REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Stropy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Fabryka Stropów Sp. z o.o. – wyróżniona certyfikatem Firma Godna Zaufania 2015

Producent rozwiązań stropowych – Fabryka Stropów Sp. z o.o. została wyróżniona certyfikatem Firma Godna Zaufania 2015. Wyróżnienie to jest przyznawane przedsiębiorstwom, którzy mają nienaganną opinię wśród klientów i kontrahentów.

Budowa domu – krok po kroku

Budowa domu to proces w którym krok po kroku pokonujemy kolejne etapu budowy domu. Wybieramy i kupujemy działkę, zatwierdzamy projekt, załatwiamy formalności, stawiamy fundamenty, budujemy ściany, stawiamy dach. Ale jak to wszystko zorganizować? Jak postawić dom, by nie zwariować. Zobacz poradnik, jak krok po kroku zbudować dom.

Montaż lekkiego stropu panelowego – krok po kroku

Montaż lekkiego stropu panelowego połączonego ze stropem filigran nie jest skomplikowany. Zobacz jak tego dokonać krok po kroku. Przedstawiamy relację z montażu stropu panelowego Smart, która miała miejsce w Konarzycach koło Książa Wielkopolskiego.

Stropy płytowe

Stropy płytowe nie są może tak popularne jak stropy gęstożebrowe, niemniej jednak są tak samo często stosowane. Spośród stropów płytowych wyróżniamy kilka ich rodzaji są to m.in: stropy monolityczne, częściowo prefabrykowane, płytowo-żebrowe i inne.

REKLAMA

Strop gęstożebrowy czy strunobetonowy?

Strop jest jednym z ważniejszych elementów konstrukcji budynku. W głównej mierze to strop wpływa na stabilność budynku oraz ma wpływ na równomierne rozłożenie obciążeń. Polski rynek oferuje kilka rodzajów stropów: drewnianych, ceglanych, żelbetowych, gęstożebrowych oraz strunobetonowych. Zobacz jaki strop jest lepszy, strop gęstożebrowy – TERIVA czy strop strunobetonowy – na przykładzie lekkiego stropu panelowego SMART.

Nowe normy dla stropów gęstożebrowych

W lipcu 2011 r. wycofano z Polskich Norm, normę PN-B-19503:2004. Jedna z polskich firm zajmująca się produkcją systemów stropowych w miejsce brakującej normy dotyczącej prefabrykatów betonowych w tym stropów gęsto żebrowych, wprowadziła nową dokumentację opracowaną na podstawie nowych norm i eurokodów.

Stropodach

Stropodach to strop nad ostatnią kondygnacją budynku, pełniący także rolę dachu. Wyróżniamy następujące rodzaje stropów: stropodachy wentylowane i stropodachy pełne.

Stropodach

Stropodach to strop nad ostatnią kondygnacją budynku, pełniący także rolę dachu. Wyróżniamy następujące rodzaje stropów: stropodachy wentylowane i stropodachy pełne.

REKLAMA

Kondygnacja powtarzalna

Kondygnacja powtarzalna to kondygnacja budynku nie różniąca się w sensie technicznym od innych kondygnacji w tym samym budynku.

Kondygnacja powtarzalna

Kondygnacja powtarzalna to kondygnacja budynku nie różniąca się w sensie technicznym od innych kondygnacji w tym samym budynku.

Split levels

Układ kondygnacji polegający na ich zazębianiu się. Najczęściej spotyka się przesunięcie kondygnacji o połowę jej wysokości względem stropów. W takim przypadku poszczególne półpiętra mogą tworzyć odrębne strefy lub stanowić jedną całość.

Split levels

Układ kondygnacji polegający na ich zazębianiu się. Najczęściej spotyka się przesunięcie kondygnacji o połowę jej wysokości względem stropów. W takim przypadku poszczególne półpiętra mogą tworzyć odrębne strefy lub stanowić jedną całość.

Strop pośredni

Strop pośredni to strop o powierzchni mniejszej niż powierzchnia kondygnacji. Na stropie pośrednim znajduje się np. antresola.Strop o powierzchni mniejszej niż powierzchnia kondygnacji. Na stropie pośrednim znajduje się np. antresola.

Strop pośredni

Strop pośredni to strop o powierzchni mniejszej niż powierzchnia kondygnacji. Na stropie pośrednim znajduje się np. antresola.Strop o powierzchni mniejszej niż powierzchnia kondygnacji. Na stropie pośrednim znajduje się np. antresola.

Mezzanino

Niska kondygnacja pomiędzy piętrami, zazwyczaj między parterem a pierwszym piętrem.

Mezzanino

Niska kondygnacja pomiędzy piętrami, zazwyczaj między parterem a pierwszym piętrem.

Dobre i bezpieczne rusztowanie

Rusztowanie to nieodłączny element budowy lub remontu. Podczas budowy sprawdza się jako ciąg komunikacyjny na poszczególnych poziomach. Natomiast podczas remontu lub prac wykończeniowych rusztowanie staje się bardzo pomocne przy tynkowaniu lub malowaniu ścian lub stropów. Dowiedz się, czym powinno charakteryzować się dobre rusztowanie.

