REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wykończenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

Kupno nowego mieszkania. Ile trzeba mieć na jego wykończenie i czy warto skorzystać z opcji mieszkania urządzonego po klucz

Wykończenie mieszkania to szereg rozmaitych prac remontowych, instalacyjnych i dekoratorskich, z którymi muszą się zmierzyć nabywcy nowych lokali. W przypadku zakupu mieszkania „pod klucz”, działania ograniczają się najczęściej do wyboru sprzętu oraz akcesoriów.

Trzy powody, dla których warto właśnie teraz zdecydować się na wykończenie domu

Wykończenie domu. Dlaczego, zdaniem ekspertów, teraz jest najlepszy moment na wykończenie domu? Czy ceny materiałów budowlanych wciąż będą rosły? Co z dostępnością ekip remontowych? 

Mieszkanie z wykończeniem - czy warto?

Standard deweloperski wciąż pozostaje podstawową opcją w ofercie deweloperów. Planując zakup mieszkania na rynku pierwotnym musimy zatem podjąć decyzję czy samodzielnie zajmiemy się jego wykończeniem, czy też skorzystamy z usług profesjonalnych firm.

REKLAMA

Wykończenie mieszkania przez dewelopera – ceny deweloperów

Wykończenie mieszkania przez dewelopera to dość wygodna opcja nie musimy bowiem sami szukać ekipy remontowej - ale ile takie wykończenie kosztuje? Czy u wszystkich deweloperów wykończenie mieszkania pod klucz to ten sam koszt? Otóż nie. Dolcan wykończy nam mieszkanie od 460 zł/m2, Robyg - już od 249 zł/mkw. Zobacz ceny innych deweloperów.

Wykończenie wnętrz: trendy w sezonie wiosenno-letnim

Kolory wnętrz i trendy zmieniają się z roku na rok. W tym roku w sezonie wiosennym i letnim na ścianach królować będą: beże i kremy, fiolety oraz kolor niebieski.

Malujemy wnętrze. Kolory w stylu XVIII wieku

Jeśli marzy nam się wnętrze niczym z pałacu – pomalujmy je w kolorach inspirowanymi XVIII wiekiem. Odcienie brązu i beżu, w połączeniu z delikatnym różem a także dodatki w kolorze morskim mogą prezentować się bardzo ciekawie. Zobacz zdjęcia.

„Rodzina na gotowym” – nowy program sprzedaży na osiedlu Alpha

„Rodzina na gotowym” to nowy program sprzedaży zaproponowany przez RED Real Estate Development wprowadził na osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach. Deweloper w ramach programu „Rodzina na gotowym” zaproponował na osiedlu Alpha kupno mieszkania z wykończeniem pod klucz. Cena takiego mieszkania zaczyna się od 6490 zł za metr kwadratowy.

REKLAMA

Kamień dekoracyjny – luksusowe wnętrze

Kamień dekoracyjny ciągle jest wyznacznikiem luksusu we wnętrzu. Kamień możemy stosować w różnych pomieszczeniach, możemy wykończyć nim blaty w kuchni, a także na ścianach i na podłogach w całym wnętrzu. Popularnym zastosowaniem kamienia we wnętrzu jest ułożenie go wokół kominka – takie połączenie z pewnością wprowadzi odrobinę luksusu. Jak dobrać odpowiedni kamień dekoracyjny?

Panele laminowane – jak wybrać te najlepsze?

Panele laminowane są dobrym sposobem na odnowienie podłogi. Przy wyborze konkretnych paneli poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na ich walory użytkowe.

Pigmenty do farb

Pigmenty do farb to specjalny rodzaj barwnika powszechnie stosowany do barwienia farb. Planując zakup farby możemy kupić gotową – fabrycznie barwioną lub kupić białą i nadać jej kolor stosując do tego celu właściwy pigment. Sprawdź, jak wybór pigmentu wpłynie na barwę Twoich wnętrz.

Mocne i luksusowe akcenty kolorystyczne we wnętrzach

Chcą urządzić mieszkanie w sposób wyrazisty i luksusowy, powinniśmy dobrze dobrać materiały wykończeniowe. Nie zapomnijmy też o wyrazistych kontrastach. Zobacz galerię.

