REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód osobowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Skoda Kodiaq RS – polski cennik

Skoda Kodiaq RS jest nie tylko najmocniejszym samochodem w gamie Skody ale również najdroższym. Suv dostępny jest już w Polskich salonach sprzedaży, a jego cena startuje od pokaźnej kwoty.

Test Renault Megane R.S. 1.8 TCe 280 KM

Renault konsekwentnie każdą generację Megane, wydaje w wersji RS. Na tyle ile to możliwe, systematycznie podnosząc moc silnika. Czy Megane R.S. o mocy 280 KM i 5,8 s. do 100 km/h odniesie sukces na naszym ryku? Sprawdziliśmy jego możliwości!

Oto odświeżone BMW serii 7

Na salonie samochodowym w Detroit, BMW oficjalnie zaprezentowało odświeżoną serię 7, która zyskała oryginalny wygląd i wiele nowych elementów.

Nowa Toyota GR Supra zaprezentowana

Toyota Supra to samochód legenda, powróciła po 17 latach nieobecności. Światowa premiera nowej generacji Supry odbyła się podczas salonu samochodowego w Detroit.

REKLAMA

Samochód w firmie: limity zamiast kilometrówki

Kto korzysta ze służbowych aut do celów firmowych i prywatnych, odliczy od przychodu tylko połowę wydatków, a użytkujący pojazdy prywatne – jedynie jedną piątą.

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą w leasingu

Ministerstwo Finansów w wywiadach prasowych swoich przedstawicieli i poprzez wydany 13 czerwca 2018 r. komunikat „3xP w praktyce – kolejne uproszczenia podatkowe” zapowiedziało rozpoczęcie prac nad modyfikacją przepisów podatkowych szczególnie uciążliwych dla przedsiębiorców. Niemniej, nie wszystkie spośród proponowanych przez fiskusa pomysłów zmian w przepisach podatkowych wydają się korzystne dla podatników. W szczególności, Ministerstwo Finansów ma zamiar znowelizować przepisy ustaw o podatkach dochodowych odnośnie kosztów wykorzystania samochodów osobowych.

Jaką przyczepę można ciągnąć z kategorią B prawa jazdy?

Jest kilka rodzajów przyczep. Jedne służą do przewozu materiałów, inne służą za nocleg podczas wakacyjnych wyjazdów. Jaką przyczepę można ciągnąć posiadając kategorię B prawa jazdy?

Toyota z Daihatsu stworzą firmę produkującą tanie auta?

Zainteresowanie tanimi samochodami stale rośnie i to nawet w bogatych krajach UE. Toyota razem z Daihatsu zamierza stworzyć nową firmę produkującą tanie samochody kierowane głównie na rynki wschodzące.

REKLAMA

Wpis w dowodzie rejestracyjnym, a podatek akcyzowy

Co decyduje o zaklasyfikowaniu pojazdu do kategorii samochodu osobowego lub ciężarowego? Czy wystarczającym i decydującym w tym zakresie jest wskazanie kategorii pojazdu na dowodzie rejestracyjnym pojazdu?

Zarządzanie flotą aut ciężarowych a osobowych - główne różnice

Sposób zarządzania flotą samochodów jest uzależniony od rodzaju pojazdów. Inne priorytety stawiane są flocie ciężarówek a inne autom osobowym. Skąd biorą się te różnice?

Definicja samochodu osobowego na gruncie ustaw podatkowych

Definicja samochodu osobowego na gruncie ustaw podatkowych w roku 2014 ulegała modyfikacjom. Począwszy od 1 stycznia 2014 roku w regulacjach ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ustawą o PDOP) pojawiła się nowa definicja samochodu osobowego.

Czy małe szkoły jazdy zbankrutują?

Zmiany w ustawie o kierujących pojazdami wprowadzają wiele zmian. Dotkną one również ośrodki szkolenia kierowców. A najdotkliwiej te mniejsze – szkolące tylko w zakresie jednej kategorii prawa jazdy. Dlaczego?

Jakie będą zasady jazdy quadem?

