REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

świadectwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gorsza ocena z religii nie pozbawi już ucznia czerwonego paska. Lekcje religii na nowych zasadach od 1 września 2024 r. Kolejne zmiany od 1 września 2025 r.

Już od 1 września 2024 r. ocena z religii (lub etyki) nie będzie wliczana do średniej ocen, która ma wpływ na to czy uczeń uzyska, bądź nie, świadectwo z wyróżnieniem. Nadal będzie jednak wpisywana na świadectwie. Zmienią się również zasady organizowania lekcji religii. Zmniejszenie ilości godzin religii w przedszkolach i szkołach, może natomiast nastąpić najwcześniej od 1 września 2025 r.

Nowe świadectwa ukończenia studiów podyplomowych od 1 października 2024 r.

W poniedziałek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, że szef resortu podpisał nowelizację rozporządzenia rozszerzającą liczbę informacji na dokumentach poświadczających przebieg lub ukończenie studiów podyplomowych. Świadectwa ukończenia studiów podyplomowych będą zawierały dodatkowe informacje. Zmiany mają wejść w życie od 1 października 2024 r.

Polacy przeciwko zniesieniu oceny z zachowania

Ponad 60% badanych w sondażu IBRiS dla Radia ZET wyraziło dezaprobatę wobec pomysłu ministra edukacji Barbary Nowackiej dotyczącego likwidacji ocen z zachowania. Co trzeci ankietowany popiera tę propozycję.

Świadectwo z czerwonym paskiem 2024 r. Jaka średnia? Czy można mieć na świadectwie 3?

Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem? Czy religia wlicza się do średniej? Jaką trzeba mieć ocenę z zachowania? 

REKLAMA

Czy przekazanie praw do pozyskania i sprzedaży świadectw efektywności energetycznej podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przekazanie praw do pozyskania i sprzedaży świadectw efektywności energetycznej tzw. białych certyfikatów stanowi odpłatne świadczenie usług i podlega opodatkowaniu VAT na podstawie art. 8 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. Sprzedaż praw do białych certyfikatów, mimo że opodatkowana, nie umożliwia odliczenia podatku naliczonego.

Nie wszyscy ósmoklasiści i maturzyści otrzymają świadectwa w 2024 r. Kto nie dostanie świadectwa?

Nie wszyscy ósmoklasiści i maturzyści otrzymają świadectwa w 2024 r. Kto nie dostanie świadectwa? Czy wstrzymywanie uczniom wydawania świadectw jest dopuszczalne?

Do min. edukacji B. Nowackiej: W jednej szkole uczeń dostanie 3 punkty za 20 godzin wolontariatu, a w innej za 60 godzin. Czas to ujednolicić?

W jednej szkole uczeń dostanie 3 punkty za 20 godzin wolontariatu, a w innej wymaga to 60 godzin. Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o to min. edukacji B. Nowacką.

Czy sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) po uwzględnieniu wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego zmieniła stanowisko przedstawione w wydanej interpretacji podatkowej potwierdzając, że sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły nie podlega opodatkowaniu VAT. Sprzedaż posiłków dla osób z zewnątrz jest opodatkowana 8% stawką VAT.

REKLAMA

Świadectwa i dyplomy szkolne: Nowe przepisy wprowadzają istotne zmiany

Minister Edukacji i Nauki podpisał nowe rozporządzenie w sprawie świadectw i dyplomów. Wprowadza ono istotne zmiany we wzorach dokumentów szkolnych. Artykuł omawia najważniejsze zmiany dotyczące świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły, a także zapewnia informacje o ułatwieniach dla szkół w dostosowaniu się do nowych przepisów.

Koniec roku szkolnego! Zmiany w legitymacjach szkolnych i świadectwach

Minister Edukacji i Nauki podpisał nowe rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków.

Świadectwo pracy z błędem - co zrobić?

Świadectwo pracy. Następstwem rozwiązania umowy o pracę jest wręczenie pracownikowi świadectwa pracy, które powinno być prawidłowo wypełnione. Należy to do obowiązków pracodawcy. Jednak mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy pracownik po otrzymaniu dokumentu zauważy na nim błędy. Co powinien wtedy zrobić? Jak powinien zareagować? Wyjaśniamy!

Badania lekarskie maszynisty - co najmniej 6 miesięcy przerwy

Badania lekarskie maszynisty wymagane są do uzyskania świadectwa uprawniającego do wykonywania zawodu. Czy przerwa trwająca co najmniej 6 miesięcy powoduje zawieszenie świadectwa i konieczność odbycia badań? Czy ustawa covidowa przedłuża badania w takim przypadku?

Państwowy egzamin na maszynistę od 2023 r. - projekt

Państwowy egzamin na maszynistę od 2023 r. przewiduje projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym. Co się zmieni?

REKLAMA