Kolorystyczne akcenty we wnętrzach

Kolorowe wnętrza pełne intensywnych, kolorowych akcentów dają wiele pozytywnej energii. Zastanawiając się, jak pomalować poszczególne pokoje nie bójmy się wybierać z pośród intensywnych i energetycznych kolorów. Efekt może być zaskakujący.

Aranżacja małej łazienki – jak zmieścić w niej prysznic lub wannę?

Mając małą łazienkę najczęściej decydujemy się tylko na niezbędne sprzęty – umywalkę, wc i prysznic. Nie musi tak być. Jeżeli zależy nam np.: na komforcie kąpieli w wannie, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli zainstalować wannę nawet w niewielkiej łazience. Jak to zrobić, aby nie utrudnić sobie przy tym korzystania z tego, nie bójmy się powiedzieć, strategicznego pomieszczenia?

Schody betonowe – remont

Remont schodów betonowych czasem jest konieczny, mimo że żelbeton jest zdecydowanie trwalszy od drewna. Niekiedy trzeba naprawić powierzchnię betonu. Radzimy jak remontować schody betonowe, w jaki sposób wyrównać stopnie oraz jak usunąć pęknięcia w powierzchni betonu.

Spoinowanie płytek – krok po kroku

Spoinowanie płytek polega na wypełnianiu wolnej przestrzeni między płytkami specjalną zaprawą. Spoinowanie płytek to inaczej fugowanie. Radzimy, jak krok po kroku spoinować płytki.

Płytki do przedpokoju – czym się kierować podczas ich zakupu?

Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała, odporna na brud, wilgoć i ścieranie. Radzimy, czym się kierować przy wyborze płytek do przedpokoju. Na co musimy zwrócić uwagę? Jakie cechy powinny mieć płytki w przedpokoju?

Wiertło odpowiednie do naszych potrzeb – pomagamy wybrać wiertło

Wybierając wiertło powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, w jakim materiale zamierzamy wiercić. Kupując wiertło należy także sprawdzić rodzaj jego mocowania. Opisujemy rodzaje wierteł i ich zastosowanie.

Akcesoria do wiertarek

Większość wiertarek posiada liczne funkcje, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Czasem jednak trzeba dokupić dodatkowe akcesoria. Radzimy, jakie akcesoria należy dokupić do wiertarki. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje wierteł i co to są trzpienie.

Montaż karniszy – o tym należy pamietać

Montaż karniszy nie jest trudny. Należy pamiętać jedynie o kilku zasadach. Przygotujmy odpowiednie narzędzia, przestrzegajmy kilku reguł, a montaż nie sprawi nam kłopotu. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas montażu karniszy.

Jak dobrać długość karniszy?

Zanim kupimy karnisz, musimy dokładnie określić jaką powinien mieć długość. Znalezienie karnisza nie powinno stanowić dla nas większego problemu, ponieważ wielu producentów oferuje karnisze w różnych rozmiarach. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy zdarzy nam się kupić za długi karnisz – możemy np. go przyciąć. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią długość karnisza oraz jak w razie potrzeby je właściwie przycinać.

Montaż karniszy – krok po kroku

Montaż karniszy nie jest trudnym zadaniem. Karnisze możemy zamontować samodzielnie, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach. Podpowiadamy jak krok po kroku zamontować karnisz.

Klej do płytek – jak wybać najlepszy?

Wybór odpowiedniego kleju do płytek jest bardzo ważny. Płytki nie tylko muszą się dobrze trzymać, lecz także nie powinny pękać ani się przebarwiać. Radzimy jaki wybrać najlepszy klej do płytek. Zobacz czym się różni klej od zaprawy klejowej i jakim klejem przyklejać poszczególne materiały.

Jak przygotować i nakładać klej na płytki?

Przyklejanie płytek nie jest trudnym zadaniem. Obecnie, kiedy większość klejów jest praktycznie gotowa do użycia, nie potrzebujemy do tego specjalisty. Radzimy jak odpowiednio przygotować klej i w jaki sposób przyklejać płytki.