Trwały taras nad pomieszczeniem ogrzewanym – jak go wykonać?

Prawidłowo wykonany taras będzie trwały i bezpieczny przez wiele lat. Jednocześnie, profesjonalnie zaprojektowany taras nie będzie wymagał częstych napraw. Taras znajdujący się nad pomieszczeniem ogrzewanym wymaga szczególnego wykonania. Sprawdź, jak dobrze wykonać taras.

Jak przebudować strop we wnętrzu starego domu?

Przebudowę stropu możemy zaliczyć do prac modernizacyjnych. Aby prawidłowo wykonać prace modernizacyjne we wnętrzu starego domu, w pierwszej kolejności należy zaplanować, określić zakres i sporządzić szczegółowy plan modernizacji budynku. Zanim przystąpimy do realizacji, musimy ocenić też stan techniczny istniejącego budynku.

Jak szybko można położyć strop prefabrykowany?

Budowa domu zawsze kojarzy się z długoterminową inwestycją. Na rynku istnieją jednak systemy, które zdecydowanie pomogą nam skrócić czas budowy domu. Dom można postawić szybciej dzięki zastosowaniu gotowych stropów prefabrykowanych. Sprawdź jak możesz zaoszczędzić dużo czasu, i szybko postawić dom.

Jak odnowić balkon?

Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Odnowienie balkonu jest niezbędne, aby czuć się na nim w pełni bezpiecznie.

Jaki rodzaj ścian jest w Twoim domu: działowe czy nośne?


W czasie remontu często zastanawiamy się nad powiększeniem niektórych pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że odbywa się to kosztem ścian, które te pomieszczenia oddzielają. Aby nie dopuścić do późniejszych problemów, powinniśmy najpierw sprawdzić rodzaj ścian znajdujących się w budynku.

Jakie zastosowania może mieć podwieszany sufit?



Podwieszany sufit pozwala maskować budowlane niedoskonałości i ukryć instalację. Podwieszony sufit jest idealnym rozwiązaniem także dla tych, którzy mieszkają przy ulicy. Doskonale pochłania dźwięki, trzeba jednak liczyć się z tym, że jego montaż jest czasochłonny.

Jaki strop powinien być w Twoim domu?


Strop to niezwykle istotny element konstrukcji domu. Odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo domowników. Jaki strop będzie odpowiedni do naszego domu? Na co zwrócić uwagę? Strop musi współgrać z wymaganiami technicznymi budynku. Jeśli remontujemy stary strop musimy zadbać o jego odpowiednie wzmocnienie. Przy każdym z tych działań powinien znajdować się specjalista z odpowiednimi uprawnieniami.

Mostki termiczne w miejscu łączenia ściany z dachem


Mostki termiczne to miejsca o podwyższonej przewodności cieplnej. W tych strefach straty ciepła są większe niż podawane wartości dla danej przegrody. Występują mostki punktowe w miejscach przebić i łączeń oraz liniowe np. wzdłuż krawędzi łączenia elementów konstrukcji. Jednym z niebezpiecznych łączeń jest styk połaci dachu z zewnętrzną ścianą konstrukcyjną.

W jaki sposób zabezpieczyć posadzkę podłogi na gruncie?

Posadzka na gruncie znajduje się w każdym domu, bez względu czy jest w nieogrzewanej piwnicy czy w mieszkalnej części domu. Posadzka wymaga wykonania warstwy ocieplenia – chroniącej przed przemarzaniem podłogi wzdłuż ściany zewnętrznej – oraz wykonania hydroizolacji, chroniącej przed podsiąkiem kapilarnym wody.

Dezynfekowanie domu po powodzi

W związku z tym, że wody powodziowe niosą ze sobą wiele niebezpiecznych związków chemicznych z zalanych fabryk, stacji benzynowych, rozkładające się pożywienie czy padlinę; domy, które zostały przez nie dotknięte uważa się za skażone. Wszystkie powierzchnie w takich budynkach muszą zostać oczyszczone i zdezynfekowane.

Krok po kroku: jak stworzyć plan remontu?

Zabierając się do gruntownego remontu, warto przygotować sobie harmonogram poszczególnych robót. Taki plan pozwoli nam nie tylko zachować odpowiednią kolejność wykonywania poszczególnych robót, ale także pozwoli nam szybko i sprawnie przejść przez cały proces remontu.

Jak wykonać prace wyburzeniowe i rozbiórkowe domu?


Jak zaplanować i zrealizować przebudowę domu? Jak zadbać o zabezpieczenie ludzi i budynku? Pamiętając o kilku zasadach to trudne zadanie stanie się wykonalne.

Jak dokonywać rozbiórki poszczególnych elementów budynku?


Dokonując rozbiórki domu, prace musimy podzielić na pewne etapy. Oddzielnie powinniśmy zając się rozbiórką poszczególnych elementów domu, zaczynając od dachu i kolejno przechodząc do niższych partii budynku takich jak ściany, stropy czy schody.

Jak prawidłowo wykonać podłogę na gruncie?