W aktualnie obowiązujących przepisach o ruchu drogowym quad nie został zdefiniowany. W rezultacie są one traktowane (tzn. rejestrowane) jako motorowery lub samochody, w zależności od wielkości pojazdu. Ta sytuacja ulegnie zmianie wraz z wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami.

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie pojazdów?

Ustawodawca nałożył na posiadaczy określonych typów pojazdów różne obowiązki w zakresie posiadania środków bezpieczeństwa. Podpowiadamy jakie jest obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Podróż na Wszystkich Świętych – uważaj na niespodzianki

Na początku listopada Polacy przemierzają setki kilometrów, aby zapalić symboliczny znicz. Co się jednak stanie, jeżeli przygotowane do podróży auto odmówi posłuszeństwa lub popsuje się w trasie? Sprawdź, co można zrobić, aby taka sytuacja nie stała się przyczyną powrotu do domu.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców jest systemem informatycznym obejmującym centralną bazę danych gromadzącą dane i informacje o pojazdach, ich właścicielach i posiadaczach. Celem budowy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców była ochrona interesów Państwa i obywateli w zakresie bezpieczeństwa pojazdów i ich właścicieli oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działa od 1 stycznia 2002 r. na mocy ustawy prawo o ruchu drogowym. Jest to międzyresortowy organ doradczy i pomocniczy Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zmiany w prawie o ruchu drogowym

W życie wchodzi kolejna nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Reguluje między innymi takie kwestie jak parkowanie na miejscach przeznaczonych dla inwalidów czy też poruszania się samochodów na osiedlach mieszkaniowych. Nowe przepisy odnoszą się również do samochodów znajdujących się na parkingach depozytowych, o które nie upomnieli się właściciele.

Darowizna samochodu – obciążenia podatkowe

Wuj - brat matki - chce podarować siostrzeńcowi swój trzyletni samochód osobowy. Wartość samochodu to 6 tys. zł. Jakie są obciążenia podatkowe darczyńcy i obdarowanego?

Przygotowanie samochodu przed zimą

Prowadzenie pojazdu nieoświetlonego

Każdy użytkownik samochodu zobowiązany jest do używania świateł przez cały rok. Mimo takiego obowiązku wielu kierowców zapomina o ich używaniu stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. Prowadzenie pojazdu nieoświetlonego stanowi wykroczenie na podstawie kodeksu wykroczeń.

Rzucanie kamieniami w pojazd mechaniczny

Bezpieczeństwo drogowe jest bardzo ważną sprawą dla nas wszystkich. Każdego dnia na drogach dochodzi do wielu wypadków. Mogą one mieć różne przyczyny, takie jak: nadmierna prędkość, alkohol, lekceważenie przepisów, czy też po prostu zwykła lekkomyślność. Statystyki pokazują, że ostatnio zwiększyła się liczba przypadków niebezpiecznych zachowań ludzi polegających na rzucaniu kamieniami lub innymi przedmiotami w samochody. Nie trudno się domyślić, że takie zachowania mogą powodować zagrożenia dla samego pojazdu oraz dla jego pasażerów.

Zakaz prowadzenia pojazdów (art. 42)

Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

Samochód zastępczy na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody

Bardzo wielu poszkodowanych spotyka się z problemem czy można wynająć pojazd zastępczy na koszt Zakładu Ubezpieczeń sprawcy szkody? W związku z powyższym przedstawiam interpretację tego zagadnienia dla poszkodowanych, chociaż zwrot tych kosztów jest bardzo różnie traktowany przez Zakłady Ubezpieczeń.

Zakup wspólnego samochodu

Zakup wspólnego samochodu dla osób nie będących małżeństwem nie jest niczym wyjątkowym, jedyne co różni to od nabycia przez małżeństwo to rodzaj współwłasności.

Obowiązkowe OC pojazdu

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien mieć ważne OC.

Co grozi za wyprzedzanie niezgodne z prawem?

Wyprzedzanie jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów – zwłaszcza jeśli dochodzi do niego na drodze jednojezdniowej – dwukierunkowej- stąd ustawodawca za błędne wykonanie przewidział stosunkowo wysokie kary.

