REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

święta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dni wolne od pracy 2020 - Niemcy

Dni wolnych od pracy w Niemczech w 2020 r. jest w zależności od landu od 9 do 13. Poznaj kalendarz świąt dla poszczególnych regionów, takich jak: Bawaria, Badenia-Wirtembergia, Nadrenia Północna-Westfalia, Hesja, Saksonia, Dolna Saksonia, Nadrenia-Palatynat, Turyngia, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Szlezwik-Holsztyn, Saara, Brema, Berlin, Hamburg.

KPK: termin upływający w sobotę, niedzielę i święto

Często zdarza się, iż strona składa pismo procesowe ostatniego dnia określonego terminu. Co jeśli termin ten upływa w sobotę? Czy Kodeks postępowania karnego reguluje tę kwestię tak samo jak w przypadku niedziel i świąt?

Długie weekendy w 2020 r.

Długie weekendy w 2020 r. wypadają w styczniu, kwietniu, maju, czerwcu, listopadzie i grudniu. W sierpniu otrzymując dodatkowy dzień wolny od pracy za święto przypadające na sobotę, również można skorzystać z długiego weekendu. Poznaj kalendarz świąt i dłuższych przerw od pracy w 2020 r. Sprawdź, kiedy wziąć krótki urlop. Poznaj kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych.

Dni wolne i święta w 2020 r. w Polsce

W 2020 r. będziemy obchodzili w Polsce 13 świąt, które są ustawowo dniami wolnymi od pracy. Dodatkowo pracodawca ma obowiązek przyznać pracownikom 2 dni wolne za święta, które wypadają w sobotę. W 2020 r. będzie tylko 7 niedziel handlowych w całym roku kalendarzowym.

REKLAMA

Czy pracownikowi w zagranicznej podróży służbowej należy wypłacić rekompensatę za pracę w święta?

Wysyłamy pracownika w zagraniczną podróż służbową na okres od 30 kwietnia do 11 maja 2018 r. W tym czasie przypadają dwa święta - 1 i 3 maja. W kraju, w którym pracownik będzie przebywał, są to zwykłe dni pracy. Czy powinniśmy wypłacić mu rekompensatę za pracę w te dni? A może wyznaczyć mu w zamian za pracę w te dni inne 2 dni wolne w okresie rozliczeniowym (pracuje on w 1-miesięcznym okresie rozliczeniowym w podstawowym systemie czasu pracy)?

Święta w Niemczech w 2020 r.

Kiedy wypadają święta państwowe, a w związku z tym także dni wolne od pracy, w 2020 r. w Niemczech? Czy Niemcy obchodzą te same święta, które świętują Polacy? Poszczególne landy, np. Bawaria, Brandenburgia, mają swoje święta. Sprawdź kalendarz dni wolnych od pracy w 2020 r. dla każdego z nich.

Dni wolne za święta wypadające w sobotę w 2020 r.

W 2020 r. dwa święta przypadają na sobotę, tj. 15 sierpnia i 26 grudnia. Za te dni pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi inne dwa dni wolne od pracy.

Dni wolne od pracy w 2020 r.

W 2020 roku łącznie jest 113 dni wolnych od pracy, z czego 11 to dni ustawowo wolne. Dwa święta przypadają na sobotę. Kiedy? Sprawdź kalendarz świąt i innych dni wolnych od pracy w 2020 r.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy w 2020 r.

Wymiar czasu pracy w 2020 r. wyniósł 2024 godziny. Jaka była norma czasu pracy w 2020 r. w poszczególnych miesiącach? W 2020 roku dwa święta przypadły na sobotę – 15 sierpnia i 26 grudnia. Oznacza to, że pracodawcy musieli wyznaczyć inne dodatkowe dni wolne od pracy dla pracowników. Wymiar czasu pracy w 2021 r. również można sprawdzić poniżej.

Wielki Piątek dniem wolnym od pracy dla niektórych Kościołów - dyskryminacja religijna w Austrii

Przyznanie w Austrii dnia wolnego od pracy w Wielki Piątek tylko tym pracownikom, którzy należą do określonych Kościołów stanowi naruszenie zakazu dyskryminacji ze względu na religię. Dopóki Austria nie zmieni przepisów w tym zakresie, pracodawcy muszą przyznawać wolne za wynagrodzeniem także pozostałym pracownikom.

Urzędy w woj.podlaskim zamknięte 7 stycznia 2019 r.

Zarówno urzędy, jak i szkoły w woj. podlaskim zamknięte 7 stycznia 2019 r. Powodem są święta prawosławne. Urzędy dzień wolny muszą jednak odpracować. Najprawdopodobniej będą otwarte w sobotę 26 stycznia 2019 r.

