REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Smartfon

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Abonament RTV od każdego urządzenia (np. komputera, smartfona) odbierającego programy telewizyjne lub radiowe [Wyrok NSA]

Na podstawie przepisów ustawy z 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych, odbiornikiem telewizyjnym albo radiofonicznym (który trzeba zarejestrować i płacić od niego abonament RTV) jest każde urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu (odpowiednio: telewizyjnego lub radiowego). Zatem użytkownicy oglądający programy telewizyjne oraz słuchający radia z wykorzystaniem komputera, telefonu komórkowego, tabletu czy innych urządzeń wielofunkcyjnych są zobowiązani do dokonania rejestracji oraz uiszczania opłat abonamentowych. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 7 marca 2023 r. Takie jest też stanowisko Poczty Polskiej, której upoważnieni pracownicy mają prawo kontrolować wykonanie obowiązków rejestracji odbiorników i płacenia abonamentu RTV.

Po zmasowanych zakupach tabletów i smartfonów czas na sprzęt ogrodniczy. Optymizm zakupowy Polaków napędza obroty handlu

Kolejne dane GUS oraz badania konsumentów pokazują wzrost optymizmu polskich konsumentów, co przekłada się na rosnące obroty handlu. Klienci głębiej sięgają do portfeli i po latach popytu wyhamowanego przez pandemię i inflację zaczynają odrabiać zaległości w zakupach.

Poważna awaria lub kradzież smartfona to nie tylko uszczerbek na majątku, ale nieodwracalna strata zdjęć czy ważnych treści

Niestety, by przekonać się do potrzeby robienia kopi lub archiwizowania na trwałych nośnikach musimy zazwyczaj doznać takiej straty, co boleśnie potwierdza zasadność powiedzenia – mądry Polak po szkodzie. A już robienie backupów – zarówno na komputerach jak i smartfonach, poza sprzętem służbowym, to czynność, z którą obeznani są tylko nieliczni.

Nie mam czasu – zabrał mi go Internet. Głównie ten w smartfonie, to już więcej niż połowa godzin na wypoczynek

Żeby nie było wątpliwości – choć to głównie smartfony, to jednak nie media społecznościowe. Prawie po równo ten czas spędzony w sieci dzielimy za śledzenie wiadomości z kraju i ze świata, rozrywkę oraz bankowość i załatwianie spraw online. Dopiero na końcu są social media.

REKLAMA

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty. Są to legitymacja radcy prawnego i legitymacja aplikanta radcowskiego. Kolejna grupa zawodowa ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w smartfonie.

To dobry czas na kupno sprzętu elektronicznego, uważają eksperci. Jest tani, a już idą znaczące podwyżki

W sklepach w Polsce – i nie tylko – kończą się zapasy elektroniki. Jej nadprodukcja w ostatnim czasie sprawiła, że ceny nie rosły wraz z inflacją więc sprzęt jest relatywnie tani. Ta faza jednak dobiega końca i wiele przesłanek wskazuje na to, że ceny wzrosną, a producenci zechcą odrobić straty lum mniejsze zyski z ostatnich lat.

Kto na zakupy idzie ze smartfonem i płaci BLIK-iem? Seniorzy, i to w znaczącej większości!

Polscy seniorzy coraz chętniej stawiają na karty płatnicze, wybierają smartfon do obsługi bankowości, a zakupy w sieci opłacają BLIK-iem. Narzekają jedynie na brak atrakcyjnych ofert oszczędzania i inwestowania.

Smartfon

Smartfon to elektroniczne urządzenie mobilne łączące funkcje telefonu komórkowego i komputera przenośnego, które umożliwia przeglądanie internetu, korzystanie z aplikacji, robienie zdjęć i nagrywanie wideo, a także komunikację poprzez różne kanały, takie jak rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe, media społecznościowe i komunikatory internetowe.

REKLAMA

Coraz mniej smartfonów do wyboru. Dlaczego znikają z rynku?

Bez smartfona jak bez ręki, jednak w ciągu ostatnich 6 lat z globalnego rynku zniknęło około 2/3 marek telefonów. Dlaczego? Kto się może bezpiecznie czuć na technologiczny rynku?

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Czy życie bez smartfonu jest możliwe?

Czy jesteśmy w stanie spędzić chociaż jeden dzień bez korzystania ze swojego smartfona? Obchodzony 15 lipca Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego stawia młodych ludzi przed tym ważnym pytaniem. 

Ile razy dziennie patrzysz na smartfon? Zabierasz służbowy telefon na wakacje?

