REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

światła

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Renault Kangoo: wymiana przednich reflektorów – krok po kroku

Wymiana reflektorów w Renault Kangoo wiąże się z demontażem przedniego zderzaka. W poradniku tym, znajduje się opis, jak samemu wymienić przednie reflektory w Renault Kangoo.

Jak sprawdzić podstawowe światła w samochodzie bez wysiadania z niego?

Zewnętrzne światła pojazdu są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia i na równi z hamulcami odpowiadają za bezpieczeństwo osób z niego korzystających i innych użytkowników drogi. Ich prawidłowe działanie można sprawdzić bardzo łatwo we własnym zakresie.

Jak wykonać światła awaryjne w samochodach, których konstrukcja tego nie przewidywała?

Dawniej samochody nie były wyposażane w światła awaryjne. W przypadku samochodów zabytkowych nie są one konieczne, ale z uwagi na ich rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze, warto je zainstalować.

Jak wykonać zastępcze światła cofania ze świateł „stop”?

Wiele pojazdów produkowanych pół wieku temu i dawniej nie było zaopatrzonych w światła cofania. Aby wyposażyć w nie oldtimera można albo zainstalować dodatkowy reflektorek z tyłu pojazdu, albo wykorzystać do oświetlenia drogi światła „stop”. Oba rozwiązania wymagają zastosowania dodatkowego wyłącznika.

REKLAMA

Jak wybrać żarówkę do samochodu?

Przepisy prawa określają pobór prądu, geometrię żarnika oraz wszelkie parametry świetlne. Dzięki temu dowolna żarówka odpowiedniego typu pasuje do różnych aut. Wiele żarówek sprzedawanych masowo w zwykłych sklepach i hipermarketach nie nadaje się do użytku. Tylko markowe żarówki z bezbarwną bańką świecą najjaśniej i są bardziej trwałe niż niebieskie.

Bezpieczne podróżowanie po zmroku

Kiedy droga jest dobrze oświetlona, kierowca widzi lepiej i wcześniej zauważy wszelkie przeszkody na drodze. Poza tym lepsze oświetlenie pozwala na dokładniejsze określenie dystansu pomiędzy pojazdami.

Alfa Romeo 156: problem z przepalaniem się żarówek postojowych. Poradnik


W Alfie 156 dosyć często przepalają się żarówki postojowe. Niestety dosyć częsta wymiana może być uciążliwa. W poradniku tym przedstawimy sposób na przepalające się żarówki.

Co dają światła do jazdy dziennej i jak z nich korzystać?

Automatyczne światła do jazdy dziennej są od 2011 roku elementem obowiązkowego wyposażenia nowych aut sprzedawanych w Unii Europejskiej. Co daje montaż świateł dziennych i w jakich warunkach można z nich korzystać?

REKLAMA

Nowy Peugeot 308 gotowy na Genewę


Podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie odbędzie się premiera zmodernizowanej wersji modelu 308. Kompaktowy Peugeot oprócz zmian w wyglądzie otrzyma też technologię e-HDi.

Automatyczne światła dzienne są już obowiązkowe

Od 7 lutego 2011 wszystkie nowe auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą mieć na wyposażeniu automatyczne światła dzienne. To efekt dyrektywy UE, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Hyundai Lantra: przyciemnianie reflektorów

Przednie lampy z czarnymi elementami według niektórych poprawiają wygląd Hyundaia Lantry. Oto opis jak krok po kroku przyciemnić reflektory przednich reflektorów.

Hyundai Accent II: naprawa regulacji wysokości świateł - opis krok po kroku


Samoistna zmiana wysokości świateł może świadczyć o uszkodzonej regulacji. W poradniku tym pokażemy jak się uporać z taką usterką.

Jak dbać o akumulator w samochodzie? Ekspert radzi

Akumulator to w naszym aucie bateria, skrzynka z prądem. Ważne więc, szczególnie zimą, żeby był dobrze naładowany. Zdarza się bowiem często, że z powodu niskiej temperatury akumulator odmawia posłuszeństwa.

Jak przy zakupie auta sprawdzić stan oświetlenia? Ekspert radzi

W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, istnieje obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania w okresie od 1 listopada do 1 marca. Stan oświetlenia auta jest szczególnie ważny w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, zaś warunki drogowe są trudniejsze niż w okresie wiosenno-letnim.

Daewoo Lanos: ustawianie świateł – poradnik

Dobrze ustawione światła poprawiają bezpieczeństwo na drodze. W poradniku tym, pokażemy jak można samodzielnie wyregulować/ustawić światła w Daewoo Lanosie.

Daewoo Espero: czyszczenie włącznika świateł


Problem z włączeniem świateł jest dosyć poważny. Jest to na tyle groźna usterka, że znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Oto sposób na rozebranie i wyczyszczenie włącznika znajdującego się na dźwigni zmiany świateł.