Wigilia 2018 dniem wolnym w urzędach skarbowych, w Sylwestra krótsze godziny pracy

W Wigilię 24 grudnia 2018 roku nie załatwimy żadnej sprawy w urzędzie skarbowym bowiem w tym dniu urzędy skarbowe, izby administracji skarbowej i urzędy celno-skarbowe w całym kraju będą nieczynne. Normalnymi dniami pracy są oczywiście 27 i 28 grudnia 2018 r. Natomiast 31 grudnia 2018 r. (Sylwester) wiele urzędów będzie miało skrócone godziny pracy.

Wigilia 2018 r. - bezpłatne parkingi w Warszawie

W dniu 24 grudnia 2018 r. w Warszawie można parkować bezpłatnie.

Przerwa świąteczna bez obowiązku zapewnienia uczniom opieki

Od 23 do 31 grudnia 2018 r. w szkołach trwa przerwa świąteczna. Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, iż w tym czasie dyrekcja szkoły nie ma obowiązku zapewnienia uczniom opieki np. w formie zajęć w świetlicy.

Prezenty świąteczne dla pracowników – pomysły, podatek, ZUS

Prezenty świąteczne dla pracowników to dzisiaj standard. Najbardziej popularne pomysły na prezent dla pracownika to: karty podarunkowe, bony, kupony, paczki świąteczne i karty przedpłacone. Czy pracodawca musi odprowadzać od nich podatek oraz składki ZUS?

Święta w UE a prawa konsumenta (wywiad)

Coraz częściej spędzamy Święta Bożego Narodzenia czy Sylwestra w innych państwach europejskich. "Wyjeżdżając do krajów UE powinniśmy byś świadomi podstawowych uprawnień jako konsumenci i pasażerowie" - mówi Joanna Sołtan z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Karta przedpłacona najlepszym prezentem świątecznym dla pracowników

Dla większości pracowników karta przedpłacona, którą można zapłacić za towary i usługi w wielu miejscach (także w sklepach internetowych), to najbardziej praktyczny prezent świąteczny od pracodawcy. Potwierdzają to badania ankietowe.

Rozliczenie VAT od świadczeń świątecznych dla pracowników i kontrahentów

W okresie świąt Bożego Narodzenia wielu przedsiębiorców decyduje się na przekazywanie swoim pracownikom oraz kontrahentom upominków świątecznych. Coraz popularniejsze jest również organizowanie spotkań wigilijnych nie tylko dla pracowników, ale również dla kontrahentów. W związku z tym przedsiębiorcy mają wątpliwości, czy mogą odliczać VAT od nabywanych upominków oraz z tytułu organizacji imprez świątecznych. Kolejny problem - czy powinni z tego tytułu naliczać VAT?

12 listopada – współczynnik ekwiwalentu za urlop i inne obowiązki

Wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego w trakcie roku kalendarzowego a często w trakcie okresu rozliczeniowego (tak jak to było w związku z ustanowieniem 12 listopada 2018 r. świętem narodowym), oznacza dla firm konieczność wdrożenia zmian w organizacji pracy. Przedsiębiorcy muszą obliczyć na nowo wymiar czasu pracy, wynagrodzenie za pracę w nocy oraz współczynnik do obliczenia ekwiwalentu za urlop.

Wolny 12 listopada niekorzystny dla gospodarki

Przedsiębiorcy krytykują decyzję o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy. Ich zdaniem będzie miała zły wpływ na gospodarkę. Ponadto wprowadza się dodatkowy dzień wolny ze zbyt małym wyprzedzeniem.

Dla kogo 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy

Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z tą epizodyczną ustawą dzień 12 listopada będzie świętem i dniem wolnym od pracy tylko w bieżącym 2018 roku.

Policja podsumowała święta wielkanocne

Wielkanocne święta to dla wielu Polaków czas wyjazdów, dlatego w trakcie tych dni na drogach panuje wzmożony ruch i dochodzi do większej liczby kolizji oraz wypadków. Policja podsumowała tegoroczne święta wielkanocne.

Świąteczne dekoracje ulic mogą być bardzo kosztowne

Umieszczanie reklam w pasie drogowym wymaga zgody zarządcy, a w konsekwencji również wniesienia stosownej opłaty. Ta zaś wzrasta dziesięciokrotnie, jeżeli reklamy w pasie drogowym umieszczone zostały bez wymaganego przepisami zezwolenia.

Jak rozliczać świąteczne wydatki, aby uniknąć problemów podatkowych?

