Wiosna, ach to ty… a skora wiosna to i powódź różnobarwnych kwiatów. Kwiaty są jednym z najpiękniejszych darów natury oraz stanowią nieodłączny element wielu kultur na całym świecie. Od wieków ludzie zdają sobie sprawę z piękna i symbolizmu, który niosą ze sobą różne gatunki kwiatów. Rośliny te są też wykorzystywane w celach dekoracyjnych, ceremonialnych, jako symbole uczuć i emocji, od ich nazw nadaje się też imiona. Wiele kwiatów używa się do sporządzania smacznych i niebanalnych potraw jak np. kwiaty czarnego bzu w cieście naleśnikowym… Poniżej przygotowaliśmy quiz na temat kwiatów, który może was zaciekawić. Zapraszamy.
Maturzyści! Niełatwe zadanie przed Wami już niebawem, ale jesteśmy pewni, że świetnie dacie sobie radę. Pamiętacie kto tworzył w pozytywizmie? Czym jest homonimia albo o czym są „Kazania sejmowe”? O to nie zapytamy. Uporządkujcie swoją wiedzę przed egzaminem z języka polskiego. Przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych pytań. Czy trudne? To musicie sprawdzić sami. Rozwiążcie quiz, podzielcie się wynikami, a potem dajcie odpocząć mózgowi i idźcie się zrelaksować. Jesteście gotowi? To zaczynamy, powodzenia!
Hanysy, paprykarze, scyzoryki albo krawaciarze, to obiegowe i często wielce stereotypowe, mniej lub bardziej znane wszystkim określenia mieszkańców różnych regionów Polski. Bez względu na formalne podziały administracyjne, są jeszcze nazwy lokalne. Każdy region naszego kraju ma swoją gwarę i powiedzonka z nią związane, a do mieszkańców poszczególnych miast i terenów przylgnęły także obiegowe określenia. Czy na pewno znacie je wszystkie i wiecie, kto jest lajkonikiem, a kto brzeszczotem? Jeśli macie choć cień wątpliwości, to nie bądźcie pyra i sprawdźcie się w naszym quizie! Zapraszamy wszystkich z każdego regionu Polski!
W dobie przedsmartfonowej - tak to ujmując, istniało jeszcze coś takiego jak zabawy podwórkowe, które zwłaszcza w PRL były bardzo popularne. Stanowiły nieodzowną (i najlepszą) część dzieciństwa wielu osób dorastających w tamtych latach. Przeróżne gry oraz zabawy były nie tylko sposobem na spędzenie wspólnie z rówieśnikami wolnego czasu, ale także możliwością dodatkowych harców. Większość z ówczesnych podwórkowych aktywności była prosta oraz dostępna dla wszystkich dzieci, co czyniło je wyjątkowymi i niezapomnianymi jeszcze po wielu, wielu latach. Poniżej w quizie kilka zabaw, które były popularne na polskich podwórkach zwłaszcza w okresie PRL.
Moda z czasów PRL. Ten kto powiedział kiedyś, że PRL był szary i nudny, to chyba dobrze nie wiedział, co mówi, a może nie rozróżniał kolorów. Obawiamy się, że najprawdopodobniej nawet ich nie widział. Wiadomo było, że co dekada to stylizacje różniły się od siebie niekiedy dość mocno i potrafiły być jeszcze bardziej kolorowe oraz szalone od poprzednich. W PRL - u pojawiały się także nowe trendy, takie jak buty na słoninie, bananowe spódnice, getry robione na drutach, piramidy czy ortaliony. Dziś dla wielu jest to już jedynie historia mody, ale nie dla wszystkich. Odważycie się rozwiązać nasz modowy quiz? Komplet punktów tylko u znawców tematu.
Rozrywki w PRL. W tamtych czasach stanowiły istotny element życia społecznego. Pomimo panujących restrykcji i braku dostępu do wielu rzeczy Polacy szukali możliwości do dobrej zabawy, gdzie się da. Co więcej, rozwijali i tworzyli własne formy rozrywki. Muzyka, kinematografia, sport, teatr – na wszystko było miejsce. Chociaż władza próbowała kontrolować i dyktować gusta to głód wolności i rozwijania swoich pasji był większy. Zapraszamy na quiz o najpopularniejszych rozrywkach z PRL, ale uprzedzamy – łatwo nie będzie!
