REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wynalazek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wytyczne Prezesa UPRP w zakresie wynalazków i wzorów użytkowych zostały uaktualnione

Nowe Wytyczne podają m.in. przykłady różnych form zastrzeżeń dla wynalazków realizowanych za pomocą komputera.

Specjalne sądy rozstrzygną spory dotyczące praw własności intelektualnej

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego (i niektórych innych ustaw), która ma na celu stworzenie wyspecjalizowanych sądów rozstrzygających spory z zakresu ochrony praw autorskich i pokrewnych, jak również dotyczące wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych, topografii układów scalonych oraz ochronę innych praw na dobrach niematerialnych (sprawy własności intelektualnej). Sady te miałyby również zajmować się sprawami, o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji oraz o ochronę dóbr osobistych, dotyczącymi wykorzystania wartości dobra osobistego w celu indywidualizacji, reklamy lub promocji przedsiębiorstwa, towarów lub usług lub w związku z działalnością naukową lub racjonalizatorską.

Top: Mało znane innowacje Toyoty? Lista jest długa!

Japończycy mają duży wkład w technologię motoryzacyjną, jednak nie zawsze głośno o nim opowiadają. Dziś przedstawimy przykład ośmiu innowacji, które jako pierwsza na rynek wprowadziła Toyota.

Przykłady ograniczenia patentu w biotechnologii i przemyśle farmaceutycznym: przywilej badawczy oraz wyjątek Bolara

Będąc wynalazcą warto wiedzieć, kiedy można „naruszyć” sferę wyłączności uprawnionego z patentu. Ograniczenie patentu w postaci przywileju badawczego i wyjątku Bolara omawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.

REKLAMA

Patenty na wynalazki biotechnologiczne w prawie europejskim

Wynalazki biotechnologiczne, co do zasady, posiadają zdolność patentową jednakże stanowią zagadnienie wzbudzające kontrowersje, ponieważ właśnie na tym polu wartości etyczno-religijne spotykają się z nauką i postępem technologicznym. Tym bardziej warto wiedzieć jak można opatentować wynalazek w dziedzinie biotechnologii. Sytuację prawną w zakresie patentowania wynalazków biotechnologicznych przedstawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.

Intelligent Glass Control - Inteligentne szyby Continental

Continental, znany producent opon, wynalazł... inteligentne szyby samochodowe. Na czym polega przełomowość i do czego służy wynalazek konstruktorów z Continentala?

Polski wynalazek SmogKiller, czy to działa?

Trzej wynalazcy zamieszkujący okolice Opola skonstruowali urządzenie o nazwie SkogKiller. Jego montaż znacznie ogranicza zużycie paliwa w samochodzie i zwiększa moment obrotowy silnika!

REKLAMA

REKLAMA