REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Województwo lubuskie: Park Narodowy „Ujście Warty”

Na terytorium województwa lubuskiego rozciąga się Park Narodowy „Ujście Warty”. Jest rozciągnięty na powierzchni 8 tys. hektarów. Park charakteryzuje się podmokłymi terenami, wierzbowymi zaroślami czy też rozległymi łąkami.

Województwo zachodniopomorskie: Drawsko Pomorskie

Drawsko Pomorskie usytuowane jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim. O jego atrakcyjności świadczy nie tylko malownicza rzeźba terenu, ale również duża liczba zabytków.

Województwo zachodniopomorskie: Cedynia

Podczas wycieczki objazdowej po województwie zachodnio – pomorskim, przynajmniej z dwóch powodów warto odwiedzić Cedynię. Pierwszy – to jej wartość historyczna, która wyraża się w licznych zabytkach. Drugim powodem jest jej położenie geograficzne, które daje możliwość przekroczenia zachodniej granicy.

Województwo zachodniopomorskie: Białogard

Podróżując samochodem po województwie zachodniopomorskim będziemy mieli okazję zagłębić się w historię tego regionu. Jednym z historycznych zabytków Białogardu jest Brama Wysocka, wzniesiona na początku XIV wieku.

REKLAMA

Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Barlinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim. Atrakcyjności temu regionowi dodaje Jezioro Barlineckie i rzeka Młynówka.

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Powierzchnia Parku zajmuje obszar 4410 hektarów, natomiast otulina parku ma powierzchnię 25 812 hektarów, wraz z Zalewem Wiślanym. Terytorium Parku znajduje się na obszarze województwa pomorskiego.

Park Krajobrazowy Doliny Słupi

Park Krajobrazowy Doliny Słupi jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 37 040 hektarów. Wraz ze swoją otuliną jego powierzchnia wynosi 83 170 ha. Park Krajobrazowy rozciąga się nad środkowym biegiem rzeki Słupi - od miejscowości Soszyca do drogi Krępa-Łosino.

Pałace Polski: Działoszyn

Pałac w Działoszynie znajduje się na tarasie zalewowym Warty. Wzniesiony jest na sztucznym nasypie, który wzmocniono częściowym obmurowaniem. Tradycja mówi , że stała tu kiedyś pogańska świątynia. Sam budynek zbudowany jest na planie prostokąta o wymiarach 32 x 9,5 m.

REKLAMA

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Pałace Polski: Balice

We wsi Balice, znajdującej się nieopodal Krakowa, znajdziemy zabytkowy pałac pochodzący z XVI wieku. Miejscowość rozpropagowana jest dzięki znajdującemu się na jej terenie Portowi Lotniczemu.

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy to obok Tucholskiego Parku Krajobrazowego czy Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego jeden z bardziej atrakcyjnych terenów Pomorza.

Jakie czynności wykonać w razie wypadku w górach?

Największym wrogiem każdego trapera i turysty jest gęsta mgła. Często sprawia, że gubimy orientację w terenie i nie możemy odnaleźć znakowanego szlaku. Wówczas lepiej rozbić biwak i wezwać pomoc, ponieważ zejście w dół możemy przypłacić utratą zdrowia bądź życia.

Beskid Śląski – Skrzyczne

Największym szczytem polskiej części Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne. Znajduje się na wysokości 1257 m n.p.m. polskiej części Beskidu. Na jego stromy wierzchołek można wjechać kolejką krzesełkową tudzież pokonać różnice wysokości górskim szlakiem.

Beskid Śląski: Malinowska Skała

Malinowska Skała wznosi się na wysokości 1152 metrów n.p.m. i usytuowana jest nieopodal Przełęczy Salmopolskiej. Speleolodzy zdecydowawszy się na eksploracje Jaskini Malinowskiej będą musieli liczyć się z zejściem o umiarkowanej trudności.

Beskid Śląski: Barania Góra

Barania Góra (1220 m) jest drugim co do wielkości wierzchołkiem, leżącym po polskiej stronie Beskidu Śląskiego. To właśnie spod Baraniej Góry wypływa największa rzeka w Polsce - Wisła.

Beskid Mały: Kozy

Nazwa miejscowości pochodzi od stad kóz, które wypasano na tym terenie w XIV wieku. Jeżeli ufać by legendzie, to Tatarzy wybili wielkie stado tych zwierząt, z którego uchowały się tylko dwie sztuki. Dzięki temu po dziś dzień zajmują zaszczytne miejsce w miejskim herbie.

