REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje, Bon turystyczny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co zabrać na wyprawę turystyczną z przyczepą campingową lub camperem?

Turystyka motorowa, zwłaszcza ta najbardziej zaawansowana, z własnym hotelem na kółkach, rządzi się swoimi prawami. Jedno z nich mówi o konieczności posiadania ze sobą wszystkich niezbędnych przedmiotów, narzędzi i przyrządów.

Pomorze zimą: Dom Sybiraka

Kaszuby zaskakują złożonością nie tylko fauny i flory , lecz również za sprawą dziedzictwa kulturowego. Podczas eksploracji tych terenów nie zapominajmy o odwiedzeniu Domu Sybiraka czy też chat kanadyjskich osadników pochodzących z Kaszub.

Pomorze zimą: czyli na tropie kanadyjskich osadników na Kaszubach

W Szymbarku w gminie Stężyca dostępnych jest wiele atrakcji muzealnych związanych z kulturą i historią Kaszubów. Nowo otwarta ekspozycja to łakomy kąsek dla wielbicieli historii zarówno Kaszub jak i Kanady.

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. II

Wydawać by się mogło, iż w sezonie zimowym w województwie pomorskim panuje martwy sezon. Teoria w tej kwestii nie pokrywa się z całkowicie z praktyką. Bowiem podczas zimy teren Kaszub oferuje turystom równie dużo atrakcji co latem.

REKLAMA

Kaszubski entertainment – czyli czas wolny w Stężycy cz. I

Kaszuby oferują całą gamę rozrywek turystycznych, które mogą być uskuteczniane zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Zapraszamy na wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach województwa pomorskiego.

Pomorze zimą: Dwór Salino

Pomorze to region atrakcyjny nie tylko latem. Potwierdzeniem tej tezy może być znajdujące się na Kaszubach Centrum Edukacji i Promocji Regionu, które jest bardzo różnorodne pod względem historycznym, przyrodniczym oraz kulturowym. Zapraszamy na wycieczkę po historii dworu Salino.

Muzea motoryzacji: Poznań

Na terenie poznańskiego muzeum znajdziemy kilkadziesiąt eksponatów. Będą to nie tylko zabytkowe modele samochodów tj. Willys MB z 1942, ale również ciekawe okazy motocykli czy rowerów.

Muzea Motoryzacji: Gdynia

W Polsce jest wiele muzeów poświęconych motoryzacji. Jednym z nich jest ekspozycja znajdująca się w Gdyni. W tym miejscu fani motoryzacji będą mogli podziwiać zabytkowe modele mercedesów czy też motocykli.

REKLAMA

Pomorze zimą: Stół Noblisty

Na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w gminie Stężyca mieści się najdłuższa deska na świecie. Dorównać temu rekordowi może jedynie największy stół świata, przy którym może jednocześnie zasiadać 230 osób.

Pomorze zimą: Najdłuższa deska świata

W Gminie Stężyca, powiecie Kartuzy znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Na jego terenie ulokowanych jest wiele zabytków i pomników przyrody, które przyciągają coraz większe rzesze turystów na terytorium Kaszub

Pomorze zimą: Dom do Góry Nogami

Kaszuby to piękny region o własnej tradycji i obyczajach. Zachęcamy do wycieczki objazdowej samochodem po tej przepełnionej ludowością krainie. Jej punktem startowym powinien być osobliwy dom, znajdujący się w Szymbarku.

Śladami Sommelierów: Winnica w Połomie Dużym

Podczas wycieczki objazdowej naszym samochodem po pięknych terenach województwa małopolskiego powinniśmy zatrzymać się w jednej z okolicznych winnic.

Śladami Sommelierów: Winnica nad Pilicą

Winnica w Dolinie Środkowej Wisły jest położona w bliskiej odległości od rzeki. Podróżując tam samochodem będziemy mogli podziwiać piękne wytwory fauny i flory a ponadto rozkoszować się produkowanym w tej części Polski winem.

