REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa leasingu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kłopoty ze spłatą rat leasingowych

Leasing jest zobowiązaniem finansowym w którym strony umawiają się, że jedna ze stron (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe).

Samochód w firmie a ubezpieczenie

Dla większości przewoźników wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego jest równoznaczne z wykupieniem się z wszelkich kłopotów związanych z zabezpieczeniem pojazdu czy towaru w transporcie. Niestety to co gwarantuje standardowy pakiet ubezpieczeniowy (AC,OC,NNW,CARGO) nie gwarantuje rozwiązana wszystkich problemów transportowców. Dlaczego?

Leasing krok po kroku: złożenie wniosku o finansowanie

Komplet wymaganych dokumentów może bardzo się różnić w zależności od firmy leasingowej. Głównie różnice wynikają z sytuacji finansowej firmy, która stara się o finansowanie, historii jej działalności, a także dotyczy to samego sprzętu i jego wartości.

Zakończenie umowy leasingu

Zakończyć umowę można na kilka sposobów. Jednym z nich jest zwrot przedmiotu do firmy leasingowej na skutek wypowiedzenia umowy przez tę firmę. Innym powszechnie spotykanym sposobem jest cesja umowy leasingowej.

REKLAMA

Rozliczanie podatku VAT w samochodach firmowych

Zgodnie z zapisem Ustawy o podatku od towarów i usług (Art. 86 ust. 3), w przypadku zakupu samochodów przez firmy: Kwotę podatku naliczonego stanowi 60 proc. kwoty podatku określonej na fakturze (...) nie więcej jednak niż 6 tys. zł. Przepis ten nie dotyczy przypadków, kiedy główny przedmiot działalności podatnika stanowi odsprzedaż lub oddanie w odpłatne używanie na podstawie umowy leasingu pojazdów.

Audyt floty samochodowej

Z odgadywaniem potrzeb rynku, może być jak z ruletką – albo trafimy albo nie. O ile ryzyko w ruletce czasem się opłaca, w biznesie może przynieść straty nie do odrobienia. Lepiej od razu zapytać klientów czego oczekują. Zwłaszcza, jeśli gra tyczy się o najwyższą stawkę - bezpieczeństwo i finansowanie firmowych flot.

Co może być przedmiotem leasingu

Generalnie przedmiotem leasingu może być wszystko. Wszystko to, co jest przydatne do prowadzenia biznesu. Ekspert podpowiada, co może być przedmiotem leasingu.

Leasing a unijne dotacje

Jednostki samorządu terytorialnego lub spółki komunalne wnioskujące o dotacje z funduszy UE mogą finansować inwestycje nie tylko ze środków własnych czy z kredytu, ale również przy pomocy leasingu.

REKLAMA

Wybór źródła finansowania

Według danych z 2008 roku w Polsce około 30 proc. aut kupowanych jest przez firmy ze środków własnych, czyli za gotówkę. Jednak udział kredytów i leasingu rośnie, szczególnie w warunkach recesji.

Umowa leasingu

Nazwa leasing pochodzi od angielskiego słowa to tease, które oznacza nająć czy wydzierżawić, ponieważ prawo anglosaskie nie odróżnia najmu od dzierżawy, tak samo jak nie odróżnia od nich leasingu.

Specyfika transakcji leasingowej

Od strony finansowej leasing jest podobny do kredytu, w którym następuje spłata kapitału i odsetek, natomiast tak jak w przypadku najmu - korzystający ponosi opłaty z tytułu użytkowania danego przedmiotu.

Leasing operacyjny a planowanie budżetu firmy

Podczas planowania budżetu firmy, należy wziąć pod uwagę plany związane z rozwojem floty samochodowej. Korzystając z leasingu operacyjnego, zawsze w część budżetu wchodzić będą wynegocjowane stawki leasingowe, a te – pomnożone przez ilość pojazdów – wskażą nam budżety miesięczne.

Amortyzacja a umowa leasingu

Amortyzacja w umowach leasingu wpływa głównie na jego koszty. Z kolei przepisy o amortyzacji zawarte w ustawach podatkowych, dzielą rodzaje leasingu na leasing operacyjny i finansowy.

Zarządzanie flotą samochodową a audyt

Jednym z istotnych elementów analizy wydatków jest audyt całkowitego kosztu posiadania i utrzymania parku pojazdów – z ang. Total Cost of Ownership (TCO).

Karty paliwowe jako przykład usługi CFM

Wydatki związane z parkiem pojazdów mogą stanowić nawet do 25 proc. całkowitych nakładów ponoszonych przez firmę. Dużą część tych kosztów generuje paliwo.

Jak podpisać dobrą umowę leasingową?

Leasing opłaca się większości firm. Często ma więcej zalet niż kredyt. Ale jak wybrać najlepszą ofertę leasingową dla swojej firmy?

Leasing dostosowany do Twoich potrzeb

Z leasingu nieruchomości korzystają przede wszystkim średnie i duże firmy, natomiast wyleasingować samochód albo park maszynowy może każdy nawet drobny przedsiębiorca.

REKLAMA