Beskid Mały: Magurka Wilkowicka

Wypoczywając na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym będziemy mogli zatrzymać się w schronisku. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Baranią Górę, Skrzyczne czy Grupę Klimczoka.

Województwo łódzkie: Zgierz


W Zgierzu k. Łodzi możemy delektować się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Podróżując samochodem po jego regionie dostrzeżemy piękno Wysoczyzny Łódzkiej. Dla spragnionych mocnych wrażeń miasto oferuje park linowy.

Województwo łódzkie: Przedbórz

W Województwie Łódzkim mamy wiele ciekawych miejsc pokroju Łowicza tudzież Zgierza. Do tej listy należy dopisać także Przedbórz – miejsce wartościowe pod względem przyrodniczym i historycznym.

Województwo łódzkie: Łowicz


Łowicz usytuowany jest w południowo-zachodniej części kotliny Warszawskiej. Jest to region znany nie tylko z produkcji popularnych dżemów. Na jego terenie mieści się skansen Kultury Łowickiej.

Województwo łódzkie: Aleksandrów Łódzki


Wycieczka krajoznawcza po Aleksandrowie Łódzkim będzie wiązać się z historią powstania Łódzkiego Okręgu Przemysłowego. Na jego terenie będziemy mogli podziwiać m.in Domy Tkaczy, które doskonale odzwierciedlają charakter regionu.  

Kujawsko – pomorskie: Kruszwica


Jedną z pereł województwa kujawsko-pomorskiego jest bez wątpienia Kruszwica, która rozciąga się nad zachodnią częścią jeziora Gopło.

Kujawsko – pomorskie: Izbica Kujawska


Eksplorując terytorium województwa Kujawsko - Pomorskiego zatrzymajmy się w Izbicy Kujawskiej. Jej głównym atutem jest duża ilość jezior, które wzbogacają tamtejszą rzeźbę terenu.

Kujawsko - pomorskie: Inowrocław


Inowrocław należy do województwa kujawsko-pomorskiego i usytuowany jest na Pojezierzu Kujawskim. Jego terytorium rozciąga się nad rzeką Noteć. Jest bardzo atrakcyjnym regionem o bogatej tradycji.

Podróże kulinarne: Lębork


Lębork leżący w sercu województwa pomorskiego stwarza idealne warunki do uprawiania turystyki rowerowej, dzięki bogactwie lasów, umiejscowionych na jego terenie. Kiedy temperatura spada poniżej zera, warto wybrać się tam w celu zaspokojenia swojego apetytu.

Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie


Ciekawą atrakcją Szczecina jest schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Jego powstanie datuje się na 1941 rok. Konstrukcja schronu opiera się m.in. na żelbetonowym stropie, który ma grubość 3 metrów.

Kulinarne podróże: Dzień ryby na Helu


Ulica Wiejska kojarzy się większości z ławami poselskimi. Nic bardziej mylnego, jeśli odniesiemy tą nazwę ulicy do półwyspu Helskiego. Zapraszamy na przejażdżkę na pomorskie święto ryby.

Województwo Wielkopolskie: Czarnków

Czarnków to miasto i gmina w województwie wielkopolskim. Miasto położone jest w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jego teren rozciąga się na skraju Puszczy Noteckiej.

Województwo podlaskie: Augustów

Eksplorując województwo podlaskie nie możemy ominąć Augustowa. Jest to miasto wypoczynkowo-uzdrowiskowe położone w województwie podlaskim, nad rzeką Nettą. Uznawane jest za najważniejszy ośrodek turystyczny Puszczy Augustowskiej.

Sopot po godzinach: Grodzisko

Z czym większości Polaków kojarzy się jeden z najbardziej prestiżowych i tłumnie odwiedzanych kurortów nadmorskich ? Zapewne z sopockim molo i festiwalem w Operze Leśnej. Tylko nieliczni wiedzą, iż kierując się niecały kilometr od ulicy Monte Casino natkniemy się na bardzo ciekawy obiekt turystyczny.

Porzecze – osada z charakterem

Jeżeli podróżujemy samochodem po okolicach rzeki Łeby, w dolinie z morenowymi wzgórzami usytuowana jest osada Porzecze. Nie jest to skansen na miarę Biskupina, lecz jego indywidualny charakter na pewno przypadnie nam do gustu.

Polska pod ziemią : Zabytkowa kopalnia srebra W Tarnowskich Górach


Przemierzając tereny Tarnowskich Gór warto zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra. Jest to unikalny zabytek górnictwa kruszcowego w Europie. Eksplorując jego wnętrze będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.