Śladami Sommelierów: Badania nad winoroślą w Skierniewicach

Zakład Odmianoznastwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa Roślin Sadowniczych prowadzi doświadczenia z winoroślą. Celem badań skierniewickiego ośrodka jest wytypowanie najbardziej wartościowych odmian do uprawy gruntowej.

Śladami sommelierów: winnica Cezara


Podróżując samochodem po województwie lubuskim mamy szansę przeżyć ciekawą przygodę w nowopowstałej winnicy. Jej indywidualny charakter może przypaść do gustu nawet bardzo wymagającym znawcom win.

Śladami sommelierów: Winnica Kovali


Winnica Kovali to jedna z lepiej zaopatrzonych winnic w różne odmiany szczepów z terenu województwa lubelskiego. Sommelierzy wybierając się do tego miejsca na pewno będą zadowoleni z bogactwa szczepów, jakie dostępne są w tej winnicy.

Śladami sommelierów: Jaksonowice


Jaksonowice to malownicza winnica położona w sercu województwa dolnośląskiego. Wracając z eksploracji zabytków Wrocławia warto zajechać tam na kieliszek lokalnego wina.

Śladami sommelierów: Tolisz


Winnica Tolisz to mała winnica założona w 2007 roku. Obecnie zajmuje niespełna 0,02 ha powierzchni. Położona jest na terenie województwa dolnośląskiego, dokładniej w Głębowicach w gminie Wińsko. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela.

Śladami sommelierów: Zachowice

Etnoturystyka w Polsce od kilku lat zatacza coraz większe kręgi. Ponadto coraz więcej winnic odznacza się produkcją wina najlepszej jakości. Dodatkowo obserwujemy, że spora rzesza nowych winnic pojawia się na enologicznej mapie Polski. Kiedyś specjalnie musieliśmy wyprawiać się samochodami na południe Europy – do Węgier, Grecji czy Włoch, aby podróżować po winnicach. Dziś ten stan rzeczy powoli zaczyna się zmieniać.

Samochodem po Mazurach: Puszcza Borecka


Jeżeli podróżując po gminie Kruklanki – miejscu gdzie znajdują się słynne mosty w Stańczykach – chcemy obcować z prawdziwa przyrodą to powinniśmy udać się do Puszczy Boreckiej.

Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo


Warto zrobić sobie postój w Parku Dzikich Zwierząt na Mazurach, ponieważ jest on jednym z tak okazałych wytworów fauny i flory na tym terenie.

Mazurskie Safari


Jeżeli znajdujemy się w okolicach Giżycka i mamy ochotę obcować z dziką przyrodą to musimy koniecznie przeżyć przygodę w mazurskim safari.

Zimowy wypoczynek inaczej cz. II


W osobnym artykule pisaliśmy o wyjazdach na narty w rejony nie zawsze kojarzące się z turystyką zimową. Dla zwolenników innych rozrywek niż narciarstwo czy iceboating proponujemy alternatywne rozwiązania spędzania zimowych weekendów.

Zimowy wypoczynek inaczej cz. I


Polska ma do zaoferowania dużo atrakcji turystycznych podczas sezonu zimowego. Niekoniecznie muszą to być zatłoczone stoki narciarskie tudzież znane wszystkim Krupówki, które powoli zaczynają odstraszać niektórych globtroterów swoja komercyjnością.

Zima w Polsce: Podlasie


Podlasie położone jest na terytorium „Zielonych Płuc Polski”. Unikalność oraz dziewiczy charakter mało zaludnionych terenów tego regionu sprawia, że naprawdę warto oglądać jego kontury z perspektywy kilkuset metrów nad ziemią.

Zima w Polsce: Dwie Doliny w Wierchomli Małej


Kilka kilometrów od Nowego Sącza znajduje się miejsce, które bez znajomości miejscowej topografii jest trudne do odnalezienia. Po dotarciu na miejsce czekać na nas będą liczne atrakcje stworzone z myślą o narciarzach.

