REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje, Student

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wyślij nietuzinkową pocztówkę z wakacji

Podczas wakacji warto na chwilę zapomnieć o tablecie i telefonie komórkowym. InPost zachęca najmłodszych wczasowiczów do wysyłania nietuzinkowych pocztówek z wakacji, ale tradycyjnym sposobem. Na najbardziej kreatywnych twórców przesyłek do dziadków i przyjaciół czekają nagrody niespodzianki.

Koniec opłaty za drugi kierunek studiów

Koniec opłaty za drugi kierunek studiów to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 czerwca 2014 roku K 35/11. Niekonstytucyjna opłata za drugi kierunek studiów zakończy obowiązywanie 30 września 2015 roku.

Drugi kierunek studiów – niekonstytucyjność opłaty

Konstytucyjność obligatoryjnej opłaty za drugi kierunek studiów była przedmiotem pracy Trybunału Konstytucyjnego w dniu 5 czerwca 2014 roku (czwartek). Zdaniem TK opłata za drugi kierunek studiów jest niekonstytucyjna.

Szkolnictwo wyższe - zmiany w roku akademickim 2014/2015

W Sejmie trwają prace nad nowym projektem ustawy o szkolnictwie wyższym. Zdaniem ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego nowe regulacje przyczynią się do zwiększenia motywacji do zdobywania wykształcenia i wykorzystywania potencjału nauki w praktyce. Projekt zakłada m.in.: możliwość uzyskania dyplomu po kursach pozauczelnianych, prawo własności do osiągnięć innowacyjnych dla naukowców i studenckie staże w biznesie.

REKLAMA

Staż pracy a okres studiów

Staż pracy ma kluczowe znaczenie przy ustalaniu uprawnień ze stosunku pracy np. wymiaru urlopu wypoczynkowego. Czy okres studiów wpływa na staż pracy i tym samym na wymiar urlopu wypoczynkowego?

Kredyt studencki – jak skutecznie umorzyć zobowiązanie?

Kredyt studencki to możliwość przewidziana przez resort nauki i szkolnictwa wyższego, której celem jest umożliwienie najbiedniejszym żakom podjęcia i kontynuowania dalszej nauki w szkole wyższej. Główna zaletą kredytu studenckiego jest dwuletni okres karencji, w którym nie trzeba jeszcze spłacać zobowiązania i nie są naliczane odsetki. Co zrobić, by także i po tym okresie nie spłacać kredytu studenckiego? Poniżej krótki przewodnik dla studentów.

Staż i praktyki studenckie - dobre zasady

Wprowadzenie dobrych zasad staży i praktyk studenckich stanowi główne założenie projektu zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym. Staże i praktyki mają stać się obowiązkowym elementów studiów wyższych uczelni o profilu praktycznym. Jakie inne zmiany czekają studentów oraz absolwentów?

Umowa o staż

Umowa o staż, zwana także umową o praktyki absolwenckie, funkcjonuje w polskim systemie prawnym od 2009 roku. Stanowi specjalny rodzaj umowy cywilnoprawnej, na mocy której stażysta ma możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Wynagrodzenie za staż w 2014 roku nie może przekraczać kwoty 3360 zł brutto.

REKLAMA

Ubezpieczenie NNW dla studentów

Całoroczne ubezpieczenia NNW zwykle, wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia, dodawane są do kart młodzieżowych, popularnych szczególnie wśród studentów wyższych uczelni, którzy podróżują. Ubezpieczenia te bowiem najczęściej obejmują terytorium całego świata.

Powrót z wakacji - kilka wskazówek

Co roku, na skutek wypadków drogowych, z wakacyjnych podróży nie wraca kilkaset osób. O czym należy pamiętać wracając z urlopu? Jak wrócić cało i bezpiecznie?

Wakacyjny niezbędnik – co Polak zabiera na wyjazd?

Wakacyjny niezbędnik większości Polaków zawiera różnorakie sprzęty elektroniczne. Większość z nas bez telefonu czuje się jak bez ręki, są tacy, którzy nie mogą się obejść bez aparatu fotograficznego i laptopa z dostępem do Internetu. Jakie sprzęty Polak zabiera na wakacje i po co?

Autostradą czy drogą krajową - którędy jechać?