Słynne budowle to nie tylko atrakcje turystyczne, ale również niezwykłe dzieła architektury, stanowiące często symbol danego kraju lub miasta. Niektóre z nich przetrwały wieki, inne powstały stosunkowo niedawno, ale zachwycają swoim pięknem i niepowtarzalnym stylem. Czasem rozpoznajemy po zarysie, innym razem wystarczy fragment zdjęcia. W quizie sprawdzamy, czy uda Wam się odgadnąć miejsce pochodzenia budowli po jej nazwie. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale warto spróbować swoich sił! Do dzieła!
Afryka jest jednym z największych lądów na świecie, mieści się w pierwszej trójce kontynentalnych gigantów, tuż po Azji. Jest też jednym z ciekawszych tematów do nauki na lekcjach geografii w klasie 8. Ten obfitujący w niesamowitą bioróżnorodność kontynent sprawia, że każdy choć raz w życiu chciałby go odwiedzić. W dobie dzisiejszej rozwiniętej komunikacji tzw. kiedyś „czarny ląd” jest niemal na wyciagnięcie ręki. Jedno z przysłów afrykańskich głosi „Dzielenie się z drugim- oznacza bogactwo” – więc my dzielimy się z Wami quizem o Afryce. Warto go rozwiązać, zwłaszcza, jeśli czeka kogoś klasówka z tego tematu. Ciekawi nas, jak sobie poradzicie.
Rowerowe ciekawostki. „Rower jest wielce okej, rower to jest świat” śpiewał Lech Janerka. Górski, szosowy, miejski, trekkingowy, elektryczny – przy wyborze roweru można się pogubić. Dla jednych to codzienny środek lokomocji, inni sporadycznie korzystają z jednośladów, jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez dwóch kółek. Jazda na rowerze poprawia wydolność organizmu, krążenie, zapobiega zakrzepom. Korzyści jest wiele! Nawet jeśli nie jeździliście bardzo długo – tego się nie zapomina. Zapraszamy na nasz rowerowy quiz z ciekawostkami.
Kuchnia w PRL - tego się nie zapomina, dlatego przygotowaliśmy niezapomniany quiz dla smakoszy. Jedzenie w PRL było geograficznie zróżnicowane oraz kształtowane przez wiele czynników, w tym (niestety bardzo często) dostępność produktów, czy prozaiczny brak jakiegokolwiek wyboru. Bywały okresy, gdy wiele produktów było na kartki, a sklepy często puste. Wraz z upływem czasu, gospodarka i w tym temacie zaczęła się poprawiać, dlatego już w latach 70-tych i 80-tych kuchnia zaczęła wstępować na wyższy poziom, a wpływ kuchni zachodniej, w tym radzieckiej, niemieckiej, włoskiej i chińskiej, stał się bardziej zauważalny. Zaczęły się pojawiać u nas nie tylko zapiekanki, ale też bliny czy sajgonki, choć najbardziej i tak pamięta się schabowego, nawet jeśli bywał z mortadeli.
Kultowe przedmioty z czasów PRL. Jedne ułatwiały codzienność, inne były synonimem luksusu, o jednych marzyło się miesiącami, a inne chętnie wyrzuciło z pamięci. Niewątpliwie stanowią jednak znak tamtych czasów. Pamiętacie jeden z najsłynniejszych foteli czasów PRL, wiecie jak nazywał się ręczny odkurzacz albo kto widniał na reklamówce sklepu „Baltona”? Jeśli tak, to z quizem nie będziecie mieć problemu. Ale są też podchwytliwe pytania, zachowajcie czujność. Zapraszamy również do naszych pozostałych quizów o tematyce PRL.