Jak samemu zbudować bojer?

Bojery są to łodzie sunące po zamarzniętych taflach akwenów. W Polsce dostępnych jest wiele różnych rodzajów bojerów. Większość z nich budowana jest własnoręcznie przez pasjonatów. Nie trzeba być wcale profesjonalnym szkutnikiem, aby tego dokonać.

Mazury zimą: Mrągowo


Jeśli wydaje Wam się, że Mazury są atrakcyjne tylko latem to powinniście zrewidować swoje poglądy na tę kwestię. Mrągowo jest jednym z miejsc, które oferuje sztucznie naśnieżane stoki. Zapraszamy na przejażdżkę na nartach w aurze jezior.

Mazury zimą – Iceboating cz. I

Bojery są to łodzie poruszające się po zamarzniętej tafli zbiorników wodnych za pomocą siły wiatru. Ich popularność wzrasta szczególnie na Mazurach – Mekce żeglarstwa, które jak dotąd były kojarzone tylko z żeglarstwem śródlądowym.

Jak przygotować się do podróży samochodem na stok?


Przed corocznym wyjazdem rodzinnym na narty powinniśmy jak najlepiej przygotować swój samochód do tej eskapady. Często zakup bagażnika do sprzętu narciarskiego bądź zamiana go na uchwyt do nart, wpływa na komfort i bezpieczeństwo w podróży.

Czy można wybrać się w daleką podróż pożyczonym autem? Poradnik

Wydawałoby się, że oświadczenie woli właściciela pozwala spokojnie korzystać z pożyczonego auta. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy samochód nie został sprowadzony jako mienie przesiedleńcze.

Na czym polega pierwsza pomoc?

Udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdej osoby, która znajduje się w pobliżu wypadku. Podpowiadamy, do czego jesteśmy zobowiązani w rozumieniu prawa, a czego nie powinniśmy robić.

Co grozi za niefachowo udzieloną pierwszą pomoc?

Często słyszymy o konsekwencjach, które możemy ponieść udzielając pierwszej pomocy w sposób nieprofesjonalny. Czy warto zatem próbować? Co grozi nam za ewentualne pogorszenie stanu ofiary na skutek naszych działań w trakcie udzielania pierwszej pomocy?

Jak przygotować się na awarię samochodu podczas podróży?

Awarie samochodu zdarzają się nawet wtedy, gdy pojazd jest stosunkowo nowy. Jeśli wybieramy się w daleką podróż, powinniśmy być przygotowani na taką sytuację.

Samochodem po Mazurach: Św. Lipka

Podróżując samochodem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dojedziemy w końcu do Świętej Lipki, która bywa nazywana „Częstochową Północy”. Dzieje się tak z powodu ogromnej fali pielgrzymek, które przybywają rokrocznie do Sanktuarium Maryjnego.

Samochodem po Mazurach: Wojnowo koło Ukty

W Wojnowie będziemy mieli okazję obejrzeć cerkiew prawosławną oraz zabytkowy klasztor starowierców pochodzący z XIX wieku. Podróż do tego miejsca zmusi nas do refleksji nad kulturą oraz historią grekokatolików. 

Podróż w rytmie country: Mrągowo cz. II

Mrągowo to nie tylko kurort osławiony za sprawą dobrze rozwiniętej bazy turystycznej czy też swojego położenia geograficznego. Na przestrzeni kilkunastu lat Mrągowo zdążyło zasłynąć na kulturalnej mapie Polski „festiwalowym echem”.

Podróż w rytmie country: Mrągowo cz. I

Mrągowo to miasto położone na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przyciąga swoim urokiem tysiące turystów każdego roku. Cechuje się nietuzinkowymi walorami przyrodniczymi, typowo mazurskim krajobrazem, rozwiniętą bazą turystyczną i niepowtarzalną atmosferą.