Sprawdź czy bardziej opłaca się jechać dłuższą trasą korzystając z autostrady, czy krótszą jadąc drogą krajową.

Ile zapłacisz za auto służbowe na wakacjach?

Posiadanie auta służbowego zapewnia szereg profitów. Czasem jednak i ono może stać się źródłem dodatkowych kosztów.

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu często jest pomijane przez osoby podróżujące za granicę. Warto wiedzieć, że polska polisa OC nie obowiązuje w każdym kraju, ważna jest w państwach należących do Unii Europejskiej. W pozostałych państwach trzeba mieć Zieloną Kartę. Podpowiadamy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

Dieta dla kierowcy - wysokoenergetyczna żywność

Wyższa sprawność za kierownicą, lepsza koncentracja i skuteczna walka z sennością w trakcie jazdy autem - to zalety prawidłowej diety kierowcy. Co warto zjeść przed podróżą, aby ograniczyć ryzyko zaśnięcia za kierownicą?

Wakacje za granicą – wziąć kartę czy gotówkę?

Wziąć kartę czy gotówkę? To jeden z głównych dylematów związanych z wakacjami za granicą. Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, do jakiego kraju wybieramy się na wakacje i w którym banku mamy kartę płatniczą. Podpowiadamy kiedy bardziej opłaca się płacić kartą, a kiedy gotówką.

Przegląd auta przed wakacyjnym wyjazdem – na co zwrócić uwagę?

Prawidłowe przygotowanie pojazdu do wakacyjnej podróży ma wpływ na bezpieczeństwo podróżnych oraz ich komfort jazdy. Podpowiadamy, co należy sprawdzić w aucie i co do niego zabrać, aby wyjazd był udany.

Wymiana oleju przed wakacyjną podróżą – poradnik

Aby cieszyć się z wakacyjnego urlopu warto przed wyjazdem wymienić olej w silniku naszego auta. Co zyskamy dzięki temu? Jak wybrać odpowiedni olej? O tym wszystkim dowiecie się z naszego artykułu.

Wyjazd na piknik – wskazówki i porady

Piknik na łonie na natury to dla wielu osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi. Podpowiadamy co warto ze sobą zabrać i o czym pamiętać, aby piknik był udany.

Jak student może założyć własną działalność gospodarczą?

Studenci planujący założenie własnej firmy mogą skorzystać z tzw. Inkubatorów Przedsiębiorczości, które oferują pomoc przy zakładaniu działalności w wielu dziedzinach celem wypromowania nowych przedsiębiorców. Student zakładający firmę w takiej postaci nie musi opłacać składek ZUS.

Samochód służbowy, a urlop

Wyjazd na urlop samochodem służbowym nie zawsze jest możliwy. Warto zatem wiedzieć, co można zrobić aby móc się o niego ubiegać.

Dzień tygodnia a liczba wypadków samochodowych - wybór dnia na podróż

Decydując się na wyjazd urlopowy warto wybrać odpowiedni dzień na podróż. Pozwoli to zwiększyć nasze szanse na bezpieczne dotarcie do upragnionego celu podróży.

Podróże promowe z autem dla niepełnosprawnych pasażerów

Turystyka osób niepełnosprawnych coraz bardziej się rozwija. Współczesna infrastruktura oferuje wiele udogodnień dla turystów z ograniczoną mobilnością. Różne środki transportu w tym także promy przygotowały kilka udogodnień dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub wymagających specjalnej pomocy podczas przeprawy promowej.

Historia motoryzacji: Volkswagen California kończy 25 lat

Volkswagen Samochody Użytkowe świętuje 25-te urodziny Volkswagena Californii. Z urodzinami zbiegł się także jubileusz produkcyjny: w ciągu 25 lat wyprodukowanych zostało 100.000 egzemplarzy tego modelu. Z historią kultowego kampera – od T3 przez T4 po aktualnego T5 – można zapoznać się na stoisku Volkswagena w hali 7. Na targach nie zabrakło także przodków Californii: T1 i T2.

