Zmiany klimatu i działania wpływające na degradację środowiska stanowią istotne zagrożenie dla Europy i całego świata. Europejski Zielony Ład, czyli strategia, której efektem ma być osiągnięcie w 2050 r. zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych, przyczyni się do przekształcenia Unii w nowoczesną, a zarazem zasobooszczędną gospodarkę. Konieczne jest jednak wdrożenie wszystkich niezbędnych do osiągnięcia celu narzędzi, także tych dotyczących sektora budowlanego – związanych m.in. z poprawą efektywności energetycznej budynków.
Ulga termomodernizacyjna skierowane jest do podatników, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W ramach ulgi podatnik ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku, wydatki poniesione na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w swoim budynku. Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację? Z jakimi problemami praktycznymi mogą zetknąć się podatnicy rozliczający ulgę?
Krasbud, Pol-Styr, Polstyr, Styr-Bud, Styropmin i Swisspor Polska, to kolejni producenci, którzy przystąpili do Programu „Gwarantowany Styropian”. Producenci Ci własnowolnie poddali się zasadom standaryzacji oznakowania i kontroli jakości swoich wyrobów mając na uwadze ciągłą wysoką jakość styropianu dla budownictwa na polskim rynku.
Ściany bez izolacji, nieszczelne okna i drzwi oraz niewydajne systemy grzewcze powodują, że nasze rachunki za energię są coraz wyższe. Termomodernizacja budynku, to wymiana stolarki okiennej, wymiana instalacji grzewczej – na nowszą, co w znacznym stopniu przekłada się na komfort termiczny w pomieszczeniach. Każdy inwestor, który zdecyduje się przeprowadzić termomodernizację, może mieć pewność, że wpłynie ona na poprawę audytu termicznego budynku. Inwestor może również otrzymać dofinansowanie w wysokości do 20% kwoty kredytu zaciągniętego na termomodernizację.