REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje, Student

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

„LEX EMPIRICA” 2019 - siódma edycja konkursu wiedzy prawnicznej

Teoria to nie wszystko! Chcesz się przekonać, jak naprawdę wygląda praca prawnika? Zdobyć doświadczenie wraz z wynagrodzeniem?

Najpopularniejsze kierunki studiów i uczelnie w roku akademickim 2018/2019

Znamy ranking najpopularniejszych kierunków studiów w roku akademickim 2018/2019. Podobnie jak w roku ubiegłym, największą popularnością cieszyły się informatyka, zarządzanie i psychologia. Pierwszą piątkę szczególnie chętnie wybieranych kierunków zamykają ekonomia i prawo. Na niektórych kierunkach o jedno miejsce walczyło nawet 18 kandydatów. Najpopularniejszą uczelnią w tym roku akademickim jest Uniwersytet Warszawski - drugie miejsce zajmuje Politechnika Warszawska.

Renta rodzinna dla studenta - ważny termin

Studenci, którzy chcą zachować ciągłość wypłaty renty rodzinnej powinni pamiętać o ważnym terminie. Do końca października należy złożyć wniosek o kontynuowanie wypłaty.

Pracownia Liderów Prawa – rekrutacja 2018/2019

Już 15 października kończy się rekrutacja do kolejnej edycji programu Pracownia Liderów Prawa. Prowadzony przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości program, skierowany jest nie tylko do absolwentów studiów prawniczych, ale również do szerokiego grona studentów, doktorantów oraz aplikantów.

REKLAMA

Studia w Polsce jednymi z najtańszych w Europie

Studia w Polsce to jedne z najtańszych studiów w Europie - takie wnioski wynikają z najnowszego raportu „Koszty studiowania w Polsce i za granicą” opracowanego na zlecenie Aegonu. Polscy studenci najchętniej wybierają angielskie, francuskie i niemieckie uczelnie. Niestety studia za granicą to opcja głównie dla zamożnych.

Od kiedy zakończenie roku szkolnego?

Znamy termin zakończenia roku szkolnego 2018/2019 r. Uczniowie przerwę wakacyjną w tym roku szkolnym rozpoczną 21 czerwca 2019 r.

Konstytucja dla nauki wchodzi w życie - na jakie zmiany muszą przygotować się uczelnie?

Konstytucja dla Nauki wchodzi w życie - od 1 października br. władze uczelni muszą dostosować się do nowych przepisów. Od października uczelnie z najgorszą oceną działalności badawczej nie mogą nadawać habilitacji, są zobligowane, by studentkom w ciąży zapewnić indywidualny tok studiów oraz muszą posiadać skrzynkę podawczą ePUAP. Jakie inne zmiany zajdą na uczelniach w nadchodzącym roku akademickim?

Co grozi za przejazd bez ważnej legitymacji studenckiej/szkolnej?

Studencie i uczniu - przedłuż ważność swojej legitymacji! Urząd Transportu Kolejowego przypomina o konieczności przedłużenia ważności legitymacji szkolnych i studenckich, ponieważ konsekwencją podróży z nieważnym dokumentem jest mandat w wysokości 40-krotności ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego określonego w taryfie przewoźnika. Mandat za brak legitymacji można jednak anulować w bardzo prosty sposób.

REKLAMA

Dochód z gospodarstwa rolnego obowiązujący w roku akademickim 2018/2019

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało wysokość dochodu z gospodarstwa rolnego obowiązującego w roku akademickim 2018/2019. Wysokość dochodu z gospodarstwa rolnego jest uwzględniana przy ustalaniu miesięcznej wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta i doktoranta ubiegającego się o stypendium socjalne oraz kredyt studencki.

Stypendium socjalne 2018/2019 – progi dochodowe

Rok akademicki 2018/2019 zbliża się nieubłaganie. Na większości uczelni już od września można składać wnioski o przyznanie stypendium socjalnego. W nadchodzącym roku akademickim próg dochodowy tj. wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta i doktoranta gwarantująca mu otrzymanie stypendium socjalnego, zwiększył się.