Badania pokazują, że ok. 70% z nas podczas wakacji wyciąga smartfona od 2 do 5 razy na godzinę. Przyjmując, że jesteśmy aktywni około 16 godzin dziennie, to spoglądamy na ekran telefonu nawet 80 razy. Bez zerknięcia w telefon możemy wytrzymać zwykle do dwóch godzin [1]. Te dane obrazują, że od elektroniki nie jesteśmy w stanie odpocząć nawet w trakcie urlopu. Co gorsza, często podczas wypoczynku sprawdzamy także służbowe smartfony. Jak się przed tym bronić? Czy w ogóle można?

Dzień Ojca 2023. Czy ojcowie dają dzieciom szlaban na telefon? BADANIE

Dzień Ojca 2023. Co trzeci ojciec korzysta z aplikacji kontrolujących dziecko. Co drugi regularnie weryfikuje jego aktywności na smartfonie. Do czego przydaje się technologia w wychowywaniu dzieci?

Jak smartfony ułatwiają życie mamom?

75 proc. mam używa dziennika elektronicznego, by sprawdzać wyniki w nauce swojego dziecka. Co druga z nich robi to codziennie. Technologia pomaga także rodzicom najmłodszych. Co trzecia kobieta korzysta bądź korzystała z aplikacji monitorujących ciążę, a co piąta wykorzystuje smartfona do organizacji opieki nad dzieckiem. 

Smartfon w naprawie. Co zrobić by uniknąć przejęcia danych i nie paść ofiarą oszustwa?

Jak przygotować smartfon do naprawy, by nie paść ofiarą oszustwa i przejęcia naszych wrażliwych danych?

Min. Czarnek: o skróceniu tygodnia nauki w szkołach. O zakazie używania przez uczniów smartfonów [wywiad]

Mamy świadomość, że dzieci za długo przebywają na lekcjach, że tego "zakuwania" jest za dużo. Potrzebują więcej rekreacji, zajęć terenowych, zajęć, które będą budowały wspólnotę, relacje rówieśnicze – i na to będziemy stawiać. Każda szkoła może wprowadzić u siebie zakaz używania komórek, wiele szkół w dużych i małych miastach, na wsiach, już to czyni. I ja to popieram. Nie chodzi przy tym o to, że zabrania się uczniom przynoszenia tych urządzeń do szkoły, tylko ich używania – na lekcjach, ale także podczas przerw. 

Abonament RTV 2023 – ile wynosi, kto zwolniony. Stawki opłaty abonamentowej, zniżki

Jaki abonament mamy obowiązek płacić za radia i telewizory w 2023 roku? Jakie zniżki przysługują posiadaczom telewizorów i odbiorników radiowych? Dlaczego warto zapłacić abonament rtv za cały rok? Kto jest zwolniony obowiązku zapłaty abonamentu rtv? Czy trzeba płacić opłatę abonamentową za komputer, laptop, czy komórkę, które używamy do oglądania programów telewizyjnych lub słuchania stacji radiowych?

Hakerów sposoby na podszywanie. Jak się bronić?

Phishing jest jednym z najpopularniejszych, a zarazem najgroźniejszych rodzajów cyberataków. Haker podszywa się pod administratora strony w celu wyłudzenia danych.

DGP: Obowiązkowa instalacja na telefonie aplikacji od MSWiA [RSO i Alarm112]

Sprzedawcy urządzeń zostaną zobowiązani do wgrania w nie aplikacji MSWiA ostrzegającej przed zagrożeniami – informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna”.

Smartfon jako narzędzie pracy a cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w organizacji jest tak silne, jak jej najsłabsze ogniwo. Dlatego traktowanie służbowych smartfonów wyłącznie jako benefitu dla pracownika, może firmę lub instytucję narazić na infiltrację i poważne straty. Przemyślany dobór urządzeń oraz szkolenia z cyberbezpieczeństwa to mniejsze ryzyko.

Roaming w UE - nowe (przekształcone) unijne rozporządzenie roamingowe od 1 lipca 2022 r.

Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje, że 13 kwietnia 2022 r. opublikowano w Dzienniku Urzędowym UE tekst przekształconego rozporządzenia roamingowego - Rozporządzenie PE i Rady UE 2022/612 z dnia 06.04.2022 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii. Znowelizowane przepisy wchodzą w życie 1 lipca 2022 r.

Co to jest higiena cyfrowa?

Higiena cyfrowa - co to jest? Niektórzy mogą przeznaczyć na używanie smartfona prawie 9 lat swojego życia. Jakie negatywne skutki wywołuje nadmierne korzystanie z narzędzi cyfrowych?

Pegasus w telefonie? Jak sprawdzić?

Głośno ostatnio o oprogramowaniu Pegasus izraelskiej firmy NSO Group, które służy do szpiegowania użytkownika smartfona. Jak sprawdzić, czy na telefonie (smartfonie) jest zainstalowany Pegasus? Jak zminimalizować ryzyko zainfekowania smartfona Pegasusem, czy innym malwarem?

REKLAMA