Odpowiednio wykonana i dobrana podłoga na gruncie ochroni nas przed stratami ciepła, przenikaniem wilgoci, stłumi drgania oraz nie ulegnie zniszczeniu nawet po bardzo długim czasie. Przy stosowaniu odpowiednich grubości warstw i jakości materiałów zapewnimy sobie spokój i komfort w jej użytkowaniu.

Czy warto wykonać strop gęstożebrowy w domu jednorodzinnym?


Decyzję o wyborze stropu powinno się podjąć przed zakupem lub zamówieniem projektu. Gdy kupujemy gotowy projekt, w dokumentacji z góry będzie ustalony jego rodzaj. Typ może odnosić się do standardowych pustaków i belek produkowanych przez cegielnie lub rozwiązań modułowych oferowanych przez przedsiębiorstwa ceramiki budowlanej. Jeśli preferujemy jakiś typ, możemy zlecić przerobienie projektu, jednak sporządzenie adaptacji będzie w zależności od wielkości projektu zazwyczaj mieściło się w przedziale 2000 – 5000 zł dodatkowego wydatku. Niedopuszczalne jest dokonywanie jakichkolwiek zmian w układzie czy typie stropu bez porozumienia z projektantem.

Czym charakteryzuje się strop typu filigran?


Strop filigran jest stropem monolitycznym, składającym się z płyty żelbetowej grubości ok. 5 cm i warstwy betonu uzupełniającego, wylewanego podczas budowy stropu. Żelbetowe płyty „filigran” pełnią rolę szalunku traconego z dodatkowym zbrojeniem w postaci przestrzennych, trójkątnych kratownic wystających poza obrys płyty betonowej, w które są wbudowane.

Strop monolityczny czy gęstożebrowy?


Strop gęstożebrowy lepiej sprawdza się przy dużych rozpiętościach, stropy monolityczne zaleca się stosować w przypadku skomplikowanych kształtów. Są to jedne z kilku powodów branych pod uwagę przy projektowaniu poziomej przegrody budynku.

Czym charakteryzuje się strop Ackermana?


Strop Ackermana jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym stropem gęstożebrowym w budownictwie mieszkaniowym. Do wypełnienia stropu stosuje się ceramiczne pustaki zalewane warstwą nadbetonu. Grubość wylewki i wysokość pustaków zależą od wartości obciążeń zmiennych.

Poddasze nieużytkowe – jak ocieplić strop nad ostatnią kondygnacją?


Odpowiednie ocieplenie stropu pomiędzy ogrzewaną i nieogrzewaną kondygnacją jest istotne dla bilansu cieplnego budynku. Jednorazowy koszt związany z wykonaniem izolacji zwróci się w przeciągu kilku sezonów grzewczych.

Podłoga na gruncie – na legarach czy na podkładzie betonowym?


Podłoże pod posadzkę niepodpiwniczonego parteru wymaga odpowiedniej konstrukcji, aby odizolować przestrzeń użytkową od gruntu. Może być ono wykonane w postaci podkładu betonowego lub drewnianych legarów.

Jak stworzyć solidną podłogę?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, w celu stworzenia solidnej, praktycznej podłogi jest zbrojona betonowa płyta, która jest położona na warstwie chudego betonu. Aby wykonać solidne podłoże, należy stworzyć odpowiednio zbudowaną strefę oparcia nadproża – zbudowaną z różnych warstw.

Jak powstaje cegła ceramiczna?

Cegła ceramiczna - materiał budowlany otrzymywany z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupków, mułków oraz lessów.

Pustaki szklane, czyli luksfery

Luksfery mają bardzo szerokie zastosowanie - w łazience jako np. kabina prysznica, w salonie do obudowy kominka lub balustrady schodów. Za pomocą luksfer można doprowadzić światło do pomieszczeń bez okien, nie tracąc ich odrębności. Przejrzysta ściana jest mniej widoczna niż pełna, wygląda też znacznie lżej.

Stropy w budynkach jednorodzinnych

Stropy to poziome przegrody, których zadaniem jest podział budynku na kondygnacje.

Jaka podłoga na strop drewniany?

Podłogi na stropach drewnianych wykonuje się z podobnym zachowaniem układu warstw, jakie ma miejsce w odniesieniu do podłóg na stropach żelbetowych.

Jaka podłoga na strop żelbetowy?

Na stropach żelbetowych, z uwagi na ich sprężystość, stosuje się podłogi pływające w celu wyciszenia stropu.

Najczęstsze miejsca pojawiania się mostków termicznych

Mostki termiczne mogą, ale nie muszą, pojawić się w wielu miejscach domu.

Zastosowanie wyrobów silikatowych

Wyroby silikatowy cieszą się coraz to większą popularnością. Wyroby o niskim promieniowaniu radonu w porównaniu do wyrobów ceramicznych, niewątpliwie są korzystniejsze dla naszego zdrowia.

Dodatkowe otwory w konstrukcji stropu

Decyzja wykonania otworu w stropie zachodzi z różnych powodów i nie zawsze można ją przewidzieć na etapie projektu. Stopień trudności wykonania otworu zależy od jego wymiaru. Oczywiście na wielkość otworu ma także wpływ technologia wykonania stropu.

REKLAMA