REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sąd, Internet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Tworzymy stronę startową w iGoogle

Spersonalizowane strony startowe pojawiły się stosunkowo niedawno i są ciekawym sposobem na szybki dostęp do różnych informacji, natychmiast po uruchomieniu przeglądarki internetowej. Przekonaj się, jak łatwo jest ustawić własną stronę startową w Google.

Jak zmienić rozmiar bufora funkcji Przywracania systemu

Domyślnie funkcja przywracania systemu zajmuje około 12% pojemności twardego dysku, na którym zainstalowany jest system operacyjny Windows. Warto pomyśleć o zmianie domyślnego rozmiaru, szczególnie w przypadku nośników o większej pojemności.

Jak ograniczyć system ostrzeżeń przy uruchamianiu plików

Kiedy uruchamiasz plik wykonywalny lub inny, który wydaje się podejrzany dla przeglądarki internetowej Internet Explorer, wyświetla ona komunikat ostrzegawczy z prośbą o potwierdzenie operacji. Dzięki prostemu zabiegowi możesz ograniczyć jego wyświetlanie.

Jak włączyć pasek szybkiego uruchamiania (Windows XP)

Pasek szybkiego uruchamiania w systemie Windows to bardzo pożyteczna funkcja, dzięki której możesz mieć szybki dostęp do ikon najczęściej uruchamianych programów. Jeśli nie wiesz jak włączyć taki pasek skorzystaj z niniejszej wskazówki.

REKLAMA

Jak przyspieszyć Firefoksa

Jeśli chcesz przyspieszyć działanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox możesz zainstalować specjalny dodatek o nazwie Fasterfox, dzięki któremu zmodyfikujesz niektóre ustawienia programu i spowodujesz jego szybszą pracę.

Antywirusy - który najszybszy

Szybkość pracy programu antywirusowego, to poza jego skutecznością, jeden z bardziej ważnych czynników, na który zwracają uwagę użytkownicy komputerów. Oczywiście, w warunkach domowych trudno jest sprawdzić, który z programów będzie szybszy. Na szczęście niezależna organizacja AV-Comparatives przeprowadziła w ostatnim czasie profesjonalne testy mające na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie o najszybszy program antywirusowy.

Właściwość wyłączna

Przed wniesieniem sprawy do sądu trzeba wiedzieć jaki sąd jest właściwy dla jej rozpoznania. Nie z każdą sprawą bowiem można iść do każdego sądu. Są jednak takie rodzaje spraw dla których właściwy jest tylko jeden sąd a na dodatek nie można go zmienić postanowieniem umowy.

Kupujemy na Allegro

Aukcje internetowe to jedna z najpopularniejszych metod dokonywania zakupów przez Internet. Zawsze jest szansa na zakup unikalnych produktów w cenie o wiele niższej, niż sklepowe. Do tego dochodzą również emocje związane z licytacją. Kupowanie na aukcjach internetowych wymaga jednak znajomości pewnych zasad. Pokazujemy jak kupować, na przykładzie najpopularniejszego w Polsce serwisu Allegro.

REKLAMA

Na czym polega Cloud Computing

Dla początkujących użytkowników Internetu zasypywanych fachową terminologią, określenie Cloud Computing pozostaje równie zagadkowe. Warto jednak przyjrzeć się bliżej narzędziom, z których korzystamy na codzień w Sieci, aby zrozumieć, co tak naprawdę kryję się pod tym terminem.

Wojna przeglądarek internetowych

W Internecie toczy się zacięta batalia między producentami przeglądarek internetowych. W szranki stają ze sobą niepokonany dotychczas Internet Explorer koncernu Microsoft oraz zdobywająca sobie coraz większą popularność Mozilla Firefox. Swój kawałek tortu próbują ugryźć również Opera, Safari oraz najmłodszy w tym gronie Google Chrome. Dowiedz się, jakie przeglądarki internetowe preferują polscy internauci.

Podstawy korzystania z klienta pocztowego

Wysyłanie i odbiór elektronicznej korespondencji pocztowej jest jedną z najważniejszych form komunikacji pomiędzy użytkownikami sieci komputerowej. Dlatego warto znać zasady korzystania z klienta pocztowego, czyli oprogramowania do obsługi poczty elektronicznej.

