REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wybrać odpowiednią farbę?

Czym powinniśmy kierować się wybierając farbę do pomalowania naszego mieszkania? Na jakie informacje podane przez producenta na opakowaniu należy zwracać uwagę? Czy tańsze farby rzeczywiście dają gorszy efekt?

Izolacja przeciwwilgociowa w łazience i kuchni, czyli jak zabezpieczyć się przed wilgocią?

Każdym domu znajdują się tzw. pomieszczenia mokre, czyli takie, które z racji swojej funkcji narażone są na zawilgocenie. Dotyczy to głównie łazienek i ubikacji, pralni, suszarni oraz kuchni. Jak więc zabezpieczyć nasz domu lub mieszkanie przed pojawieniem się wilgoci?

Gruntowanie ścian – jak przygotować podłoże pod malowanie?

Przed rozpoczęciem malowania należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia, którą zamierzamy pomalować musi być zagruntowana. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt końcowy, uzyskamy trwał powłokę i farba nie będzie odpadać.

Problemy z dachem – wymienić czy naprawiać?

Letnia pora roku jest najlepszą chwilą na to, aby sprawdzić, w jakim stanie są nasze okna czy dach i dokonać ewentualnych napraw. Jeżeli coś okaże się nie tak, jest to ostatnia chwila na ewentualne remonty, które zapewnią nam dobrą izolację w zimę.

REKLAMA

Mieszkanie przeznaczone do remontu. Okazja czy niepotrzebny wydatek?

Na przestrzeni kilku lat można zaobserwować wzrost popytu na mieszkania do remontu. Z czego to wynika?

Ściany pomalowane z fantazją

Warto wiedzieć, że pomalowane ściany nie muszą być gładkie, a miłośnicy faktur wcale nie są skazani na nowoczesne i drogie tapety. Przy minimum wysiłku i umiejętności można stworzyć na ścianach fantazyjne wzory, które zachwycą naszych gości.

Wymiana okien – jak zrobić to prawidłowo?

Aby dom funkcjonował bezpiecznie, należy dbać o jego stan techniczny. Co jakiś czas powinniśmy przeprowadzać prace remontowe. Jednym z przykładów remontu domu jest wymiana okien. Wbrew pozorom, wymiana okien to poważne przedsięwzięcie.

Jak nie dać się złapać na fałszywą okazję?

W momencie, gdy zaczynamy szukać własnego mieszkania, powinniśmy pamiętać o tym, że okazji na rynku nieruchomości po prostu nie ma. Jeżeli mieszkanie jest bardzo tanie nadaje się, co najwyżej do gruntownego remontu albo ma ukryte wady.

REKLAMA

Zabrudzenia na ścianach – jak je usunąć?

Zabrudzenia na ścianach, tłuste plamy, otarcia – to nic nowego. Jak je usunąć? Jednym z rozwiązań jest remont mieszkania. Jaką farbę wybrać do malowania? Wszystko zależy od tego, które pomieszczenia planujemy malować. Innej farby użyjemy do malowania salonu, a innej do kuchni czy łazienki. Sprawdź, jaką farbę wybrać, aby długo cieszyć się czystymi ścianami.

Jak najlepiej dobrać wiertarkę udarową na potrzeby własnego warsztatu?

Wśród narzędzi w każdym przydomowym warsztacie powinna znaleźć się wiertarka udarowa. Urządzenie to zdecydowanie ułatwi nam pracę, gdy będziemy chcieli wywiercić dziurę w twardym materiale takim jak beton czy płyta żelbetowa, gdzie zwykła wiertarka nie da rady. Na rynku dostępny jest ogromny wybór wiertarek udarowych, jednak każda z nich różni się od siebie: ceną, siłą czy mocą. Przeczytaj na co zwróci uwagę przy zakupie wiertarki udarowej, aby dostosować ją do indywidualnych potrzeb.

Czy silikon wystarczy do utrzyma naszego lustra?

Standardowe środki służące do klejenia i montowania, nie nadają się do delikatnych powierzchni lustrzanych. Te wymagają bowiem szczególnego traktowania. Właśnie dlatego powstał dedykowany Silikon do mocowania luster – stworzony z myśląo delikatnej strukturze zwierciadeł.
Istnieje bardzo wiele metod przytwierdzania luster do powierzchni ścian czy płytek. Jedni decydują się na mechaniczne przykręcanie lustra do ściany, inni na przyklejenie go do powierzchni płytek. Jedną z bezpieczniejszych metod przymocowania lustra do ściany jest użycie specjalnego silikonu.

