REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Radio

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Abonament RTV w 2025 r.: Stawki opłaty za radio lub telewizor

Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu. Za używanie odbiorników pobiera się opłatę abonamentową. Opłatę pobiera Poczta Polska. Jakie będą stawki opłaty abonamentowej w 2025 r.?

Czy kontrolera abonamentu RTV trzeba wpuścić do domu lub firmy? Kto może kontrolować?

Wszyscy posiadacze sprawnych telewizorów i radioodbiorników (i wszelkich innych urządzeń pozwalających na odbiór programów telewizyjnych i radiowych) mają obowiązek rejestracji takich urządzeń w ciągu 14 dni od wejścia w jego posiadanie a także obowiązek regularnego wnoszenia opłat abonamentowych (tzw. abonamentu RTV). Kto, i na jakich zasadach ma prawo kontrolować, czy zarejestrowaliśmy telewizor i radio, i czy płacimy abonament RTV?

Kara za radio w samochodzie? Rekordzista zapłacił w tym roku 187 tys. zł. To nie żart!

187 tys. zł. Dokładnie tyle wynosi rekordowa kara za brak abonamentu RTV, która właśnie została ściągnięta w Polsce. Na kierowców padł zatem blady strach. Tylko czy taka kwota jest w ogóle możliwa w przypadku samochodu? Niestety po części tak...

Będą sprawdzać radia w samochodach w 2024 r. Nie chodzi jednak o abonament RTV

UKE niedługo może zacząć kontrolować radia samochodowe. Powodem nie będzie jednak abonament RTV. Karę w tym przypadku dostanie importer. Radia w nowych autach powinny bowiem posiadać standardowo tuner DAB+.

REKLAMA

Yanosik za darmo? Tak, teraz także radio Yanosik za darmo!

Yanosik to świetnie znana kierowcom aplikacja. Zbiera społeczność ostrzegającą się o zagrożeniach drogowych. Darmowy program ma nową funkcję. Tą jest radio Yanosik. Radio, w którym przemówi Piotr Fronczewski.

Abonament RTV – kto jest zwolniony z obowiązku płacenia opłaty abonamentowej za telewizor lub radio

Które osoby są zwolnione z abonamentu RTV? Jakie dokumenty powinny posiadać? Co trzeba zrobić aby skorzystać ze zwolnienia?

Abonament RTV 2023 – ile wynosi, kto zwolniony. Stawki opłaty abonamentowej, zniżki

Jaki abonament mamy obowiązek płacić za radia i telewizory w 2023 roku? Jakie zniżki przysługują posiadaczom telewizorów i odbiorników radiowych? Dlaczego warto zapłacić abonament rtv za cały rok? Kto jest zwolniony obowiązku zapłaty abonamentu rtv? Czy trzeba płacić opłatę abonamentową za komputer, laptop, czy komórkę, które używamy do oglądania programów telewizyjnych lub słuchania stacji radiowych?

Abonament RTV w 2023 roku. Rozwiąż quiz!

Abonament RTV w 2023 roku - ile wynosi, jak i kiedy zapłacić? Dowiedz się więcej opłatach za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego. Rozwiąż quiz!

REKLAMA

NSA orzekł: ważna jest moc pojedynczej anteny

7 listopada 2022 r. Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów podjął niezwykle ważną uchwałę dotyczącą kierunku wykładni § 3 ust. 1 pkt 8 i § 3 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia z 9.11.2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko („Rozporządzenie”) wskazując, że przy kwalifikacji instalacji radiokomunikacyjnych, radionawigacyjnych i radiolokacyjnych jako inwestycji mogącej potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, należy brać pod uwagę równoważną moc promieniowaną izotropowo wyznaczoną dla pojedynczej anteny także wówczas, gdy w skład instalacji wchodzi kilka anten. Uchwała ta rozstrzyga spór interpretacyjny trwający od lat zarówno wśród organów administracyjnych, przedstawicieli doktryny, ale też w orzecznictwie sądów.

Abonament RTV - kto płaci, dlaczego i ile?

Konieczność płatności abonamentu RTV w Polsce od wielu lat wzbudza wiele kontrowersji. Kto powinien go opłacać i w jakiej wysokości według przepisów prawa?

Podwyżka abonamentu za radio w samochodzie 2023

Abonament za radio w samochodzie - podwyżka w 2023 roku. Tak, kierowcy zapłacą więcej. Nowe stawki zaczną obowiązywać już za kilka miesięcy.

Abonament RTV – wysokość opłat w 2019 r.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała wysokość opłat za abonament RTV w 2019 r. Czy abonament radiowo-telewizyjny w następnym roku podrożeje?

Nowe zasady pobierania opłat za odtwarzanie muzyki w lokalach

Resort Kultury zadecydował, to Związek Artystów Wykonawców STOART będzie organizacją, upoważnioną do pobierania opłat za muzykę odtwarzaną w sklepach, restauracjach czy innych punktach usługowych. Ponadto ujednolicone zostały stawki za publiczne odtwarzanie muzyki.

Skąd nawigacja GPS czerpie dane o korkach na drodze?

O tym jak skuteczna w działaniu jest nawigacja GPS decyduje m.in. dokładność jej mapy oraz dostęp do aktualnych informacji o ruchu drogowym. Te ostatnie najczęściej pobierane są z internetu, ale ostatnio do łask powraca także radio!

Salon fryzjerski – puszczanie muzyki z radioodbiornika a prawa autorskie

W salonie fryzjerskim niejednokrotnie można posłuchać stacji radiowej albo obejrzeć urywek programu telewizyjnego. Czy naruszamy w ten sposób prawa autorskie i powinniśmy obawiać się reakcji ZAIKsu?

Radio w samochodzie służbowym, a abonament

Opłacanie abonamentu za każdy odbiornik radiowy zainstalowany w samochodzie służbowym to obowiązek ustawowy. A co grozi za niepłacenie abonamentu?

REKLAMA