Wyprzedzanie – zasady

Wyprzedzanie jest trudnym manewrem, zwłaszcza na drodze jednojezdniowej. Przepisy regulujące ten manewr mają za zadanie zapobiec nieszczęściu.

Samochody Honda Jazz produktami niebezpiecznymi?

Przedsiębiorca Honda Poland Sp. z o. o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody marki Honda Jazz wyprodukowane w Chinach w 2008 roku (rok modelowy 2009) mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.

Jak zarejestrować pojazd zabytkowy

Na pewno wiele osób nie raz widziało na ulicy stare, kilkudziesięcioletnie i zabytkowe pojazdy. Przyciągają wzrok i są marzeniem niejednego fana motoryzacji. Aby jednak pojazd taki mógł poruszać się po ulicach, jego właściciel musi dokonać licznych formalności.

Stłuczka czy wypadek?

Różnica w tym, czy mamy do czynienia ze stłuczką czy wypadkiem – zależy od tego czy w wypadku ktoś został poszkodowany.

Kradzież pojazdu a kluczyki w samochodzie

Bardzo dużo kradzieży pojazdów ma miejsce wraz z pozostawionymi kluczykami w stacyjce. Jest to problem dla poszkodowanych gdyż warunki ogólne Auto Casco te sprawy regulują ale są dowolnie interpretowane przez zakłady ubezpieczeń.

Szkoda całkowita na pojeździe w ramach ubezpieczenia OC

Zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych bezprawna jest praktyka zakładów ubezpieczeń, które kwalifikują szkodę jako całkowitą uzasadniając, że koszty naprawy przekraczają 70% wartości rynkowej.

Szkoda z OC - samochód zastępczy

W przypadku gdy szkoda likwidowana jest z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów zakład ubezpieczeń jest obowiązany - zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 361 § 2 k.c. - do pokrycia normalnych następstw szkody.

Najczęściej kradzione samochody w 2008r.

Komenda Główna Policji opublikowała raport dotyczący najpopularniejszych wśród złodziei marek samochodów. Niechlubnym zwycięzcą jest Volkswagen Passat.

Jak zarejestrować samochód

Każdy samochód jeżdżący po polskich drogach musi być zarejestrowany. Rejestracji dokonuje się w starostwie powiatowym.

Odwołanie darowizny sprzedanej przez obdarowanego

Razem z żoną dokonaliśmy darowizny samochodu na rzecz jej kuzyna. Jak się później okazało kuzyn był poważnie zadłużony w wyniku swojego nałogu hazardowego i pod naszą nieobecność zabrał z naszego mieszkania kilka cennych przedmiotów. W związku z tym odwołaliśmy darowiznę. Niestety kuzyn zdążył sprzedać samochód. Czego w takiej sytuacji możemy się od niego domagać?

Kiedy samochód może być usunięty z drogi przez policję i straż miejską?

Samochód pozostawiony w miejscu niedozwolony, zagrażającym, bądź uniemożliwiającym ruch innych samochodów, lub pieszych może zostać odholowany na koszt właściciela.

Jak przewozić dziecko w samochodzie?

To czy dziecko musi jechać w foteliku zależy zarówno od jego wieku jak i wzrostu. Jakkolwiek niskiego 12-o latka nie zmusi się do jazdy w "foteliku" - nieprzestrzeganie przepisów grozi mandatem i punktami karnymi.

Czy na zamontowanie radia CB trzeba mieć pozwolenie

Radio CB służące kierowcom do porozumiewanie się (w szczególności w celu ominięcia kontroli Policji), nie wymaga żadnego pozwolenia o ile wypełnia kryteria formalne dotyczące jego parametrów.

Jak zarejestrować samochód kupiony w Polsce

Niezależnie od tego, czy kupujemy samochód nowy, czy używany wymagana jest jego rejestracja. W niniejszym tekście przedstawimy sam proces rejestracji, samochodu zakupionego w Polsce.

Okres ochrony ubezpieczenia OC

Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy. Co do zasady, umowę należy zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego. Umowy krótkoterminowe, tj. zawarte na czas krótszy niż 12 miesięcy, można zawrzeć na pojazdy zarejestrowane czasowo, zarejestrowane za granicą, wolnobieżne i historyczne.

REKLAMA