Czy suszarki łazienkowe zwiększają temperaturę w łazience?

Na polskim rynku istnieje wiele rodzajów suszarek łazienkowych, które służą do suszenia ręczników i bielizny. Jednak czy tylko? Otóż, okazuje się, że suszarki łazienkowe oprócz swojej podstawowej funkcji, również świetnie sprawdzają się w roli grzejników. Sprawdź jak w łatwy sposób zwiększyć temperaturę w swojej łazience.

Remont mieszkania w wakacje


Remont mieszkania nie zawsze oznacza gruntowne zmiany. Wystarczy pomalowanie ścian lub wymiana kanapy. Nawet drobne czynności remontowe mogą spowodować, że mieszkanie będzie wyglądać na odświeżone. Skorzystajmy z wolnego czasu w wakacje i wyremontujmy nasz dom lub mieszkanie.

Jakie musimy spełnić formalności przy pracach remontowych na dachu?

Niezależnie od wykonywanych prac remontowych i budowlanych, musimy pamiętać, że zawsze podlegamy prawu budowlanemu. Wyznacza ono zakres prac, które możemy wykonać samodzielnie oraz te, do których będziemy potrzebować specjalnych zezwoleń. Tak samo jest w przypadku prac przy poszyciu dachowym. Dlatego przed rozpoczęciem prac, przeczytaj i dowiedz się, jakie pace możemy wykonywać samemu , a do jakich prac będziesz potrzebować specjalnych zezwoleń.

Jak usunąć zabrudzenia po remoncie?


Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń.

Jak prawidłowo czyścić i konserwować rynny?

Poprawne działanie rynien jest możliwe, tylko wtedy, są one całkowicie oczyszczone i szczelne. Jeśli chcemy, uniknąć problemu związanego z zaleganiem w nich różnych zanieczyszczeń, a w rezultacie braku przepływu wody, powinniśmy regularnie sprawdzać drożność całego systemu rynnowego. Jak często należy wykonywać przegląd rynien?

Krawędzie, listwy i narożniki – czyli jak remontować ściany?

Renowacja ścian, które już dawno straciły swoją świeżość to bardzo dobry pomysł na zmianę aranżacji wnętrza. Odpowiedni dobór kolorów w znaczący sposób może wpłynąć na wygląd naszego mieszkania. Zanim zabierzemy się do remontu, warto zaplanować harmonogram poszczególnych prac. Warto też skupić się na miejscach, które są najtrudniejsze w wykończeniu jak krawędzie czy styki ścian. Dowiedz się jak poprawnie malować, tak aby uniknąć zacieków, oraz za pomocą jakich, drobnych elementów udekorować ściany?

Jak wykonuje się posadzkę betonową?

Posadzka betonowa stanowi nawierzchnię dla danej posadzki. Z tego powodu posadzkę betonową należy dobrze wykonać.

Jak zamontować sufit podwieszany?

Sufity podwieszane są bardzo estetycznym rozwiązaniem i odgrywają istotną rolę w wizualnym odbiorze wnętrza. Trzeba zadbać o ich właściwy montaż.

Co dobrze wiedzieć o suficie podwieszanym?

Sufit podwieszany jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w różnego rodzaju wnętrzach. Z powodzeniem sprawdza się również w domach prywatnych.

Jak wybrać i przygotować właściwy podkład pod panele?

O wyglądzie i trwałości paneli na podłodze decyduje nie tylko ich jakość lub montaż. Pod panele trzeba przygotować przede wszystkim właściwy podkład.

Co to jest deska barlinecka?

W przypadku, gdy sami decydujemy się na ułożenie podłogi najprościej jest wybrać np. deski barlineckie. Deska barlinecka to deska trójwarstwowa, której dwie dolne warstwy stanowi drewno iglaste, a trzecią, licową, drewno liściaste.

Jak układa się podłogę z deski barlineckiej?

Podłogę z deski barlineckiej układa się szybko i łatwo. Przy odrobinie chęci i cierpliwości taką podłogę można położyć samemu.

Rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, z tworzywa i metalowe

Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru drzwi wejściowych uzależnia się nie tylko od walorów estetycznych, które posiadają, ale również od rodzaju materiału, z którego drzwi są wykonane. Drzwi wejściowe odgradzają powierzchnię użytkową od świata zewnętrznego oraz pełnią ważną funkcję zabezpieczającą.

Jak położyć płytki ceramiczne na zabudowie kartonowo-gipsowej?

Położenie płytek ceramicznych na zabudowie karton - gipsowej wymaga precyzji. Najlepiej zlecić to zadanie doświadczonemu glazurnikowi.

