REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Telewizor

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy kontrolera abonamentu RTV trzeba wpuścić do domu lub firmy? Kto może kontrolować?

Wszyscy posiadacze sprawnych telewizorów i radioodbiorników (i wszelkich innych urządzeń pozwalających na odbiór programów telewizyjnych i radiowych) mają obowiązek rejestracji takich urządzeń w ciągu 14 dni od wejścia w jego posiadanie a także obowiązek regularnego wnoszenia opłat abonamentowych (tzw. abonamentu RTV). Kto, i na jakich zasadach ma prawo kontrolować, czy zarejestrowaliśmy telewizor i radio, i czy płacimy abonament RTV?

Sądy orzekają: Abonament RTV trzeba płacić także po zmianie adresu, czy sprzedaży mieszkania. By nie płacić trzeba wyrejestrować telewizor i zachować potwierdzenie

Trzeba wiedzieć, że sama zmiana miejsca zamieszkania (np. po sprzedaży mieszkania, czy wyjeździe za granicę) nie powoduje automatycznie wyrejestrowania odbiorników dla celów płacenia abonamentu RTV. Takie zarejestrowane wcześniej odbiorniki są przypisane do osoby, która ich rejestracji dokonała. Obowiązkiem posiadacza zarejestrowanego odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest też aktualizacja danych adresowych, w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania bądź wyrejestrowania odbiorników, w momencie zaprzestania ich użytkowania. Jeżeli tego obowiązku nie dopełni, to korespondencja z Poczty Polskiej w sprawie abonamentu będzie skutecznie przesyłana na poprzedni adres, a do czasu wyrejestrowania odbiornika obowiązek płacenia abonamentu RTV będzie istniał. Tak orzekają sądy administracyjne, w tym Naczelny Sąd Administracyjny.

Sute świąteczne śniadanie, a potem Wielkanoc przed telewizorem, laptopem lub smartfonem

Tegoroczne święta Wielkanocne chcemy spędzać leniwie, a nowe technologie ułatwiają nam to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Niespodziewana letnia wręcz pogoda sprzyja jednak spacerom – może więc plany skorygujemy i przeniesiemy się do parku, ale czy tylko po to, by zasiąść przed monitorem smartfona do dalszego oglądania?

Czy zakup telewizora do celów zawodowych może być zaliczony do kosztów podatkowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że zakup telewizora w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej może być uznany za uzasadniony koszt podatkowy, spełniający kryteria określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

REKLAMA

Abonament RTV - kontrole. Poczta Polska wyjaśnia kto i jak może prowadzić kontrolę

Czy listonosz może dokonywać kontroli rejestracji odbiornika RTV? Czy trzeba rejestrować telewizor, jeżeli nie ogląda się na nim telewizji, tylko  filmy i seriale z płatnej platformy vod? Kto może kontrolować płacenie abonamentu rtv? Wyjaśnia Poczta Polska. Informuje m.in., że nie więcej niż kilkudziesięciu kontrolerów realizuje zadania na terenie całego kraju w zakresie abonamentu rtv.

Polacy już nie potrzebują telewizorów?

W Polsce sprzedaje się coraz mniej telewizorów. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spadek wyniósł niemal 20 proc. rok do roku - wynika z danych firmy GfK. W całym 2022 spadek nie był już tak duży, gdyż wyniósł 1,4 proc.

Abonament RTV – kto jest zwolniony z obowiązku płacenia opłaty abonamentowej za telewizor lub radio

Które osoby są zwolnione z abonamentu RTV? Jakie dokumenty powinny posiadać? Co trzeba zrobić aby skorzystać ze zwolnienia?

Dofinansowanie do odbiornika cyfrowego DVB-T2 a nadużycia

O dofinansowanie do odbiornika cyfrowego w nowym standardzie mogą ubiegać gospodarstwa domowe, które posiadają trudną sytuację materialną. W praktyce zdarzają się nadużycia.

REKLAMA

Dopłata do telewizora i dekodera - Poczta Polska przyjmuje wnioski

Od 30 marca 2022 r. Poczta Polska obsługuje wnioski o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Do zakupu telewizora dopłata wynosi 250 zł, natomiast dekodera - 100 zł.

Dofinansowanie do telewizora lub dekodera w 2022 r.

Program dofinansowania do telewizora lub dekodera ruszył 21 marca 2022 r. Jak można uzyskać dopłatę?

Dofinansowanie zakupu telewizora - rejestracja dla sprzedawców

Ruszyła rejestracja dla sprzedawców w programie dofinansowania zakupu telewizora. Kto może przystąpić do programu?

Zmiana sposobu nadawania tv naziemnej – rząd dofinansuje zakup dekodera

W Polsce szykują się poważne zmiany dla wszystkich odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej. W celu skorzystania z najnowszego standardu każdy telewizor będzie musiał posiadać odpowiednie funkcje.

Czy nadawcy wykorzystują pozycję rynkową na rynku reklamy?

Czy sprzedaż pakietów programów telewizyjnych operatorom, w tym sieciom kablowym, przez nadawców ogranicza konkurencję? Czy nadawcy wykorzystują pozycję rynkową na rynku reklamy? Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprawdzi to w postępowaniu wyjaśniającym.

