REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

ściana

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Naklejki ścienne, czyli jak szybko odmienić ścianę?

Pomysł na ozdabianie ścian naklejkami nie jest niczym nowym. Już od wielu lat ludzie wykorzystują na przykład tapety, by ozdobić ściany swoich domów, obecnie jednak furorę robią naklejki. A wybór jest praktycznie nieograniczony.

Jaką farbę wybrać do pomalowania łazienki?

Chcąc pomalować łazienkę, najlepiej wybrać do tego celu farbę lateksową lub akrylowo-lateksową. Pozwolą nam one zachować estetykę i czystość pomieszczenia na długi czas.

Jak odnowić fugi w kuchni?

W zależności od rodzaju zniszczenia jakiemu uległa fuga, dostępne są odpowiednie metody ich renowacji. Fugi możemy czyścić, malować bądź wymienić na nowe.

Jak kolor ścian stymuluje nasz nastrój?

Jaki wybrać kolor – pytanie powtarzane jak mantra przez wszystkich, którzy znajdują się na etapie wykończenia domu bądź remontu mieszkania. To jaki dobierzemy kolor zdecyduje o tym, jaki charakter będzie miało wnętrze.

REKLAMA

Farba czy tapeta? Okleiny ścienne wracają do łask

Właśnie znajdujesz się na etapie urządzania swojego mieszkania i stojąc przed surową ścianą zastanawiasz czy wybrać farbę czy tapetę? Połóż tapetę! Tradycyjne okleiny ścienne przeżywają właśnie swój renesans. Do wyboru: papierowe, winylowe, tkaninowe i jeszcze więcej.

Jak dobrać kolor ściany w sypialni?

Kiedy wybieramy kolory jakimi pomalujemy ściany sypialni kierujemy się naszymi upodobaniami, ale także bieżącymi trendami. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy doborze koloru ściany w sypialni?

Jaką tapetę zastosować w pokoju dziennym i w sypialni?

Mnogość wzorów i rodzajów tapet w sklepach może przytłaczać. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób je wybierać, aby nie popełnić błędu i cieszyć się wybranym modelem przez długi czas.

Jak zaaranżować sypialnię w bieli?

Jasne ściany wpuszczają do pomieszczenia światło optycznie je powiększając, a idealnie czysta, śnieżnobiała pościel, zaprasza do snu. Przestrzeń wypełniona jest ciepłymi dodatkami i pasującymi fakturami, które wspólnie tworzą naszą bajkową, białą sypialnię…

REKLAMA

Jaką zaprawę zastosować do wykończenia elewacji z klinkieru?

Do spoinowania elewacji z klinkieru najlepiej wybierać gotowe mieszanki zapraw. Ich skład jest odpowiednio dobrany, co sprawia że mają one odpowiednie właściwości i trwałość. Kolor spoin powinien nie wchodzić w zbyt duży kontrast ze ścianą, znacznie lepiej prezentują się kolory stonowane i bardziej zbliżone do siebie.

Jak wyciszyć ścianę wewnętrzną w mieszkaniu?

Wyciszenie ściany wewnętrznej w mieszkaniu wiąże się z pracami remontowymi oraz najczęściej z utratą wolnej przestrzeni na koszt grubości zastosowanych materiałów. Przy wyborze odpowiedniego materiału warto oprócz sprawdzenia właściwości akustycznych sprawdzić także, możliwość pozytywnego przeobrażenia swojego wnętrza.

Jak prawidłowo wykonać podłogę na gruncie?

Odpowiednio wykonana i dobrana podłoga na gruncie ochroni nas przed stratami ciepła, przenikaniem wilgoci, stłumi drgania oraz nie ulegnie zniszczeniu nawet po bardzo długim czasie. Przy stosowaniu odpowiednich grubości warstw i jakości materiałów zapewnimy sobie spokój i komfort w jej użytkowaniu.

Po co i jak zbroić tynk?


Zbrojenie tynku pozwala na dowolne formowanie kształtów ścian i sufitów, dając nam duże możliwości w realizowaniu swoich wizji architektonicznych. Zbrojenie tynku chroni ściany i sufity przed pęknięciami i zarysowaniami, dlatego warto stosować je w każdym domu i mieszkaniu aby uniknąć nie potrzebnych remontów, wydatków i stresu z tym związanego.

Tynk akrylowy – co to takiego i gdzie się go stosuje?


