REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa o pracę, Wakacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji? Nasz południowy sąsiad – to kraj o dużym bogactwie przyrody ale słynie też z restrykcyjnych przepisów drogowych i wysokich mandatów.

Czy można jeść w czasie jazdy?

Badania brytyjskich naukowców wykazały, że jedzenie w czasie jazdy dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. To więcej niż rozmowa przez telefon komórkowy, choć różnica jest niewielka.

Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny

Wakacyjny wyjazd, zwłaszcza zagranicę, kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jednak widmo stłuczki może zepsuć nam dobre samopoczucie. Komfort psychiczny zapewni nam ubezpieczenie Assistance.

Ochrona zatrudnienia osób nie pracujących na podstawie umowy o pracę

REKLAMA

Seat Alhambra – van dla biznesmena

Nowy Seat Alhambra wszedł właśnie do sprzedaży. W ofercie producenta są cztery wersje silnikowe, z których najmocniejsza jest dwulitrowa jednostka benzynowa TSI o mocy 200 KM. 

Region Wallis/Vallee

W kantonie Valais znajduje się najpotężniejszy lodowiec Alp – Alrtsch, słynne miasteczko Zermatt z górującym szczytem Matternhorn oraz kurort Saas Fee. Odpocząć można wśród ośnieżonych stoków górskich w przytulnych, często drewnianych domkach przy raclette, z którego słyną te właśnie okolice.

Dopłaty do zatrudnienia niepełnosprawnych - nowelizacja

Zwiększenie dopłat do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu znacznym, a zmniejszenie - w przypadku zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu niepełnosprawnych.

Wyjazd samochodem do Estonii

Naszą wycieczkę samochodową po Skandynawii rozpoczynamy w Estonii – nizinnym kraju, w którym dominują wyspy oraz bogate w faunę i florę Parki Narodowe.

REKLAMA

Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę pod wpływem błędu lub groźby

Zasady dotyczące skuteczności składanych przez pracowników oświadczeń woli i ich ewentualnego wycofywania są uregulowane w przepisach Kodeksu cywilnego.

Odwołanie pracownika zatrudnionego na podstawie powołania

Powołanie zarówno na czas określony, jak i na czas nieokreślony skutkuje taką samą długością okresu wypowiedzenia jak przy umowie na czas nieokreślony. Na przykład okres wypowiedzenia dla pracownika posiadającego minimum 3-letni staż pracy wynosi 3 miesiące.

Zachowanie terminów przy zatrudnianiu nowego pracownika

Terminy w prawie pracy związane z zatrudnieniem pracownika często nie są określone liczbą dni. Ustalono jedynie 7-dniowy termin do poinformowania pracownika o warunkach zatrudnienia.

Rząd zajmie się rozporządzeniem ws. wynagrodzenia minimalnego

Jutro, 5 października, rząd zajmie się projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 r. Resort pracy - autor projektu - nie informuje, jaką kwotę zaproponował.

Korki w czasie podróży: jak je omijać?

Jedną z przyczyn tworzenia się korków na drogach, poza różnymi zawalidrogami w rodzaju źle zaprogramowanych cykli sygnalizacji świetlnej, czy dziwnej topografii dróg w rejonie skrzyżowań i rozjazdów oraz robót drogowych, są także nawyki kierowców i różnego rodzaju urządzenia nawigacji GPS.

Zatrudnianie pracowników w ramach projektu finansowanego z Unii Europejskiej

Czy istnieją przesłanki uniemożliwiające zawarcie 2 umów o pracę łącznie na 1,5 etatu (1/1 i 1/2) z jednym pracownikiem w ramach jednego projektu finansowanego z Unii Europejskiej, gdy zadania obejmujące oba stanowiska są czynnościami administracyjnymi?

Praca na czarno - za nielegalne zatrudnianie grozi kara

Polacy najczęściej świadczą pracę na podstawie umowy o pracę. Popularne są także umowy zlecenia. Jednak nadal mnóstwo osób pracuje bez żadnej umowy w tzw. szarej strefie. Nie odstrasza ich nawet groźba kary.

Jak obronić się przed przemocą na drodze?

Korki, nieprzewidziane sytuacje, zmęczenie i irytacja często prowadzą do przemocy. Oto kilka porad, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy zostaniemy zaatakowani przez innego kierowcę.

Prawa pracownicy w okresie ciąży

W przypadku pracownicy w ciąży pracodawca może rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji.

Przepisy drogowe w Chorwacji

Przepisy drogowe w Chorwacji są zbliżone do przepisów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. W poniższym poradniku przedstawiamy m.in. jak wysokie mandaty grożą nam za wybrane przewinienia.

Jak wyciągnąć łódź z wody na przyczepie podłodziowej?