Producenci telewizorów zacierają ręce. Zbliża się hossa

Przyszły rok to zdecydowana poprawa na rynku produkcji i sprzedaży telewizorów. Takie są prognozy, a jak będzie? Analitycy twierdzą, że już teraz widać wyraźne odbicie.

Abonament RTV – wysokość opłat w 2019 r.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała wysokość opłat za abonament RTV w 2019 r. Czy abonament radiowo-telewizyjny w następnym roku podrożeje?

Seniorzy zwolnieni z opłat abonamentowych - nowa ustawa

Głównym założeniem nowej ustawy o opłatach abonamentowych jest rozwiązanie problemu osób, które ukończyły 75 lat i przestały płacić abonament RTV, ale od których nadal go egzekwowano. Zmiany oznaczają to, że poczta będzie mogła sprawdzić, kto ukończył 75 lat, i tym samym osoba taka uniknie postępowania egzekucyjnego.

Kino domowe - dobór i instalacja

O kinie domowym myślimy często po wykończeniu domu, mieszkania lub po remoncie. Co zrobić by uniknąć modyfikowania świeżo wykończonego pomieszczenia? Jaki zestaw kina domowego wybrać? Jak testować kino domowe?

Telewizor Samsung UHD 85 cali

Samsung wprowadził do sprzedaży telewizor o przekątnej 85 cali. UHD S9 85 cali otrzymał nagrodę Best of Innovations Award, którą przyznaje się za wyjątkową stylistykę, wykraczającą poza typowe schematy projektowania. Telewizor o przekątnej ekranu 85 cali wyświetla obraz w jakości UHD, a także wykorzystuje technologię up-scalling, dzięki której obraz o minimalnej rozdzielczości wyświetlany jest w bardzo dobrej jakości. Głośniki, które stanowią integralną część telewizora i są wmontowane w jego ramę, zapewnią nagłośnienie o wartości 120 W (RMS).

Ustawienie telewizora w salonie – na co zwrócić uwagę?

Miejsce dla telewizora w salonie wbrew pozorom wcale nie jest dowolne. Prawidłowe ustawienie telewizora wymaga uwzględnienia kilku czynników, wszystko to ma duży wpływ na komfort oglądania. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania miejsca dla telewizora?

MocArty RMF Classic 2012 dla Samsung Smart TV

W konkursie MocArty RMF Classic 2012 w kategorii „Rzecz z klasą” nagrodą został uhonorowany Samsung Smart TV. O zwycięstwie Samsunga Smart TV zadecydowała zastosowana w nim innowacyjna technologia umożliwiająca sterowanie nim przy użyciu głosu i gestów.

Samsung najpopularniejszym telewizorem w hotelach

W 2012 roku najczęściej wybieranym telewizorem do hoteli był Samsung. Z telewizorów znajdujących się w hotelach aż 40% stanowią telewizory Samsung. Hotelarze stawiają na telewizory o małej i średniej przekątnej ekranu. Spośród sprzedanych telewizorów Samsunga 48% stanowiły te o przekątnej 32 cali.

Wiszący telewizor – co warto wiedzieć?

Telewizor możemy postawić na meblościance, szafce do tego przeznaczonej lub powiesić go na ścianie. Ta ostatnia forma wkomponowania go w aranżację wnętrza jest obecnie najczęściej spotykana. Podpowiadamy jakich użyć uchwytów, żeby powiesić telewizor na ścianie oraz jak zaaranżować ścianę.

Jak dobrać rozmiar telewizora?

W czasie wybierania telewizora wiele osób popełnia błąd i kieruje się zasadą: „Im większy, tym lepszy”. Rozmiar telewizora jest ważnym aspektem, jednak musi on być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Podpowiadamy jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia.

Gdzie ustawić telewizor?

Ustawienie telewizora we właściwym miejscu w zależności od pomieszczenia wcale nie jest takie oczywiste. Na innej wysokości ustawimy telewizor w sypialni, a na innej w kuchni lub w salonie. Przedstawiamy kilka wskazówek, gdzie ustawić telewizor, żeby oglądanie nie wiązało się z wysiłkiem.

Kominek i telewizor – aranżacje

Umieszczenie telewizora we wnętrzu, w którym jest kominek wcale nie jest takie proste. Warto zastanowić się, w którym miejscu będzie stał telewizor, żeby tworzył z kominkiem spójną aranżację. Przedstawiamy kilka wskazówek jak pogodzić ze sobą kominek i telewizor.

Szafki pod telewizor

Szafki pod telewizor to dziś nie tylko meble pod sprzęt, ale również dekoracja. Ponadto, szafka pod telewizor może być funkcjonalna i stanowić ciekawy element we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Telewizor w łazience

Telewizor w łazience to nie marzenia, ale rzeczywistość, która jest jak najbardziej do spełnienia. Jakiej wielkości może być telewizor w łazience? Czy montaż takiego ekranu jest możliwy w każdych warunkach?

Telewizor – gdzie go ustawić?