QUIZ Kultowe słodycze z PRL! Ach, chyba każdy z nas pamięta ten boski smak oranżady w proszku, jedzonej wprost z ręki (bez rozrabiania w wodzie), albo bloku czekoladowego robionego przez mamę z mleka w proszku i kakao. Żeby nie było tak słodko, to mieliśmy wtedy i słodyczowe „koszmarki” - choćby słynny wyrób czekoladopodobny. W czasach PRL-u wybór słodyczy był znacznie mniejszy niż dziś, a dostęp do nich często ograniczony. Jednakże, pomimo braków, istniały popularne słodycze, które wciąż są pamiętane przez wielu Polaków, a na półkach sklepowych królują do dziś. Sprawdźcie swoją pamięć i znajomość słodkości z tamtych czasów. Zapraszamy na quiz!
Rewolucja przemysłowa - to termin obecny w naszej świadomości mniej więcej już od XVIII w. Wszystko zaczęło się w Anglii, a potem szybko rozszerzyło na cały świat. W związku z narastającym już od XVI w kryzysem energetycznym szukano nowych rozwiązań technologicznych usprawniających przemysł i ułatwiających ludziom życie. Jednym z pierwszych rewolucyjnych osiągnięć było zmodernizowanie warsztatu tkackiego poprzez wynalezienie tzw. Przędzącej Jenny (Spinning Jenny) - maszyny przędzalniczej. Tak rozpędzona myśl technologiczna, zaowocowała z biegiem lat m.in. samochodem, komputerem i niestety także atomem. Poniżej w „przemysłowym” quizie znajdziecie kilka ciekawych pytań z tej dziedziny, a nas ciekawi, jak sobie poradzicie z odpowiedziami.
Stolice świata. Dziś podróże palcem po mapie, sprawdzamy Waszą wiedzę dotyczącą stolic świata. Niektóre odpowiedzi są oczywiste, inne bardziej podchwytliwe, a nad jeszcze innymi trzeba się mocno zastanowić. Jeśli byliście pilnymi uczniami na geografii albo podróżowanie to Wasza pasja, nie będziecie mieć problemu ze wskazaniem poprawnych odpowiedzi. A jeśli niekoniecznie, to i tak zapraszamy na quiz, warto sobie tę wiedzę odświeżyć. W zakładce czekają na Was jeszcze quizy z flagami państw. Nie przegapcie!
Pszczoły to bez wątpienia owady socjalne, żyją w koloniach, gdzie każdy osobnik pełni określoną rolę w życiu społecznym ula. Na czele hierarchii stoi królowa, która składa jaja i jest matką całej kolonii, robotnice - zajmują się zbieraniem nektaru, obroną gniazda i opieką nad potomstwem. Są także trutnie, których zadaniem jest jedynie rozród. Pszczoły są niezwykle pożyteczne i ważne dla ekosystemu, ponieważ zapylają wiele roślin, bez których mogłoby zabraknąć pokarmu. Człowiek od tysięcy lat żyje nie tylko obok pszczół, ale żyje też dzięki nim oraz ich produktom tj. miód, czy wosk, wykorzystywanym także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Poniżej króciutki, słodki i pachnący miodem quiz. Zapraszamy
Flagi państw Afryki. „Nie wiem, jak to naukowo wytłumaczyć, ale w nocy widzi się w Afryce dalej niż w innych miejscach. A gwiazdy świecą tu jaśniej.” – Karen Blixen. Na pewno coś jest na rzeczy, podobnie jak z barwnymi flagami kontynentu afrykańskiego na których kolor, egzotyka a niekiedy też tajemnicze symbole czy napisy przykuwają wzrok. Nie zawsze też do końca wiemy, skąd się one wywodzą i do czego się odnoszą. Bez znajomości kultury i historii każdego z afrykańskich krajów na pewno nie jest to łatwe. Dlatego serdecznie zapraszamy do kolejnego quizu w cyklu „flagowym” tym razem flagi Afryki. Sprawdźcie się koniecznie!
Tradycje wielkanocne. Święta Wielkanocne kończą wymagający czas wielkiego postu i ustępują pola odnowie, rodzinnemu ciepłu, miłości, zwycięstwu życia nad śmiercią. Wielkanoc obfituje w naszym kraju w wiele tradycji i zwyczajów ludowych. W obrzędach kościoła katolickiego mamy triduum paschalne, Niedzielę Palmową, mszę rezurekcyjną. Obecnie także obok śmigusa-dyngusa, „pogrzebu żuru i śledzia”, czy siudej baby wraca wiele, wydawałoby się, zapomnianych obrzędów wielkanocnych. Na szczęście nasze tradycje są tak bogate i oryginalne, że warto znać je wszystkie. Zapraszamy do świątecznego quizu!