Tynk akrylowy jest alternatywą dla tynków mineralnych, głównie ze względu na dekoracyjną fakturę oraz ogromną paletę kolorów. Tynk akrylowy, jest rodzajem tynków cienkowarstwowych stosowanym na zewnątrz także w systemie BSO (bezspoinowy system ociepleń) jak i dekoracyjna wyprawa wewnętrzna. Niejednokrotnie występuje w postaci gotowych mieszanek co znacznie przyspiesza prace tynkarskie.

Z czego wykonać ściankę działową?

Czy to w nowym projekcie domu, czy decydując się na gruntowny remont, chcąc podzielić wolną przestrzeń na mniejsze pomieszczenia, musimy zdecydować się na wykonanie ścianki działowej. Odpowiednia akustyka, ciężar i wytrzymałość to główne aspekty na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału na naszą ściankę działową.

Elewacja budynku – jaki tynk wybrać?

Tynk, jako element wykończeniowy zdobi budynek i nadaje mu odpowiedni charakter oraz zapewnia estetykę między innymi dzięki różnorodnej strukturze oraz różnorodności barw. Rodzaj tynku stosowanego na elewacji budynku dobiera się w zależności od rodzaju zastosowanej izolacji cieplnej.

BSO – co to takiego?


BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń. Stosowanie tego systemu i umiejętne położenie zagwarantuje nam zmniejszenie strat ciepła a co tym idzie spore oszczędności na ogrzewaniu. BSO powoduje że mamy dowolność w wyborze rodzaju tynku – setki kolorów jak i rodzajów faktur powodują że nasza elewacja może stać się dużo ciekawsza.

Ściany z ceramiki czy z betonu komórkowego?


Wyroby ceramiczne od wieków są stosowane do wznoszenia różnych elementów budowli w tym także ścian. Ceramiczne wyroby budowlane, w głównej mierze składają się z gliny lub iłu oraz piasku i popiołu. Charakteryzuje je bardzo dobra termoizolacyjność a także mała porowatość i nasiąkliwość. Cegły ceramiczne w porównaniu z innymi materiałami są najmniej podatne na zmienność kształtu np. pod wpływem obciążeń statycznych, ciepła lub niskich temperatur. Beton komórkowy charakteryzuje się bardzo małą gęstością objętościową (jest lżejszy od ceramiki), ma także bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Wynika to przede wszystkim z zawartości zamkniętych w nim makro-porów, które stanowią świetny izolator termiczny.

Czy warto wykonać strop gęstożebrowy w domu jednorodzinnym?


Decyzję o wyborze stropu powinno się podjąć przed zakupem lub zamówieniem projektu. Gdy kupujemy gotowy projekt, w dokumentacji z góry będzie ustalony jego rodzaj. Typ może odnosić się do standardowych pustaków i belek produkowanych przez cegielnie lub rozwiązań modułowych oferowanych przez przedsiębiorstwa ceramiki budowlanej. Jeśli preferujemy jakiś typ, możemy zlecić przerobienie projektu, jednak sporządzenie adaptacji będzie w zależności od wielkości projektu zazwyczaj mieściło się w przedziale 2000 – 5000 zł dodatkowego wydatku. Niedopuszczalne jest dokonywanie jakichkolwiek zmian w układzie czy typie stropu bez porozumienia z projektantem.

Jak zamontować lustro w łazience?

Wbrew pozorom zamontowanie lustra wcale nie jest takie proste, zwłaszcza gdy zadania podejmuje się niedoświadczona osoba. Szczególnie, gdy nie pomyślano o nim przed położeniem płytek. W zależności od rodzaju lustra, jego wielkości i podłoża, na którym ma zawisnąć, można wybrać różne sposoby przytwierdzenia.

Jak stworzyć solidną podłogę?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, w celu stworzenia solidnej, praktycznej podłogi jest zbrojona betonowa płyta, która jest położona na warstwie chudego betonu. Aby wykonać solidne podłoże, należy stworzyć odpowiednio zbudowaną strefę oparcia nadproża – zbudowaną z różnych warstw.

Jak zapewnić oddychanie elewacji?

Zagadnienie związane z „oddychaniem” ścian jest zagadnieniem ściśle związanym z innymi aspektami sztuki budowlanej. Jednym z nich jest właściwe ocieplenie ścian budynku.

Jak odnowić tynkiem ścianę?