Wakacje 2018: sposoby na zmniejszenie stresu w trakcie podróży

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że na drogach pojawi się cała masa pojazdów. Efektem tego będą korki i zatory, które u większości kierowców wywołają stres, rozdrażnienie i agresję. Jak walczyć ze stresem w trakcie powrotu z wakacji?

Czy można stracić prawo jazdy za pływanie skuterem wodnym?

Wydawać mogłoby się, że pływanie po morzu i jeziorach nie ma żadnego związku z prawem jazdy, jednak okazuje się, że taki związek istnieje. Za pływanie skuterem wodnym można stracić prawo jazdy, ale pod pewnymi warunkami.

Renta rodzinna dla ucznia i studenta - kiedy złożyć wniosek o przedłużenie?

Aby przedłużyć prawo do pobierania renty rodzinnej, uczniowie i studenci powinni złożyć w ZUS-ie wniosek o kontynuowanie świadczenia wraz z zaświadczeniem ze szkoły lub uczelni. Warto pamiętać o terminach. Zbyt późne złożenie dokumentów może bowiem skutkować utratą świadczenia za dany miesiąc.

Zgubiłeś dowód osobisty? Możesz zgłosić to przez Internet

Zgubiłeś dowód osobisty na wakacjach i nie wiesz co zrobić? Nie musisz kończyć wakacji by sobie poradzić z tym problemem - zaginięcie dowodu osobistego możesz zgłosić przez Internet. Jak to zrobić?

Konstytucja dla Nauki - Prezydent podpisał ustawę

Prezydent podpisał tzw. Konstytucję dla Nauki, która zastąpi cztery obecnie istniejące ustawy regulujące materię szkolnictwa wyższego tj. prawo o szkolnictwie wyższym, ustawę o zasadach finansowania nauki, ustawę o stopniach i tytule naukowym, a także ustawę o kredytach i pożyczkach studenckich. Nowe przepisy zmieniają

Podsumowanie pierwszego miesiąca wakacji 2018 r.

Dzieci wakacje spędzają w 44 krajach. Wśród nich można wymienić Danię, Grecję, Chorwację, oraz Francję. Najwięcej uczniów wyjechało do Bułgarii, Włoch, Hiszpanii oraz Grecji.

Praca dzieci i młodzieży - jaka umowa będzie odpowiednia?

Wakacje to czas, w którym młodzież, a czasem nawet dzieci, szukają okazji do zarobku. Prawo na to pozwala, jednakże młodzież i dzieci nie każdej pracy mogą się podjąć. W trosce o dobro małoletnich Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała poradnik dotyczący pracy dzieci i młodzieży, w którym radzi m.in. jaki typ umowy będzie odpowiedni dla małoletniego.

Kredyt studencki 2018/19 - jak uzyskać?

W okresie od 15 lipca do 20 października 2018 r. studenci oraz doktoranci uczelni i jednostek naukowych, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia, mogą składać w bankach wnioski o udzielenie niskooprocentowanych kredytów studenckich. Kto i w jaki sposób może otrzymać kredyt studencki w roku akademickim 2018/19?

Jak wyrobić paszport w 2018 r.?

Wniosek o nowy paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju. Czas oczekiwanie nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Bezpieczne wakacje - jak to zrobić?

Wakacje rozpoczęły się na dobre a wraz z nimi rozpoczął się sezon urlopowo-wyjazdowy. Wielu z nas decyduje się na opuszczenie swojego bezpiecznego lokum na co z pewnością czekają włamywacze. Lista zagrożeń wynikających z pozostawienia domu lub mieszkania bez opieki jest jednak dłuższa - jak się ustrzec przed nimi?

Wakacyjne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych już trwają

Od 29 czerwca 2018 r. na terenie całego kraju obowiązują wakacyjne ograniczenia w ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Ograniczenia w ruchu potrwają do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, a więc do 2 września 2018 r.

Wakacje we Francji? Uważaj na nowe ograniczenia prędkości

Planujesz wakacje we Francji? Musisz więc wiedzieć, że Francja, mimo znacznego sprzeciwu kierowców, wprowadziła nowe ograniczenia prędkości na drogach lokalnych. Od 1 lipca 2018 r. kierowcy podróżujący drogami lokalnymi pojadą z prędkością o 10 km/h mniejszą a więc maksymalnie 80 km/h.

