REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wybory do parlamentu europejskiego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego. PKW opublikowała obwieszczenie w Dzienniku Ustaw

W poniedziałek po południu w Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie PKW o wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 9 czerwca 2024 r.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce 2024 [oficjalne ze 100% komisji]. Kto został europosłem?

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 r. Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 36,16 proc., Konfederacja - 12,08 proc., Trzecia Droga - 6,91 proc., a Lewica - 6,3 proc. Frekwencja wyniosła 40,65 proc. Kto został wybrany europosłem?

Wybory do PE 2024: wyborcy z wykształceniem podstawowym najczęściej głosowali na PiS, z wyższym i średnim na KO [sondaż Ipsos]

W wyborach do PE wyborcy z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym najczęściej głosowali na PiS. KO odnotowała najwyższy wynik wśród osób z wykształceniem wyższym i licencjackim oraz średnim i pomaturalnym - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN, TVP i Polsat.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: Transport dla osób niepełnosprawnych i seniorów do lokalu wyborczego

Osoby niepełnosprawne i seniorzy mają na podstawie Kodeksu wyborczego prawo do skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i z powrotem. Niestety 27 maja br. minął już termin zgłaszania takiej potrzeby. Ale wiele samorządów i organizacji społecznych organizuje taki transport i zgłaszać się można w niektórych wypadkach nawet w dniu głosowania (9 czerwca 2024 r.).

REKLAMA

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Ilu posłów będzie wybieranych z poszczególnych państw UE?

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r. odbędą się w Polsce w niedzielę 9 czerwca 2024 r. między godziną 7:00 a 21:00. Ale europosłów wybierają w dniach 6-9 czerwca wszystkie państwa członkowskie UE. Ilu posłów będzie wybranych z poszczególnych państw?

Wybory do PE 2024: kto wygra [najnowszy sondaż]. 5 komitetów ponad progiem. Frekwencja nie będzie wysoka?

CBOS zapytał (na przełomie maja i czerwca) o preferencje wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca 2024 r. Okazuje się, że największym poparciem cieszy się PiS - 29 proc., dalej jest KO - 27 proc., Trzecia Droga - 12 proc.; Konfederacja - 10 proc. i Lewica - 7 proc. Przypomnijmy, że w wyborach do europarlamentu obowiązuje próg wyborczy 5% głosów w skali całego kraju. 

Jak wybierani są posłowie i posłanki w wyborach do europarlamentu w 2024 r. Jak są liczone głosy i dzielone mandaty?

Od 6 do 9 czerwca 2024 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W sumie wybranych będzie 720 europosłów. W Polsce głosowanie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca (od godz. 7.00 do 21.00) i wybranych będzie 53 posłów w 13 okręgach wyborczych. Jak będą liczone głosy a jak dzielone mandaty?

Wybory już 9 czerwca 2024 r. Ile dni wolnego dla członków komisji wyborczej?

Ile dni wolnych przysługuje członkom komisji wyborczych w wyborach do europarlamentu? Co z wynagrodzeniem?

REKLAMA

Wybory do europarlamentu 2024. Diety i dni wolne od pracy dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania. Trzeba pisemnie uprzedzić pracodawcę o nieobecności a potem dostarczyć zaświadczenie

Tak jak w przypadku innych wyborów, członkom komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego z tytułu pracy w tych komisjach należą się dni wolne a także wynagrodzenie w formie diet. Ile dni wolnych przysługuje i jakie kwoty diet są przyznawane członkom komisji wyborczych w wyborach do europarlamentu w 2024 roku. Czy mają do nich również prawo mężowie zaufania i obserwatorzy społeczni?

9 czerwca 2024 r. to data wyborów do Parlamentu UE. Najważniejsze informacje, wynagrodzenie, kandydaci

 9 czerwca 2024 r. między godziną 7:00 a 21:00 odbędzie się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na kogo będzie można oddać głos? Ile wynosi dieta poselska? 

Wybory do europarlamentu 2024. Osoby niepełnosprawne powinny pamiętać o tych terminach

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 r. Wyborcy niepełnosprawni i seniorzy muszą jednak wcześniej dopełnić niezbędnych formalności, jeśli chcą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Mają na to kilka najbliższych dni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 r. Jest postanowienie prezydenta

Eurowybory w Polsce odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku - przekazała Kancelaria Prezydenta, informując, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie ws. zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego.

Wybory parlamentarne już 15 października – sprawdź, co o nich wiesz! QUIZ

Wybory parlamentarne już w połowie października tego roku. W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe i europejskie, a za dwa lata – wybory prezydenckie. To najważniejsze wydarzenia w kalendarzu funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej, jakim jest Polska. To właśnie w drodze wyborów Naród wybiera swoich przedstawicieli, poprzez których – jak mówi Konstytucja – sprawuje władzę zwierzchnią w Rzeczypospolitej. Przeprowadzanie wyborów regulują przepisy Kodeksu wyborczego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz zasady, na jakich wybory się odbywają!

Głosowanie korespondencyjne - zmiany w Kodeksie wyborczym

Głosowanie korespondencyjne będzie możliwe w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zmianami w Kodeksie wyborczym zajmie się Sejm.

Wybory do Parlamentu Europejskiego, a los emerytów

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tej właśnie okazji, niektóre z partii politycznych przypomniały sobie o emerytach. Zmiany w systemie emerytalnym mogą niebawem stać się elementem sposób pomiędzy kandydatami do Sejmu. Nowych pomysłów na razie brak, ale obietnic nie brakuje.

REKLAMA