Masz dość klasycznych, nudnych ścian? Masz ochotę na niebanalne wykończenie? Weź sprawę w swoje ręce! Wystarczy tynk, zamiast narzędzi – przedmioty codziennego użytku i trochę fantazji. Do dzieła!

Co mówi o Tobie Twoja ściana?

Różna może być rola ściany. Wszystko zależy od Ciebie. Może być subtelnym tłem dla ciekawej aranżacji pomieszczenia, albo jej wyraźnym elementem dodającym charakteru. Materiały wykończeniowe dają wiele możliwości. Wystarczy puścić wodze fantazji.

Kiedy i jak uszczelniać dom?

Stała wymiana powietrza w domu jest niezbędna do zachowania świeżości pomieszczenia, jednak lepiej jest uszczelnić dobrze okna i drzwi, a wietrzyć pomieszczenia przez regularne otwieranie okien.

Jak zatrzymać ciepło w domu?

W domu niezwykle ważne jest, aby zminimalizować wydatki ponoszone na energię elektryczną. Gdy posiadasz w swoim gospodarstwie domowym zarówno ogrzewanie jak i klimatyzację wówczas urządzenia te pochłaniają około 70% całych wydatków na energię elektryczną w domu. Warto zatroszczyć się o to, aby zminimalizować te koszty redukując zużycie energii.

Jak dodatkowo ocieplić dom?

Materiały ociepleniowe stosowane są do poprawy warunków termicznych danego budynku. W materiałach izolacyjnych głównym izolatorem cieplnym są pęcherzyki powietrza. Mówiąc prosto, chodzi o to, że im większa liczba pęcherzyków powietrza przypadająca na jeden centymetr kwadratowy tym materiał ma większą odporność termiczną.

Posadowienie budynku

Sfera przyziemna budynku, zarówno położonego na gruncie, jak i na podłodze betonowej stanowi podwalinę dla całej konstrukcji. Przygotowanie w sposób prawidłowy podłoża stanowi fundament dla wykonania dalszych prac, związanych z budową całej konstrukcji. Dlatego też, kolejność położonych warstw ma ogromne znaczenie.

Jakie materiały wykorzystać do budowy ścian domu?

Projekt wymarzonego domu powinien być odpowiedni do potrzeb i wymagań inwestora. Z tego też powodu, decydując się na budowę domu warto przemyśleć, w jakim domu chcemy mieszkać. Dom energooszczędny to przede wszystkim oszczędność energii, zasobów naturalnych oraz co za tym idzie – pieniędzy. W tym celu należy także rozważyć kwestię, dotyczącą odpowiednich materiałów wykorzystywanych do budowy domu.

Obniżenie rachunków dzięki termomodernizacji?

Dzięki termomodernizacji twoje rachunki za ogrzewanie mogą zmniejszyć się nawet do około 50%. Przedsięwzięcie to ma na celu poprawić warunki mieszkalne i zapewnić komfort mieszkania w budynku.

Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?

Gniazdko elektryczne to równie podstawowy element domowej instalacji elektrycznej co wyłącznik lub ściemniacz. Zatem jego wymiana niewiele odbiega od wymiany tych elementów i można ja wykonać samemu.

Jak rozwiązać drobne problemy z tapetowaniem?

Spędziliście kilka dni lub godzin wybierając wzory i kolory tapet, wymierzyliście powierzchnie. Zakupiliście kleje, tapety i niezbędne narzędzia za pomocą, których będziecie nakładać tapetę.

Jak usprawnić prace malarskie?

Prace malarskie jak wszystkie inne prace muszą być dobrze zaplanowane. Plan działania ułatwi Ci podejmowanie kolejnych decyzji, przygotowanie niezbędnych narzędzi, zakup potrzebnych materiałów i sprawi, że porządkowanie również nie będzie problemem.

Jak przygotować ścianę do malowania?

Malowanie to dość łatwa czynność, jednak czasochłonna z uwagi na powierzchnie, które należy pomalować i czas potrzebny na wyschniecie farby. Żeby uniknąć komplikacji podczas malowania i nie narażać się na dodatkowa stratę czasu – poświęć kilka chwil na dobre przygotowanie ścian do malowania.

Jak naprawić ściankę gipsowo-kartonową?

Po zamontowaniu ścianki gipsowo-kartonowej między poprzednią powierzchnią ściany a płytą zostaje przestrzeń powietrzna. Sytuacja ta nieco utrudnia łatanie otworów w ścianach g-k.