Wakacje 2018 z Kartą Dużej Rodziny

Gdzie na wakacje z dziećmi z Kartą Dużej Rodziny? Sprawdź zniżki na podróż, sport, kulturę oraz edukację.

Wakacyjne staże i praktyki kluczem do kariery?

Czerwiec to ostatni dzwonek dla osób, które chciałyby podjąć wakacyjny staż lub praktyki. Pracodawcy liczą na to, że zaraz po sesji studenci zaczną rozglądać się za letnim zajęciem i będę gotowi do zasilenia rynku pracy. Z uwagi na niedobór pracowników ofert staży i praktyk szukać można dziś niemalże w każdej branży i w każdym dziale − począwszy od wsparcia produkcji, działu R&D, utrzymania ruchu, poprzez działy administracyjne jak księgowość, finanse, HR po wyspecjalizowane działy związane z inżynierią i branżą IT. O tym, dlaczego warto zdecydować się na wakacyjny staż lub praktyki mówi ekspert agencji zatrudnienia Manpower.

Domek letniskowy - przyjaciel urlopowicza

Własny domek letniskowy może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku i problemów dnia codziennego. Nie dziwi więc fakt, że Polacy nadal chętnie szukają tego typu nieruchomości wypoczynkowych, do których będą mogli wracać gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.

Studenci rezygnują z bezpłatnych staży

Studenci coraz częściej rezygnują z bezpłatnych staży i wybierają pracę poniżej kwalifikacji. Raport Student w Pracy 2018 pokazuje, iż w pracy żakom nie przeszkadza dzienny charakter studiów.

Kontrole policji - majówka 2018

Już od 27 kwietnia 2018 r. wzmożone kontrole policji na drogach. Akcja policji potrwa do 6 maja.

Majówka i wakacje 2018 - jak przygotować się do wyjazdu autem za granicę?

Wycieczki samochodem po Europie sprawiają wiele przyjemności, a tegoroczna majówka i wakacje rozpoczną się już niebawem. Sprawdźcie, jak przygotować się do wyjazdu autem za granicę i na co uważać podczas podróży.

Gminne budżety rosną dzięki wakacyjnym inwestycjom

Problem: W jaki sposób gminy wypoczynkowe mogą zagwarantować sobie dodatkowe środki budżetowe?

Przerwa wakacyjna w przedszkolu 2018

Przedszkola publiczne funkcjonują cały rok. Należy pamiętać, że organ prowadzący może zarządzić przerwę wakacyjną. Kto zajmie się przedszkolakami w tym okresie?

Jak zaplanować bezpieczne wakacje?

Bezpieczne wakacje nie mogą obejść się bez planowania. Przed wyjazdem warto upewnić się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik - formalności, opłaty, ubezpieczenie. Sprawdź, jak zaplanować wakacje, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Zbliżają się wakacje i wakacyjne podróże. Oznacza to, że będziemy przemieszczać się naszymi samochodami na długich dystansach i w wysokich temperaturach. Jak przygotować się do wakacyjnej podróży?

Warmia i Mazury - pomysły na wakacje

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim ruszają imprezy okolicznościowe w różnych częściach Polski. Województwo warmińsko-mazurskie co roku oferuje bardzo bogaty kalendarz imprez, który przyciąga nie tylko turystów, ale także inwestorów.

Jak przygotować się do powrotu z wakacji?

Koniec sierpnia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Co kierowca powinien dodatkowo uwzględnić w swojej podróży, aby zakończyła się ona bezpiecznie?

Polacy na wakacje jeżdżą głównie samochodem

Według badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną aż 81% respondentów wybiera samochód, jako środek transportu na wakacje.

Przegląd samochodu przed podróżą - co zabrać ze sobą w trasę?

Jakie elementy auta warto sprawdzić przed dłuższą podróżą? Czego nie zapomnieć zabrać ze sobą i co warto mieć w bagażniku?

Samochód to najczęściej wybierany środek transportu na wakacje

Mimo popularyzacji przewozu lotniczego, to właśnie samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu w czasie wakacji. Co decyduje o jego przewadze?