Podstawy korzystania z komunikatora internetowego

Gadu-Gadu, Skype czy też Tlen to nazwy rozpoznawalne przez miliony internautów. Komunikatory internetowe to jeden z najszybszych środków komunikacji w Sieci Przybliżamy zatem zasady korzystania z tego typu aplikacji.

Podstawy korzystania z wyszukiwarki internetowej

Internet stał się prawdziwym oceanem informacji a wyszukiwarki internetowe naturalnym nawigatorem po tym oceanie. Poniższy artykuł ma na celu pomóc w efektywnym wykorzystaniu wyszukiwarek. Po co komu Internet, gdyby nie można było w nim nic znaleźć?

Jak zarządzać wtyczkami w przeglądarce internetowej

Wtyczki w przeglądarkach internetowych to dodatkowe narzędzia, które zostały zainstalowane w toku pracy przez użytkownika, dające mu nowe, dotychczas niedostępne funkcje. Warto wiedzieć z którego miejsca skutecznie nimi zarządzać.

Korzystamy z kanałów RSS

W społeczeństwie informacyjnym najcenniejszą wartością poza samą informacją jest szybkość jej przekazywania. Wygrywa ten, od kogo informację pozyskamy najszybciej. Jeśli chcesz być na bieżąco z doniesieniami z całego świata wykorzystaj technologię RSS. Pokażemy Ci jak zainstalować odpowiednie oprogramowanie oraz wskażemy źródła informacji.

Zakładamy darmowe konto pocztowe

Jedną pierwszy rzeczy, jakie możemy zrobić na starcie swojej podróży przez świat Internetu jest założenie darmowego konta pocztowego. Będzie ono jednym z podstawowych sposobów komunikacji z innymi użytkownikami światowej Sieci. Pokażemy Ci jak założyć takie konto i na co zwracać szczególną uwagę.

Pobieramy filmy z YouTube

Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Jak zablokować dostęp do niedozwolonych stron WWW

W Internecie aż roi się od niebezpiecznych stron internetowych, szczególnie szkodliwych dla najmłodszych użytkowników komputera. Jeśli chcesz ich przed nimi obronić musisz zainstalować odpowiednie oprogramowanie.

sendspace - przesyłanie plików o większym rozmiarze

Plików o większym rozmiarze nie da się wysłać tradycyjną pocztą elektroniczną. Nawet jeśli pozwalają na to parametry twojego konta pocztowego, serwer pocztowy odbiorcy może mieć problemy z przyjęciem przesyłki. Sprawdź, jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

Podstawy korzystania z sieci P2P

Popularność sieci bezpośredniej wymiany plików jest ogromna. Okazuje się, że spora część codziennego ruchu w Internecie jest konsumowana właśnie przez użytkowników sieci P2P. Dowiedz się jak działają sieci P2P i gdzie leży przyczyna ich popularności.

Jak przenieść listę ulubionych stron WWW do innego komputera

Jeśli masz listę swoich ulubionych stron WWW w przeglądarce internetowej i chcesz ją szybko przenieść do innego komputera, warto poznać wygodny sposób eksportowania katalogu Ulubionych.

Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Jeśli chcesz się połączyć bezprzewodowo z Internetem, musisz pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, aby nie wystawiać się na ryzyko zainfekowania komputera wirusem lub ataku cybernetycznego.

Jak wysyłać wiadomości pocztowe do większej liczby użytkowników

Jeśli chcesz wysyłać wiadomość pocztową do większej grupy użytkowników musisz pamiętać o pewnej podstawowej zasadzie. Dzięki niej odbiorcy wiadomości nie będą wiedzieli, do kogo jeszcze poza nimi jest ona skierowana.

Jak szybciej pobierać pliki z Internetu

W zależności od tego, jak szybkie masz łącze internetowe, pobieranie dużych plików może zajmować chwilę lub całą wieczność. Możesz usprawnić ten proces dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Jak dodać automatyczny podpis na końcu wiadomości pocztowej

Korzystając z klienta pocztowego Outlook Express, nie musisz za każdym razem ręcznie wprowadzać podpisu w treści wiadomości. Możesz tak skonfigurować program, aby automatycznie dodawał ustalony wcześniej podpis do każdej nowej wiadomości pocztowej.

