REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Silnik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Samochód do wymiany: nie elektryk, ale używany samochód spalinowy, najlepiej za cenę poniżej 50 tysięcy złotych

Więcej niż co drugi Polak planujący wymianę samochodu, decyduje się na zakup używanego auta z silnikiem spalinowym. Elektryczne auta bierze pod uwagę ledwie 7 procent osób kupujących auto na wymianę za stare. Polacy podczas podejmowania decyzji o zakupie auta, kierują się wieloma aspektami.

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Czy warto skrócić interwał wymiany oleju w silniku? Czyli tragiczna historia olejowego long life

Interwały producenckie to nawet 30 tys. km. Tylko czy wydłużony okres międzyprzeglądowy jest bezpieczny dla silnika? To pytanie coraz częściej zadają sobie kierowcy. Sprawdźmy, jak brzmi odpowiedź na nie.

Paliwo 100-oktanowe. Czym jest? Można je mieszać z benzyną 95 oktanów?

W Polsce dostępna jest nie tylko benzyna 95 i 98. Pojawia się również paliwo 100. Więcej znaczy lepiej? No i czy można mieszać ze sobą te różne typy paliwa?

REKLAMA

Silnik jako część zamienna? UE chce to zmienić. Po awarii silnika auto trafi na złom

UE chce, aby silnik przestał być częścią zamienną. Jeżeli nie będzie się go dało naprawić, samochód będzie musiał trafić na złom. A to nie koniec pomysłów unijnych włodarzy. Kolejne są równie kontrowersyjne.

Elektryczna turbosprężarka w Mercedesach AMG. Jak działa? I co daje?

Mercedes ma ciekawy prezent dla właścicieli nowych modeli z serii AMG. Mowa o elektrycznej turbosprężarce. Ta jest inspirowana wynalazkiem stosowanym przez zespół F1 Mercedes-AMG Petronas.

Włączony silnik w garażu to potężne zagrożenie

Włączony silnik w garażu jest zdecydowanie jednym z tych błędów, których należy się wystrzegać. Szczególnie jeżeli garaż nie ma wentylacji.

Gdzie produkuje się silniki Elimen? Polskie elektryki z Indii?

Gdzie produkuje się silniki Elimen? Polska firma podpisała umowę na produkcję silników elektrycznych z indyjskim Flash Electronics.

REKLAMA

Podatek od samochodu spalinowego? Tak, od 2026 roku...

Podatek od samochodu spalinowego? Choć rząd zaprzecza, zapis w zatwierdzonym przez UE KPO jest. A więc podatek musi wejść i to już za 4 lata!

Czy można tankować samochód na włączonym silniku?

Czy można tankować samochód na włączonym silniku? To temat jednej z niekończących się dyskusji między kierowcami. Jaka jest odpowiedź?

Na jakim biegu odpalać samochód?

Na jakim biegu odpalać samochód? I z odpowiedzią na to pytanie mamy pewien problem. Szczególnie że technika jazdy autem nie pozwala na...

Co to jest tryb Eco w samochodzie?

Co to jest tryb Eco w samochodzie? To ustawienie nie tyle ekologiczne, co... ekonomiczne. Ma pozwolić kierowcy oszczędzić paliwo.

Przycisk A OFF w samochodzie. Do czego służy?

Przycisk A OFF w samochodzie. Sprawa brzmi mało poważnie? Ale jest bardziej poważna niż mogłoby się wydawać.

Nieszczelny filtr powietrza: objawy usterki to zły znak

Nieszczelny filtr powietrza: objawy usterki mogą wskazywać na problemy z innymi układami w aucie. Dlatego diagnostyka jest tak trudna.

Czy auto może chodzić na wolnych obrotach?

Czy auto może chodzić na wolnych obrotach? Z technologicznego punktu widzenia tak. Tylko czy to jest dla niego zdrowe? No właśnie.

Czy rozgrzewać silnik zimą? No właśnie...