Jak wyciszyć podłogę?

Pomieszczenie mieszkalne znajdujące się na górnej kondygnacji wymaga wyciszenia podłogi, aby nie było słychać hałasu na kondygnacji, która znajduje się niżej. Wyciszenie podłogi dodatkowo ogranicza straty ciepła.

Jak przygotować konstrukcje szkieletową pod zabudowę wanny?

Do obudowy wanny potrzebne jest przygotowanie odpowiedniej konstrukcji szkieletowej. Obudowę wanny mocuje się na konstrukcji szkieletowej zbudowanej z listewek o grubości 40 x 40 mm, rozstawionej wzdłuż boków wanny i przymocowanej do ściany.

Jak pomalować sufit?

Sufit jest stałym elementem nie tylko wyposażenia, ale też dekoracji wnętrza. Jeśli jego kolor zostanie umiejętnie dobrany, pomalowany sufit może uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu indywidualny charakter.

Jak pomalować sufit na warstwie starej farby?

Aby pomalować sufit na warstwie starej farby, należy go wcześniej odpowiednio przygotować. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które zepsują efekt końcowy, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Jaką farbę do malowania sufitu wybrać?

Zalecaną farbę do malowania sufitu wybiera się na podstawie aktualnego stanu sufitu. Każdy rodzaj farby posiada własne zalety i charakterystyczne cechy, które warto znać przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej farby do malowania sufitu.

Jak dobrać narzędzia malarskie?


Zabierając się do malowania ścian czy sufitów, powinniśmy mieć wiedzę dotyczącą technik malarskich, stosowanych farb oraz narzędzi. Wbrew pozorom, wybór profesjonalnych przyborów malarskich jest ważny, aby przy malowaniu ścian osiągnąć zamierzony efekt.

Jak naprawić uszkodzony dach?

Uszkodzone pokrycie dachowe z gontu, papy lub blachy można naprawić pokrywając uszkodzoną powierzchnię innym, nowym materiałem dachowym. Nie musimy usuwać starego pokrycia dachowego, aby położyć nowe. Będziemy musieli sprawdzić natomiast w jakim stanie jest drewniana konstrukcja dachowa (więźba), mogły ją bowiem zniszczyć owady, nastąpić zbutwienie drewna lub też więźba mogła ulec wypaczeniu na skutek nadmiernych odkształceń.

Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż?


Jeżeli zamierzać
sprzedaż nieruchomość powinieneś odpowiednio się do tej czynności przygotować. Ma to na celu przede wszystkim zachęcić potencjalnych nabywców do wybrania tego mieszkania oraz osiągnięcia większych korzyści finansowych.

Jaka umowa przy remoncie?

Wybierając fachowca do remontu mieszkania warto zadbać o porządną umowę, która zabezpieczy nas przed fuszerką oraz innymi przykrymi niespodziankami. W takich sytuacjach zawieramy umowę o roboty budowlane.

Odmień swoją glazurę metodą „płytka na płytkę”


Planując remont kuchni czy łazienki wielu z nas zamierza wymienić płytki. Wymiana płytek ceramicznych to bardzo długi i kosztowny proces. Istnieje jednak sposób, aby znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze stosując metodę przyklejania nowej glazury na starą. Jak tego dokonać by otrzymać ten sam efekt, co w przypadku zerwania starej glazury?

Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Własnoręczny remont mieszkania nie zawsze musi być trudny. Jeśli zaopatrzymy się we właściwe materiały takie jak wałki, pędzle i farby, zajmie nam to na prawdę nie wiele czasu.

Drewno elewacyjne jako jeden z nowoczesnych elementów wykończeniowych

Drewno elewacyjne to jeden z najmodniejszych elementów w nowoczesnej architekturze. Ten naturalny surowiec nadaje budynkom niepowtarzalny charakter, ponadto można łączyć go innymi materiałami takimi jak szkło czy metal.

Jak w prosty sposób zmienić wygląd okien?


Okna jeden z nieodłącznych elementów w każdym domu. Ich najważniejszą funkcją jest dostarczenie światła i powietrza do wnętrza. Jednak czy tylko? Czy okna mogą również stanowić jeden z elementów wystroju? Oczywiście, że tak. Szprosy to najłatwiejszy sposób, by odświeżyć wygląd naszych okien i nadać im nowy, estetyczny wygląd.

Jakie są warunki gwarancji na dach?