Jeżeli nie ma żadnych urządzeń do slipowania, trzeba wepchnąć przyczepę do wody dostatecznie daleko, a następnie wciągnąć na nią łódkę i wyciągnąć obciążoną przyczepę z wody

Czy umowy o pracę z brakami formalnymi są ważne

Często w praktyce zawierane są umowy o pracę, które nie mają pewnych podstawowych elementów. Nie znaczy to jednak, że te umowy są zawsze nieważne. Nieważność umowy o pracę powoduje jedynie brak określenia stron umowy o pracę i rodzaju pracy, jaką ma wykonywać pracownik.

Jak ułatwić ratownikom kontakt z rodziną poszkodowanego w wypadku?

W większości krajów o rozwiniętej motoryzacji policjanci, strażacy, medycy i ratownicy, biorący udział w akcji ratowniczej, dysponują łatwą możliwością skontaktowania się z rodziną ofiary wypadku. Możliwość ta to system ICE. Czym jest ICE i jak go stosować?

Złodzieje samochodów: jakie są ich ulubione sposoby?

Złodzieje mają wypracowane i opanowane do perfekcji różne techniki okradania podróżujących kierowców. Oto opis kilku sytuacji, które są najczęściej przez nich wykorzystywane.

Zakres obowiązków pracownika

Obowiązkiem pracodawcy jest zaznajomienie pracowników podejmujących pracę na danym stanowisku z zakresem ich obowiązków, sposobem wykonywania pracy oraz podstawowymi uprawnieniami.

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone.

Salzburg

Kraj salzburski, dobra Salzkammergut oraz miasto Salzburg oferują barok i góry, śnieg i wodę, spokój i gwar.

Tyrol

Tyrol jest krajem stereotypów, które dadzą się jednak obalić. Większość turystów odwiedza go w zimie, by nacieszyć się widokiem dominujących nad cywilizacją lodowych szczytów. Oraz - by się z nimi zmierzyć.

Sezon zimowy 2010/2011

Zima 2010/2011 – największa oferta domów i apartamentów wakacyjnych w znanych kurortach narciarskich, tuż przy stokach. Domy z kominkiem lub przytulne apartamenty - dla całych rodzin, grup znajomych oraz na wyjazd tylko we dwoje!

Jak parkować podczas upałów?

Szczelnie zamknięty samochód, pozostawiony podczas upałów na nasłonecznionym miejscu nagrzewa się bardzo szybko, a temperatura w jego wnętrzu zbliża się do temperatury wrzącej wody.

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze

Pracuję w urzędzie gminnym na stanowisku urzędniczym na podstawie kolejnej umowy o pracę. Czy jest szansa, aby moje dalsze zatrudnienie w tym urzędzie odbyło się bez powtarzania całej procedury naboru?

Bezwartościowe kwestionariusze osobowości

Kwestionariusze osobowości są popularną metodą selekcji kandydatów pod kątem zgodności osobowości z wymaganiami danego stanowiska. Jednak, jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone w Amerykańskich Siłach Powietrznych, w niektórych przypadkach są one nieskuteczne.

Jakie dokumenty niezbędne są do podróży zagranicznych?

Po drogach całej Europy porusza się duża liczba Polaków, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Brak niezbędnych dokumentów może zepsuć wakacje i pociągnąć za sobą kary i mandaty.

Zawieszenie wypłat emerytur - nowelizacja ustawy

Projekt ustawy nowelizującej ustawę o emeryturach i rentach z FUS przewiduje m.in. obowiązkowe zawieszenie wypłat emerytur w przypadku nierozwiązania stosunku pracy.

Jakie części, narzędzia i akcesoria warto mieć w trasie?

Nie ma części i podzespołów samochodowych o nieograniczonej trwałości. Każdy element wcześniej czy później może się zużyć lub ulec awarii. Oto lista narzędzi, części i akcesoriów, które warto mieć w zapasie podczas podróży w trasie.

Odprawa emerytalna i rentowa

Odprawa emerytalno-rentowa to jednorazowe świadczenie pieniężne. Wypłacane jest przez pracodawcę pracownikowi, którego stosunek pracy ustał w związku z jego przejściem na emeryturę lub rentę.

Pozakodeksowa ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę

Ochrona stosunku pracy przed wypowiedzeniem lub rozwiązaniem przewidziana w przepisach Kodeksu pracy jest uzupełniana przez przepisy innych ustaw. Regulacje te z reguły odnoszą się do konkretnych grup pracowników chronionych ze względu na charakter świadczonej pracy czy pełnione funkcje społeczne lub obywatelskie.

Co warto zwiedzić na Półwyspie Helskim?

