REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje, Prawa konsumenta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy w każdym samochodzie można zamontować szyberdach?

Tak. Zamontowanie szyberdachu nie jest dużym wydatkiem, chyba że zdecydujemy się na dodatkowe okno otwierane elektrycznie. Tak, czy inaczej dodatkowy chłód w upalne dni mamy gwarantowany.

Jaki ekwipunek potrzebny jest do eskapady na Jurę Krakowsko – Częstochowską?

Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę po jednym ze szlaków Jury Krakowsko- Częstochowskiej to powinniśmy mieć ze sobą odpowiedni ekwipunek.

Jaki ekwipunek potrzebny jest do eskapady na Jurę Krakowsko – Częstochowską? Cz. II

Podczas eskapady na Jurę Krakowsko - Częstochowską należy mieć należy być dobrze wyposażonym. Nie wystarczy tylko namiot, dwuwarstwowy śpiwór czy też baniak z czystą wodą. Należy przygotować się na każda ewentualność np. biorąc ze sobą finkę.

Jak rozpocząć przygodę z paralotnią?

Jeśli chcemy nauczyć się łatać na paralotni to najlepszym wyjściem będzie zapisanie się na kurs. Wszelkie samodzielne próby nauki tego sportu są zbyt niebezpieczne i odradzamy prób ich wykonania.

REKLAMA

Samochodem na wyspę Wolin

Wolin jest to największa polska wyspa położona w północno - zachodniej części kraju. Otoczona jest wodami Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego oraz rozlewiskami Dźwiny i Świny. Jego krajobraz to klifowe wybrzeże, jeziorka polodowcowe oraz gęste lasy sosnowe i buczyny.

Śladami Sommelierów: Skajboty na Mazurach

Mazury to region, który charakteryzuje się całą gamą rozrywek w sezonie letnim oraz zimowym. W Skajbotach, malowniczej miejscowości położonej w województwie Warmińsko – Mazurskim znajduje się winnica. Odznacza się ona na tle małych winnic dobrze rozwiniętą bazą agroturystyczną.

Poradnik na zimę: reklamacja butów

Za nami pierwszy atak zimy. Większość z nas czekała chwila prawdy: czy nasze buty wytrzymają zimowe warunki? Tym, którzy srodze się zawiedli polecamy zapoznać się z garścią praktycznych porad dotyczących reklamacji.

Subiektywny przegląd absurdalnych przepisów prawa

Wedle opinii Polaków nasze prawo jest w dużej mierze absurdalne. Są jednak ustawodawcy, którzy w kreatywności biją naszych posłów na głowę. Bo dlaczego ze ślimaka nie zrobić ryby, a kogutom zabronić piania w obrębie miasta?

REKLAMA

Śladami Sommelierów: Winnica nad środkową Wisłą


Winnica Doliny Środkowej Wisły jest położona w bliskiej odległości od rzeki. Podróżując tam samochodem będziemy mogli podziwiać piękno fauny i flory a ponadto rozkoszować się produkowanym, w tej części Polski, winem.

Samochodem na stok: Arłamów


Arłamów położony jest w województwie podkarpackim zaledwie 30 km od Ustrzyk Dolnych. Jako kurort nie odznacza się niczym szczególnym spośród setek innych zlokalizowanych na terytorium Polski. Brak rozgłosu tego miejsca może mieć związek z istnieniem na jego terenie Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów.

Śladami sommelierów: Podstolice

Winiarnia w Podstolicach usytuowana jest w powiecie Garwolin. Początkowo hodowla opierała się na polskich szczepach winogron, by finalnie ustąpić miejsca specjalnej odmianie winorośli .

Podróże kulinarne: jaka jest naprawdę kuchnia śląska?


Na kuchnie śląską składają się kluski śląskie, żurek czy też karminadle. Jeśli będziemy kiedykolwiek na terenie województwa śląskiego, warto zatrzymać się w prawdziwej śląskiej restauracji, aby doświadczyć tej kuchni i przekonać się o jej uniwersalizmie.