Jak dobrać kolor fugi?

Jak dopasować kolor fugi do płytek? Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykańczanie ścian. Kolor fugi możemy dobierać na dwa sposoby. Fuga możemy wykonać w kolorze płytek, możemy też wybrać zupełnie inny kolor. Które rozwiązanie jest lepsze?

Lakierowanie parkietu lakierem dwuskładnikowym

Lakierowanie parkietu nie jest trudną czynnością, należy jednie pamiętać, aby właściwie dobrać lakier do danego parkietu. Podpowiadamy jak lakierować parkiet lakierem dwuskładnikowym.

Lakierowanie parkietu lakierem jednoskładnikowym

Lakierowanie parkietu lakierem jednoskładnikowym nie jest trudnym zadaniem. Bez problemu poradzimy sobie z tym sami. Sposób lakierowania parkietu zależy w dużej mierze od rodzaju wybranego lakieru. Radzimy jak odpowiednio pokryć parkiet lakierem dwuskładnikowym.

Lakierowanie podłóg – zasady, których należy przestrzegać

Podczas lakierowania podłóg powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Lakierowanie podłóg nie jest trudnym zadaniem. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę lakierując parkiet.

Jaką wykładzinę położyć w przedpokoju?

Różne wykładziny nadają się do różnych pomieszczeń. W przedpokoju nie sprawdzi się ta sama wykładzina, co w salonie. Radzimy, jaką wykładzinę położyć w przedpokoju. Lepsza będzie z włókien naturalnych czy sztucznych?

Czy warto wykańczać ściany korkiem?

Korek to wciąż mało popularny materiał wykończeniowy. Dzięki swoim właściwościom może być jednak świetnym i oryginalnym pomysłem wykończenia ścian. Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania. Sprawdzamy czy warto zrezygnować z najczęściej używanych tapet i farb na rzecz mniej rozpowszechnionego korka.

Jaką farbą pomalować ściany w kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie szczególnie narażone na działanie wilgoci. Materiały do wykończenia ścian w tym miejscu powinny być odporne na grzyby i wilgoć. Ściany w kuchni łatwo też się brudzą. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że można używać farby w kuchni, to nawet jest jedno z częstszych rozwiązań. Odpowiednio dobrane będą świetną alternatywą dla glazury.

Jak położyć korek?

Korek to trwały i estetyczny materiał wykończenia ścian. Może być doskonałą alternatywą dla farb i dla tapet. Czy do położenia korka potrzebujemy specjalisty? Wykończenie ścian korkiem to nic skomplikowanego! Przy przestrzeganiu kilku zasad poradzimy sobie sami. Radzimy jak wykończyć ściany korkiem bez pomocy specjalisty.

Jak przygotować podłoże przed lakierowaniem?

Lakierowanie nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Nie zawsze możemy od razu rozpocząć lakierowanie. Radzimy jak odpowiednio przygotować parkiet.

Jaką podłogę dobrać do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, do którego bardzo często wchodzi się w butach. Dobór odpowiedniej podłogi jest bardzo ważny. Musi być ona wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Jest to szczególnie ważne podczas jesieni czy wiosennych roztopów. Radzimy jaką podłogę dobrać do przedpokoju.

Jak przykleić tapetę?

Przyklejenie tapety nie jest trudnym zadaniem. Kiedy mamy już przygotowane ściany i odpowiednio dobrane materiały, tapetowania nie sprawi kłopotu. Jeśli wcześniej wytniemy i dopasujemy bryty tapety, samo przyklejanie tapet jest już łatwe.

Jak przykleić tapetę w miejscach trudno dostępnych?

Przyklejanie tapety nie jest niczym skomplikowanym. O ile bez trudu poradzimy sobie z oklejeniem pomieszczenia, tak trudno dostępne miejsca mogą sprawić nam kłopoty. Radzimy jak wytapetować sufit oraz miejsca, do których mamy ograniczony dostęp, takich jak ściany za grzejnikiem czy ściany wokół kontaktów.

Jak odpowiednio przygotować się do tapetowania?