Telewizor to źródło wiedzy i rozrywki. Telewizor może stanowić główny element wystroju wnętrza lub może być tylko dodatkiem. Gdzie ustawić telewizor w zależności od naszych preferencji?

Telewizor LCD, plazma czy 3D?

Na rynku mamy całą gamę różnych telewizorów: LCD, plazmy, a teraz jeszcze w technologii 3D. Co brać pod uwagę podczas wyboru telewizora? Jak powinniśmy sprawdzić nasz telewizor przed zakupem? Jakie są zalety telewizorów 3D, LCD i plazm?

Telewizor 3D – hit czy kit?

Telewizory 3D to nowość na rynku, ale czy nowość dobrej jakości? Jakie są zalety telewizorów 3D, a jakie wady? Czy telewizory 3D to dobre rozwiązanie na dzisiaj?

Jak stworzyć przestrzeń rekreacyjną w domu?

Współcześnie od domu oczekujemy wielu funkcji, dlatego najlepiej podzielić go na klika przestrzeni: jadalną, sypialną i rekreacyjną. Rodzina podejmująca decyzję o budowie domu chce w nim mieć przestrzeń przeznaczoną do rekreacji i rozrywki. Rodzaj takiej przestrzeni rekreacyjnej jest uzależniony od upodobać konkretnej rodziny.

Kino w domu, czyli jak urządzić pokój telewizyjny?

Moda na kina domowe przeżywa prawdziwy boom. Sklepy elektroniczne kuszą nas okazjami i możliwościami nabycia zestawów kina domowego za niewielkie pieniądze. Sam telewizor jednak już nie wystarcza. Zobacz, jak urządzić kino domowe z prawdziwego zdarzenia.

Jak zaaranżować kącik telewizyjny?

Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć idealny kącik telewizyjny? By móc w pełni cieszyć się urokami kącika telewizyjnego wystarczy zastosować kilka prostych zasad, które sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu.

Kino domowe - nowoczesne systemy modyfikacji akustycznej

Przed przystąpieniem do wybierania miejsca na kino domowe, należy się zastanowić nad warunkami akustycznymi przestrzeni. Jeżeli warunki przestrzenne wskazują na możliwość wystąpienia niekorzystnych zjawisk dźwiękowych warto wykonać audyt akustyczny, który podpowie gdzie ustawić nasze kino domowe, aby jakość dźwięku była najlepsza.

Kino domowe - estetyka i funkcjonalność wnętrza

Kino domowe to nie tylko zestaw audiowizualny, ale szereg innych elementów. Nierozerwalnym elementem kina domowego jest odpowiedni wystrój, czyli adaptacja akustyczna. Niemałą rolę w kształtowaniu przestrzeni kina domowego odgrywa oświetlenie. Podobnie jest z fotelami, które zapewnić mają komfort i wygodę. Dopiero uwzględnienie wszystkich tych czynników pozwala stworzyć w pełni profesjonalne kino domowe.

Kino domowe - akustyka wnętrza

W ostatnim okresie bardzo popularne stały się zestawy kina domowego. Każda nowo realizowana przestrzeń mieszkalna, począwszy od niewielkich mieszkań po olbrzymie rezydencje, jest przystosowywana do umieszczenia w niej kina domowego.

Kino domowe - akustyka jak w sali kinowej

Kino domowe jest coraz częściej nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz. Kupując kino domowe, marzymy, żeby we własnym salonie mieć równie dobrą akustykę jak w sali kinowej. Elementami składającymi się na kino domowe są: zestaw głośników ze wzmacniaczem oraz ekran projekcyjny zlokalizowany w salonie, pokoju dziennym lub w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu. W każdym z nich powinniśmy zadbać, aby dźwięk emitowany przez urządzenia audio nie był zakłócony i zniekształcony.

Kino domowe - estetyczne wyposażenie

Kino domowe poza zwykłymi funkcjami użytkowymi, może pełnić również rolę elementu wystroju. Współczesna estetyka domaga się piękna również od telewizora, zestawu kina domowego, głośników i innych elementów wyposażenia wnętrz. Oczekuje harmonii zawartej w prostocie, szlachetności użytych materiałów oraz przemyślanej kompozycji barw.

Kino domowe - zasady tworzenia przestrzeni

Kino domowe często utożsamiane jest wyłącznie z rozbudowanym zestawem audiowizualnym i zaawansowanym systemem nagłośnieniowym. Tymczasem równie ważne w odbiorze filmu jest komfortowe i odpowiednio zaplanowane wnętrze, czyli ustawienie kina domowego aby warunki odbiory były jak najbardziej zbliżone do warunków kinowych.

Aneks kinowy w przestrzeni domu

We współczesnych domach coraz częściej odnajdujemy pomieszczenie pełniące funkcję kina domowego przeznaczonego dla kilku osób, z możliwością realizowania w nim innych funkcji rekreacyjnych. W aneksie kinowym ściany i stropy powinny być wyposażone w okładziny posiadające wysoką izolacyjność akustyczną, zabezpieczając przed przenoszeniem się dźwięku do innych części domu.

REKLAMA