Kulinarne podróże: co jada się w Wielkopolsce?


Kuchnia Wielkopolska podobnie jak galicyjska ukształtowana została na podstawie uwarunkowań historycznych. Dziś jej głównym składnikiem są nie tylko pyry tudzież rogale marcińskie, lecz także mniej popularna zalewajka.

Kulinarne podróże: co jada się w Warszawie?


Kuchnia charakterystyczna dla Stolicy nie zawsze pokrywa się tą, która jest rozpowszechniona w województwie. Ma ona swoje własne cechy. Historycznie kuchnia warszawska czerpała pełnymi garściami z prostej kuchni wiejskiej oraz z różnych europejskich kuchni tj: francuskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Kulinarne podróże: jaka jest naprawdę kuchnia galicyjska?

Kuchnia galicyjska po dziś dzień króluje na stołach krakowskich restauracji. Z tą różnicą, iż coraz częściej jest modyfikowana i ubarwiana akcentami europejskimi.

Kulinarne podróże: co jada się na Warmii i Mazurach?


Mazury to atrakcyjny turystycznie region także podczas zimy. Bogactwo fauny i flory tego regionu oraz duża ilość zabytków nie może nam przysłonić złożoności tamtejszej kuchni.

Kulinarne podróże: co warto wiedzieć o kuchni kujawskiej

Kuchnia kujawska to we współczesnym rozumieniu obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Jej głównym składnikiem jest gęś, kaczka czy też drób, który uzupełniany jest obecnością śledzia na stole.

Kulinarne podróże: co jada się na Podlasiu?

Czy wybierając się na wycieczkę objazdową samochodem po Podlasiu jesteśmy przygotowani na lokalną kuchnię? Jeśli nie wiemy za dużo na jej temat to warto przed wejściem do samochodu zapoznać się z kilkoma informacjami na ten temat. Poskutkuje to celniejszym wyborem naszych ulubionych dań.

Kulinarne podróże: co jada się na Kresach Wschodnich?


Przy okazji podróży po kresach wschodnich wcześniej czy później będziemy musieli spróbować tamtejszej kuchni. Przed wyjazdem do tej krainy geograficznej warto znać kilka szczegółów na temat jej charakterystyki.

Kulinarne podróże: co jedzą na Kaszubach i Pomorzu?

Podróżując zimą po rejonie Kaszub zwiedzimy wiele ciekawych zakątków tej części Polski. Przy okazji tych eksploracji warto zaznajomić się z lokalną kuchnią, która obfituje w ryby.

Co zabrać na wyprawę turystyczną z przyczepą campingową lub camperem?

Turystyka motorowa, zwłaszcza ta najbardziej zaawansowana, z własnym hotelem na kółkach, rządzi się swoimi prawami. Jedno z nich mówi o konieczności posiadania ze sobą wszystkich niezbędnych przedmiotów, narzędzi i przyrządów.

Pomorze zimą: Dom Sybiraka

Kaszuby zaskakują złożonością nie tylko fauny i flory , lecz również za sprawą dziedzictwa kulturowego. Podczas eksploracji tych terenów nie zapominajmy o odwiedzeniu Domu Sybiraka czy też chat kanadyjskich osadników pochodzących z Kaszub.

Pomorze zimą: czyli na tropie kanadyjskich osadników na Kaszubach

W Szymbarku w gminie Stężyca dostępnych jest wiele atrakcji muzealnych związanych z kulturą i historią Kaszubów. Nowo otwarta ekspozycja to łakomy kąsek dla wielbicieli historii zarówno Kaszub jak i Kanady.

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. II

Wydawać by się mogło, iż w sezonie zimowym w województwie pomorskim panuje martwy sezon. Teoria w tej kwestii nie pokrywa się z całkowicie z praktyką. Bowiem podczas zimy teren Kaszub oferuje turystom równie dużo atrakcji co latem.