Czy rozgrzewać silnik zimą? To pytanie, które późną jesienią zadaje każdy kierowca. Jak najlepiej na nie odpowiedzieć? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Silnik TSI: jakie paliwo stosować?

Silnik TSI: jakie paliwo stosować? To pytanie często zadawane przez kierowców posiadających nowoczesny silnik w aucie Grupy Volkswagena.

Po co jest filtr powietrza?

Po co jest filtr powietrza? To pytanie o tyle ważne, że poznanie jego roli pozwoli kierowcy zrozumieć, czemu tak ważna jest jego regularna wymiana.

Objawy zapchanego filtra powietrza w dieslu. Zwróć na to uwagę!

Objawy zapchanego filtra powietrza w dieslu to... Symptomy są na tyle charakterystyczne, że kierowca powinien szybko namierzyć usterkę.

Niski poziom oleju w silniku: objawy które zauważysz to...

Niski poziom oleju w silniku: objawy powinien zauważyć każdy kierowca. A jak nie zwróci na nie uwagi, będzie musiał remontować jednostkę napędową.

Poziom oleju: na zimnym czy ciepłym silniku?

Poziom oleju: na zimnym czy ciepłym silniku? Odpowiedź może być jedna. Pomiar poziomu środka smarnego można wykonywać...

Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie?

Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie? To jedna kwestia. Drugą jest to, jak sprawdzić poziom oleju na bagnecie.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? 12 proc. kierowców nie wie

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? To pierwsze z ważnych pytań. Bo drugie dotyczy regularności kontroli. Co kierowcy wiedzą na ten temat?

Fabryka Toyoty w Polsce: podwajają produkcję hybryd

Fabryka Toyoty w Polsce podwaja produkcję napędów hybrydowych. Wynika to z dużego zapotrzebowania produkcyjnego modeli Yaris i Yaris Cross.

Check engine: czy można jeździć?

Check engine: czy można jeździć? Czasami tak, a czasami nie. To wszystko zależy od tego czy pojawieniu się kontrolki towarzyszą dodatkowe objawy.

Silnik 1.1 FIRE - opinie

Silnik 1.1 FIRE - opinie kierowców są dobre czy złe? Benzyniak z Włoch nadaje się do montażu instalacji LPG i jakie są jego usterki?

LSPI: objawy spalania superstukowego?

LSPI: objawy spalania superstukowego są słyszalne w czasie jazdy. O co chodzi w tym zjawisku i jak je zatrzymać?

Nagły wyciek oleju z silnika

Nagły wyciek oleju z silnika - to jeden z czarniejszych scenariuszy na drodze. Czemu? Bo kierowca powinien jak najszybciej zgasić jednostkę. Co dalej?

Zatarcie silnika

Zatarcie silnika to najczarniejszy scenariusz dla kierowcy. Oznacza generalny remont lub wymianę jednostki napędowej. Jak uniknąć problemów?

Wycieki oleju z silnika: skąd się biorą, jak je usunąć?

Wycieki oleju z silnika? Jaki jest powód ich pojawiania się? Jak sobie z nimi poradzić? O tym w naszym poradniku.

Ford silnik 1.25: wady i zalety benzyniaka Yamahy!

Ford silnik 1.25, czyli dziś zajmiemy się benzyniakiem Yamahy, który często występuje pod maską Fiesty. Motor jest godny uwagi? Sprawdźmy.

Downsizing: wady i zalety niskiej pojemności silnika

Downsizing: wady i zalety? A więc dziś powiemy czemu mała pojemność i duża moc są korzystne, a czemu mają też kilka mniej pozytywnych cech.

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu?

LSPI: jak zapobiegać spalaniu superstukowemu? Czyli co musi zrobić kierowca, aby silnik w jego aucie samoczynnie nie... wybuchł?! Sprawdźmy.

Jak zgasić rozbiegany silnik? Nie jest łatwo, ale się da!

