REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Towary niebezpieczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sposób identyfikowania produktów

Producenci ponoszą odpowiedzialność za wytworzenie i wprowadzenie na rynek swoich produktów. W szczególności, jeżeli produkt okaże się niebezpieczny. Wówczas producenci muszą być w stanie zidentyfikować konsumentów, którzy dany produkt nabyli i zidentyfikowali jako niebezpieczny. Jakie są sposoby identyfikowania?

Zwolnienie z obowiązku dokonywania powiadomienia o produkcie niebezpiecznym

Powiadomienie o produkcie niebezpiecznym jest obowiązkowe zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów w uzasadnionych przypadkach. Są jednak sytuacje, kiedy zgłoszenie nie jest wymagane. Kiedy nie ma obowiązku dokonywania powiadomienia?

Przewóz chemii płynnej

Przewóz płynnych substancji chemicznych to wciąż ogromne wyzwanie dla branży transportowej. Bezpieczny i sprawny przewóz materiałów niebezpiecznych wymaga szczególnej wiedzy i doświadczenia firm transportowych.

Na granicy zatrzymano transport 21 ton pestycydów

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Przemyśla (Podkarpackie) udaremnili próbę wwiezienia na teren Polski 21 ton niebezpiecznych odpadów, które
były nieodpowiednio zabezpieczone.

REKLAMA

Cysterna na drodze - czyli jak przygotować ładunek niebezpieczny do transportu

Przepisy umowy europejskiej ADR bardzo dokładnie opisują warunki bezpiecznego transportu drogowego towarów niebezpiecznych i nie pozostawiają możliwości dowolnej ich interpretacji.

Jakie obowiązki ma uczestnik przewozu towarów niebezpiecznych

Czego klient nie może wymagać od operatora w obsłudze towarów niebezpiecznych a czego domagać się powinien?

GITD: Poprawia się bezpieczeństwo transportu towarów niebezpiecznych

Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do bezpieczeństwa transportu towarów niebezpiecznych w Polsce. Główny Inspektorat Transportu Drogowego wyjaśnia, że uchybienia dotyczą zwykle formalności i z roku na rok jest ich coraz mniej.

Nowe przepisy o egzaminach dla kierowców ADR

Jest nowe rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie egzaminów dla kierowców przewożących towary niebezpieczne.

REKLAMA

Jest nowe rozporządzenie w sprawie ADR

Od 21 lutego 2012 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie świadectwa dopuszczenia pojazdu ADR.

Jak rozpoznać, czy przewożony ładunek jest transportem typu ADR ?

Jak ocenić czy towar albo transport przewożonych ładunków jest transportem typu ADR, a więc podlega szczególnym wymogom jeśli chodzi o ich wyładunek jak i załadunek?

Prezydent podpisał ustawę o przewozie towarów niebezpiecznych

Prezydent podpisał ustawę o przewozie towarów niebezpiecznych. Teraz polskie przepisy są zgodne z regulacjami unijnymi.

Sejm zaakceptował poprawioną ustawę o przewozie towarów niebezpiecznych

Sejm poparł większość poprawek Senatu do ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych, z wyjątkiem tych, które dotyczą innego sposobu uzyskiwania tzw. świadectw ADR.

Najważniejsze zmiany w przepisach regulujących przewóz towarów niebezpiecznych

Od 1 stycznia 2011 roku, na terytorium Unii Europejskiej, obowiązują nowe przepisy techniczne dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych (ADR 2011).

W lipcu 2011 nowe przepisy ADR

W 2011 roku zmieniają się przepisy dotyczące towarów niebezpiecznych (ADR) Najważniejsze zmiany dotyczą systemu szkolenia kierowców, stosowania opakowań a także stosowania zwolnień. Zmiany zaczną bezwzględnie obowiązywać od 1 lipca 2011.

REKLAMA