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. I

Kaszuby oferują całą gamę rozrywek turystycznych, które mogą być uskuteczniane zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Zapraszamy na wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach województwa pomorskiego.

Pomorze zimą: Dwór Salino

Pomorze to region atrakcyjny nie tylko latem. Potwierdzeniem tej tezy może być znajdujące się na Kaszubach Centrum Edukacji i Promocji Regionu, które jest bardzo różnorodne pod względem historycznym, przyrodniczym oraz kulturowym. Zapraszamy na wycieczkę po historii dworu Salino.

Muzea motoryzacji: Poznań

Na terenie poznańskiego muzeum znajdziemy kilkadziesiąt eksponatów. Będą to nie tylko zabytkowe modele samochodów tj. Willys MB z 1942, ale również ciekawe okazy motocykli czy rowerów.

Muzea Motoryzacji: Gdynia

W Polsce jest wiele muzeów poświęconych motoryzacji. Jednym z nich jest ekspozycja znajdująca się w Gdyni. W tym miejscu fani motoryzacji będą mogli podziwiać zabytkowe modele mercedesów czy też motocykli.

Pomorze zimą: Stół Noblisty

Na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w gminie Stężyca mieści się najdłuższa deska na świecie. Dorównać temu rekordowi może jedynie największy stół świata, przy którym może jednocześnie zasiadać 230 osób.

Pomorze zimą: Najdłuższa deska świata

W Gminie Stężyca, powiecie Kartuzy znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Na jego terenie ulokowanych jest wiele zabytków i pomników przyrody, które przyciągają coraz większe rzesze turystów na terytorium Kaszub

Pomorze zimą: Dom do Góry Nogami

Kaszuby to piękny region o własnej tradycji i obyczajach. Zachęcamy do wycieczki objazdowej samochodem po tej przepełnionej ludowością krainie. Jej punktem startowym powinien być osobliwy dom, znajdujący się w Szymbarku.

Śladami Sommelierów: Winnica w Połomie Dużym

Podczas wycieczki objazdowej naszym samochodem po pięknych terenach województwa małopolskiego powinniśmy zatrzymać się w jednej z okolicznych winnic.

Śladami Sommelierów: Winnica nad Pilicą

Winnica w Dolinie Środkowej Wisły jest położona w bliskiej odległości od rzeki. Podróżując tam samochodem będziemy mogli podziwiać piękne wytwory fauny i flory a ponadto rozkoszować się produkowanym w tej części Polski winem.

Śladami Sommelierów: Badania nad winoroślą w Skierniewicach

Zakład Odmianoznastwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa Roślin Sadowniczych prowadzi doświadczenia z winoroślą. Celem badań skierniewickiego ośrodka jest wytypowanie najbardziej wartościowych odmian do uprawy gruntowej.

Śladami sommelierów: winnica Cezara


Podróżując samochodem po województwie lubuskim mamy szansę przeżyć ciekawą przygodę w nowopowstałej winnicy. Jej indywidualny charakter może przypaść do gustu nawet bardzo wymagającym znawcom win.

Śladami sommelierów: Winnica Kovali


Winnica Kovali to jedna z lepiej zaopatrzonych winnic w różne odmiany szczepów z terenu województwa lubelskiego. Sommelierzy wybierając się do tego miejsca na pewno będą zadowoleni z bogactwa szczepów, jakie dostępne są w tej winnicy.

Śladami sommelierów: Jaksonowice


Jaksonowice to malownicza winnica położona w sercu województwa dolnośląskiego. Wracając z eksploracji zabytków Wrocławia warto zajechać tam na kieliszek lokalnego wina.

Śladami sommelierów: Tolisz


Winnica Tolisz to mała winnica założona w 2007 roku. Obecnie zajmuje niespełna 0,02 ha powierzchni. Położona jest na terenie województwa dolnośląskiego, dokładniej w Głębowicach w gminie Wińsko. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela.