Zdecydowana większość przedsiębiorców przed świętami otrzymuje prezenty od swoich kontrahentów bądź im je wręcza, poza tym organizuje firmowe spotkania, czy też kupuje upominki pracownikom. Jak potraktować tego rodzaju wydatki bądź przychody, tak aby uniknąć problemów podatkowych?

Karta przedpłacona na święta dla zleceniobiorcy z ZFŚS a podatek

Z okazji świąt pracownicy i zleceniobiorcy otrzymali karty przedpłacone sfinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy karta przedpłacona podlega opodatkowaniu?

Bonusy finansowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyznawane z ZFŚS

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tworzą obowiązkowo pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Fundusz świadczeń socjalnych jest instytucją prawną, która ma łagodzić różnice w poziomie życia pracowników i ich rodzin. Jest on wyrazem funkcji społecznej zakładu pracy, zaś jego adresatami są zwłaszcza rodziny o najniższych dochodach.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - jakie utrudnienia czekają mieszkańców Warszawy?

Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości będzie obchodzone w Warszawie na różne sposoby. Niektórzy wybiorą się na Marsz Niepodległości, odbędzie się również kilka innych pochodów, a motocykliści zorganizowali paradę „Rock Niepodległości”. Które ulice zostaną zamknięte i jak będzie funkcjonować komunikacja miejska?

Dodatkowy dzień wolny za święto 11 listopada 2017 r.

Jedynym świętem, które wypada w sobotę w 2017 roku to Święto Niepodległości (11 listopada). Za ten dzień pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi dzień wolny.

Dni wolne od pracy w 2018 roku

W 2018 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Tylko jedno święto wypada w sobotę, za którą pracodawca ma obowiązek udzielić dodatkowego dnia wolnego. Święto wypadające w niedzielę nie daje dodatkowego dnia wolnego. Zobacz listę świąt i dni ustawowo wolnych od pracy w 2018 roku.

Wielkanocne życzenia

Naszym Drogim Czytelnikom pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Niech te miłe dni będą pełne radości, słońca i odpoczynku. Wesołych Świąt!

Tworzenie harmonogramów w systemie równoważnego czasu pracy

Jakie są zasady tworzenia harmonogramów czasu pracy? Co należy uwzględnić w takim harmonogramie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule. Znaleźć można również wzór harmonogramu.

Prezenty i spotkania świąteczne można sfinansować z zfśs

Pracodawcy często organizują dla pracowników, współpracowników i ich rodzin spotkania w związku ze zbliżającymi się świętami. Decydując się na świąteczne spotkania i prezenty dla zatrudnionych, pracodawca może je sfinansować ze środków przeznaczonych na cele socjalne.

Udział w imprezie świątecznej bez podatku

Udział pracowników i współpracowników w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez pracodawcę oraz skorzystanie z poczęstunku i przygotowanych atrakcji nie powinny obecnie powodować trudności w rozliczeniu. Wartość świadczeń zaoferowanych w czasie takiego spotkania nie oznacza już bowiem powstania przysporzenia majątkowego dla zaproszonych osób. Pracodawca nie dolicza zatem kosztów wigilijnej uroczystości do przychodu tych osób.

Składki ZUS od świątecznych upominków

Pracodawca może obdarować pracowników i zleceniobiorców prezentami świątecznymi sfinansowanymi z różnych źródeł, np. ze środków obrotowych, zfśs lub funduszu socjalno-bytowego pracodawców z układem zbiorowym pracy. W zależności od źródła, inaczej będzie wyglądać ustalanie obowiązku składkowego z tytułu przekazanych świadczeń.

Wolne za pracę w podróży służbowej 1 i 11 listopada

Pracownik pracujący w 1-miesięcznym okresie rozliczeniowym w podstawowym systemie czasu pracy, który będąc w zagranicznej podróży służbowej w państwie, gdzie 1 i 11 listopada nie są dniami wolnymi od pracy pracował w te dni, powinien otrzymać za pracę w te dni dodatkowe dni wolne. Jeżeli nie otrzyma dni wolnych, będzie mu przysługiwać, oprócz normalnego wynagrodzenia, dodatek 100% za każdą godzinę pracy w święto.

Wpływ zmiany czasu i świąt na czas pracy pracowników

W związku z tym, że zmieniamy czas z letniego na zimowy, końcówka października to czas, gdy przekręcamy zegarki o godzinę do tyłu. Natomiast w listopadzie tego roku będziemy mieć dodatkowo dwa „długie” weekendy, z uwagi na przypadające w tym miesiącu Święto Wszystkich Świętych i Narodowy Dzień Niepodległości. Jak te zdarzenia wpływają na czas pracy pracowników?