Półwysep Helski to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc w Polsce chociażby ze względu na swoje położenie. Z jednej strony równomiernie uderzające o brzeg fale Bałtyku, z drugiej spokojne wody zatoki Puckiej tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Co jest potrzebne, żeby bezrobocie malało?

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy powiedziała, że aby zmniejszało się bezrobocie w Polsce potrzebny jest wzrost gospodarczy powyżej 3,5 proc.

Chevrolet Orlando silniki

Orlando to pierwszy rodzinny van w ofercie Chevroleta, który jest przeznaczony na europejski rynek. Auto będzie można zobaczyć na stoisku marki w czasie trwania paryskich targów.

Umowa na zastępstwo w świetle przepisów UE

Prawo unijnie nie narzuca, jak powinna być skonstruowana umowa na czas zastępstwa oraz czy powinna ona np. wymieniać nazwisko zastępowanego pracownika.

Prawidłowa treść stosunku pracy w zakresie czasu pracy

Jeśli pracodawca nie ma obowiązku tworzenia regulaminu pracy lub nie tworzy układu zbiorowego pracy, może określić rozkład czasu pracy w obwieszczeniu skierowanym do pracowników.

Jak zaplanować wycieczkę do Świnoujścia?

Większość z nas nad morze jeździ po to, by leżeć na plaży i raczyć się świeżymi rybkami w okolicznych smażalniach. Tymczasem zwykle miasteczka nadmorskie mają do zaoferowania turystom wiele więcej niż tylko piasek i wodę. Jednym z takich pełnych atrakcji miast jest Świnoujście.

Jakie miejscowe zwyczaje trzeba znać przed podróżą do Tajlandii?

Tajlandia przyciąga każdego roku miliony turystów. Tutejsze piękne krajobrazy oraz wspaniałą stolicę kraju, Bangkok, chcą zobaczyć liczni zagraniczni przybysze, głównie z zachodu. Tymczasem tutejsza kultura od zachodniej różni się znacznie.

Jak zaplanować wycieczkę do Hajnówki?

O Hajnówce mówi się, że jest bramą do Puszczy Białowiejskiej. Położone tuż przy polsko-białoruskiej granicy miasto liczące sobie nieco ponad 20 tysięcy mieszkańców jest jednym z popularniejszych punktów na turystycznej mapie Podlasia.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Francji?

Wycieczka do Francji to nie jest wyprawa na drugi koniec świata. Mimo tak niewielkiej odległości, jaka dzieli Polskę od kraju wina i żabich udek, różnice kulturowe i nie tylko, na jakie natknie się tu Polak, mogą być spore.

Jak zaplanować wycieczkę do Kruszwicy?

Przedstawiamy jedną ze starszych miejscowości w Polsce. Leżąca na starożytnym bursztynowym szlaku Kruszwica zachwyca historią, zadziwia legendami i klimatem minionych wieków, którym wręcz nasączone są mury tutejszych zabudowań.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Hiszpanii?

Planujesz urlop w Barcelonie? A może marzysz o słonecznej Andaluzji lub królewskim Madrycie? W takim razie najpierw przeczytaj ten tekst, by poznać kilka przydatnych wskazówek dla turystów odwiedzających Hiszpanię.

Jak zaplanować wycieczkę po Brodnicy i okolicach?

Oto miejsce dla fanów aktywnego wypoczynku i jednocześnie dla tych, którzy lubią zwiedzanie zabytków, ruin i muzeów. Nie masz pomysłu na weekend na łonie natury? A może szukasz dobrych łowisk na urlopowe wędkowanie? Brodnica oraz tereny Pojezierza Brodnickiego mogą być tym, czego szukasz.

Jak zaplanować wycieczkę do Sandomierza?

O mieście tym głośno było niedawno z powodu powodzi, która mocno dała się tu we znaki. O Sandomierzu słyszeli też fani jednego z polskich seriali, którego twórcom za plan zdjęciowy służą tutejsze skwery, parki i ulice. Czego o tym mieście nie wiemy? Co warto w nim zobaczyć?

Jak zaplanować wycieczkę do Łańcuta?

Kolejne miasteczko, które w umyśle przeciętnego Polaka nie budzi większych skojarzeń. Tymczasem także tu, w rodzinnym mieście byłego ministra sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalskiego, są miejsca które powodują, że do Łańcuta zajrzeć.

Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?

Wypadki chodzą po ludziach, a licho nie śpi. Ludowe mądrości podpowiadają, że zawsze może nam przydarzyć się coś złego, nawet jeśli jesteśmy przezorni i ostrożni. Jedną z takich rzeczy jest kradzież. Co zrobić, gdy przytrafi nam się ona podczas zagranicznych wojaży?

REKLAMA