Prima aprilis. Jedno kochają ten obyczaj i wprost nie mogą się go doczekać, inni na samą myśl o 1 kwietnia są przerażeni. Jedno jest pewne, żadnego innego dnia żarty, dowcipy i psikusy nie ujdą nam na sucho tak, jak w prima aprilis. Czy wiecie, jaki był pierwszy primaaprilisowy żart w telewizji albo czego unikać 1 kwietnia, aby nie mieć później pecha? Zanim zwiążecie komuś buty sznurówkami, posolicie kawę czy przykleicie kubek do blatu, sprawdźcie, co wiecie o tym zabawnym dniu. Zapraszamy na primaaprilisowy quiz.
Polskie zamki i pałace. Niektóre są wielkie i majestatyczne, inne niepozorne, ale skrywające wiele tajemnic. Są i budowle ze średniowiecza jak i takie sprzed kilku dekad. Niewątpliwe warto zgłębić niesamowite historie, które skrywają polskie zamki i pałace. A jest tego mnóstwo! Legenda o Białej Damie, Diabeł Boruta i wiele, wiele innych. Dziś jednak nie będziemy Was przepytywać z legend i tajemnic tych niezwykłych budowli. Dziś sprawdzimy, czy uda Wam się rozpoznać je po zdjęciu. Dacie radę? Spróbujcie! Zapraszamy na quiz!
Chemia w szkole to dla niektórych prawdziwa „zmora” i choć długo była uważana m.in. za alchemię, to podejście do niej zaczęło się zmieniać mniej więcej w połowie XVII wieku. A dziś jest jedną z ważniejszych nauk przyrodniczych, która dzieli się na działy - t.j. chemia organiczna, chemia nieorganiczna, chemia fizyczna i chemia analityczna.
"Spotkanie dwóch osobowości jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli zachodzi reakcja, obie ulegają przemianie". (Carl Gustav Jung)
Też tak uważamy i zapraszamy do rozwiązania naszego chemicznego quizu.
Cytaty o Polakach. „A to Polska właśnie” padło w „Weselu” Wyspiańskiego. O Polsce i Polakach na przestrzeni dziejów mówiło się i mówi, wbrew pozorom, całkiem sporo na świecie. Niektóre cytaty są pochlebne, inne trochę mniej. Niektóre słowa padały z ust najznamienitszych person, pod innymi podpisywali się ci mniej podziwiani. Najważniejsza pozostaje kwestia: kto to powiedział? Przed Wami 11 pytań o słynne cytaty znanych ludzi o Polakach. Czy uda Wam się poprawnie odgadnąć wszystkie? Zapraszamy na quiz, może być sporo zaskoczeń!
Ogródki działkowe. Podobno nie ma to jak na własnej działeczce spędzić wiosenny weekend, wśród śpiewu ptaków i zieleni drzew. Już jakiś czas temu zespół Alibabki śpiewał „Jak dobrze mieć sąsiada, Jak dobrze mieć sąsiada, On wiosną się uśmiechnie, Jesienią zagada, Pomoże ci w rachunkach…”. Taka pomoc, zwłaszcza na działce na pewno nie raz się przyda. Dodatkowo jest zawsze weselej, można wspólnie poświętować choćby taki Dzień Działkowca czy inne uroczystości. Te i inne ciekawostki dotyczące Rodzinnych Ogródków Działkowych znajdziecie w naszym quizie, do rozwiązania którego zapraszamy, nie tylko działkowców.
Ameryka Północna i Południowa – flagi. Po quizach z flagami świata i flagami Azji przyszedł czas na flagi obu Ameryk! A właściwie trzech, jeśli Amerykę Środkową potraktujemy oddzielnie. Niektóre flagi są bardzo charakterystyczne i powszechnie znane, inne być może zobaczycie po raz pierwszy w życiu. Na pewno warto przyjrzeć im się bliżej. Kto wie, kiedy może przydać się ta wiedza. Miłośnicy geografii i nie tylko, nie zwlekajcie zatem tylko sprawdźcie, ile flag uda Wam się rozpoznać. Zapraszamy na quiz!
