynienie można stracić do niego prawo? Na te i inne pytania dotyczące tego problemu, odpowiedzieli nasi eksperci z portalu Ubea.pl

Odszkodowanie wypłacone z OC biura rachunkowego

Czy odszkodowanie wypłacone z ubezpieczania OC biura rachunkowego stanowi przychód z działalności gospodarczej, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Kolizja z obcokrajowcem w Polsce

Do kolizji z obywatelem innego państwa, czasem dochodzi na terenie Polski. Warto wiedzieć, jakie są zasady likwidowania szkody w takiej sytuacji. Kierowca z Polski może liczyć na odszkodowanie nawet wtedy, gdy cudzoziemiec nie miał ważnej polisy OC.

Wypadki drogowe - ile Nas kosztują?

Według danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego roczny koszt wypadków i kolizji w Polsce to niemal 50 mld zł! To prawie tyle ile wynosi polski deficyt budżetowy. Czy można nad tym zapanować? Jak zmniejszyć liczbę wypadków i zabitych, a przy tym koszty jakie ponosi Nasze społeczeństwo?

Wszystko co warto wiedzieć o polisie AC!

Okazuje się, że nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z różnic pomiędzy polisa AC a OC. Postanowiliśmy przedstawić Wam zatem najważniejsze cechy ubezpieczenia AC.

Firmy ubezpieczeniowe zobligowane do dokładnego informowania o polisie!

Nowa dyrektywa unijna IDD nakłada na towarzystwa ubezpieczeniowe nowe obowiązki. Zmianie ulegnie przede wszystkim zakres informacji, które będą musiały być podawane klientom przed podpisaniem umowy.

Jak pomóc ofiarom wypadku?

Znajomość udzielania pomocy ofiarom wypadków jest przydatna nie tylko na drodze. O czym powinniśmy pamiętać, jeśli znajdziemy się w kryzysowej sytuacji?

Opłacona polisa - jaki dowód?

Czy wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia opłaconej polisy ubezpieczeniowej? Czy wykonawca, który faktycznie zawarł umowę ubezpieczeniową, a nie posiada dokumentu potwierdzającego tą okoliczność powinien zostać wykluczony z postępowania?

REKLAMA