REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przyszłość motoryzacji

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odejście od sprzedaży aut spalinowych przed 2035 r.? W Polsce powstaje największa fabryka baterii na świecie

Zgodnie z czerwcowymi decyzjami instytucji unijnych od 2035 roku nie będzie można w UE kupić nowego auta z napędem spalinowym. O tej decyzji mówiło się od kilku lat, więc koncerny samochodowe są na tę zmianę przygotowane. Co więcej, część z nich deklaruje, że już w 2030 roku będą sprzedawać wyłącznie auta elektryczne. – Wyzwaniem na ten moment wydaje się być to, żeby łańcuchy dostaw nadążyły za tymi zmianami, żebyśmy nie utracili wysoko płatnych miejsc pracy w sektorze automotive – mówi Krzysztof Burda, prezes zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. Rozwój elektromobilności stwarza jednocześnie szanse na napływ nowych inwestycji do Polski.

Nissan elektryczny? Tak, to nowy kierunek. Oto Ambition 2030

Nissan elektryczny? Pewnie nikt na rynku nie będzie zszokowany, ale Japończycy zaczynają stawiać na zeroemisyjność. Oto plan Ambition 2030.

Paliwa przyszłości: za 30 lat wodór, biodiesel czy powietrze?

W 2050 r. emisja CO2 ma być obniżona o 90%. To oznacza, że konieczny jest zamiennik dla obecnych paliw. Co to będzie? Odpowiedź w raporcie EFL.

Czy w 2020 roku czeka nas rewolucja w branży motoryzacyjnej?

Rok 2020 będzie trudny dla branży motoryzacyjnej, głównie za sprawą radykalnych zmian norm emisji CO2 przyjętych wiosną 2019 roku przez Parlament Europejski. Samochody osobowe, które są głównym źródłem zanieczyszczeń, odpowiadają za ponad 60% wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie. Celem nowych przepisów UE jest docelowo doprowadzenie do redukcji emisji CO2 z transportu o 60% do końca 2050 roku. W związku z tym emisja CO2 z nowych samochodów sprzedawanych w Unii Europejskiej musi gwałtownie spaść pomiędzy rokiem 2021 i 2030.

REKLAMA

Czy samochody elektryczne to przyszłość rynku motoryzacyjnego?

Diesel nie ma się czego obawiać - władza samochodów zasilanych olejem napędowym jest niezagrożona. Elektryczna konkurencja, choć stale rozwijająca się i wspierana przez liczne zachęty i regulacje prawne UE, nie jest w stanie zdetronizować diesla. Wynika to z niewielkiej elastyczności w zastosowaniu samochodów elektrycznych, a także z ich wysokiej ceny, małego zasięgu oraz ograniczonej liczby stacji ładowania. O przyszłości rynku samochodowego mówi Jakub Faryś, prezes PZPM.

Taka będzie przyszłość ruchu drogowego według Continentala

Samochody będą komunikować się ze sobą i z systemem świateł drogowych? Continental twierdzi, że tak.

Czy w niedalekiej przyszłości nie będziemy posiadać samochodów?

Model posiadania samochodów nie uległ większej zmianie na przełomie ostatnich stu lat. Drogi stają się jednak coraz bardziej zatłoczone, a surowce naturalne nieubłaganie się kurczą, dlatego nastał czas, aby został on zoptymalizowany.

Opony z mniszka lekarskiego!

Czy można wytwarzać opony z ziół? Jak najbardziej! Chce tego dowieźć Continental, który przygotowuje placówkę naukową mającą na celu rozwijanie uprawy roślin i przygotowywanie z nich surowca do produkcji opon.

REKLAMA

Toyota, BMW i Allianz będą rozwijać sztuczną inteligencję dla aut autonomicznych

Aby przyspieszyć wdrożenie na rynek pojazdów autonomicznych Toyota, BMW i Allianz wykupiły licencję na technologię sztucznej inteligencji opracowaną przez firmę Nauto z Doliny Krzemowej. Dzięki niej będą ony mogły skrócić czas niezbędny do opracowania samochodów sterowanych sztuczną inteligencją!

Rozwój produkcji samochodów w Chinach

Choć w Europie osiągnięcia Chińczyków w przemyśle samochodowym są raczej nie znane, to historia ich motoryzacji jest ciekawa i bardzo bogata. Jak wygląda chiński rynek samochodowy i czym się charakteryzuje?

Volkswagen przedstawia swoje plany na przyszłość

Plany Volkswagena są ambitne. Oprócz dalszego wzrostu udziału jego aut na rynkach światowych, niemiecki koncern chce wyraźniejszej cyfryzacji w swojej marce. Na czym dokładnie ma ona polegać?

Przyszłość motoryzacji według Volkswagena

Według prezesa Volkswagena Matthiasa Müllera trzy najsilniejsze trendy napędzające w tej chwili postęp w motoryzacji to cyfryzacja, rozwój technologii autonomicznych oraz napędów elektrycznych. Według niego, do końca dekady, samochody elektryczne będą w stanie osiągać zasięgi rzędu 500 km na jednym cyklu ładowania, a uzupełnienie energii nie będzie trwało dłużej niż przerwa na kawę. Przewiduje też znaczy spadek cen samochodów zasilanych elektrycznie.

Potężny komputer NVIDIA przeznaczony do autonomicznych aut przyszłości

Firma NVIDIA zaprezentowała platformę NVIDIA DRIVE™ PX 2 – najpotężniejsze rozwiązanie do obsługi sztucznej inteligencji w pojazdach. To ona ma się przysłużyć stworzeniu aut autonomicznych.

Polisy komunikacyjne znikną z rynku?

Zdaniem ekspertów przyszłość polis komunikacyjnych jest przesądzona. Za ok. 40 lat prawdopodobnie zostaną wycofane z rynku. Dlaczego?

Tydzień motoryzacji w Ministerstwie Gospodarki

Ministerstwo Gospodarki organizuje cykl prezentacji i szkoleń z zakresu szeroko pojętej motoryzacji. Czego będzie można się dowiedzieć?

Samochody na ogniwa paliwowe niedługo staną się powszechne

Samochody zasilane wodorem już za chwilę trafią do produkcji seryjnej. To nie pieśń przyszłości, Toyota właśnie została pierwszym producentem zarejestrowanym przez Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii, uprawnionym do wytwarzania zbiorników magazynujących wodór sprężony do 700 barów.

Autonomiczny samochód Nissana

Nissan zaprezentował swój plan dotyczący wdrożenia autonomicznych samochodów w najbliższej przyszłości.

Akumulator - mniejszy ale równie mocny

Już niedługo nowe akumulatory przy tych samych rozmiarach będą oferować nawet o 50 % większą pojemność. Inżynierowie z firmy Jenox przedstawiają swój najnowszy pomysł na wydajne akumulatory.

Serwis mechaniczny w przyszłości - jak będzie wyglądał?

Mechanika pojazdowa wymaga stałego pogłębiania wiedzy i udoskonalania metod napraw auta. Jak zatem w przyszłości będzie wyglądać zakład mechaniczny?

Samochody pojadą bez kierowców już w 2016 r.?

Według ekspertów, przyszłość branży motoryzacyjnej zmierza w kierunku samosterujących pojazdów. Co więcej, postęp nastąpi szybciej niż przypuszczamy. Pierwsze samochody, które będą się poruszały bez ingerencji kierowcy wejdą na rynek już w 2016 r.

REKLAMA