Święto wypadające w dzień wolny od pracy a choroba pracownika

W sytuacji, gdy święto wypada w dzień wolny od pracy (oprócz niedzieli), pracodawca musi dać pracownikom zastępczy dzień wolny – czyli „oddać” to święto pracownikom. Choroba pracownika w zastępczym dniu wolnym nie uniemożliwia pracownikowi wykorzystanie dnia wolnego, stąd rekompensacja w postaci tego dnia wyznaczonego przez szefa jako wolny nie traci znaczenia.

Wymiar czasu pracy w 2017 r.

W 2017 roku jedyne święto, które wypada w sobotę to Święto Niepodległości (11 listopada) i za ten czas pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi dnia wolnego. Ile wynosi wymiar czasu pracy w 2017 roku?

Wielki Piątek i Wigilia z krótszym czasem pracy

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o dniach wolnych od pracy. Projekt przewiduje skrócenie do 4 godzin czasu pracy w Wielki Piątek oraz w Wigilię. Nowe przepisy miałyby zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.

Spokojnych i ciepłych Świąt!

Życzymy Państwu rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w 2016 roku.

Jak nie myśleć w święta o pracy

W okresie świątecznym warto oddać się rodzinnej atmosferze, zapomnieć o pracy i pozwolić sobie na relaks. Oto kilka sposobów, jak nie myśleć w święta o pracy.

Dni wolne od pracy 2016

W 2016 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. 114 to liczba dni wolnych od pracy przy uwzględnieniu wszystkich weekendów i świąt. Zobacz listę świąt i dni ustawowo wolnych od pracy w 2016 roku.

Wymiar czasu pracy 2016

Wymiar czasu pracy jest to liczba godzin, jaką pracownik powinien przepracować w danym okresie rozliczeniowym w normalnym czasie pracy. W 2016 roku zabraknie świąt przypadających w sobotę i obniżających wymiar czasu pracy. Ile wymiar czasu pracy wynosi w 2016 roku?

IFK poleca: Wymiar czasu pracy w listopadzie 2015 r.

W listopadzie 2015 r. występują dwa święta. 1 listopada przypada Wszystkich Świętych. 11 listopada przypada natomiast Narodowe Święto Niepodległości. Święta te różnie wpływają na wymiar czasu pracy pracowników.

Oddanie dnia wolnego za 15 sierpnia 2015 r.

Święto 15 sierpnia w 2015 r. wypada w sobotę. Zgodnie z przepisami prawa pracy należy oddać za ten dzień pracownikowi inny dzień wolny od pracy jeszcze w tym samym okresie rozliczeniowym. Jakie są zasady oddawania dnia wolnego za święto wypadające w sobotę? Co w przypadku gdy pracownik mimo wyznaczenia dnia wolnego musiał stawić się w pracy?

Dzień wolny za święto wypadające w sobotę a rozwiązanie stosunku pracy

Zgodnie z polskim prawem pracy za święto ustawowo wolne od pracy wypadające w sobotę pracodawca musi oddać pracownikowi inny dzień wolny od pracy. Co w sytuacji, gdy pracownik nie zdąży wykorzystać tego dnia wolnego przed rozwiązaniem umowy o pracę? W najbliższym czasie w sobotę wypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15 sierpnia.

Dzień wolny od pracy za święto 15 sierpnia a rozwiązanie umowy

15 sierpnia 2015 r. wypada w sobotę, dlatego pracodawca musi oddać pracownikowi inny dzień wolny od pracy. Gdy w zakładzie pracy obowiązuje 3-miesięczny okres rozliczeniowy pracodawca może ustalić inny dzień wolny np. we wrześniu. Co w przypadku, gdy pracownikowi umowa o pracę rozwiązuje się z końcem sierpnia?

Dzień wolny za święto 15 sierpnia 2015 r.

W 2015 r. pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy za święto wypadające w sobotę 15 sierpnia. Jest to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Wyznaczenie wolnego od pracy powinno przypadać na dzień, który występuje w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wypadało to święto.

Dni wolne od pracy 2015

Do dni wolnych od pracy zalicza się standardowo soboty i niedziele, dni ustawowo wolne od pracy (święta) oraz dodatkowe dni wolne za święta, które wypadają w tym roku w sobotę (gdy jest ona zgodnie z harmonogramem czasu pracy dniem wolnym od pracy). W 2015 r. dwa święta przypadają w sobotę - 15 sierpnia oraz 26 grudnia.

Jak wypadają dni wolne od pracy w 2015 r.?

W 2015 r. będzie aż 113 dni wolnych od pracy. Z przepisów prawa wynika, iż w każdym roku kalendarzowym pracownikowi przysługuje 13 dni wolnych oraz wolne niedziele. Sprawdź jak w przyszłym roku wypadają dni wolne!

REKLAMA