Śladami sommelierów: Zachowice

Etnoturystyka w Polsce od kilku lat zatacza coraz większe kręgi. Ponadto coraz więcej winnic odznacza się produkcją wina najlepszej jakości. Dodatkowo obserwujemy, że spora rzesza nowych winnic pojawia się na enologicznej mapie Polski. Kiedyś specjalnie musieliśmy wyprawiać się samochodami na południe Europy – do Węgier, Grecji czy Włoch, aby podróżować po winnicach. Dziś ten stan rzeczy powoli zaczyna się zmieniać.

Samochodem po Mazurach: Puszcza Borecka


Jeżeli podróżując po gminie Kruklanki – miejscu gdzie znajdują się słynne mosty w Stańczykach – chcemy obcować z prawdziwa przyrodą to powinniśmy udać się do Puszczy Boreckiej.

Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo


Warto zrobić sobie postój w Parku Dzikich Zwierząt na Mazurach, ponieważ jest on jednym z tak okazałych wytworów fauny i flory na tym terenie.

Mazurskie Safari


Jeżeli znajdujemy się w okolicach Giżycka i mamy ochotę obcować z dziką przyrodą to musimy koniecznie przeżyć przygodę w mazurskim safari.

Rękojmia a gwarancja - uprawnienia konsumenta przy umowie sprzedaży

Umowa sprzedaży to jedna z częściej zawieranych umów w życiu codziennym konsumenta. Niestety równie często przychodzi nam korzystać z uprawnień, przysługujących w przypadku wad sprzedanej rzeczy. Jakie mamy wtedy prawa?

Zimowy wypoczynek inaczej cz. II


W osobnym artykule pisaliśmy o wyjazdach na narty w rejony nie zawsze kojarzące się z turystyką zimową. Dla zwolenników innych rozrywek niż narciarstwo czy iceboating proponujemy alternatywne rozwiązania spędzania zimowych weekendów.

Zimowy wypoczynek inaczej cz. I


Polska ma do zaoferowania dużo atrakcji turystycznych podczas sezonu zimowego. Niekoniecznie muszą to być zatłoczone stoki narciarskie tudzież znane wszystkim Krupówki, które powoli zaczynają odstraszać niektórych globtroterów swoja komercyjnością.

Zima w Polsce: Podlasie


Podlasie położone jest na terytorium „Zielonych Płuc Polski”. Unikalność oraz dziewiczy charakter mało zaludnionych terenów tego regionu sprawia, że naprawdę warto oglądać jego kontury z perspektywy kilkuset metrów nad ziemią.

Zima w Polsce: Dwie Doliny w Wierchomli Małej


Kilka kilometrów od Nowego Sącza znajduje się miejsce, które bez znajomości miejscowej topografii jest trudne do odnalezienia. Po dotarciu na miejsce czekać na nas będą liczne atrakcje stworzone z myślą o narciarzach.

Jak samemu zbudować bojer?

Bojery są to łodzie sunące po zamarzniętych taflach akwenów. W Polsce dostępnych jest wiele różnych rodzajów bojerów. Większość z nich budowana jest własnoręcznie przez pasjonatów. Nie trzeba być wcale profesjonalnym szkutnikiem, aby tego dokonać.

Mazury zimą: Mrągowo


Jeśli wydaje Wam się, że Mazury są atrakcyjne tylko latem to powinniście zrewidować swoje poglądy na tę kwestię. Mrągowo jest jednym z miejsc, które oferuje sztucznie naśnieżane stoki. Zapraszamy na przejażdżkę na nartach w aurze jezior.

Mazury zimą – Iceboating cz. I

Bojery są to łodzie poruszające się po zamarzniętej tafli zbiorników wodnych za pomocą siły wiatru. Ich popularność wzrasta szczególnie na Mazurach – Mekce żeglarstwa, które jak dotąd były kojarzone tylko z żeglarstwem śródlądowym.

REKLAMA