Jak szybko uruchamiać często odwiedzane strony WWW

Jeśli szczególnie często odwiedzasz niektóre strony internetowe, możesz je dodać do specjalnego paska w przeglądarce internetowej, skąd będziesz je uruchamiał za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Jak usunąć ślady swojego surfowania (Firefox, IE)

Jeśli z komputera korzysta większa liczba osób lub znajduje się on w miejscu publicznym, warto wymazać z niego wszystkie dane dotyczące historii przeglądanych stron WWW oraz danych tymczasowych zapisanych na twardym dysku.

Jak dodawać kluczowe ikony do pulpitu (Windows XP)

Jeśli na systemowym pulpicie Windows XP brakuje Ci kilku kluczowych ikon, takich jak Moje miejsca sieciowe, Mój komputer, skrót do Internet Explorera oraz skrót do katalogu dokumentów podpowiadamy co zrobić, aby wróciły one z powrotem na swoje miejsce.

Jak ochronić pliki systemowe przed skasowaniem

Domyślnie Windows ukrywa pliki systemowe, których przypadkowe skasowanie może mieć katastrofalne skutki dla dalszego funkcjonowania systemu operacyjnego. Jeśli jednak zauważyłeś, że pozostają one odkryte, warto wiedzieć, jak je szybko ukryć.

Korzystamy z Google Maps

W Internecie znajdziesz praktycznie wszystko. Co więcej, w ułamku sekundy możesz się przenieść w dowolne miejsce na ziemi, sprawdzić jak do niego dojechać, gdzie po drodze zjeść i co warto tam zobaczyć. Pomoże Ci w tym serwis Google Maps.

Podstawy korzystania z grup dyskusyjnych

Internet to doskonałe miejsce do poszukiwania informacji oraz wymiany poglądów z innymi użytkownikami. Stąd nie brakuje w nim różnego rodzaju forów dyskusyjnych oraz grup, na których internauci prowadzą ożywione debaty i służą pomocą innym. Zobacz, jak proste jest korzystanie z grup dyskusyjnych.

Podstawy korzystania z internetowych składnic plików

Przenoszenie danych na nośnikach optycznych lub pamięciach flash nie zawsze jest możliwe. Co zatem zrobić, żeby mieć dostęp do swoich plików niezależnie do miejsca, w którym się znajdujesz? Odpowiedzią są internetowe składnice plików, czyli prywatna przestrzeń dyskowa w Internecie na Twoje dane.

Czyszczenie komputera

Domowy pecet to kolejny mebel domowy. Tak jak inne, wymaga okresowego czyszczenia w środku. Użytkownicy, którzy rzadko zaglądają pod obudowę komputera mogą być zdziwieni ilością kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które zbierają się na poszczególnych komponentach. W dłuższym okresie czasu mogą być bardzo niebezpieczne dla wrażliwych układów elektronicznych oraz wentylatorów. W tym wypadku tradycyjna ściereczka i odkurzacz nie wystarczą.

Czym jest usługa dostępu do Internetu

W dzisiejszych czasach Internet to jedno z najważniejszych mediów. Bardzo często się z niego korzysta. Chciałabym się jednak dowiedzieć co dokładnie kryje się po podjęciem usługa dostępu do Internetu?

Jak ominąć Kosz podczas kasowania plików

Domyślnie system Windows podczas kasowania plików przenosi je do Kosza, skąd potem możesz je odzyskać lub ostatecznie usunąć. Dzięki prostej kombinacji klawiszy, niechciane pliki zostaną natychmiast usunięte z pominięciem wizyty w Koszu.

Jak sprawdzić, czy strona internetowa jest bezpieczna

Nie możesz mieć całkowitej pewności, że każda z przeglądanych przez Ciebie stron internetowych jest prawdziwa. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne i podszywając się pod znane witryny potrafią zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem. Zobacz, jak w prosty sposób zweryfikować wiarygodność strony WWW.

Jak zatrzymać zamykanie lub restart systemu (Windows XP)

Może zdarzyć się sytuacja, w której użytkownik odruchowo skorzysta z funkcji restartu lub zamknięcia systemu operacyjnego Windows komputera, a chwilę potem się rozmyśli. Dzięki skrótowi oraz specjalnej kombinacji klawiszy można oba procesy zatrzymać.