Zanim zdecydujemy się na budowę nowego dachu lub wymianę starego pokrycia, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, którą zapewnia nam producent dachu. Zakup pokrycia dachowego to duży wydatek, dlatego poza sprawdzeniem stanu technicznego dachu sprawdźmy również, co zapewnia nam taka gwarancja.

Kalkulatory pomocne podczas remontu


Patrzysz na swoje ściany i wiesz, że już czas, żeby je pomalować lub wytapetować. A przed Twoim domem warto by wykonać ogrodzenie. Jednak remonty to nie jest Twoja specjalność. Wiesz, że musisz się tym zająć, ale do końca nie wiesz jak? Malowanie ścian lub ich tapetowanie, a także wykonanie murowanego ogrodzenia nie należą do skomplikowanych czynności, możesz spróbować wykonać je samodzielnie bądź skorzystać z pomocy fachowca. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz warto wcześniej sprawdzić, jaki będzie koszt takiego remontu i jakiej ilości materiałów będzie potrzebna.

Jaki rodzaj ścian jest w Twoim domu: działowe czy nośne?


W czasie remontu często zastanawiamy się nad powiększeniem niektórych pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że odbywa się to kosztem ścian, które te pomieszczenia oddzielają. Aby nie dopuścić do późniejszych problemów, powinniśmy najpierw sprawdzić rodzaj ścian znajdujących się w budynku.

Mozaiki – sposób na urozmaicenie wnętrza

Mozaika to nic innego jak drobnowymiarowe elementy ułożone na ścianie lub podłodze. Mogą być wykonane z różnego materiału, łączące kilka kształtów i kolorów. Można nimi wykładać całe powierzchnie ścian lub tylko fragmenty, tworząc przy tym różne wzory i obrazki. Mozaiki mogą być ceramiczne, kamienne, szklane, drewniane, a nawet metalowe.

Miejsca szczególnej uwagi podczas tapetowania

Choć tapetowanie wydaje się na pozór łatwą do przeprowadzenia pracą wykończeniową to nawet przyklejenie pasów na prostej powierzchni może często sprawiać problem. Przystępując do tapetowania pomieszczenia, należy odpowiednio przygotować powierzchnie i wymierzyć pasy tapet tak, by były dopasowane do wszelkich załamań i wycięć. To jak tapetować ściany raczej jest oczywiste dla wszystkich, ale sufity, narożniki czy różnego rodzaju wnęki mogą sprawić już problemy.

Jak i kiedy zamontować drzwi zewnętrzne?

Budujesz dom i zastanawiasz się kiedy wstawić drzwi? Prawidłowo zamontowane drzwi nie tylko ochronią nasz dom przed stratami ciepła ale i niekorzystnym działaniem wilgoci. Drzwi najlepiej zamontować tuż po zakończeniu prac mokrych wewnątrz budynku, a także już po wykonaniu elewacji.

Jak fugować płytki w sześciu krokach?



Jak poprawnie fugować płytki ceramiczne? Nie jest to trudne zadanie i można je wykonać samemu. Aby zafugować położone już płytki, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi takich jak: mieszadło, paca, gąbka oraz taśma malarska. Poniżej w kilku krokach przedstawiamy jak wykonać poprawne fugowanie.

Jak skutecznie spoinować?

Wypełnianie spoin zaprawą do fugowania lub silikonem jest jedną z ostatnich czynności, które wykonujemy nadającą powierzchni właściwy charakter. Aby uniknąć niespodzianek oraz osiągnąć wymarzony efekt należy przestrzegać kilku zasad.

Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne, niezbędny element każdego domu. Dobrze dobrane drzwi zapewniają nam intymność i bezpieczeństwo, a ich walory estetyczne będą podkreślać charakter domu przez długie lata. Drzwi są wizytówką domu i mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze radzi Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.

Jakie są rodzaje okien pasywnych?

By stworzyć dom prawdziwie energooszczędny, warto zwrócić uwagę na technologię domów pasywnych. Główną rolę odgrywają w nich odpowiednio dobrane okna i drzwi. Skupiając się głównie na parametrach stolarki, zdarza się że nie zwracamy uwagi na ich estetykę. Czy słusznie?

Czym jest samowola budowlana?

Co to znaczy samowola budowlana? Czy wykonując samodzielnie remonty w domu dopuszczamy się jej? 6 sierpnia 2010 roku zaktualizowano ustawę Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, nowelizacja), z której dowiemy się czy działamy zgodnie z prawem.

Remont i przebudowa budynków na obszarze wpisanym do rejestru zabytków

Prowadzenie robót budowlanych przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wymaga wydania pozwolenia na prowadzenia robót przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

REKLAMA