Tapetowanie nie jest trudną czynnością. Przy zachowaniu pewnych zasad, bez trudu poradzimy sobie z tym sami. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować ścianę i wybrać właściwy klej oraz tapetę. Radzimy, jakie należy wykonać czynności przed tapetowaniem.

Lureks

Lureks to błyszczący materiał, produkowany jest ze sztucznych włókien. Lureks charakteryzuje się rozciągliwością.

Lureks

Lureks to błyszczący materiał, produkowany jest ze sztucznych włókien. Lureks charakteryzuje się rozciągliwością.

Montaż sufitu podwieszanego – krok po kroku

Montowanie sufitu podwieszanego nie jest prostym zadaniem, ponadto wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. To, jak bardzo skomplikowany będzie montaż sufitu podwieszanego zależy w głównej mierze od rodzaju konstrukcji. Podpowiadamy, w jaki sposób można zamontować sufit podwieszany w kilku krokach.

Płyta LDF

Płyta LDF to produkt drewnopochodny, charakteryzujący się zmniejszoną odpornością. Płyty LDF stosowane są w branży wykończeniowej, stanowią bazę do produkcji paneli ściennych, które będą stosowane w suchych pomieszczeniach.

Płyta LDF

Płyta LDF to produkt drewnopochodny, charakteryzujący się zmniejszoną odpornością. Płyty LDF stosowane są w branży wykończeniowej, stanowią bazę do produkcji paneli ściennych, które będą stosowane w suchych pomieszczeniach.

Płyta MDF

Płyta MDF występuje w trzech odmianach, jako: HDF, LDF i właśnie MDF. Płyta MDF to produkt drewnopochodny o średniogęstej strukturze z włókien drzewnych. Najczęściej stosowana jest w wykończeniu wnętrz.

Płyta MDF

Płyta MDF występuje w trzech odmianach, jako: HDF, LDF i właśnie MDF. Płyta MDF to produkt drewnopochodny o średniogęstej strukturze z włókien drzewnych. Najczęściej stosowana jest w wykończeniu wnętrz.

Płyta HDF

Płyta HDF jest produktem drewnopochodnym o grubości nie większej niż 6 mm i gęstości powyżej 800kg/m3. Płyty HDF znajdują zastosowanie w branży meblarskiej, często stosowane są jako tylna ścianka mebli bądź dno szuflad.

Płyta HDF

Płyta HDF jest produktem drewnopochodnym o grubości nie większej niż 6 mm i gęstości powyżej 800kg/m3. Płyty HDF znajdują zastosowanie w branży meblarskiej, często stosowane są jako tylna ścianka mebli bądź dno szuflad.

Reprezentacyjne schody w budynku

Schody w przestronnym hallu oprócz funkcji komunikacji mogą pełnić także funkcję ozdobną. Schody jednobiegowe, dwubiegowe, wachlarzowe, zabiegowe lub kręte - wszystkie mogą stać się ozdobnym elementem wnętrza. Zobacz jak można zaaranżować schody w przestronnym hallu.

Duże płytki podłogowe – jak je ułożyć?

Duże płytki podłogowe są efektowne, ale dopiero, gdy już je zakupimy, zastanawiamy się, jak je ułożyć. Wbrew pozorom, układanie dużych płytek podłogowych, nie jest wcale takie łatwe. Dobre ułożeni dużych płytek do podłogi, wymaga większego zaplanowania i dokładności w montażu, aniżeli przy mniejszych płytkach.

Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa to posadzka samopoziomująca, przez którą idealnie przenika ciepło. Dzięki wylewce anhydrytowej uzyskamy gładką i równą powierzchnię i zaoszczędzimy na kleju do terakoty. Jakie są inne zalety wylewki anhydrytowej? Jak należy przygotować podłoże pod wylewkę anhydrytową?

Fugi w przedpokoju

Jaką fugę epoksydową zastosować do spoinowania dużych jasnych płytek o wymiarach 80/80 cm na podłodze w przedpokoju, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego, ale są rury CO. Czy w takim przypadku można stosować fugi epoksydowe?

REKLAMA