Bezpieczna poczta elektroniczna

Z poczty elektronicznej korzystamy praktycznie codziennie. Poza komunikatorami internetowymi jest to nadal jedna z najpopularniejszych metod komunikacji w ogólnoświatowej sieci. Niestety, tak jak pozostałe usługi, poczta elektroniczna doświadcza również ciemnej strony Internetu. Jak zatem zabezpieczyć swoją elektroniczną korespondencję? Jak postępować, aby nie dać się złapać w sidła spamu, wirusów oraz cybernetycznych przestępców?

Jak skorzystać z przywracania systemu w wierszu polecenia

Jeśli nie jesteś w stanie poprawnie uruchomić systemu Windows, nawet za pomocą trybu awaryjnego, możesz nadal skorzystać z funkcji przywracania systemu, która obsługiwana jest z poziomu wiersza polecenia.

Autoodtwarzanie dla różnych typów płyt CD i DVD (Windows XP)

W systemie Windows XP, w zależności od zawartości płyty CD lub DVD, którą umieszczasz w napędzie, możesz dostosować nie niej parametry funkcji autoodtwarzania. Dzięki temu za każdym razem będzie uruchamiany inny program.

Jak zablokować pobieranie plików w Internet Explorerze

Jeśli obawiasz się, że w trakcie Twojej nieobecności inny użytkownik komputera może pobierać z Internetu niebezpieczne pliki, zablokuj całkowicie ich pobieranie z poziomu przeglądarki Internet Explorer.

Jak backupować i przywracać rejestr

Edytowanie rejestru Windows to niebezpieczna zabawa. Przed jej rozpoczęciem warto wykonać zapasową kopię. Na wypadek jakichkolwiek komplikacji można ją wtedy szybko odzyskać do pierwotnego stanu sprzed feralnych modyfikacji.

Jak utworzyć skrót do zablokowania komputera

Jeśli pracujesz na komputerze w większym skupisku ludzi i nie chcesz, aby ktokolwiek poza tobą miał w czasie Twojej chwilowej nieobecności dostęp do danych korzystaj z funkcji blokady konta. Pokażemy Ci jak utworzyć dla niej wygodny skrót na pulpicie.

Usługa telekomunikacyjna

Jak wykonać zapasową kopię danych (Windows XP)

Najważniejsze dane zawsze warto zarchiwizować i zabezpieczyć przed ewentualna utratą. W tym celu nie musisz stosować żadnego zewnętrznego, płatnego oprogramowania. Wystarczy wbudowana w Windows funkcja o nazwie Kopia zapasowa.

Przygotowanie do ponownej instalacji systemu Windows

Komputer wyraźnie zwalnia, zaczyna się pojawiać coraz więcej komunikatów o błędach, a na koniec przestają działać najważniejsze narzędzia. To znak, że przyszedł czas na ponowną instalację systemu operacyjnego Windows. Zanim jednak się do niej zabierzesz sprawdź jak należy się do niej przygotować.

Tworzenie obrazu partycji lub twardego dysku

Funkcja tworzenia obrazu partycji lub całego twardego dysku może Ci się szczególnie przydać w razie konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu jesteś w stanie przywrócić komputer do stanu używalności w zaledwie kilka minut.

Kupujemy notebooka

Przenośny komputer nie jest już dziś dobrem luksusowym. Może sobie na niego pozwolić praktycznie każdy. Oferta rynkowa jest tak bogata, że nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Kupujemy zewnętrzny twardy dysk

Wolnego miejsca na twardym dysku nigdy za wiele. Kupno dodatkowego nośnika danych jest ostatecznie nieuniknione. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę przy zakupie zewnętrznego twardego dysku.

Najgroźniejsze wirusy wszechczasów

Infekcja komputera wirusem może stać się istnym koszmarem użytkownika. Utrata cennych danych, zapchane na długie godziny łącze internetowe i rosnąca lawinowo liczba kolejnych infekcji, to tylko czubek góry lodowej skutków działania niebezpiecznych plików. Najbardziej znani i zarazem groźni przedstawiciele tego gatunku programów zatrzęśli w posadach całym informatycznym światem. Poznaj najniebezpieczniejsze wirusy wszechczasów.

REKLAMA