Daewoo Lanos: wymiana silniczka od spryskiwacza


Niedziałający spryskiwacz może być efektem uszkodzonego silniczka spryskiwaczy. W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób wymienić taki silniczek.

Jakie oznaczenia znajdziemy na reflektorach? Poradnik

Producenci reflektorów samochodowych są zobowiązani do umieszczenia na nich szeregu oznaczeń. Jak rozpoznać, który nadaje się do naszego pojazdu?

Volkswagen Passat B5: montaż świateł do jazdy dziennej. Krok po kroku.

Coraz więcej kierowców decyduje się na montaż świateł DRL w swoich samochodach. W poradniku tym, pokażemy jak wykonać to w Passacie B5. Postaramy się przedstawić jak najlepszą instalację lamp DRLi.

Volkswagen Passat B5: regeneracja kloszy reflektorów lamp przednich. Poradnik

Przedstawimy jak samemu odnowić przednie reflektory. Nie musimy już kupować nowych reflektorów, jeżeli po naszych widać już wyraźne zużycie. Jeśli reflektory w twoim Volkswagenie Passacie B5 nie świecą tak jak wcześniej, ten poradnik jest dla Ciebie.

Żarówki reflektorowe, pozycyjne, stop. Zastosowanie LED.

Żarówki samochodowe należą, obok hamulców i sprawnego układu kierowniczego, do grupy najważniejszych elementów, decydujących o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów samochodu.

Dzienne LEDy w Volkswagenach

Volkswagen wprowadził światła w technologii LED do jazdy w dzień w modelach Polo i Golf. Nowe światła mają być wydajniejsze niż zwykłe żarówki i sprawić, że auto będzie lepiej widoczne.

Jak poruszać się samochodem nocą?

Większość ludzi funkcjonuje lepiej podczas dnia i dlatego też, jazda w warunkach nocnych przebiega u nich mniej sprawnie. W warunkach nocnych wzrok człowieka nie działa tak efektywnie jak w dzień. Niektórzy ludzie w czasie jazdy nocą mogą mieć problemy z rozróżnianiem kolorów i oceną odległości.

Województwo łódzkie: Zgierz


W Zgierzu k. Łodzi możemy delektować się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Podróżując samochodem po jego regionie dostrzeżemy piękno Wysoczyzny Łódzkiej. Dla spragnionych mocnych wrażeń miasto oferuje park linowy.

Co zrobić gdy jasność reflektorów jest za mała?


Gdy po wymianie żarówek reflektory nie świecą wystarczająco jasnym światłem, warto zainteresować się ich stanem. Poniżej kilka wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak samodzielnie zdiagnozować zużyty reflektor? Poradnik

Nawet zakup najlepszych żarówek nie zawsze poprawia parametry świetlne naszego samochodu. Aby poznać przyczynę będziemy musieli przyjrzeć się reflektorom.

Tuning bez konsekwencji - ulepszaj auto zgodnie z prawem

Poprawianie wyglądu seryjnego auta, czyli tuning, staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Czy możemy w pojeździe modyfikować wszystko bez konsekwencji przy kontroli drogowej?

Jak eksploatować samochód w zimie?

Zaatakowała cię zima? Nie możesz uruchomić samochodu? Boisz się wyjechać na drogę? Specjalnie dla kierowców przygotowaliśmy zimowy poradnik o eksploatowaniu i jeżdżeniu autem zimą.

Podpowiadamy jak jeździć w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza

Co prawda mandat za niewłączenie świateł przeciwmgłowych w uzasadnionych wypadkach jest wyższy niż za zbędne włączenie, ale należy ich używać z głową i dostosować do sytuacji na drodze.

Czym jest jazda defensywna? Poradnik eksperta

Jazda defensywna to właściwie najskuteczniejszy sposób zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Podpowiadamy więc, na czym polega taki sposób jazdy oraz czemu warto go propagować wśród innych kierowców.

Seat Toledo II: wymiana osłony świateł tylnych. Krok po kroku

Demontaż osłony świateł w Seacie Toledo II nie jest trudny. Wymiana jest bardzo szybka. Warto się pokusić o demontaż, nawet jak nie mamy potrzeby wymiany blendy. Mamy możliwość, wyczyszczenia powierzchni znajdującej się pod osłoną.

Seat Toledo II: demontaż włącznika świateł. Krok po kroku

Przyczyną nie działających świateł w Toledo II może być uszkodzony włącznik świateł. Chcąc go wymienić, lub naprawić musimy go zdemontować. Jak to zrobić w Seacie Toledo II? Odpowiedź znajduje się w tym poradniku.

Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik

Im zimniej tym częściej światła narażone są na wszelkiego rodzaju usterki. Po ostatnich mrozach warto, więc przyjrzeć się oświetleniu naszego samochodu

Mercedes W124: czyszczenie reflektorów


Czysty reflektor to podstawa dobrej widoczności. W starszych autach warto pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów po ich wewnętrznej stronie. W poradniku tym, pokażemy jak wyczyścić reflektory na przykładzie Mercedesa W124.

Czy na rondzie należy używac kierunkowskazów?

Problem stary jak…historia ronda. Tym większy im więcej rond buduje się nawet w niewielkich miejscowościach. A opinii tyle ilu kierowców.

Mercedes W202: montaż podświetlenia włącznika świateł

Niestety w Mercedesie W202 jest brak podświetlenia włącznika świateł. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poprawić trochę rozwiązanie zaproponowane przez producenta samochodu. Podpowiemy, jak to zrobić we własnym zakresie.

Honda Civic V: wymiana żarówek lamp przednich. Krok po kroku

Konieczność wymiany żarówki może nastąpić w każdej chwili. Warto wiedzieć jak wymienić żarówkę w przedniej lampie, tym bardziej, że nie wiąże się to tylko z wyjęciem i włożeniem żarówki. Oto jak wymienić żarówki lamp przednich w Hondzie Civic V-tej generacji.

Opel Corsa C: polerowanie przednich lamp soczewkowych. Poradnik

Z biegiem lat klosze w Oplu Corsie C stają się coraz mniej przezroczyste. Zanim zdecydujemy się na zakup nowych, warto spróbować je wypolerować. Tutaj znajduje się opis jak wypolerować przednie lampy w Oplu Corsie C , krok po kroku.

Dobra żarówka, czyli jaka? Poradnik

Pisaliśmy już o tym, że nie zawsze warto kupować żarówki o zwiększonej mocy w stosunku do poprzedniej szczególnie, gdy nie zaleca tego producent. Ale jak odróżnić dobrą żarówkę od złej?

Opel Omega: wymiana żarników ksenonowych. Poradnik

Wypalone żarniki to zmora kierowców z ksenonami. Widoczność się pogarsza, co więcej cena nowego żarnika dobrej jakości to duży wydatek. Jednak wymiana żarnika w razie jego awarii i tak nas nie ominie. Oto jak przeprowadzić wymianę żarnika ksenonowego w Oplu Omedze.

Opel Kadett: wymiana przełączników kierownicy

Uszkodzenie manetek objawia się podczas jazdy po nierównościach. Wówczas przerywa nam światła lub gasną całkowicie. Jazda takim autem staje się niebezpieczna.

Czy należy martwić się zaparowanymi reflektorami? Porada

Para wodna osadzająca się na kloszach reflektorów to normalne zjawisko fizyczne. Poniżej kilka słów o procesie parowania reflektorów.

BMW E34: wymiana żarówki włącznika świateł

Powodem braku podświetlenia jest spalona żarówka. Wymiana nie jest trudna, dlatego warto, jak najszybciej naprawić niedziałające podświetlenie włącznika.

Jak znaleźć i naprawić usterkę kierunkowskazów?

Kierunkowskazy należą do najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Dzięki kierunkowskazom inni użytkownicy drogi mogą dowiedzieć się jakie manewry planuje kierowca i odpowiednio na nie zareagować. Awaria kierunkowskazów jest bardzo łatwa do zauważenia.

Jak ustawić światła przeciwmgielne przednie? Krok po kroku

Każdy bez wyjątku reflektor, nawet wyprodukowany przez najbardziej renomowaną firmę, traci ogromną większość swoich walorów, gdy jest wadliwie ustawiony.

Jak wybierać żarówki? Porada

Na rynku produktów, zapewniających naszemu pojazdowi oświetlenie, wybór jest ogromny. Wymiana żarówki, wydaje się sprawą banalną, warto jednak w tym przypadku pamiętać o zaleceniach producenta.

Jak dbać o światła? Poradnik.

Najczęściej przypominamy sobie o nich, gdy przestają świecić. I nie szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. A czasem naprawdę warto.

Jak ustawić światła drogowe?

Doświadczyliśmy tego wielokrotnie – zbliżający się samochód i blask jego świateł uniemożliwiający nie tylko identyfikację marki, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę. Z tego powodu, przez kilka sekund, kierowca czuje się, jak niewidomy.

Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Uszkodzenie regulatora przednich reflektorów w Volkswagenie Golfie III może oślepiać innych kierowców i stanowić także zagrożenie dla nas. Warto zatem kontrolować stan techniczny układu regulacji świateł w naszym Golfie.

Jak używać zewnętrzne światła pojazdu?

Wydawać by się mogło, że umiejętność używania zewnętrznych świateł samochodu ma każdy przeciętny kierowca i nie musi się niczego uczyć. Jest to pogląd skrajnie błędny, co widać na naszych drogach każdego dnia.

REKLAMA