Jak zgasić rozbiegany silnik? Choć zadanie nie jest proste, są pewne sposoby. Co ważne, jeżeli kierowca nie podejmie reakcji, diesel zatrze się!

Filtr FAP: benzyna to też jego żywioł!

Filtr FAP choć jest kojarzony głównie z francuskimi dieslami, coraz swobodniej czuje się też w segmencie samochodów o napędzie benzynowym.

Emisja CO2 i samochody. Można ograniczyć szkodliwość aut?

Emisja CO2: samochody mają w niej spory udział. Czy można coś z tym zrobić? Mamy kilka wskazówek eksploatacyjnych poprawiających jakość spalin.

Oznaczenia płynów w samochodzie

Oznaczenia płynów w samochodzie - omówimy dziś symbole, przy pomocy których kierowca może znaleźć pod maską zbiorniczki zawierające daną ciecz.

Wyłączanie silnika na postoju: co daje i czy właściwie jest dobre?

Wyłączanie silnika na postoju stało się standardem w nowych autach. Co daje start stop, czy jest korzystny dla silnika i jak go wyłączyć?

Czy ropa się pali? Przyjrzymy się paliwu w silniku diesla!

Czy ropa się pali? To pytanie, które często można usłyszeć z ust właścicieli samochodów napędzanych silnikiem diesla. Rozstrzygnijmy tą kwestię!

Grzałki płynu chłodniczego: do czego służą i ile kosztują?

Grzałki płynu chłodniczego usprawniają rozruch silnika o poranku i przynoszą szereg innych korzyści. Tylko ile kosztuje ich montaż i czy się opłaca?

Webasto nie odpala: usterki i problemy ogrzewania postojowego

Webasto nie odpala? Choć ogrzewanie postojowe jest urządzeniem dość prostym i jemu mogą przydarzyć się usterki. Jak je usunąć? Sprawdź.

Jak zrobić dodatkowe ogrzewanie w samochodzie?

Jak zrobić dodatkowe ogrzewanie w samochodzie? Dziś sprawdzimy jak ogrzać silnik, zanim o poranku przy aucie pojawi się kierowca.

Podgrzewacz silnika: co to jest? Jak działa? Ile kosztuje?

Podgrzewacz silnika, czyli dziś pokażemy sposoby kierowców na zimowe problemy z rozruchem silnika. Czy prosta grzałka może być remedium?

Jakie są optymalne obroty silnika benzynowego?

Optymalne obroty silnika benzynowego: czy istnieje takie pojęcie? A jak tak, to jaki konkretnie zakres oznacza? Sprawdzimy to dziś.

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy. Co to oznacza?

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy - to objaw, który kierowcy samochodów używanych zgłaszają dość często. Co może oznaczać?

Rozgrzewanie silnika na postoju: dobre czy złe?

Rozgrzewanie silnika na postoju to jeden z popularniejszych, zimowych mitów motoryzacyjnych. Ile ma wspólnego z rzeczywistością? Sprawdziliśmy.

Silnik 1.0 VTi: awarie francusko-japońskiego benzyniaka

1.0 VTi - choć to oznaczenie znane z takich modeli jak C1 czy 107, ukrywa się pod nim... japońska konstrukcja. Tylko czy to dobrze dla kierowcy?

Silnik PureTech: 500 tys. sztuk wyprodukowanych w Tychach

Silnik PureTech z Tychów trafia do 19 zakładów Grupy PSA. 500-tysięczna jednostka zostanie zamontowana w modelu Opel Grandland X.

Niski poziom oleju: czy można jechać autem?

Niski poziom oleju. Czy w takiej sytuacji można dalej jechać autem? To tak naprawdę zależy od wielu czynników.

Benzyna jak diesel: Mazda stanowi ciekawą alternatywę?

Benzyna jak diesel? Czyli dziś opowiemy historię Mazdy, która znalazła ciekawą drogę ucieczki przed normami emisji spalin. Oto silnik 2.0 Skyactiv-X.

REKLAMA