Podróże promowe ze zwierzętami domowymi

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie wakacji bez swoich domowych ulubieńców. Ze względu na skomplikowany proces przewozu zwierząt za granice większość turystów do niedawna ograniczała swoje podróże tylko po kraju. Unia Europejska postanawiała ujednolicić przepisy i ułatwić nam wojaże samochodem z czworonogami po Europie. W poniższym poradniku przybliżamy temat podróży promem ze zwierzętami domowymi.

Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu

Wiosna tuż tuż i przed nami kolejne długie weekendy, majówki, wakacje.. Czas pomyśleć o przygotowaniach do wiosenno – letnich wyjazdów. Jak podają media turystyczne, dojazdy własne na miejsce wypoczynku, także za granicę, stają się coraz bardziej popularne. Tracimy zaufanie do biur podroży i wolimy zaplanować swój urlop samodzielnie. Mimo wzrastających cen paliw wyjazd własnym pojazdem czy to samochodem, motocyklem czy kamperem dają nam poczucie większej swobody i bezpieczeństwa, że nie utkniemy w danym resorcie na wypadek bankructwa agencji turystycznej.

Przeprawa promowa z vanem – bilet pasażerski czy cargo?

Przeprawa promowa z vanem może nam przysporzyć kilka problemów jeśli wykupimy nieprawidłowy bilet na podróż. Generalnie przyjmuje się, że jeśli podróżujemy vanem w celach turystycznych, czyli nie przewozimy komercyjnego towaru, wówczas możemy wykupić standardowy bilet promowy jak na pojazd osobowy. Jednakże wszystko zależy od przewoźnika promowego i trasy promowej i szczęścia.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku na drodze i w aucie?

Bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejsze. Poniżej prezentujemy serię praktycznych porad, które przygotowali organizatorzy akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Zastosowanie ich w życiu pomoże podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze i w aucie.

Rajdy turystyczne i nawigacyjne, czyli rywalizacja dla amatorów

Rajdy samochodowe nie muszą być związane z dużymi wydatkami na utrzymanie teamu rajdowego czy na profesjonalnie przygotowany samochód. Dla amatorów sportów motorowych są organizowane rajdy turystyczne i nawigacyjne.

Budżet 2013 - więcej pieniędzy na przedszkola i naukę

W przyjętym przez rząd budżecie na 2013 r. zakłada się zwiększenie wydatków na przedszkola, żłobki oraz na szkolnictwo wyższe.

Mapy Michelin dostępne także w Polsce

Michelin to przede wszystkim producent opon, ale także wydawca renomowanych map i przewodników, wprowadza na polski rynek znane ze swojej dokładności mapy. W sprzedaży dostępnych jest ponad 30 pozycji. Mapy Michelin doceniają znani podróżnicy, między innymi Marcin Gienieczko i Michał Rej, oraz turyści wybierający się do bardziej i mniej znanych miejsc na wszystkich kontynentach.

Aplikacje na smartfona, które przydadzą się w podróży

Co piąty Polak używa urządzenia typu smartfon, a liczba użytkowników tego typu telefonów będzie systematycznie rosła. Sprzyjają temu coraz atrakcyjniejsze oferty pakietów internetowych. Jednym z najczęściej wybieranych zastosowań jest używanie telefonu jako nawigacji GPS. Czy niedługo wyprze ona z rynku tradycyjne urządzenia nawigacyjne?

Skoda opowiada bajki!

Producent samochodów Skoda wraz z wydawnictwem Pascal przygotował zestaw legend dla najmłodszych, możliwych do słuchania w samochodzie.

Kampania Mama TomTom w pełni sezonu

Pogoda w Polsce jest zmienna, a okres urlopów już nadszedł. Możemy poczekać na poprawę sytuacji (synoptycy obiecują, że upały powrócą na koniec lipca), albo wziąć wolne już teraz i wyjechać do cieplejszych krajów. Badania pokazują, że niezależnie od celu podróży większość mężczyzn bardziej ufa własnym samochodom, niż innym środkom transportu.

Rusza druga edycja kampanii Mama TomTom

Firma TomTom, lider na rynku urządzeń nawigacyjnych, rozpoczęła letnią odsłonę kampanii promującej bezpieczne zachowanie na drodze podczas wakacyjnych podróży. Głównym adresatem kampanii są zmotoryzowane i nowoczesne mamy.