Jak łatać ściany?

Dziury i otwory w ścianach niszczą estetykę pomieszczenia, psują powierzchnie ściany. Niestety ściany ulegają spękaniom, które można zniwelować domowym sposobem.

Jak okiełznać zbuntowane drzwi?

Drzwi wejściowe, podobnie jak i wewnętrzne nie tylko cieszą oko wyglądem, wyciszają hałas, chronią przed włamaniem i wpływem czynników zewnętrznych, mogą również spędzać właścicielom sen z powiek.

Jak naprawić drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe są często stosowane jako oddzielenie pokoju od garderoby. Niekiedy, jeśli jest zbyt mało miejsca na tradycyjne skrzydłowe drzwi występują w kuchni lub pokoju. W małych mieszkaniach oddzielają również pokoje, szczególnie te przejściowe.

Jak naprawić moskitierę?

Szczególnie w okresie wiosenno – letnim moskitiery są bardzo przydatne – chronią wnętrze domu przed drobnymi owadami, które uprzykrzają życie domownikom, a tym samym pozwalają na spokojny sen przy otwartym oknie.

Jakie wzory kwiatów we wnętrzach?

Kwiaty zagościły w naszych domach, zarówno w postaci tapet, naklejek, jak i żywych roślin. Kwiaty pojawiają się na meblach, zdobią ściany salonów oraz przedmioty codziennego użytku. Jak stworzyć rajski ogród w naszych wnętrzach?

Jak wieszać ciężkie przedmioty na ścianie betonowej?

Ściany betonowe są najczęściej ścianami nośnymi. Charakteryzują się dużą twardością oraz odpornością na zniszczenie. Jeżeli chcesz zamocować jakiś przedmiot na ścianie betonowej zastosuj kołki rozporowe (ewentualnie skrzydełkowe).

Jak naprawić lub wymienić pękniętą płytkę?

Ściana bądź podłoga pokryta płytkami ceramicznymi to estetyczna, trwała i odporna na ścieranie powierzchnia. Zdarza się jednak, że podczas prac remontowych w domu, np. malowania czy wymiany okien przez nieuwagę upuścisz na taką powierzchnię ciężki przedmiot, który spowoduje pęknięcie bądź też wykruszenie płytki.

Jak ciąć i przyklejać płytki?

Choć cięcie i przyklejanie płytek to zajęcie skomplikowane i zabierające dużo czasu to jednak warto pokusić się o podjęcie tego wyzwania. Po pierwsze zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a po drugie będziesz miał satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Jakie są parametry ścian zewnętrznych?

Ściany zewnętrzne z uwagi na swoją funkcję zwykle konstrukcyjną powinny odznaczać się kilkoma ważnymi parametrami funkcjonalnymi. Pierwszym z nich jest akumulacyjność cieplna.

Jak wybrać właściwy kolor wnętrza?

Umiejętności dobierania „właściwego” koloru nie można nabyć w ten sam sposób, w jaki uczymy się malować drzwi czy kłaść tapetę. Nie ma bowiem żadnych jasnych „zasad” dobierania „właściwego” koloru.

Jakie są zalety faktury i wzoru?

O wiele więcej wiemy o kolorze różnych powierzchni niż o ich fakturze czy wzorach. Mimo iż uważamy ją za coś oczywistego, faktura oraz wzór stanowią jedne z głównych elementów wystroju wnętrz.

Jak produkowana jest cegła wapienno-piaskowa?

Cegła wapienno – piaskowa to inaczej wyrób silikatowy.

Jak powstaje cegła ceramiczna?

Cegła ceramiczna - materiał budowlany otrzymywany z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupków, mułków oraz lessów.

Naprawa uszkodzonego dzwonka

Dzwonek domowy czasem ulega uszkodzeniu. Przyczyn może być wiele, ale wśród najczęściej pojawiających są: uszkodzony przycisk, skorodowane styki przyłączeniowe, obluzowane przewody, uszkodzony transformator, uszkodzona instalacja.

Jak czyścić i konserwować mury?

Mury otaczające Wasze posiadłości są ważnym elementem w architekturze podwórka, dlatego nie możecie o nich zapominać.

Jak wymienić płytkę ceramiczną?

Wymiana płytki to trudna naprawa ze względu na trudność doboru takiej same płytki.

REKLAMA