Tylko dla nurków: Arabella w Mamrach Północnych cz. II

Na dnie jeziora Mamry Północne znajduje się wrak statku Arabella. Obecnie pozostaje on na głębokości 33 metrów pod powierzchnią wody. Jego podwodna eksploracja jest przeznaczona dla doświadczonych nurków, ponieważ w jego wnętrzu czeka na nas dużo niebezpieczeństw takich jak muł czy węgorze.

Tylko dla nurków: Arabella w Mamrach Północnych cz. I

Nie wszystkie mazurskie atrakcje znajdują się na powierzchni lądu. Na jedną z nich należy spojrzeć z perspektywy głębin jeziora Mamry Północne. Mowa tu o wraku statku Arabella, który położony jest na głębokości 33 metrów.

Samochodem po Mazurach: Most w Kruklankach

Most znajdujący się w Kruklankach to obowiązkowy punkt wycieczki globtroterów zwiedzających Mazury. Obok mostów zlokalizowanych w Kiepojcie i Stańczykach to jedna z ciekawszych i mniej znanych konstrukcji regionu mazurskiego.

Samochodem po Mazurach: Mosty w Kiepojcie

Nad rzeką Bludzią w gminie Dubienki znajduje się para bliźniaczych mostów kolejowych. Nie są one może tak okazałe i dobrze zachowane jak mosty w Stańczykach lecz podróżując samochodem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nie możemy ominąć tego „cudu Mazur”.

Samochodem po Mazurach: Akwedukty Puszczy Rominckiej

Kto by pomyślał, że na granicy Mazur z obwodem kaliningradzkim, znajdziemy jeden z najwyższych mostów w Polsce? Nie bez powodu dwa bliźniacze mosty znajdujące się na Mazurach zostały nazwane Akweduktami Puszczy Rominckiej.

Samochodem po Mazurach: Wilczy Szaniec

Wilczy Szaniec – czyli dawna kwatera Adolfa Hitlera to obiekt o ogromnym potencjale turystycznym. Poza zwiedzaniem ruin bunkrów oferuje nam dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. W tym rejonie nie pozostaną też bierni zwolennicy off roadu czy sportów wodnych.

Samochodem po Mazurach: Mikołajki

Mikołajki to jedno z najbardziej popularnych miejsc na Mazurach. Dorównać pięknu tego kurortu może chyba jedynie Giżycko – miasto oddalone od Mikołajek o zaledwie kilkanaście kilometrów.

Złoty Potok cz. II

Złoty Potok to jeden z dobrze rozwiniętych regionów turystycznych Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Przyjrzyjmy się bliżej regionowi, który znajduje się w samym sercu Doliny Wiercicy.

Jak rozmieścić bagaże w kabinie samochodu?

W razie wypadku pasażerom grożą nie tylko obrażenia wynikające ze zderzenia z innym samochodem lub przeszkodą. Równie niebezpieczne potrafią być nieumocowane bagaże znajdujące się w kabinie samochodu. Jak rozmieścić bagaże w aucie aby nie doszło do tragedii?

Ile powinna wynosić temperatura w pojeździe podczas jazdy?


Mało, kto zdaje sobie z tego sprawę, ale temperatura w znacznym stopniu wpływa na sprawność psychomotoryczną kierowcy. Gdzie jest jej złoty środek?

Samochodem po Mazurach: Zamek w Rynie

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to przepiękna kraina geograficzna, która jest atrakcyjna nie tylko dla żeglarzy. Na jej terenie znajduje się wiele nieznanych zakątków, które nie są zawsze eksponowane w przewodnikach turystycznych.

Giżycko bez żagli: zabytki cz. III

Giżycko to nieformalna stolica Mazur. Odznacza się na tle innych mazurskich kurortów dobrze rozwiniętą bazą hotelowo – gastronomiczną oraz wyjątkową atmosferą, która udziela się nie tylko wytrawnym żeglarzom.

REKLAMA