Wakacyjne podróże przez Polskę -Kraków

Specjalnie dla podróżujących, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje mieszkańcom Krakowa dojazd do znanych miejscowości wypoczynkowych.

Autostradą dookoła, ale szybciej

Z danych zgromadzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl wynika, że przejazd autostradą, nawet dłuższą niż zwykła droga o 140 km, jest dla nas czasowo opłacalny.

Bezpieczna podróż - podstawowe zasady Ekspert TomTom radzi

Aby nasza rodzinna podróż odbyła się bezpiecznie i bez przygód warto jest poprzedzić ją odpowiednim przygotowaniem. Ekspert TomTom zachęca wszystkich kierowców do zapoznania się z elementarnymi zasadami bezpiecznego podróżowania autem.

Jak podróżować bezpiecznie? Ekspert TomTom radzi

Zbliża się okres podróży i wakacyjnych wycieczek. Część z nas wybierze wypady za miasto, a niektórzy dalekie eskapady na drugi koniec Europy. Niezależnie od tego, gdzie jedziemy, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które poprawią bezpieczeństwo naszej podróży. Ekspert TomTom radzi o czym należ pamiętać, aby podróż przebiegła bezpiecznie.

Samochodem do Alzacji

Niemieckojęzyczne nazwy miejscowości, bezpłatne autostrady, mur pruski, porządek. Z drugiej strony melodyjny język, doskonałe sery, wykwintne wina i chrupiące bagietki. Pojechaliśmy samochodem do Alzacji, francuskiego regionu nad rzeką Ren.

Wyjazd motocyklem w długą trasę

Jazda motocyklem w dłuższej trasie różni się nieco od jazdy codziennej. Różnice polegają na przygotowaniu motocykla i własnego ciała do takiej podróży.

Sytuacja na Polskich drogach 100 dni przed Euro 2012

W Polsce od dłuższego czasu trwają remonty dróg, zarówno w miastach jak i na trasach między nimi. Taka sytuacja jest spowodowana organizacją w naszym kraju mistrzostw UEFA Euro 2012.

BMW - zewnętrzne i wewnętrzne akcesoria transportowe

Poniżej przedstawiamy rodzaje zewnętrznych i wewnętrznych akcesoriów transportowych przeznaczonych do użytku w samochodach marki BMW.

Umowa uaktywniająca a inny tytuł do ubezpieczeń

Niania zawierająca umowę uaktywniającą z własnym pracodawcą, z którym pozostaje w stosunku pracy lub wykonująca taką umowę na rzecz własnego pracodawcy, podlega ubezpieczeniom jako pracownik. W niniejszym artykule omawiamy wybrane zbiegi tytułów ubezpieczeń.

Jaka jest wysokość mandatów za granicą?

W większości państw europejskich, mandaty są przynajmniej dwa razy droższe niż w Polsce, poza tym policja jest bardzo skrupulatna i nie przepuści nam nawet drobnego przewinienia. W tabeli wysokość mandatów za granicą.

Planowanie większego wyjazdu

Podróż samochodem dostarcza niesamowitych wrażeń, daje wolność. Aby nic nam tej przyjemności nie popsuło warto odpowiednio zaplanować wyjazd, zmniejszymy w ten sposób ryzyko popsucia urlopu.

Jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w innych krajach?

Wybierając się samochodem poza granicę Polski warto przyjrzeć się wcześniej przepisom obowiązującym w odwiedzanym kraju.

Wybierasz się zimą za granicę? Sprawdź przepisy

Wybierając się zimą do innego kraju, sprawdź czy w danym kraju nie ma obowiązku jazdy na zimowych oponach. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na wysoki mandat.

Carpooling – sposób na drogie paliwo

Każdego dnia przejeżdżając w pobliżu stacji benzynowej, widzimy coraz droższe ceny paliwa. Gdy jednak nie chcemy się rozstać z autem, warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami podróżowania samochodem. Właśnie takim rozwiązaniem może być Carpooling.

Podróż samochodem w ciąży. Czy to bezpieczne?

Czy można prowadzić auto w czasie ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. Według specjalistów, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, podróżowanie nie powinno sprawiać problemu. Na polskich drogach ryzyko jest dość spore, jednak jeżeli już się na to decydujemy, to warto wcześniej odpowiednio zaplanować podróż.

REKLAMA