Pomysł na podróż z nawigacją samochodową: trasa alternatywna

Chcesz poznać nowe, ciekawe miejsca na trasie swojej podróży wakacyjnej? Szukaj zatem tras alternatywnych, które choć nieco dłuższe, mogą odkryć przed Tobą wiele niezwykłych miejsc.

Koszt ubezpieczenia podróży dla całej rodziny - porównanie cen polis

Podróż wakacyjną warto ubezpieczyć, zabezpieczając tym samym jej uczestnikom odpowiedni poziom leczenia przy niskim udziale kosztów własnych. Zrezygnowanie z polisy może sporo kosztować, bowiem koszty opieki medycznej potrafią sięgnąć kilkuset tysięcy złotych!

O czym należy pamiętać przed urlopem?

Żeby zapewnić sobie udany wypoczynek, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo i dobrze zaplanować wyjazd. Noclegi, transport, wizy, ubezpieczenie, szczepienia, leki – to tylko część spraw, które musimy załatwić zanim wyruszymy na wakacje.

Ochrona danych osobowych podczas wakacji

Odpoczywając na wakacjach nie powinniśmy zapominać o tym, że należy chronić nasze dane osobowe. Warto wiedzieć, że jeżeli wypożyczalnie np. sprzętu sportowego poproszą nas o pozostawienie w zastaw jakichkolwiek dokumentów potwierdzających tożsamość, naruszają ustawę o ochronie danych osobowych.

Konkurs Wiedzy Prawniczej „Lex Empiricus” - trzecia edycja

"Kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy oraz Stowarzyszenie ELSA działające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zapraszają studentów i absolwentów wydziałów prawa i administracji (Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Łódzkiego) do wzięcia udziału w trzeciej edycji Konkursu Wiedzy Prawniczej „Lex Empiricus”.

Czy pracownika można zmusić do urlopu?

Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Prawo do niego nabywa przez cały rok kalendarzowy. Nie zawsze jednak pracownik chce skorzystać z urlopu. Czy pracodawca może zmusić pracownika do urlopu?

Prawo pracownika do corocznego urlopu wypoczynkowego

Każdy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego w celu regeneracji sił i nieprzerwanego odpoczynku. Prawa do urlopu pracownik nie może się zrzec. Wymiar urlopu ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy pracownika.

Powrót z wakacji samochodem - kilka wskazówek!

Wracając wakacji autem trzeba pamiętać o zachowaniu cierpliwości, dostosowaniu prędkości do wymogów przepisów i nie wpadaniu w gniew z powodu korków, które będą dla większości kierowców nieuniknione. O czym przestrzegają jeszcze trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Zmiany na uczelniach od 1 października 2014

Zmiany na uczelniach od 1 października 2014 przewiduje nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Nowe regulacje dotyczą m.in.: zniesienia opłat za drugi kierunek, nowych zasad komercjalizacji, uczenia się przez całe życie, nowych zasad bliższej współpracy uczelni i wzmocnienia szans studentów i absolwentów na rynku pracy.

Kontrola stanu technicznego autobusu - "Bezpieczny autobus"

Od stanu technicznego autobusu zależy bezpieczeństwo osób nim podróżujących. Kierowca odpowiada za życie kilkudziesięciu osób, dlatego musi dysponować sprawnym pojazdem. Jak sprawdzić stan techniczny autokaru?

Wakacje w lipcu – które kierunki drożeją? Które tanieją?

W lipcu najszybciej drożeje Grecja. Ceny rosną też na Karpathos, Ios czy Mykonos. Tanieje natomiast Brazylia. W Polsce w lipcu drożeją kierunki nadmorskie, z Sopotem na czele.

Gdzie jechać na wakacje – najtańsze i najlepsze kierunki

Gdzie jechać na wakacje, gdzie będzie najtaniej? Kierunków jest wiele. W Europie do tańszych na pewno możemy zaliczyć Chorwację, w Afryce Tunezję. Jedne z tańszych kierunków to także Turcja, Bułgaria i Grecja.

Wakacyjny nocleg w Kołobrzegu – droższy niż w Miami

Gdzie wyjechać na wakacje? W Polskę, a może za granicę. Wybierając miejsce urlopu dobrze przejrzyjmy ceny, może bowiem okazać się, że wakacje za granicą będą tańsze – niż w Polsce.

REKLAMA