Polska pod ziemią : Kopalnia w Nowej Rudzie


Kopalnia w Nowej Rudzie podzieliła los większości tego typu obiektów na Śląsku – zamknięto ją i jej wnętrze przeznaczono na muzeum. Efektem tego jest możliwość eksploracji jej wnętrza jedyną w Polsce górniczą kolejką dostępną dla gości.

Polska pod ziemią: Kopalnia soli w Bochni


Jedna z największych i najbardziej popularnych kopalni w Polsce jest atrakcją turystyczną o dużej wartości poznawczej. Oferowane trasy przeznaczone są dla tradycyjnych grup czy też dla wytrawnych eksploratorów jaskiń.

Miasteczko Mrongoville w Mrągowie


Jeżeli wybieramy się samochodem na Mazury z naszymi pociechami, to koniecznie odwiedźmy miasteczko Mrongoville. Jest to wierna adaptacja miasteczka z Dzikiego Zachodu, pochodzącego z drugiej połowy XIX wieku.

Województwo dolnośląskie: Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój to kurort znany w całym kraju ze swoich uzdrowiskowych walorów. Region oferuje także szeroką ofertę skierowana dla narciarzy.

Polska pod ziemią: Kopalnia Guido

Podróżując po Śląsku będziemy mieli okazję zwiedzić kopalnię , w której na stałe umieszczona jest ekspozycja muzealna. Na terenie kopalni organizowane są również inicjatywy o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.

Województwo lubelskie: Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny położony jest w województwie lubelskim , w powiecie puławskim. Usytuowany jest nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jego piękno wyraża się w licznych zabytkach i pomnikach przyrody.

Województwo lubelskie: Biłgoraj


Biłgoraj położony jest w województwie lubelskim. Jego granice oddalone są 90 km na południe od Lublina. Usytuowany jest nad rzeką Ładą a w jego okolicach rozciąga się Równina Biłgorajska.

Województwo lubelskie: Annopol


Lubelszczyzna to piękny region Polski. Jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem do Annopolu, to będziemy przejeżdżać przez jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Widok zza szyby na pewno będzie nam zapierał dech w piersiach.

Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim i nad Nysą Kłodzką. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie: Bielawa


Jednym z bardziej rozpoznawalnych regionów województwa dolnośląskiego jest Bielawa. Stali bywalcy stoków na pewno kojarzą ten region z dobrych warunków narciarskich.

Województwo dolnośląskie: Jedlina-Zdrój


Podróżując samochodem po województwie dolnośląskim na pewno wcześniej czy później przekroczymy granicę Jedliny – Zdrój. To miasto cieszy się ogólnopolską sławą kurortu uzdrowiskowego.

Góry Świętokrzyskie: Park Dinozaurów

Jednym z bardziej nowatorskich projektów turystycznych województwa Świętokrzyskiego jest Bałtowski Park Jurajski. Oprócz ekspozycji składającej się z rekonstrukcji dinozaurów oferuje on liczne atrakcje turystyczne. Na terytorium Parku będziemy mieli okazję eksplorować zwierzyniec z rzadkimi gatunkami zwierząt śródziemnomorskich.

Góry Świętokrzyskie: Jaskinia Raj


Góry Świętokrzyskie wraz z bogactwem lasów bukowo – sosnowych plasują się na czołowej pozycji w rankingu najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Poparcie tej tezy stanowi Jaskinia Raj, która jest jedną z bardziej okazałych form krasowych w Polsce.

Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy


Jednym z bardziej atrakcyjnych okazów przyrody w województwie świętokrzyskim jest Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Podczas wycieczki objazdowej samochodem po Wyżynie Małopolskiej jest to jeden z atrakcyjniejszych punktów programu.

Ford C-Max i Grand C-Max

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo nowych vanów. Ford, choć ma w swojej ofercie modele Galaxy i S-Max, postanowił wypuścić na rynek auta które można sklasyfikować pomiędzy kategorią vanów i aut kompaktowych.

Górskim szlakiem: Sądecki Park Etnograficzny


Podróżując samochodem po Sądecczyźnie nie możemy ominąć Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników historii bądź etnografii, lecz dla ludzi lubiących obcować z górską przyrodą.

Górskie Szlaki: samochodem po Pieninach

Proponowana trasa rozpoczyna się w pienińskim Wąwozie Homole. Z tego punktu dostaniemy się do prawdziwej bacówki, w której to kupimy naturalne produkty owcze. Stamtąd mamy już otwartą drogę do Szczawnicy. Wystarczy tylko wsiąść do kolejki krzesełkowej i będziemy mogli cieszyć się przepięknymi widokami tego regionu. Jest to doskonały pomysł na weekendowy wypad samochodem na narty.

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

REKLAMA