REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Uchodźcy z ukrainy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ukraińcy w Polsce – duża zmiana przepisów od 1 lipca 2024 r. Legalizacja pobytu, świadczenia, kwalifikacje zawodowe i inne nowości

W dniu 7 czerwca 2024 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 15 maja 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. A 11 czerwca ustawa ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Ta nowelizacja zmienia wiele przepisów i zasad, dotyczących obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. Większość przepisów tej nowelizacji wejdzie w życie 1 lipca 2024 r.

Zmienią się zasady przyznawania 800 plus - trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego będzie uzależnione od realizacji przez dziecko obowiązku przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego. Dotyczyć to będzie także świadczenia "Dobry start".

ZUS przestrzega przed nieprawdziwymi informacjami o świadczeniach dla Ukraińców

W internecie po raz kolejny pojawiają się fake newsy na temat przyznawania uchodźcom z Ukrainy świadczeń na terenie Polski – wskazuje ZUS

Uchodźcy z Ukrainy zaczynają dopłacać do utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania

Uchodźcy z Ukrainy będą od 1 marca dopłacać do utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania. Dotyczy to osób, które są w Polsce ponad 120 dni. Na razie będą pokrywać 50 proc. kosztów takiej pomocy. Od maja, gdy ich pobyt w Polsce będzie przekraczał 180 dni, będą pokrywać 75 proc. kosztów.

REKLAMA

Minister Maląg: ponad 9 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę na Podkarpaciu

Ponad 9 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę na Podkarpaciu, a ponad 16 tys. firm założyli w Polce obywatele Ukrainy – przekazała podczas konferencji prasowej w Rzeszowie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CBOS: 79 proc. Polaków uważa, że wojna na Ukrainie zagraża bezpieczeństwu Polski

79 proc. Polaków uważa, że wojna na Ukrainie zagraża bezpieczeństwu Polski; przeciwnego zdania jest 16 proc.; 78 proc. Polaków popiera przyjmowanie ukraińskich uchodźców przez nasz kraj; przeciwnych temu jest 14 proc. badanych - wynika ze styczniowego sondażu CBOS.

REKLAMA

REKLAMA