REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przewody kominowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Przegląd kominiarski: jaki koszt, jak często trzeba wykonać, jakie kary za jego brak? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

Czy wiesz co to jest przegląd kominiarski i jak często trzeba go wykonać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Palenie w piecu a ubezpieczenie domu. Pożar sadzy, czyszczenie komina, eksploatacja pieca

Obawy o stan polskiego powietrza w czasie zbliżającej się zimy są jak najbardziej uzasadnione. Sytuacja na rynku opału (zwłaszcza paliw stałych) wygląda bowiem kiepsko. Istnieje również prawdopodobieństwo, że popularność niskojakościowych rodzajów opału będzie skutkowała większą liczbą poważnych pożarów sadzy. Nie tylko dlatego osoby decydujące się na stosowanie paliw niskiej jakości powinny zwracać szczególną uwagę na stan przewodów kominowych. Zaniedbania związane z niewłaściwym utrzymaniem takich przewodów i brakiem ich przeglądów mogą mieć bowiem znaczenie w kontekście odszkodowań z ubezpieczenia domu.

Komin z cegły – podstawowe zasady budowy

Komin jest jednym z podstawowych elementów każdego budynku. Od kominów wentylacyjnych zależy dobra wentylacja w budynku i komfort mieszkańców. Prawidłową budowę komina nakazaują przepisy budowlane - normy, które określają podstawowe parametry komina, jego usytuowania w budynku oraz konstrukcję.

REKLAMA

System kominowy do kotłów kondensacyjnych

MK Flex to elastyczny jednościenny system kominowy przeznaczony do przystosowywania starych, trudno dostępnych szachtów kominowych do pracy z kotłami kondensacyjnymi. System ten posiada wkładkę kominową, klasy ciśnieniowej P1 (200 Pa), którą można montować także w kominach, które posiadając tzw. uskoki.

System kominowy w domu jednorodzinnym – czy warto?

Stalowe systemy coraz częściej stosuje się zarówno w nowym budownictwie, jak i w domach starszej generacji. Wysoka bezawaryjność systemów kominowych, ich nowoczesność i długi okres eksploatacji to tylko niektóre z zalet tego typu przewodów kominowych. Zobacz, czy warto stosować systemy kominowe w domach jednorodzinnych?

Zasady prowadzenia przewodów: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych

Zasady prowadzenia przewodów: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych określają normy, w których znajdziemy informacje jakie przekroje powinny mieć przewody kominowe, z jakich materiałów się je wykonuje oraz jak wysoko powinny być wyprowadzone powyżej poziomu dachu.

Przewód kominowy

Jest to komin albo kanał powietrzny, dzięki któremu na zewnątrz wydostają się dymy i gazy, które wytwarzane są podczas spalania.

REKLAMA

Przewód kominowy

Jest to komin albo kanał powietrzny, dzięki któremu na zewnątrz wydostają się dymy i gazy, które wytwarzane są podczas spalania.

REKLAMA