„Można wyciąć wszystkie kwiaty, ale nie można powstrzymać wiosny przed nadejściem” – Pablo Neruda. Chyba nikt wiosny przed nadejściem nie ma zamiaru powstrzymać, a ona sama nic sobie nie robi z tego, czy chcemy jej nadejścia czy nie. Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zwłaszcza na naszej szerokości geograficznej, wiosną też wszystko budzi się do życia, a my tak stęsknieni nie może my się jej doczekać, a potem nią nacieszyć. No i wiosna to przede wszystkim miłość, podobno o tej porze roku najczęściej się też zakochujemy. Ale czy wiemy o niej wszystko? Zapraszamy do sprawdzenia się w quizie.
"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki" tak pisał Stephen King w swej powieści „Dallas '63”. Biblioteki i bibliotekarze, to odrębny, często dziwny i magiczny świat, pełen niezwykłości w codziennym tak zwyczajnym i szalonym świecie. Mimo, że wielu z nas praca bibliotekarza mogłaby wydawać się nudna i nieciekawa, to wiemy (z wiarygodnych źródeł), że na pewno taka nie jest. No i serdecznie zapraszamy do rozwiązania naszego quizu o bibliotekach, książkach i bibliotekarzach oraz do pamiętania o ich święcie, wypadającym 8 maja. Sprawdźcie z nami swoją wiedzę.
Prawa konsumenta. Ma je każdy z nas, bo i każdy z nas niemal codziennie dokonuje mnóstwa transakcji i wyborów konsumenckich. Od zakupów spożywczych, przez wybór spodni po rezerwację wycieczki wakacyjnej czy nabycie nowego sprzętu elektronicznego. Właśnie dlatego dobrze jest zapoznać się z prawami konsumenta i wiedzieć, kiedy są łamane, gdzie się zgłosić i co można z tym zrobić. 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta i właśnie z tej okazji mamy dla Was quiz. Sprawdźcie, jak dobrze znacie swoje prawa.
Co wiesz o drewnie? Drewno to surowiec o wielu zastosowaniach. Pięknie i szlachetnie się starzeje, nigdy nie wychodzi z mody, jest trwałe, naturalne i można je wykorzystać na tysiące sposobów. Surowiec drzewny jest jednym z najważniejszych surowców organicznych świata. I co istotne, jest odnawialny. Trudno wyobrazić sobie życie bez drewna. Drewno w wielu przypadkach nie jest niezastąpione, ale jest na pewno jedyne w swoim rodzaju. Zapraszamy na nasz drewniany quiz. Czy uda Wam się zdobyć komplet punktów?
Flagi państw Azji. Quiz z flagami świata rozwiązywaliście znakomicie, teraz zawęziliśmy obszar. Przed Wami quiz z flagami państw Azji, tu już będzie trochę trudniej. Na terenie Azji znajduje się aż 48 państw oraz 5 terytoriów zależnych Australii i Wielkiej Brytanii, dodatkowo jest tutaj 6 państw nieuznawanych na arenie międzynarodowej. Największy obszar zajmuje Rosja (17 098 242 km²), a najmniejszym krajem są Malediwy (298 km²). Koniecznie sprawdźcie, czy uda Wam się bezbłędnie dopasować wszystkie flagi.
Ulga na krew w Polsce to ulga podatkowa przysługująca osobom, które oddają krew w Polsce. Osoby, które regularnie oddają krew w Banku Krwi lub na zbiórkach organizowanych przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mogą skorzystać z ulgi na podatek dochodowy od osób fizycznych. Ulga na krew jest jedną z wielu form zachęcania do oddawania krwi, która jest niezwykle cennym i niezastąpionym surowcem medycznym. Sprawdź, czy Ty też możesz skorzystać z tej ulgi, rozwiązując quiz!
Dzień Kobiet. 8 marca jak co roku w wielu krajach obchodzimy jedno z sympatyczniejszych i piękniejszych świąt, czyli Dzień Kobiet. „Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle, będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać…” jak śpiewała nam Alicja Majewska. Nam to absolutnie nie przeszkadza, co więcej życzymy wszystkim paniom dużo zdrowia i samych słonecznych dni, a z prezentów nie tylko dużo goździków i rajstop… Zapraszamy do rozwiązania quizu o naszych miłych paniach i ich święcie.
Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek przypada 3 marca. Podobno pisać (jak i śpiewać) każdy może, a pisarzem się jest albo się bywa i podobno czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła. Jednak, by móc coś czytać muszą zaistnieć pisarze. „W pisaniu to jest najwspanialsze, że nikt człowieka nie zmusza, aby pisał. Ale ja teraz czuję, że pisanie jest dla mnie kuracją, moją poradnią psychiatryczną i telefonem zaufania.” – Bogumił Hrabal.
Co o nich oraz ich dziełach wiemy, zwłaszcza o tych najbardziej znanych i lubianych warto sprawdzić w naszym quizie. Zapraszamy serdecznie!
Segregacja odpadów i ich przetwarzanie to przyszłość. To również konieczność, jeśli chcemy, aby nasza planeta przetrwała jeszcze trochę. Chociaż niektóre przepisy segregowania śmieci mogą się różnić w zależności od gminy, to podstawowe zasady są dla wszystkich jednakowe. Czy wiesz, jak rozróżnić pojemniki do segregowania, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami, gdzie wyrzucić zwiędłe kwiaty albo co to jest PSZOK? Mamy nadzieję, że tak! Sprawdź więc swoją wiedzę w naszym krótkim quizie i zdobądź komplet punktów!
Instrumenty muzyczne. Muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi zarówno przy zabawie, obrzędach, pracy, czy odpoczynku. Na początku zapewne tylko nucona, a potem instrumentalna. Od początku też towarzyszyły jej słowa i taniec. Powoli jednak z pewnego rodzaju komunikacji przekształciła się w jedną z ważniejszych i piękniejszych sztuk. Już w starożytności tak o niej pisał choćby Platon - „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. A my jak zawsze zapraszamy do rozwiązania quizu, związanego ściśle z muzyką, bo o instrumentach.
Ulgi podatkowe. Każdego roku o tej samej porze przystępujemy do rozliczania podatków, wówczas sprawdzamy, czy przysługują nam jakieś ulgi podatkowe. Choć zmieniają się one na przestrzeni lat, jednak zawsze pozwalają na zapłacenie niższego podatku. Najczęściej są to odliczenia, obniżki, zmniejszenia. Zastosowanie takiej ulgi pozwala na zmniejszenie podstawy opodatkowania lub też kwoty podatku należnego do zapłaty. Poniżej mamy dla Was quiz dotyczący tematu ulg podatkowych. Zapraszamy do jego rozwiązania.
Depresja. Ministerstwo Zdrowia już w 2004 r. ustanowiło dzień 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, po to by zwrócić uwagę na ten problem oraz na potrzebę upowszechniania wiedzy z zakresu rozpoznawania objawów, pogłębiania świadomości istnienia tej choroby oraz do podejmowania leczenia. “Depresja oznacza, że każdy dzień rozpoczyna się od aktu odwagi i nadziei. Czyli od wstania z łóżka.” (Autor anonimowy). 23 lutego obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Warto rozejrzeć się wśród swoich najbliższych, może któryś z nich potrzebuje naszej wyciągniętej ręki, a może właśnie zauważyliście pierwsze objawy depresji? Zapraszamy na quiz, który pozwoli trochę uporządkować wiedzę. I oczywiście życzymy zdrowia!
Fitness. W zdrowym ciele, zdrowy duch. Aerobik, zumba, pilates, trening kolarski, obwodowy… trening jednym słowem. Aktywności fizycznych do wyboru jest mnóstwo i niemal każdy z nas choć raz w postanowieniach noworocznych umieszczał „wzięcie się za siebie” lub „powrót do formy”. Tymczasem tygodnie mijają, do wiosny blisko, a my co? To może choć quiz o ćwiczeniach na początek? Dobra teoria to przecież podstawa, potem może łatwiej będzie przejść do praktyki. Sprawdźcie, czy uda Wam się zdobyć komplet punktów, nie obiecujemy, że będzie łatwo.